Šta je novo?

Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

Nista, ali da sam tada uzeo, em po manjoj ceni em bi imao jos 3+ godine vise :)
 
fali lova.koliko se secam taj 2600k je bio presmesno para tada.jes' da su ploce bile njakave...
 
Dobro, kapiram, ali sta da se radi, ako se neki hardver pojavi u nezgodno vreme po nekog, finansijski gledano. Meni se namestilo tako da sam konacno, posle milion godina dosao u mogucnost da kupim komp, pa je logicno bilo da cu da uzmem ono sto je aktuelno, dok pre 2-3 godine nikako nije moglo. Znate vi koji je to skok bio, sa single core Pentiuma na i5 :D....moja sreca je bila neizmerna, a posto se bavim i fotografijom, svaki dan se podsetim koliko mi to ubrzava i olaksava stvari. Jeste hardver sad relativno skup, ali ljudi trose vece pare na telefone koje zamene posle godinu dana.
 
Poslednja izmena:
al' si zaspinovao svaka ti cast,ne treba da se bavis fotografijom,vec zatezi pos'o u kuriru/blicu i ekipi. :)
 
Trenutno mi se updejtuje GTA V pa dok odradi updejt da opisem moj danasnji dan :D
Poskidao sam staru maticnu plocu,procesor itd i montirao novu plocu u svoje staro kuciste.
Kada sam postavio procesor i trebao da stavim kuler, onda nadjem kutiju od CM i setim se da ja nemam hyper 212 evo nego CM TX3 evo a tripovao sam se da mi je hyper 212 zaboravio sam :D Inace tu sam se malo cimao sa onim dodacima za intela, posto se drugacije namesta za intel a ja oduvek sam imao AMD i polomio sam 2 drzaca od cooler mastera, tj ono belo sto prolazi kroz maticnu plocu ali uspeo sam od fabrickog kulera za intel da poskidam ta dva i stavim na CM tako da sam resio taj problem.
Posle toga zadavao mi problem konektor za 2x4pin za plocu od mog "akomulatora" :D kako neko ovde rece. Ali skalperom sam malo izgulio te konektore doterao i uspeo da ubodem oba dva u plocu :D Isekao sam zice i prespojio :D
Evo slike:
n345ug.jpg


Ja sam imao samo jedan konektor od 4 pina pa sam uzeo od nekog drugog napajanja jos jedan i prespojio ga sa ovim mojim da dobijem dve :D

Kada sam sve konacno skarabudzio dosao je trenutak da upalim PC. Power on, comp se ukljucio na 5 sekunde i iskljcio, panicno odmah sam iscupao kabal iz napajanja. Pokusao opet isto se desi ukljuci se na 5 sekunde i iskljuci se i ja opet panicno cupao kabal iz napajanja. Isprobavao razne kombinacije, vadio sam graficku pa isprobavao samo sa integirsanom ono opet isto.
Prilikom svih tih pokusaja paljenja, nakon 5 sekunde sto bi se ugasio comp ja sam primetio da kao hteo sam da se ukljuci nakon gasenja ali ja sam uvek cupao kabli nisam smeo da rizikujem. Na kraju sam ipak pustio da vidim sta ce da se desi, power on ukljucio se comp posle 5 sekundi iskljucio se i nakon 1-2 sekunde opet se sam ukljucio i ono vidis normalno dize sliku i sve :D
Kontam da je to neki proces kada se prvi put ukljucuje maticna ploca kao neki scan hardvera? Jer posle tog ukljucivanja vise mi se to nije desavalo. Nakon toga sam vratio svoju graficku i uspeo da reperujem windows bez reinstalacije. Instalirao sam drajvere i sve uspesno.
Integirsanu graficku karticu u biosu sam disejblovao (intel graphic processor) ne znam da li treba to?? odgovorite mi na to pitanje
Konacno pokrenuo sam GTA V odradio neki updejt od 350mb i igru je ucitavalo bas dugo 2-3 minuta i u toku igre sam video da stalno ucitava HDD, nije prestajao.
ALI ONO STO JE NAJBITNIJE IGRA RADI NA ZAKUCANIH 60FPS!
Mission Complete! :D 500evra za 15fps vise se konacno isplatilo :D

Nemojte da mi zamerate za napajanje nisam mogao da cekam, ali promenicu ga ovih dana, za sada sljaka fino.
 
