Šta je novo?

Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

inace smo u danskoj i ta potrosnja par sati dnevno dok igramo je zapravo mnogo bitna.
 
Ne zbog potrosnje nego zbog dugovecnosti compa, ako comp zahteva vecu potrosnju sa komponentama koje su predvidjene da se vise greju to ce brze da sprzi neke komponente.
Mozda i nema neke razlike u tome, ali ja se sigurnije osecam kada znam da mi komponente manje vucu struju i manje se greju. Ja sam svoju ati 5770 cyclon obozavao, graficka hladna i necujna uvek a kada sam je uzimao mogao sam da biram izmedju nje i 4890 obe su polovne bile i po istoj ceni.
Tako da za moje potrebe vise odgovara graficka srednje klase nego neka vatrena kartica
 
10 din, ipak covek stedi. Kako drugacije da se obogati.
Dizem ruke, kad covek utuvi u glavu da je nesto bolje svi ostali mogu da pricaju do smrti.

Rezolucija nema veze sa kvalitetom textura.


" ako comp zahteva vecu potrosnju sa komponentama koje su predvidjene da se vise greju to ce brze da sprzi neke komponente. "

Koja kontradikcija :D
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da je bolja, imas r9 280x i ti pa svako svoga konja hvali. ALi kazem da moja ne zaostaje previse za njom. Losija je ali ima i svoje prednosti pored pomenith karakteristika ima jos CUDA,PhysX i napravljena je i hardverski sa podrskom dx 12
Uostalom uzeleo sam se nvidie, za sada sam prezadovoljan i zavrsava mi posao. Ako se budem vremenom pokajao vraticu se ponovo na ati
 
Poslednja izmena:
U stvari je fascinantno kako ona nije mnooogo slabija od 280X. :)

Ta prica oko pregrevanja ne vazi.
A za potrosnju, ovde se misli na kvalitet/jacinu napajanja, a ne na Dansku/Svedsku. Pa i opet, za tih 26 hiljada si mogao da uzmes dobro napajanje i polovnu 280X. Ali ok, tvoj izbor.

Da su napravili GTX960 sa 3GB vrama umesto 2, bila bi odlican proizvod. U ovom slucaju, cak ni 128bit nije hendikep za 1080p.
Ona ovako moze biti samo promasena kupovina, kada su cene u Srbiji u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Moras biti opasno glup da sada uzmes 960 pored 280x. To stvarno nema veze sa mozgom, a price o pregrevanju i potrosnji su smesne.
 
radicci:

imas lapsus sa 970. :)

ne radi se o hvaljenju konja,vec o cinjenicama.sto se tice dx12,mnogo vece sanse su da ce zapravo 280x podrzavati vise stvari sa dx12 nego 960gtx,ako ne i sve u kompletu (mada manje verovatno).960gtx nece sigurno.sve ostalo su ti vec rekli,paranoja je jedno,a cinjenica da hardver nije od plastelina je drugo.sto se tice fizike,ja mislim da sam medju retkim koji je bas igrao igre sa fizikom (minus AC-a,manje vise sve sto je izlazilo u zadnjih nekoliko godina),i kad sam sa 760sli-ja presao na 280x CF nije mi nesto zahvalila,a bio sam ubedjen da hoce.ne kazem da nije sjajna,i prvi bi kupio posebnu kartu za fiziku da je izbace,ali mali broj naslova i to je to.ista stvar za tressFX,skoro sam seo za burazerov APU koji nema misica da to izgura,i posle 30 sekundi vise nisam ni primecivao,a bio sam ubedjen da mi to nece biti to bez njene kose. :)

na kraju se sve svodi na brzinu i komotnost u podesavanjima za novce.da ne bude ta ti samo panjkavamo izbor,za tvoju rezoluciju 960gtx nije apsurdna kupovina,cak stavise ima jako smisla,a taj MSi ima taj hibridni rezim hladjenja koji je sjajan.opet,nista specijalno,jer svako krsteno hladjenje je ionako neprimetno u idle-u,ali 0dB je 0dB plus se ventovi stede.ali nemaj sumnje,za iste pare si mogao da prodjes mnogo,mnogo bolje,da ne spominjemo da posto novca imas,u sustini si trebao da ides ne na radeon vec na 970gtx.
 
