Šta je novo?

Deus Ex: Mankind Divided

Video igra unutar video igre. Kul.
 
superhot za siromasne. :)

dajte ogromnu mapu bre vise.
 
Nece toga biti u Deus Ex. Moralo bi da se radi posveceno kao Witcher a vecina studija nije na tom nivou. Alternativa je Assassins Creed fazon, generika na sve strane.
 


bolje,ali opet malo klaustrofobicno po tom pitanju.svejedno,igra godine bez i trunke sumnje.
 
prejak gejmplej,zato i treba sto veca povrsina.
 
Deonica iz demoa je opasno inspirisana HL2 introom.
 
Mah, podseća te na HL2 samo zato što je za HL2 takođe korišten isti motiv. Mislim naravno na specifičnu arhitekturi koja je tipična za istočnu evropu.
 
Tacno tako.
 
Ovo i Civ 6 ce me naterati da kupim PC opet.
 
Isto kao i TR.
 
A koja je fora bila sa TR? Ruski kljucevi za male pare?
 
Da, to je onda insta buy. Da li ima i takvih preorder akcija ili samo kad izadje?
 
Ima preorder na ruskim sajtovima za 15-tak dolara, medjutim kljuc dobijas tek kada izadje, tako da bi ja sacekao jos 20-tak dana pa onda uzimao da sam na tvom mestu.
 
Ima preorder na ruskim sajtovima za 15-tak dolara, medjutim kljuc dobijas tek kada izadje, tako da bi ja sacekao jos 20-tak dana pa onda uzimao da sam na tvom mestu.

To onda nije preorder cak i kada se placa unapred. Tako sam uzeo mass effect 3 bez ijednog preorder dodatka. Kreditirao ljude mesec dana, a oni kupe kljuc po izlasku i samo mi proslede.
NOT AGAIN
 
Dx12 je ocigledno fail ko i Dx 10 ali ostavicemo im jos vremena :D
 
Dx12 je ocigledno fail ko i Dx 10 ali ostavicemo im jos vremena :D

Nije nego neke stvari sigurno se drugačije implementiraju i ima nekih novih, nisam engine programer ali kontam kako prave engine.

Morate da shvatite osnova za ovaj engine je napravljena još verovatno pre najave DX12 i posle kad je izasao DX12 oni su uzeli da dodaju podršku ali sigurno su morali da prerađuju delove koda što im oduzelo vremena im mora da se testira i stabilizuje.

Proćiće još par godina dok neko ne izbaci engine pisa za DX12 od nule a ne sa DX10 u početku, a DX12 kako sam ja čitao ima više novotarija nego DX11 sto jei ma naspram DX10.
 
Niko neće pisati engine od nule namenski za DX12. To jednostavno ne funkcioniše više tako, ako se ne varam. Današnji moderni engine-i su modularnog tipa, što znači u prevodu da bi trebalo da im možeš nakalemiti bilo šta pa i DX12, ili sutra neki 13, 14, 15 itd, s tim što obično kad to naprave mu dodaju suffix broj iza da se zna da je to novija verzija i to je to. Nisam video kako funckioniše Frostbite, ali u tom kontekstu gledano Unreal-ov engine je po meni za sada nekako najbolje skockan. Ljudi iz Epica se zbilja trude maksimalno da unaprede sve što se može u datom trenutku, veoma su ažurni, što znači da konstatno i gotovo na dnevnoj bazi izbacuju unapređenja i ispravljaju propuste kojih naravno uvek ima. Nova verzija engine-a u njihovom slučaju, recimo razlika između UE3 i UE4 verzije, podrazumevala je drastične izmene organizacije na nivou mapa i način funkcionisanja programerskog dela odnosno uvođenje Blueprints Visual Scripting modula, plus naravno uvođenje physically based materijala i još što šta uz to pride. To su otprilike bile glavne stavke koliko mi se čini, zbog čega mu je zakačen novi broj iza, a ne isključivo DX verzija.

Odmah iz njega stoji Unity koji je ipak malo rasprostranjeniji u ovom trenutku i to prevashodno zbog mobilne platforme, ali koji se meni lično ne dopada toliko kao Unreal prevashodno zbog programerskog dela, premda priznajem, nisam se nešto mnogo ni mlatio sa njim. Frostbite kažem još uvek nisam imao prilike da pogledam, ali koliko sam mogao da vidim iz nekih prezentacija i on takođe funkcioniše po istom principu.
 
Poslednja izmena:
Naravno da mora da se podesava endzin za DX12, jel ste vi uopste citali nesto o tome DX12? DX11 i OpenGL se oslanjaju na graficki drajver i ugradjene heuristike da pronadju najbolji nacin da se nesto uradi. Ukoliko drajver negde omane desava se drastican pad performansi u tom momentu. Zato je mnogo tesko napisati igru da daje stabilan fps svo vreme bez trikova (kao sto je usporenje citave igre umesto da secka). DX12 i Vulkak su low level API-ji sto znaci da programer ima kontrolu i nema oslanjanja na drajver. Sve zavisi od umesnosti programera.

Zbog gore napisanog endzin mora biti znacajno izmenjen da bi video benefita od low level API-ja kao sto je DX12. Jer ukoliko nakalemis DX12 na endzin koji je podesen da radi sa DX11, onda mozes dobiti samo usporenje ili u najboljem slucaju isti fps. Kao sto je slucaj u RotTR. Sa druge strane ako sve radis rucno kako zahteva low level API onda ne mozes koristiti benefite koje pruze drajver u DX11 modu. Zato DX12 igre nece ni podrzavati DX11, osim ako ih ne budu razvijali zasebno.

U prevodu, ovaj Deus Ex nije kvalitetan predstavnik DX12 igara. Sto nije problem, ionako je grafika prosecna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno