Šta je novo?

Noctua DH 15 vs Nepton 240m vs Seidon 240m

javelinman

Poštovan
Učlanjen(a)
30.09.2014
Poruke
91
Poena
59
Imam 100 dolara budzeta,sve sam uzeo sem hladjenja,hteo sam seidona 120v,ali sam skupio jos para,pa sta je najbolje od gore navedenih?Moze li i DH 14 doci u rang sa njima,jeftinija je za 20e,hteo sam phanteksa,to mi je bila prva opcija,ali ga nigde ne mogu nabaviti,h100i takodje nisam video da ima negde u prodaji. :d
 
Nepton ili D15.

b3.jpg

NH-D15 je za 2-3 stepena topliji od Cryorig R1, i tisi za 4-5db.
 
Nepton ili D15.

Pogledajte prilog 168203

NH-D15 je za 2-3 stepena topliji od Cryorig R1, i tisi za 4-5db.

Vise sam za Neptuna,ceo zivot koristim vazdusna,pa da promenim malo,jos imam TT V3 kuciste,pa bi neptun bolje legao,noktua mi jedino ne odgovara ona njihova boja,jer mi je kuciste u crno plavoj kombinaciji,Cryorig R1 izgleda i hladi ful,samo ga nema nidje kod nas krastavac :/ :D
 
A neces njega naci kod nas, ja sam dovlacio iz Austrije :)

Samo sam ti rekao zbog komparacije da znas gde je nh-d15 po performansama jer nije u tabeli. Uzmi Neptona 240M, odlican je. Mada racunaj nijedan CLC nije tih kao vazdusno.
 
A neces njega naci kod nas, ja sam dovlacio iz Austrije :)

Samo sam ti rekao zbog komparacije da znas gde je nh-d15 po performansama jer nije u tabeli. Uzmi Neptona 240M, odlican je. Mada racunaj nijedan CLC nije tih kao vazdusno.

To sam pretpostavio,moze li se nekako oboriti napon na pumpi,pa da bude tise?
 
Pumpa kod 240M je gotovo nečujna i radi na 2800 rpm. Poželjno je da pumpa uvek radi na 12V.

Ja sam je držao na 9V i 2200 rpm što je totalno nečujno.

Što se tiče ventilatora, tačno je da će na max 2400 rpm biti bučniji od bilo kog air kulera, ali samo pri max opterećenju procesora(Prime95, LinX).

Idle, surf, gledanje filmova i slično je silent, vrteće se na 700-800 rpm. U igrama 1200-1600 rpm što je na nivou top air kulera na max rpm i nije bučno.

To je moje iskustvo sa overklokovanim 4690K.
 
Pumpa kod 240M je gotovo nečujna i radi na 2800 rpm. Poželjno je da pumpa uvek radi na 12V.

Ja sam je držao na 9V i 2200 rpm što je totalno nečujno.

Što se tiče ventilatora, tačno je da će na max 2400 rpm biti bučniji od bilo kog air kulera, ali samo pri max opterećenju procesora(Prime95, LinX).

Idle, surf, gledanje filmova i slično je silent, vrteće se na 700-800 rpm. U igrama 1200-1600 rpm što je na nivou top air kulera na max rpm i nije bučno.

To je moje iskustvo sa overklokovanim 4690K.

Bas mi za taj cpu treba :D ali sad sam video ne moze stati najverovatnije u thermaltake v3,a i mislim da ce kaciti na gornji hladnjak na ploci(z97 u3plus msi),sto me bas smorilo :(
 
P4180122.jpg

Evo slike ploce i kucista,i mesta gde je predvidjeno da legne neptun.
 
Prilicno sam siguran da neces tu moci nista da stavis. Najvise zbog memorije, ima da ti kaci ram, bas lose osmisljeno...
Jos bi taj gornji hladnjak ploce i zaobislo mozda, ali ram tesko...
 
Prilicno sam siguran da neces tu moci nista da stavis. Najvise zbog memorije, ima da ti kaci ram, bas lose osmisljeno...
Jos bi taj gornji hladnjak ploce i zaobislo mozda, ali ram tesko...

Nepton 120xl bi stao verovatno,sta mislis o njemu,vredi li uzimati?citao sam da je ista pumpa kao na 240m
 
Ne znam sta da ti kazem, ni to nije 100% sigurno da li bi stalo. Racunaj da doticni ne moze da se poredi sa NH-D15. Ali ako si zapeo za vodu uzmi ga.
Uzeo bih ga radije nego bilo koji drugi 120mm CLC.
 
Ne znam sta da ti kazem, ni to nije 100% sigurno da li bi stalo. Racunaj da doticni ne moze da se poredi sa NH-D15. Ali ako si zapeo za vodu uzmi ga.
Uzeo bih ga radije nego bilo koji drugi 120mm CLC.

Danas sam preko drugara narucio phanteks ph-tc14pe black nov za 70e,sto mislim da je best buy :)
 
Jeste veliki(neki ga porede sa kofom:p)ali hladi za sve pare sveta,uzdravlje te sluzio.
 
Nazad
Vrh Dno