Šta je novo?

Telekom - promena vlasnika fiknog broja telefona?

mrmilos

Čuven
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poruke
3,302
Poena
515
Nadam se da je ovo ok mesto da postavim pitanje, ako neko mozda zna. Naime, bavim se poslom koji je vezan za pozive klijenata telefonom, tj. vazno je da me dobiju na taj odredjeni broj telefona. posto cu menjati lokal u kome sam sada, interesuje me da li u Telekomu postoji mogucnost da meni sadasnji vlasnik lokala ustupi taj broj fiksnog telefona, i da ga ja preselim u novi lokal? covek je voljan to da uradi, samo me interesuje da li je ovo uopste izvodljivo?
 
Da. Samo mozda ne moze ako je skoro uveo uz ugovornu obavezu (da bi uvodjenje bilo 1RSD), jer kako kazu, to sistem vidi kao raskid ugovora ;)
 
telefon je u tom lokalu dosta dugo, 5 godina najmanje. i na njemu nema ugovorne obaveze, osim sto je uveden ADSL.
 
Nema problema onda, moze sve. ADSL seoba se placa doduse, cisto da znas, ali taman tih nekoliko dana dok si bez neta, ne placas pretplatu ;)
 
Hvala za info!
 
Mozes da podneses zahtev telefonom. Oni ti salju ugovor dok starom vlasniku salju izjavu da potpise.
Ovo ti ne savetujem jer su dosta neazurni. Meni su na primer slali dva puta ugovor na potpisivanje ali bez izjave. Kad sam im konacno rekao da cu doci licno i da mi ne salju vise nista oni promenili vlasnika bez da su me obavestili i video tek na sledecem racunu(nekih mesec i po kasnije).

Najbolje da odes licno sa vlasnikom u neku poslovnicu. Zavrsava se za 15min. Sto se tice kasnijeg prenosa na drugu lokaciju moras da imas tehnicke uslove na toj novoj adresi ili te stave na mirovanje.
Obavezno pitaj da li postoji vremensko ogranicenje koliko broj mora da bude na tvoje ime ali na staroj adresi.
 
Bojim se da je 6 meseci. Voleo bih da gresim.
Au ne mogu da verujem da je toliko...

A svakako ne bih ništa sa našim Telekomom pokušavao telefonom da završim, ništa im ne verujem. Samo lično. Kod kuće sam fiksni odavno prebacio u Sbb čisto iz principa, i dvojnicke linije koja "nije mogla" da se odvoji, dok dvojnik nije postao "neko", pa je odjednom moglo.
 
Moj slucaj je da posle prenosenja broja na sebe ne mogu preci na SBB 6 meseci. To je sigurno. Moguce je da nemaju takvo ogranicenje ako ostajes u Telekomu ali kao sto rekoh to treba proveriti. Sa njima se nikad ne zna.
 
Moj slucaj je da posle prenosenja broja na sebe ne mogu preci na SBB 6 meseci. To je sigurno. Moguce je da nemaju takvo ogranicenje ako ostajes u Telekomu ali kao sto rekoh to treba proveriti. Sa njima se nikad ne zna.
Moguće je da uslovljavaju pa da ne daju da se broj prenese u drugu mrežu... Nadam se da takvo pravilo neće važiti za moj slučaj...
 
Verujem da to nije do telekoma, vec do nadzornog tela koje je definisalo pravila o prenosu brojeva u fiksnoj telefoniji.

Slicno je u mobilnoj. Ako promenis vlasnika, to je novi korisnik/broj/status, i on tri meseca mora da ostane u staroj/novoj mrezi. Isto vazi ako sa pripejda predjes na postpejd sa istim brojem, novi si korisnik i 3 meseca nema mrdanja. Drugim recima, isto pravilo vazilo bi kod SBB-a.

Predlazem da vlasnik prenese u dogovoru s tobom broj u SBB (to nema veze sa Telekomom, SBB to radi), a pre toga se u 19900 raspitas o promeni vlasnistva tek prenetog broja. Ako ostajes na Telekomu na novoj lokaciji, broj 6 meseci posle promene lokacije mora ostati na isto ime (starog vlasnika). To je zvanicno tako, da li se drze toga - ne znam. Posebno ako ne menjas mrezu.

Seoba broja nije prenos u drugu mrezu!

Savetujem da ipak pitas 19813 za vise info, znaces tacnu zvanicnu poziciju.
 
Poslednja izmena:
hvala, ali meni nije bitno da prenosim broj u SBB, meni je bitno samo da mogu da ga prevedem na svoje ime, i preselim na novu adresu, u novi lokal. moze da ostane u telekomu, potpuno je nebitno.
 
Ne mogu da se setim koliko je proslo od prenosa vlasnistva do prenosa broja kod mene, ali mislim da seoba broja moze kad god hoces. Samo sto uvek traje ako nemas vezu i to vreme nemas broj.
 
^ Seoba uglavnom vrlo brzo ide. Ipak, pozovi 19813 da ti potvrde oko prenosa vlasnistva (ogranicenja).
 
Nije spora kao u doba Cobija, ali traje nekoliko dana. Ja nisam imao signal 3 dana konkretno, ali to je bilo super, jer je trebalo 7-10 dana :)
 
^ 3 dana je sasvim razumljivo i prihvatljivo. Toliko traje i prenos broja. @mrmilos nema izbor, tako da mora da prihvati to što mu nude, iako mu, koliko sam razumeo, posao zavisi od toga, tako da event. može da traži hitni postupak, ali ne verujem da to u praksi može bilo šta da znači.
 
Ja imam vremena i 10-ak dana da budem bez broja, ako baš mora, pošto imam i radove u lokalu, tako da tih dana neću raditi. Hvala svima mnogo na pomoći.
 
Da podignem temu iz mrtvih.

Majka mi je umrla, u stanu u mom vlasnistvu se vodi broj fiksnog telefona na njeno ime. Da bi prebacio broj na moje ime treba mi samo umrlica i neki zahtev ili neka superkomplikovana procedura?
 
Nema veze, resio sam.

Sta god da vam kaze korisnicki ili preko fb, nema veze, bitno je sta vam kazu u poslovnici, a tamo skoro sve moze
 
Nazad
Vrh Dno