Šta je novo?

Vga monitor povezan na dvi i "check signal cable"

havijer

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
2,957
Poena
405
Imam mali problem koji me iritira. Promenio sam grafičku i na njoj nemam vga ulaz. Kupio sam adapter da bih mogao vga monitor da koristim na toj grafičkoj i sve funkcioniše savršeno osim toga što kada prođe pola sata a ja ne koristim računar namešteno je da se monitor izgasi međutim tada se pojavi poruka check signal cable i ona je sve vreme na monitoru. E sad ajde to je moguće rešiti da isključim tu opciju da mi se monitor gasi, ali isto mi se dešava kada ugasim računar. Pojavi se check signal cable i bez prestanka je sve vreme na monitoru. Ima li drugog rešenja osim gašenja monitora na dugme?
 
Koja grafika je u pitanju? Moze biti da je dvi digital only? Mozda je i sam adapter los?
 
Ja gasim monitor već celih 19god. od kupovine prvog PC-a :p čista navika tako da ne vidim prob.
A vrv ti nije dobar adapter probaj neki drugi testa radi.
 
Poslednja izmena:
Grafička je u pitanju 5830. Nemam drugi adapter da probam, krastavac.
 
Ako si iz Bg-a daću ti ja na poklon 1 imam 4 komada u fioci sad bacio pogled ;)
 
Hvala lepo ali sam iz KG-a. Videću da kupim drugi adapter uz mogućnost da ga vratim ako i sa njim imam isti problem.
 
Da i ja potvrdim, isto sam imao problem sa DVI=>D-sub adapterom i ne bacanje u power saving mod.
Resenje je zamena!
 
Problem je samo sa nekim DVI izlazima. Svaka grafika dodje sa svojim adapterom. Pogresan adapter mozda ne daje signal kako treba da monitor ode u sleep/powersave/sta god mode.
 
Nazad
Vrh Dno