Šta je novo?

Deus Ex: Mankind Divided

Kapiram da je to bilo zbog balansa, neki način da veštački otežaju non lethal igranje (a stealth u igri i onako nije bio težak, a nagrade su bile mnogo bolje nego za rambo pristup).
 
Zabroavio sam i na taj takedown, koji je imao dva pristupa, onesposobiti ili ubiti, tj jedan nečujan(stealth) pristup a u drugom te kao čuju, a u obe varijante, ti lomiš likove pola sata kroz animaciju, pucaju ruke noge, glave, oni vrište, naravno to niko ne primećuje, iako su na dva metra od tebe, mada razumem, okrenuti su ledjima :trust:
 
Za grupni takedown sa krova mora onaj ikarus augment + još neki, ali ne mogu da se setim koji.

I mene su baš primećivali ako ne pazim ili se ne šunjam, kao da imaju radare, a ne uši.... možda to ima veze sa težinom na kojoj se igra.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, uvek biram srednji nivo kad ima 3 ponudjena (ili hard, ako su mi preporučili), a kad ima više ponudjenih težina, onda neka iznad sredine.
Zato sam i rekao DE:HR nije ista igra koju vi opisujete i koju sam ja igrao, mada ukusi su ratličiti
 
Poslednja izmena:
Sad sam malo guglao, i izgleda da nivo težine menja samo HP, preciznost i brzinu regeneracije. Ja sam išao uvek na max. exp. pa mi je bilo dosta izazovno. Jedino nisam mogao da izdržim ako ima da se hakuje neki turret ili robot i to sam uvek uključivao na enemy :D. Gledanje kroz zidove nisam budžio.
 
Poslednja izmena:
Zabroavio sam i na taj takedown, koji je imao dva pristupa, onesposobiti ili ubiti, tj jedan nečujan(stealth) pristup a u drugom te kao čuju, a u obe varijante, ti lomiš likove pola sata kroz animaciju, pucaju ruke noge, glave, oni vrište, naravno to niko ne primećuje, iako su na dva metra od tebe, mada razumem, okrenuti su ledjima :trust:

To bas nije tacno ali ajde, kad vec cepidlacimo da cepidlacimo onda do kraja. Ako uradis "necujni" takedown na 2-3 metra od strazara onda ce to da cuje i okrenuce se, ali ako to uradis na 5+ metara onda nece da cuje. Upravo igram DE:HR directors cut i dobro znam o cemu pisem. Tako da nema potrebe za daljim ubjedjivanjem. :smoke:

Sto se generalno igre tice, mogla je biti mnogo bolja ali i ovako je sasvim OK. sto je najvaznije bolja je od IW-a. Meni se nije svidjelo to sto je dizajn nivoa dosta skucen, narocito mi se nije svidio nivo u Sangaju gdje vidimo one vrhunske oblakodere a nista od toga ne mozemo u igri da posjetimo i istrazimo. Samo mozemo da se divimo toj scenografiji i nista vise. Znak koliko su zapravo zurili da urade igru na vrijeme moze da se vidi u zadnjem nivou gdje su u pozadini na onom okenau uradili jako lose sprajtove nekih tankera i brodova. To mi je bilo bas bezveze kada sam vidio, a do malo prije sam se divio tim neboderima u Hengshi.

Takodje, Ai je morao da bude mnogo bolje uradajen, narocito mislim na periferni vid kod protivnika, skoro da ne primjecuju nista jedino ako si bas ispred njih. Ili situacije kada je Adam kao u nekom cucnutom polozaju i u coveru koji je visine pola metra a neprijatelj stoji tik uz njega i ne primjecuje. Bilo bi mnogo bolje da su omogucili sunjanje po sjenkama kao sto je to donekle moglo u prvom Deus Exu.