Polovnu R9 280x koja je rudarila ne bih nikad kupio, a nisam ni planirao ovoliko novca da ulazem i jedva sam se opruzio i za gtx 960 a skoro 50 000 dinara da dajem za gtx 970 je previse s obzirom da nisam vise gejmer.
Trazio sam graficku za moju rezoluciju cak sam hteo i neku slabiju da kupim.
A kupujemprodajem je pun polovnih r9 280x masivno ih prodaju ne znam zasto, mozda zato sto je to kartica stara vec 2 godine.
Uglavnom hvala vam na pomoci, ova tema bi mogla sada da se zakljuca da ne bi prerasla u svadju.
Kako jedan pomenuo jos da moram biti opasno glup da kupim ovu graficku.

Zakljucak:
GTA V da bi radila na ultra/very high podesavanja u 1366x768 rezoluciju na uvek zakucanih 60fps dovoljno je sledece:

CPU: Intel i5-4690k
GPU: Nvidia GTX 960 2gb
RAM: 12gb DDR3

Uzimanje jacih grafickih karti i procesora za tu igru je bespotrebno za ovu rezoluciju.
Jos jednom i5 + GTX960 = 60fps gta v
 
Okey, uzeo si sta si hteo, i zelim ti da ti sljaka to kako treba.
Ali, taj proc moze da tera i gtx980 klokovanu, za gtx960 i 60frejma dovoljan je i neki proc tipa I3-I4.
 
A kupujemprodajem je pun polovnih r9 280x masivno ih prodaju ne znam zasto, mozda zato sto je to kartica stara vec 2 godine.
Pravi razlog je taj,sto ih neki imaju na desetine,da ne kazem stotine komada..konkretno,moj burazer u švici je dec. 2013. kupio odjednom Asus 280X-eva za ~10.000 € :D
 
A i vi ga preteraste :) Kupio covek sta je hteo i sta sad.. Ako mu je bitnija potrosnja onda definitivno nije pogresio sto je uzeo GTX960. Takodje ako mu nije bitno da poukljucuje napredne graficke opcije kao sto je Distance view ili High res shadows na max, onda ni tu nije pogresio sto je uzeo kartu sa samo 2GB Vrama, a mozda mu nije bitan ni MSAA..
 
Tako je, njegova stvar. Ali da je 280x jača govori sam podatak da ima 3gb, samim tim igra će da radi bolje i sa jačim podešavanjima na više fps-a.
Test, videćeš kad odeš u trevorov reon da li ćeš imati zakucano 60 fps-a, možda ako smanjiš većinu podešavanja. O msaa da ne pričam.
 
Ma okey je, samo je fora sto je mogao mnogo bolje da prodje i finansijski, jer je rekao da kupuje samo ze GTA V i da nista vise ne igra.
 
Pa valjda znamo sta se pod tim podrazumeva iz celog kontesta price 960 vs 280X i tih 2GB vs 3Gb, nije trebalo valjda i da crta.:eyebrows:
 
Samim time sto R9 280X ima 3 GB bolja je karta mozes upalit MSAA dok na GTX960 ne mozes ili ce pocet da sjecka, covjek je uzeo sta je mislio da mu je bolje i super je to sve nek uziva ;)
 
Fali vam ovdje PCBeast da objasni kako je nVidia kompletniji proizvod...

hvala bogu da ga ne vidjam vise ..... kad se setim njegovih prica o tome da je veliki broj sejdera pokazatelj kako AMD ne zna da napravi proizvod .... a posle par meseci Nvidia krene istim stopama da napucava sejdere.... kad bolje razmislim taj decko sta god je rekao ispalo je suprotno ..... lol

a i secam se mnogih ovde na forumu koji su se kleli su Physix ..... gde smo sad ? kome to uopste treba ? gde se to koristi ? aj jedino ta CUDA tehnologija ima primenu u nekim segmentima, koje kapiram 99,5% ljudi ovde ne koristi
 
Obožavam ovalo stručne komentare :D:D:D
Kao da si rekao: sada sam obukao bokserske rukavice ima da bijem ko Tajson [emoji14] P.S. Može i tvoja baba da ih navuče ;)
Ako misliš da grešim, izvoli ispravi me, stručno :)

Baba može da navuče.. al' ne može da bije ;)
 
Poslednja izmena:
Uf, uf, ajd bre polako, nemoj mo da pricamo napamet samo da bi nesto rekli.
Pa ovaj novi Witcher 3 dolazi kao PhysX igra, pa opste poznata stvar da je direktno implemetiran u Unreal Engine 4, pa ovaj novi Nvidia gameworks gde je takodje implemetirana nova PhysX FleX tehnologija, pa koliko mi se cini Nvidia je ponudila physx open source, tako da sigurno ce tek PhysX doci do izrazaja.
A i ima bas dobrih PhysX igara: Batman serijal, Bordelands serijal, Metro serijal itd. A i dovoljna je jedna polovna gtx750Ti da odradi PhysX za ovu moju gtx 980. Ima u temi o gtx980, bas sam opsirno istestirao.
 