Poslednja izmena:
Umarte, ne znam odakle ti ideja da spinujem, ako ti tako izgleda, namere nema :)....to je samo opservacija, na konstataciju Erika da je steta sto nije uzeo proc pre par godina, i usput sam podelio svoje iskustvo, cemu takva reakcija s tvoje strane :)......kao da ima sta korisno vise da se kaze na ovu temu, a za Kurir/Blic, neka hvala, ne bih se snasao u drustvu tih lesinara :D
 
Poslednja izmena:
Eh, da si tih 15fps-a valorizovao:) preko nekog boljeg TV-Monitora, tek onda bi video koliko bi ti se isplatilo.;)
 
Poslednja izmena:
Slika govori vise od 1000 reci:

51y8ld.jpg


60 fps klizi, testiracu sad da povecavam neke detalje na grafiku da vidim koliko moze sad graficka da izvuce.
Vidite sad zauzece procesora 60-70% a na phenomu sam imao 97-100%
Nego zanima me da li i vama nakon poslednjeg updejta igra duze ucitava?
 
Poslednja izmena:
Ne moras, sve to ide automatski.

Pa oduzimalo mi ram memoriju, proveravao sam na my computer properties imao sam 11.89GB umesto 12GB, sada kada sam disejblovao pise 12GB
Nego zanima me da li ce mi smanjiti performanse iskljucivanje te integrisane graficke na procesoru?
 
Ma ja sam iskljucio tu grafiku, nesto sam utripovao:shock: da su mi vece temperature kada je ukljucena.
 
Nego sada pokusavam da prikacim moj DVD ata, a ploca ima samo sata. Uzeo sam od komsije onu plocicu kao adapter sto pretvara sata/ide:

CX-STI1001-unit.jpg


Ali bios mi je tada sporo ucitavao i nije mi prepoznao DVD. Ne znam da li to radi samo za hdd, mozda ne vazi za cd/dvd uredjaje?
 
Umarte, ne znam odakle ti ideja da spinujem, ako ti tako izgleda, namere nema :)....to je samo opservacija, na konstataciju Erika da je steta sto nije uzeo proc pre par godina, i usput sam podelio svoje iskustvo, cemu takva reakcija s tvoje strane :)......kao da ima sta korisno vise da se kaze na ovu temu, a za Kurir/Blic, neka hvala, ne bih se snasao u drustvu tih lesinara :D

nek' ti bude,jer stvarno postovanje na ovom forumu narocito u zadnje vreme gubi svaki smisao.pitao si cemu to "eh,da smo uzeli 2xxx intele za njihovog vakta",dobio najkonkretniji moguci odgovor,i onda pricu poveo u astralne projekcije.nije strasno ne znati,strasno je ne prihvatati.
 
Evo jedan benchmark od mene:



Stavio sam skoro sve na najjaca podesavanja cak i texture do kraja na very high, a na advanced graphic nisam nista dirao.
Igra klizi uvek na 60fps prezadovoljan sam i sa intelom i sa gtx 960.
Inace snimao sam telefonom, frapsom hoce da padaju frejmovi a mrzelo me da stelujem msi afterburner ili neki drugi program za snimanje....
 
^
Ne čitaš pažljivo, čovek je prešao na Intel i ima Gigabyte Z97-HD3 ploču...
 
Nisam bas upoznat sa SDD diskovima, ali ja kada sam kupovao ovaj moj Kingston, ono sto sam najvise obracao paznju je, na taj Problems with SSD and blue screen i te BSOD-ove koji se dobijaju kod odredjenih modela.
I imao sam malih problema sa ovim mojim Kingston Hyperx sa bsodovima dok nisam podesio sve kako treba.
Drugi bolje znaju kakva je sada situacija sa SDD i sa tim problemom, pa neka objasne. Sigurno treba obratiti paznju prilikom kupovine SDD diskova.
 