Sto se tice nelinearnosti, daleko od toga da je linearna ali mogla je biti jos nelinearnija. :D
 
Poslednja izmena:
Ovako kako ste krenuli mogu da primetim samo jedno, a to je da aspolutno svakoj igri možemo naći ako to želimo gomilu stvari za koje opet možemo reći da su nelogične ili iz nekog razloga loše, jer nema savršne igre. Međutim koliko je to zbilja bitno ako imamo u vidu da je neki projekat više nego korektno zaokružen kao celina, pravo je pitanje ili bolje rečno kviz nagradno pitanje je to naročito za pojedince ovde?!?

Ono što meni ovde smeta i o tome pišem po ko zna koji put, je to što se uvek nađe neki pojedinac koji kerene da se žali kako mu ne valja ovo ili ono i odmah se zakače još jedno 5 drugih i onda po običaju krenu te igre bez granica u kojima nema pobednika. I tako ova tema koja je inače super korektno krenula, u ovom momentu ima tendenciju da kao i bezbroj drugih pre nje polako počne da skreće sa svog smislenog kursa u besmisleni, jer zaboga to su tipične kvake za koje se svi nekako olako hvataju, pa je posle teško prisetiti se šta je to što je sve dobro napravljeno a u čemu smo generalno najviše uživali igrajući neku igru, te kako je to sve skupa ipak više nego korektno zaokruženo!

Kad se samo još setim pride svih onih komentara o tzv. pising filteru kako su ga pojedinci ovde krstili, a o kome se opet razglabalo na 5 strana jelte jer se nekim "velikim" poznavaocima umetnosti nije dopadao kolorit koji ova igra ima, i svega ostalog negativnog čega je bilo na pretek u pojedinim komentarima vezano za gejmplej, zatim favorizovanje po običaju nekih drugih igara u odnosu na... itd i ostalo, stvari postaju mučne i poučne, naročito za one koji umeju pažljivo da čitaju (između redova) sve ono što je ovde napisano. I naravno kao i uvek, sve to se dešava po običaju pre nego što neka igra uopšte iskoči na market i pre nego što se može nekakav iole pismeni zaključak izvesti o samoj igri uopšte...

Razlog zbog koga me apsolutno ne zanima da učestvujem više u bilo kakavoj polemici ovde je upravo ovaj, pa se upravo zato izvinjavam svima na ovom krajnje dobronamernom komentaru iz koga će (nadam se) neko nešto da pohvata, promisli i uradi ipak možda malo smislenije ili makar drugačije sledeći put. Neka mi takođe niko ne zameri što sve ovo ovde što sam napisao zvuči pomalo kao glas razuma, jer ja ne umem bolje a i zbilja ne znam kako bih ovo što imam da kažem formulisao drugačije.

Elem, dobra vam zabava i pozdrav svima! ;)
 
Ne brini. Nema zasto da te pogodi random post coveka koji je prvi poznat po tome sto se zali na najvece moguce gluposti u igrama (granulacija krvi, ruzno kamenje, itd itd...). Samo si nasao da izneses kriticko misljenje o igri koja se njemu svidja, krastavac...
 
off-topic, meni cepidlačenje oko igara generalno ide na qrac - bilo da je u pitanju grafika, priča ili gejmplej. Ne sviđa ti se neka popularna igra? OK, ne sviđa ti se. Ali kad počne neko cepidlačenje, traženje dlake u jaju, kukanje oko najsitnijih detalja - kao da neko i sebi i drugima pokušava da dokaže da mu se igra stvarno ne sviđa- to je nešto potpuno drugo.
+1 Jedan od glavnih razloga zašto u glavnom ne čitam teme posvećene igrama (pogotovo u PC sekciji) na bench forumu, svi su kao babe koje su večito nezadovoljne, samo trabunjaju...
 
^Znači, samo oni kojima se neka igra 100% sviđa imaju pravo da postuju u temi za tu igru?
 
Ko oce da se podseti zasto je originalni Deus Ex bio toliko bitan u industriji igara i koji su tacno nacini kako je Eidos Montreal uspeo da napravi vernu ali modernizovanu revitalizaciju franshize koja je veoma pozitivno docekana od strane igraca, pogledajte ovaj video, veoma ga preporucujem. Ignorisite deo o Duke-u ako hocete, mada vredi pogledati sve.