koliko se secam neko je stavljao i 780 (sad dal' ti ili non-ti,ne secam se) pa je bilo skaliranja,po mom misljenju najbolje resenje bi bilo da izbace full psyhX kartu,ali od toga nikad nece biti nista,posto svi znamo kakva su kompanija zeleni.svejedno,nema prosto dovoljno naslova da bi to bio pun parametar prilikom biranja.
 
Jaooj, @Umart, pa ja sam stavljao 780, pa sam uporedjivao sa 750Ti.:d
Ajd da se ne pravim pametan, ali ako ti neko ponudi dve slicne karte koje su iste po jacini i ceni, ali ti ovi drugi ponude i nesto vise, takoreci gratis, sta bi izabrao?

EDIT: Tek sam sad vido:shock:, kako mislis "najbolje resenje bi bilo da izbace full psyhX kartu", pa sve su nvida karte full, sve podrzavaju physx.
 
Poslednja izmena:
Ajd da se ne pravim pametan, ali ako ti neko ponudi dve slicne karte koje su iste po jacini i ceni, ali ti ovi drugi ponude i nesto vise, takoreci gratis, sta bi izabrao?

Pa zato je i izabrao 280x umesto GTX960, slicna cena, slicne performance, 1GB Vrama gratis :D
 
Pa, slazem se, zato je i receno da bi bilo bolje da je @Test izabrao 280X, ali on je imao svoje razloge zasto je uzeo 960.
 
pa eto,ispravi me ako gresim,ali bilo je skaliranja sa 780 sto znaci da 750ti nije dosta (kao hajend resenje),tj da bi trebala zasebna karta kojoj je striktno namena pshyX (kao sto je nekad ageia izbacala dok ih ovi nisu kupili).dakle ne GPU vec cist procesor za fiziku,naplatis ga 100 dolara i zavrsis.ali necemo to docekati,sem ako se nesto radikalno ne promeni kod njih.
 
Nesto se ne razumemo.
Ima u Nvidia drajveru da se izabere PhysX karta. Kada izaberem ovu moju 980, onda ona i odradjuje ceo posao sto se tice tih physx efekata, kada izaberem 750Ti onda ona odradjuje physx efekte, 980 kulira sto se tice physx-a, a odradjuje sve ostalo i na taj nacin dobijam na vecem fps-u, boljem frametime-u, nego kada samo radi 980 kartica.
Znaci, 750Ti je u sustini nepotrebna za Physx, ali meni vrsi posao u odredjenim situacijama.
 
Mislio je na posebnu karticu (ne graficku), specijalizovanu samo za PhysX.
 
cist pshyX procesor,karta,kako zelis druze,ne postoje bolji izrazi na naskim za to:

41pwLcpZenL.jpg


to sto si ti imao skaliranje na 780 za fiziku u odnosu na 750ti ukazuje da deo cipa na 780 koji radi fiziku je jaci nego na 750ti i samim tim ako posmatramo kao neko hajend resenje,750ti nije dovoljna.da se kupuje citav GPU i to hajend zbog fizike je nerealno,zato bi,da su zeleni malo vise kul,resenje bila zasebna cista karta za fiziku,lepo to naplate 100 dolarjev i ovce site i vukovi na broju.
 
hvala bogu da ga ne vidjam vise ..... kad se setim njegovih prica o tome da je veliki broj sejdera pokazatelj kako AMD ne zna da napravi proizvod .... a posle par meseci Nvidia krene istim stopama da napucava sejdere.... kad bolje razmislim taj decko sta god je rekao ispalo je suprotno ..... lol

a i secam se mnogih ovde na forumu koji su se kleli su Physix ..... gde smo sad ? kome to uopste treba ? gde se to koristi ? aj jedino ta CUDA tehnologija ima primenu u nekim segmentima, koje kapiram 99,5% ljudi ovde ne koristi

Meni fali PCBeast. Otkad njega nema GPU podforum je znatno monotoniji. :)


Ne, već treba da objasni kako curi napon na sve strane.

To se javlja kod odredjene arhitekture. Ni jedni ni drugi nisu imuni na curenje napona.
 
Nazad
Vrh Dno