Šta je novo?

Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?

ti se drzis struje kao pijan plota,a u stvari svo vreme je bio klok,koji nije bio stabilan koliko si ti zeleo da mislis da jeste.kokuj prvo grafu,pa cpu zasebno i vidi sta je tu nestabilno.nema to veze jel' ima 8 pina ili 4 pina,ploca nije sampion OC-a to je jasno,i verovatnije je da je ona uzrok nestabilnosti jer je taj kres tipican za nestabilan CPU klok,GPU kres uslet nerealnog kloka bi bio sa drugojacijim simptomima.zadovolji se sa za nijansu slabijim klokovima i to je to.

edit:da,zaboravih da kazem moza i najbitnije,verovatno taj cpu i nemere vise,nevezano za plocu.i mislim da ti je napon zakljucan ne zbog ploce,vec zbog cpu-a.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, sad stedim za msi gaming maticnu, trenutno mi ne treba bolje, pa cu videti sta i kako dalje, a tebi hvala na odgovorima [emoji2] Ne znam, kad sam imao Athlon-ca, i stavim na 4ghz, al ono butuje do desktopa i kada pokrenem prime samo pukne posle par sekundi, i vratim na 3,8. A ovaj uopste nije pukao, sta vise odlicno se pokazao, ali prime je izbacivao gresku za TDP tj da zbog preopterecenja i prevelike potrosnje obustavlja dalja testiranja (zbog maticne verovatno, ali tada nisam znao), ali u igricama nisam toliko imao problema dok nije dosao GTA koji je zesce CPU zahtevna, i ocigledno se znacajno poveca TDP, a maticna ne moze da izdrzi i pukne, tako da dok ne skupim lovu za normalnu maticnu, furacu ovu, pa sta bude... A sto se napona tice nadam se da nije do toga, jer ako jeste smoricu se, mada on trenutno u CPU-Z mi pokazuje varijacije od nekog malog kada je u idle, a kad je u loadu, e onda ga spici na 1.5V, ali opet zesca je glupost da se ne moze kontrolisati napon...
 
Sto se tice neke nove ploce, po meni, sve zavisi od tebe sta hoces. Ako planiras da ides na neki upgrade u buducnosti, onda se definitivno ne isplati, jer ces samo da izgubis nesto novca.
Ako hoces da ostanes na ovoj platformi, onda, sve zavisi od par faktora. Mozda i ploca nije problem, mozda je napajanje jednostavno oslabilo i ne daje dobru struju, prvo moras da ustanovis da li bas ploca u pitanju. Ovo moras da budes siguran sta je problem.
I sad, ako je recimo sada sve stabilno na defaultu, bez kloka proca i grafe, a nece na klokovanoj masini, ako uzmes neku bolju plocu, a to je po meni, minimalno neka ploca od 70-80E, onda ces dobiti na performansama kada klokujes proc. i grafu, za recimo nekih 15-20% mozda i malo vise, pa ako ti se isplati, mozes i da ides i na tu soluciju.
 
Pa da, planiram ostati, trenutno mi je to najisplativija opcija, iskreno za neki i5 nemam para, a FX-evi su furune koje se previse greju (osim ako nemas neko besno hladjenje I zver od napajanja), I odavno nisam manje gotivio AMD procesore (osim APU-a, oni su nesto najbolje sto se njima desilo), a I s'obzirom da se igram na relativno niskoj rez ne uzima mi se neki overkill, ako me razumes... Planiram skupiti 92eur koliko kod madjara kosta msi a88x-g45 gaming maticna (samo msi furam, najbolji proizvodi za mene), I da budem miran, a preko leta ce se I raditi, pa cu uzeti bar 270x/gtx 760 grafu I za hd ready ne treba bolje, samo da mi bude igrivo, na nekom normalnom nivou detalja, I to je to :)
 
nista od toga sto si napisao nema previse veze sa realnoscu.
 
imam update1 moglu li ovaj novi 4 odmah preko njega!? ima fps drop samo kad stavim Grass na "Ultra" i cim dodjem padne na 30 i tako stoji, cim se sklonim odmah 60. kada travu postavim na Very High onda je sve konstantno 60fps.
zanima me jeslu lu resili pitanje fps-a u nekim od apdejtova posle keca.
 
nista od toga sto si napisao nema previse veze sa realnoscu.

+1 :)

Joj sine, za 92e koliko kosta ta maticna imas da uzmes polovna i3 3220 + novu h61 plocu, i ta kombinacija ce da sazvace i ispljune taj APU (nazalost, ali je tako).
 
+1 :)

Joj sine, za 92e koliko kosta ta maticna imas da uzmes polovna i3 3220 + novu h61 plocu, i ta kombinacija ce da sazvace i ispljune taj APU (nazalost, ali je tako).

To I ja znam, ali sve vise igrica ne podrzava dual core procesore, a ja ne zelim da se bakcem sa fixevima I ostalim glupostima, samo plug&play, zato vise skoro I ne skidam pirate, kupim I igram se... Kad budem imao vise love, uzecu i7-cu I neku besnu grafiku I bas me briga za sve, a dok sam boranija, koristicu ono za sta imam mogucnosti, ipak to mi je realnost... A sto se maticnih tice, vala od sada kupujem samo full atx sa svim zivim konektorima, sad sam se zeznuo sa ovom klosarskom, vala drugi put necu :p
 
a sto prosto ne kazes da zelis "gejmersku" plocu,nije to zlocin.
 
Pa zaboravih da navedem, mislim ne mora bas bas gejmerska, ali ta msi je jedina msi maticna ispod 100eur za fm2+, a da vredi nesto I da mi odgovara po karakteristikama... Da imam intela bio bih zadovoljan I sa nekom H97, samo da je full atx :) Btw hvala vam na odgovorima!
 
tvoje su pare,kupuj sta hoces,ali objektivno ta ploca je bacanje para.
 
A sto se tice toga da igrice ne podrzavaju dual core,i3 ce svaka da vidi kao quad zbog HTa.
 
Ne treba ti besno hladjenje, evo kod mene kuler od 20evra hladi odlicno FX-8300 klokovan na 4.6GHz

mesaju ljudi potrosnju i temperature ;)
Ja imam hladnjenje od 35e hladan ko spricer na 4.4ghz i 630w napajanje thermaltake

mada ovi novi FXovi i ne trose toliko mnogo (ovo je na 1.3v 4.4ghz).
 
Poslednja izmena:
Da LLC na high

Do 4.6ghz E serija je super (manji leakage) ali za preko 4.6ghz su bolji standardni procesori.

4.6ghz kod mene radi na 1.3575 vcore ali je zagrevanje preveliko... po meni se ne isplati dizati na ultra high LLC zbog 200mhz :)
 
Poslednja izmena:
Lepo sam rekao da u novijim igrama GTX960 ima da sije onu grejalicu od 280x :D

Izvolte ljudi:

attachment.php
 
Aj prestanite da postujete ovaj test od PCLaba, veze nema sa životom.
 
Vau 660ti jaca od 290x :)
 
najvise zato sto ni SLI ne radi,a njihova je igra.
 
Aj prestanite da postujete ovaj test od PCLaba, veze nema sa životom.

Na svim testovima je tako i da gtx660 se bolje pokazala i od 290x. Nije prva igra na kojoj ati daje mnogo losije performanse od nvidie.
Ajde necu vise da pisem u ovoj temi da bude off topic. Ali morao sam da prokomentarisem nakon par stranice vasih pljuvanja sto sam uzeo nvidiu umesto one grejalice :D
 
Poslednja izmena:
Samo sto 280X nije grejalica. 290X je vec diskutabilna.
 
R9 290 je grijalica i 290X takodje, samo gledas kako termometar raste. I nema sanse da su mogli da dobiju ovakve rezultate, sve i da je upaljen Physx. Ne moze 660Ti biti bolji od 280X, a kamo li 290/290X. Drugo ovo je i dalje igra koja je work in progress, nije puno izdanje i nije izvrsena optimizacija, a i nema driver podrsku. Nije merodavan test.
 
jeste,cim je 580gtx brza od 290x i ne radi SLI,100 posto je legit.
 
Pozurite uzimajte GTx960 za te pare nema bolje jaca od R9 290X :D idem da pokupujem sve jednu GTX 960 kasnije kad izadje project ima da ih utalim po duplo vecoj cjeni :D
Kad vec pominjete igru jos je u test fazi izgleda da ce bolje radit na win 10, mada jos je to sve beta klizice ona na kraju i na R9 280X :)
 
Nazad
Vrh Dno