Lik pravi odlicne opise, vredi pogledati i ostali materijal koji je okacio.
 
Pre mesec dana sam instalirao ponovo DEHR I zaprepastila me perpspektiva, tj kamera sta li vec...sve je nekako bilo izduženo... da li je default FOV pravio probleme tada ne secam se ali bilo je prosto neigrivo...
 

Deus Ex: Mankind Divided's Vision Of The Future
In this exclusive video feature, the lead developers of Deus Ex: Mankind Divided explain how they created their futuristic world.
 
Ko oce da se podseti zasto je originalni Deus Ex bio toliko bitan u industriji igara i koji su tacno nacini kako je Eidos Montreal uspeo da napravi vernu ali modernizovanu revitalizaciju franshize koja je veoma pozitivno docekana od strane igraca, pogledajte ovaj video, veoma ga preporucujem. Ignorisite deo o Duke-u ako hocete, mada vredi pogledati sve.


Lik pravi odlicne opise, vredi pogledati i ostali materijal koji je okacio.

Human Revolution i Thief 2014 bi bili dosta bolji materijal za poređenje uspešne modernizacije (HR) i potpuno neuspešnog pokušaja modernizacije (Thief).
 

Deus Ex: Mankind Divided's Vision Of The Future
In this exclusive video feature, the lead developers of Deus Ex: Mankind Divided explain how they created their futuristic world.


Odličan klip, svaka čast ljudima na trudu. Samo da još priču lepo uklope.

Human Revolution i Thief 2014 bi bili dosta bolji materijal za poređenje uspešne modernizacije (HR) i potpuno neuspešnog pokušaja modernizacije (Thief).

Novi Thief zbog toga nisam ni probao, kontam da su svašta naučili posle neuspeha na toj igri.
 
smith je u pravu u smislu da je HR poceo dosta toga,a nisu kompletirali vecinu.kod njega je to rezultovalo da mu igra i nije nesto,kod mene npr da jedva cekam restlo jer nisam ni sumnjao da ce skver eniks da izgura stvari do kraja.i dalje je malo nja potez da jensen posle svega bude protagonista,ali ocigledno je zonatanov alter ego i moze mu se.sto se mene tice,da unifikuju mape,povecaju je jedno bar 4 puta a ne sumnjam da ce prica,mjuza,atmosfera,scenografija i sve ostalo da bude na top nivou i ja mrtav srecan.
 
http://www.eurogamer.net/articles/2015-04-16-deus-ex-mankind-divided-will-be-completely-ghostable
Deus Ex: Mankind Divided will be completely ghostable

Players will be able to "ghost" their way through the whole of Deus Ex: Mankind Divided and complete the game without being detected.
This will even include boss fights, according to developer Eidos Montreal.
Responding to a fan question via Twitter, game director Jean-François Dugas confirmed that players will be able to remain unseen and undetected throughout the entire game.
 
aman,kakve crne kraljice,jesu oni normalni?
 
? :)
 
Boss fajtovi su prisutni i u prvoj igri, tako da ne vidim problem. Samo sto su drugacije reseni tj. nije u pitanju klasicni konzolaski boss fight.
 
Rekao bih da su načili lekciju. Ovaj puta neće baciti igrača u nekakvu zatvorenu arenu da se napucava, borba sa svakim bossem bi trebalo da je prirodno uklopljena u ostatak nivoa, i svaku će biti moguće preći šunjanjem i non-lethal metodama.
 
a najbolje bi bilo da poslusaju konacno nas koji trubimo od prvog dela da necemo vise kraljice (iliti "boss fights" po naski receno) u deus ex-u.
 
a najbolje bi bilo da poslusaju konacno nas koji trubimo od prvog dela da necemo vise kraljice (iliti "boss fights" po naski receno) u deus ex-u.
To je ono što me je najviše nerviralo u RE serijalu..
 
I jaaaaaoooo :)

Puska je prejaka
 
Nazad
Vrh Dno