Šta je novo?

Savet oko gaming graficke (koja 750ti, r9 270 mozda)

Burgul

Cenjen
Učlanjen(a)
21.06.2011
Poruke
6
Poena
151
Pozdrav! Treba uskoro da odlucim koju karticu da porucim pa bi mi dobro dosla pomoc ili savet od upucenijih.

Ovo je trenutna konfiguracija stara 4, 5 godina. Nista do sada nije menjano.

AMD Phenom II x4 955
ASUS M4A88T-V EVO
KINGSTON DDR3 4GB 1333mhz
Wd 500GB AAKX
Seasonic SS-430GB
Thermaltake V4
Benq 2420HDB

Koristim ga uglavnom za gaming (rpg-ovi najvise, PoE, Diablo, Pillars of Eternity, LOL, Witcher...) i obradu videa i slika.

OC ne bih radio ako je moguce.

Troumim se izmedju ovih:
-------------------------------------
Ovo jos uvek nema na stanju, cekam odgovor da li ce ga biti u skorije vreme. Problem mi je potrosnja jer mislim da mi je i napajanje vec poprilicno istroseno vremenom pa ne bih da ga opteretim previse. Ne znam da li je strah opravdan. Osim toga jasno mi je da je ovo najjaca kartica, ali je oko 16000 kad se odbije povrat poreza. 2 godine garancija.

Sapphire R9 270 2G GDDR5 DUAL-X, 11220-00-20G
AWL1J58.jpg



-------------------------------------
Ova je oko 14000, dobra opcija posto ne zelim OC mislim. 3 godine garancija.

MSI GeForce GTX 750Ti GDDR5 2GB/128bit, 1059MHz/5400MHz, PCI-E 3.0 x16, HDMI,DVI, VGA, VGA Cooler (Double Slot)
m8knJ1u.jpg



------------------------------------
Isto 14000, moguc OC ako jednom odlucim. 2 ventilatora. 3 godine garancija.

Grafička MSI GF GTX750TI TF Gaming, 2GB DDR5
tfRTzac.jpg
 
Mozes i polovno

270(x)~90-120€
280(x)~140-160€

Min godinu dana garancije.

A 750/750-ti nemoj ni da gledas pored 270. Dosta je jaca 270.
 
MSI je oko 18k trenutno sto definitivno ne mogu da naguram. Zvuci kao mala razlika ali je trenutno veliki problem. Moram da uzmem nesto jer je moja 6850 odradila svoje a treba mi sto pre zamena.

Edit: polovno ne bih uzimao. Znaci 750ti je bas toliko losija? :/ Nekako sam navijao za nju zbog male potrosnje.
 
Poslednja izmena:
Ako imas iole solidno napajanje, onda nema razloga da ne uzmes R9 270.
 
Pod odradila svoje mislis crkla ili ne mozes da pokrenes neku igru. Ako je crkla idi na 270, ali ako ne mozes da teras igre pre ce biti da je do procesora ili rama. Jer realno jako tesko ces pokrenuti Witcher lll sa tim procesorom. Znam sta pricam jer trenutno sve igre sa 6850 teram na bar medium podesavanjima sa ~40fps. Osim AC Unity, najnoviji CoD, mozda jos neka bas zahtevna igra. Na primer kod mene bi savrseno legla nova grafa ali kod tebe ne bas.
 
Drzace se to napajanje. Mozes slobodno 270-ku, a mozes i polovnu GTX 660 (ipak to nije "razvaljeno" rudarenjem).
 
Pod odradila svoje mislis crkla ili ne mozes da pokrenes neku igru.

Crkla je, nema joj pomoci.

Hvala na odgovorima svima u svakom slucaju, poslao sam upit da vidim kada ce dobiti 270 jer im pise da je u dolasku, pa cu videti nakon toga. Ako neko ima bilo sta da doda, slobodno.
 
Pod odradila svoje mislis crkla ili ne mozes da pokrenes neku igru. Ako je crkla idi na 270, ali ako ne mozes da teras igre pre ce biti da je do procesora ili rama. Jer realno jako tesko ces pokrenuti Witcher lll sa tim procesorom. Znam sta pricam jer trenutno sve igre sa 6850 teram na bar medium podesavanjima sa ~40fps. Osim AC Unity, najnoviji CoD, mozda jos neka bas zahtevna igra. Na primer kod mene bi savrseno legla nova grafa ali kod tebe ne bas.

I kod njega bi legla nova, samo nista jace od R9 280.
Dok kod tebe procesor moze da izgura i dosta jace karte, tipa GTX970.
 
Kupi novo, 2-3 god garancije, ove od 270 pa nadalje što kruže ko zna koliko su rudarile. U odnosu na današnje procesore, ne bih se složio sa ovim da može da izgura i mnogo jače kartice, radiće, ali cpu je svakako usko grlo, arhitektura odavno prevaziđena, ali za to što ti igraš, poslužiće.
 