Ja se izvinjavam što upadam kao padobranac na temu, ali ako nekom nije teško neka mi odgovori :) Jel mogu ja s konfom iz potpisa poterati gta ili ne postoje ni teoretske šanse :)
Nije da sam neki gamer, ali sam hteo da probam igru da vidim kako radi.Hvala unapred.
 
Pa sto ne pita na temi u igrama u GTA V temi, tamo ljudi poznaju igricu kako radi "u sitna crevca".
 
Ma okle znam, vidiš da sam padobranac :) Veze ja nemam s igrama, računam da i u ovoj temi ima ljudi koji će znati da mi odgovore.Ako ništa preseliću ja pitanje i tamo :D
 
@umart, sve je to ok sto sam dobio taj odgovor, ali sam isto tako dao odgovor zasto to nazalost nije uvek moguce. Prvo, nekad vec imas masinu koja ti radi posao i nema potrebe da uzimas bilo sta drugo, a drugi razlog je sto jel, zivimo gde zivimo pa nije da nam se moze da uzimamo sta nam se cefne kad nam se cefne. Bojim da si previse izanalizirao moj post bez potrebe. "Spinovanje" sluzi kad nesto pokusavas da dokazujes pa "spinujes" kako bi prica tekla na tvoju vodenicu, a ja nemam sta da dokazujem, moj post je cista opservacija.
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam što upadam kao padobranac na temu, ali ako nekom nije teško neka mi odgovori :) Jel mogu ja s konfom iz potpisa poterati gta ili ne postoje ni teoretske šanse :)
Nije da sam neki gamer, ali sam hteo da probam igru da vidim kako radi.Hvala unapred.

Mozes, sve na najslabijim podesavanjima.
Graficka ti je preslaba, sve ostalo je dobro.
 
imas BB ssd temu na podforumu za hardove,imas i "sta da kupim" podforum.

@umart, sve je to ok sto sam dobio taj odgovor, ali sam isto tako dao odgovor zasto to nazalost nije uvek moguce. Prvo, nekad vec imas masinu koja ti radi posao i nema potrebe da uzimas bilo sta drugo, a drugi razlog je sto jel, zivimo gde zivimo pa nije da nam se moze da uzimamo sta nam se cefne kad nam se cefne. Bojim da si previse izanalizirao moj post bez potrebe. "Spinovanje" sluzi kad nesto pokusavas da dokazujes pa "spinujes" kako bi prica tekla na tvoju vodenicu, a ja nemam sta da dokazujem, moj post je cista opservacija.

to je mozda tvoja definicija spinovanja,uostalom nije ni bitno.bitno je da nisi izgleda sposoban da prihvatis da nisi znao,i ocenjujes kako se okrece svet na osnovu tvog mikrokosmosa.samim tim nemam preteranu zelju da se upustam u dalju diskusiju sa tobom,nema neke poente,presipanje je iz supljeg u prazno.
 
Poslednja izmena:
Bre, najbolje je da odes na temu o SDD diskovima i Best buy SSD - preporuka, pa pitaj ako nisi upoznat, da ti daju pravi savet oko toga koji je najbolji disk i sto se tice same cene uredjaja i brzine i pouzdanosti rada i problema koji mogu eventualno nastati.
 
Da, skoro svaki primerak sa nekim takvim ventom kao sto je taj CM Hyper 212 EVO moze da ide do 4.4 Ghz. sa nekim temperaturama u gamingu do 70-75C.
Samo nisam bas najbolje razumeo ovo za 1.8-1.85V, koja je to voltaza?

1.18, pardon.
 
To za grafiku sam i mislio, ipak je to ddr3 :) Hvala puno na odgovoru :)

E stvar je u tome sto bih i ja reko da nema teoretske sanse da pokrenes, ali jedan moj klinac sa izvidjaca koji ima neki od kasnijih Pentium Dual Core na oko 2.6GHz 3GB RAM-a i R7 240 mi tvrdi da mu radi, e sad na kojim detaljima i u kom fps-u ne znam, ipak je to klinac i oni su dosta imuni na low fps.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno