Šta je novo?

Iskustva sa OVIM ventom?

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
XILENCE COO-XPF120. TBL Fan 120x120mm Blue LED
Nishta ne znam, zanima me samo da li je bucan i kakav je protok vazduha, ak neko zna ?
:)
 
XILENCE COO-XPF120. TBL Fan 120x120mm Blue LED
Nishta ne znam, zanima me samo da li je bucan i kakav je protok vazduha, ak neko zna ?
:)

Pristojni su kuleri sa ok cenom. Imam jedan ali nisam siguran za oznaku(citaj mrzi me da otvaram kuciste). Nije uopste bucan...
 
Gledam jer nigde nmg da nadjem koji su ventovi na postojecem sharkoon t28 kucistu (dosta su zastareli i pocinju da budu malo bucni).Znam da su 2 120mice red led ali nista o protoku vazduha i nivou buke nisam uspeo da nadjem.
Svi savetuju SickleFlow ali je 840 din za samo 1 malo heavy cena....
 
Шта онда кажеш за ноктуа редукс 40 евра комад? :)
 
Ljolj, noktue satiru sa cenom to je odavno poznato...:)
Ma gledam neshto shto je najbolje za male novce (nije cpu fan) pa da placam...
SickleFlow vs XILENCE COO-XPF120. TBL Fan 120x120mm Blue LED vs... dajte savete...:)
Ali me najvishe ubija shto ne mogu nigde da vidim postojecu specifikaciju fanova na mom kucistu, tada bih znao otprilike shta dalje...
 
Imas zasebnu temu za ventilatore, potrazi tamo savet sta moze trenutno da se nabavi, a da valja.
 
Imam ovaj Xilence (skroz crveni, bez LED-ova) godinama i dobar je, a i ne mnogo glasan na maksimumu obrtaja. Izrada je isto dobra, nije skroz plastičan kao neki CM ventovi u tom rangu. Ne znam koliko sad košta, ali u tom rangu (pre par godina) je bio best buy.

Moja preporuka, batali LED i uzmi običan (mislim da se ovaj Xilence ventilator zove Red Wing).
 
Poslednja izmena:
Po specifikacijama se vidi da su to isti ventilatori, sve zavisi od cene. Ako je jeftiniji ovaj svetleci, uvek mogu i da se odseku diode.
 
Upropastava me shto nigde ne mogu da vidim specs za postojece ventove, to me razara.
Znam samo da idu na 1300 i to je sve.
 
O cemu pricas, sta ne mozes da nadjes? Svuda imas specs, samo retko ko pise realne specifikacije.
 
daj mi 1 link de pisu spec za kulere od sharkoon t28, pojescu ga.
 
Aha, ja sam mislio pricas o Xilence-u i Sickleflow. Skini jedan sa kucista, samo procitaj naziv. Negde moraju da imaju specs. :)
Ali opet jako malo ti to znaci jer svi lazu na specifikacijama, dok ne uporedis nikad neces znati.
 
Ma samo da uporedim sa Xilence-u i Sickleflow, makar lagali, shta da radim :)
 
Obrati paznju i na Titan Kukri
 
Kukri je najbolji ali preskup i nije led.Sad sam video NEMA oznake sa obe strane kulera mi je sharkoon logo.
:(
A i nema vishe da se kupi u srbiji`nam.
 
Poslednja izmena:
hahah jel moguce... znaci to je verovatno neki specifican samo za to kuciste.

Sto se maltretiras sa LED coolerima? Daleko jeftinije i bolje izgleda da napravis led strip, jos mozes i RGB pa da menjas boje.
Generalno svi cooleri tog oblika kao kukri (gentle typhoon 15, swiftech na h220/240) su vrhunski cooleri pritom prilicno tihi.
 
gentle typhoon 15, swiftech na h220/240 ne postoji kod nas nazalost, kod nas ima samo smece za puno para a jako malo performansi - noktua koja ne moze da se plati..
Zato se i pitam dal da dam 500kinti za ove xilence shto sam naveo pa shta mi bog da.
 
Ne znam sta da ti kazem, nisam ih probao ali vidim da ljudi na amazonu nisu nesto odusevljeni bog zna kolko. S druge strane za malo vise para sickleflow zaista gura solidno vazduha pritom nije bucan.
Da, kod nas je jako jako los izbor.
 
Poslednja izmena:
Sickleflow se ne čuje na 1000rpm, a nema boljeg za te pare da gura vazduh ili kroz gust filter ili radijator.
 
Nishta, uzecu u atomu 2 Sickleflow-a, shta da radim...
 
Pa nemaju tamo gde je najjeftiniji, logicno. Evo ti u Bench shopu za 100 dinara vise.
 
Zovi Monitor, malo je jeftinije. Uzmi jedan sickleflow, ako bude bio bucan i los, evo ja cu da ga otkupim od tebe po istoj ceni po kojoj si ga kupio.
 
Ja ubacih u korpu, jedino ako su te zvali da ti kazu da nema, ali onda ne razumem zasto i dalje stoji na sajtu.
 
Zvao, nema na kraju nasao u duokom i odvalili me 1000din po komadu...
Radi ok, za samo 1-2c je niza temp procesora/grafike, ali je "donji" bucniji na najtisim obrtajima (citaj 800RPM) valjda zbog sina koje stoje izmedju venta i grafike koje nmg da sklonim, gornji je super.
Problem je shto nikako ne mogu da ih nateram da idu na 2000RPM samo na 1800 MAX.
Imam Alpenföhn Alpine Touch Fan Controller i nishta mi nije jasno :|
 
Poslednja izmena:
Ako pricas za sickleflow, ja stavio danas jedan pozadi kao izduvni, i meni isto max brzina 1850, mislim nije neka razlika al sam hteo 2000rpm, mada ja sam povezao na plocu pa je mozda zbog toga manja max brzina ili je proizvodjac samo naznacio mogucu maksimalnu brzinu il mi je kuler mozda defektan il sta ga znam. Nisam primetio neko smanjenje temperature, niti neko veliko duvanje kad stavis ruku kako su neki pisali na pojedninim forumima i u review-ima, ali opet to je samo jedan pa su mozda utisci o nekom hladjenju bili zbog stavljanja vise komada. Inace crvena boja nije uopste svetla, jedva se i primecuje, buka je primetna na max obrtajima ali ne smeta mi mnogo jer mi je kuciste malo dalje od stola.
 
Nazad
Vrh Dno