Poslednja izmena:
Kupi novo, 2-3 god garancije, ove od 270 pa nadalje što kruže ko zna koliko su rudarile. U odnosu na današnje procesore, ne bih se složio sa ovim da može da izgura i mnogo jače kartice, radiće, ali cpu je svakako usko grlo, arhitektura odavno prevaziđena, ali za to što ti igraš, poslužiće.

Novo cu svakako. R9 270 koju nisu imali na stanju su dobili ali 20e skuplje nego prvobitno, a i cena 750ti zapravo nije ista kao sto je na sajtu... Tako da je sad borba izmedju 130 i 155e.

Cela konfiguracija nije vise bog zna sta, i trebace menjati dosta toga za 2, 3 godine ako ne i pre. Mene iskreno najvise brine 430w napajanje koje je vec staro ali ubedili ste me da je to ok i da bi trebalo da se nosi sa r9 270 bez problema. Razmisljao sam i da se maksimalno rastegnem i pozajmim nesto para da uzmem gtx760, ali uvek postoji bolje i ta igra nema kraja, jer za samo 2k vise moze se... Tako da ostaje dvoumljenje i dalje izmedju 750ti i r9 270 (koja ima malo prvenstvo trenutno), s tim da bih sa 750ti uzeo jos RAMa jer mi i to treba. Razmislicu jos koji dan, da ne srljam.
 
Seasonic je "kršteno" napajanje, ne menjaj ga dok radi, ni jedno napajanje u rangu do 10-12k dinara nije više taj kvalitet. Imaš recimo modularni chieftec 750w, a jad i beda naspram što je bilo. Moj burazer ima i5 750 + ati7850 na trust silent pro 520w. Crkli neki kondenzatori u napajanju, ja zamenio eno ga još trči... Tako da, dok radi, uživaj i ne bacaj pare bez veze. Grafika ti dosta obična R9 270, uzmi onu koja ima veću garanciju, nikad se ne zna.
 
Poslednja izmena:
R9 270 trosi od prilike isto kao 5830 ako se dobro secam. U svakom slucaju, razlika je mala.
 
Novo cu svakako. R9 270 koju nisu imali na stanju su dobili ali 20e skuplje nego prvobitno, a i cena 750ti zapravo nije ista kao sto je na sajtu... Tako da je sad borba izmedju 130 i 155e.

Imas i Powercolor R9 270 za 17000din, cini mi se da je to najpovoljnija 270-tica trenutno..
 
Imas i Powercolor R9 270 za 17000din, cini mi se da je to najpovoljnija 270-tica trenutno..

Video sam taj powercolor, stvarno je super cena. Ima li razloga da zaobilazim powercolor ili je to proverena marka? Posto sam nasao i Sapphire za 17 700din, jedini strah me je sto je 80% r9 270 na KP bas taj sapphire (mada su ih verovatno koristili za rudarenje zbog cene pa ih je zato toliko mnogo).
 
Ne postoji razlog da se zaobilazi Powercolor R9 270. Sve su dobro odradjene, bez obzira ko je proizvodjac.
 
imam
amd phenom ii 955 black edition revizija c3
GA 870A-UD3 revizija 2.1
2x4 GB kingston 1333
500GB WD black
Gigabyte 7770 1GB DDR5 kupljena u radnji

interesuje me da li je pametno da kupim R9 270x ili 280x, da li procesor moze da podrzi te kartice ili da prvo zamenim procesor imam u planu da kupim i5 3350p.
hvala unapred :d
 
Ako ces uskoro (narednih pola godine) uzeti i5, slobodno idi na 280X. Mada ti za nju treba jace napajanje.
 
Imam thermaltake 400w. i5 3350p troši 69w, tako da će vrv moći da radi sa tim napajanjem.
 
Inace sam već našao i5, samo još da prodam moj procesor i ploču i prelazim na Intel. ;-)
 
Super! :) Ali to napajanje je slabo za 280X. Taman kada budes prodao 7770, imaces novac za neko ok novo napajanje od 550-600W.
 
Poslednja izmena:
R9 280X u peaku moze da povuce i do 300w nek ostatak konfe procesor neki ventilator HDD povuce 100w nema sanse da TT od 400w to podnese.. kao sto kolega kaze moraces tu neko napajanje da ubacis koje ima oko 400w prave snage tj bilo koje od 550-600w zavrsavace posao.
 
Može li mi neko pomoći? E ovako, planiram da kupim r9 270 ili r9 270x ali imam athlon x4 960 3.0 GHz
Zanima me da li bi mi procesor bio usko grlo ili bih morao da ga menjam, hvala unapred! :)
 
Athlon ili Phenom IIx4 960 ?
 
Nazad
Vrh Dno