Šta je novo?

Deus Ex: Mankind Divided

Ne svidja mi se trailer, mnogo bolji su bili oni za prosli deo.
Ovde sam rokanje, nista ne mozes da pohvatas koliko brzo se menjaju scene.
Nadam se da igra nece biti klasicna rokacina, vec stealth sta jos vecom raznovrsnoscu od proslog dela.
I da opet ubodu muziku i atmosferu.
 
Delovi trejlera kada Jensen pluta u okeanu...
Ladno bi moglo da ispadne da su otišli na kraj gde uništi celu onu bazu i sve na njoj uključujući i sebe. Samo je izgleda nekako preživeo, a sada im to dođe super i za priču (kao mora da se nosi sa težinom svoje odluke :d) i za gejmplej (odmah eto opravdanja zašto verovatno neće imati augmentacije koje je nakupio do kraja prošle igre, biće nešto tipa jedva je ostao živ i veći deo njegovog tela je bio teško oštećen ).:D
 
Ja se nadam da ce bar pokusati da povezu pricu sa onom iz prvog dela.
 
Ma jes ušla mu voda u klip i pukla glava motora. :D
Priča je bila odlična u prošlom delu, skoro da je se i ne sećam više, taman ove godine da se obrne još jednom.
 
Predhodni deo je bio superiška... filmići, muzika, gejmplej, atmosfera pa čak i kompletan propratni materijal (ilustracije i vodič za video igru) sve je odrađeno vrhunski. Inače soundtrack za Deus Ex HR je najbolje od svega što sam čuo u zadnjih 5 godina ako ne i jače, pa sam ga bio preslušao kompletnog mnogo pre nego što sam se dokopao igre što je barem u mom slučaju prilično netipičan manevar. Sve pohvale za ovaj naslov i naravno, s nestrpljenjem ovo očekujem... :p
 
Ova najava kao da je za film, a ne za igru :)
 
DE: HR je za mene umetnost, pomerila je granice definicije da je to samo obična igra/igrica, nego vizual, muzika, zaplet, utisak i sama izveda je na mnogo višem nivou od svih ostalih naslova koje sam igrao. (a već deceniju ipo igram igre, i sve žanrove sam igrao kad sam imao previše slobodnog vremena)
 
^Nekome će tvoj post zvučati kao preterivanje, ali ja se slažem. Bukvalo primer mogućnosti video igara kao medija, i primer kako svi elementi jedne igre mogu da rade zajedno: gejmplej, dizajn nivoa, pripovedanje, vizuelni stil i muzika. Sve je pažljivo osmišljeno i savršeno uklopljeno.
Neki drugi (previše pretenciozni) developeri koji se iz petnih žila trude da oponašaju filmove i pretstavljaju svoje igre kao umetnost bi mogli štošta da nauče od DEHR-a.:)

Sta cekas?! Odigaj ih. Prvi obavezno i onda posle njega Human Revolution. Ako imalo volis sajberpank onda Deus Ex ne smijes da propustis.
Neka sačeka Revision ako planira da igra i prvi deo.
 
Poslednja izmena:
DE:HR soundtrack je još uvek jedan od najboljih koje sam čuo.
 
E ovome sam se nadao :D!
Stoji mi HR Director's Cut vec neko vreme instaliran, izgleda da je vreme da obrnem treci put igru :)
 
Stephane Roy - lik koji se posrao na Thief, je Deus Ex: Mankind Divided executive producer!?

PicardDoubleFacepalm-1.jpg
 
Ne daj bože, nadam se da to nije istina. DE:HR i Thief su razvijale dve različite ekipe koje samo dele ime "Eidos Montreal". Čisto ne verujem da će mnogo tih iz Thief ekipe raditi na novom Deusu, posebno ne retiji koji su bili na odlučujućim funkcijama u timu.
 
Stephane Roy - lik koji se posrao na Thief, je Deus Ex: Mankind Divided executive producer!?

Padaju mi na pamet bar dva lika koja se ne bi slozila sa tvojom konstatacijom u vezi Thief-a :D
 
Nešto mi govori da nastavak neće biti bolji od HR-a, mada ću ga ipak igrati kakav god da je :)
 
Niko ne spominje da je godina radnje baš 2029 tj...


...godina rođenja protagoniste prvog Deus Exa.;)
 
Stephane Roy - lik koji se posrao na Thief, je Deus Ex: Mankind Divided executive producer!?

Pls. ne baksuziraj :( .... Thief nisam igrao, ali po ocenama i kritikama shvatio sam da su promašili onaj stari Thief feel i još dosta stvari.
 
U ovom announcement traileru pise lijepo da je Stephane Roy executive producer, 3:07 minuta.

Srecom vodja tima je David Anfossi koji je ranije bio DE:HR executive producer.
 
Ovaj trejler je zapravo mnogo bolji nego sto se cini na prvi pogled. Napakovan je akcijom ali ako gledate malo drugacije i trazite vezu sa prvim Deus Ex stvari postaju puno zanimljivije.
 
To, i trailer lepo prikazuje na kakvim teškim odlukama Adam može da bude, paralelno se prikazuje 3 situacije.

U jednoj spašava "teroristu" od nekih "pandura".
U drugoj zakasni da spasi stvar i ljudi poginu.
U trećoj pokušava da saseče (bukvalno) problem u korenu, kad se bije sa onim bosom.
 
Meni je ovaj trailer mnogo bolje uklopljen, jeste da je malo prebrz, ali onaj duži trailer za HR ima neke bezveze kadrove.
 
Kad vidim kako hvalite DE:HR, kao da pričate o igri koju ja nisam igrao, totalno drugi doživljaj.

Igra iz mog ugla

Priča skroz predvidiva, i ceo svet je napravljen sa mnogo rupa, od toga da svaka šuša šeta opremu od 50 milki, do toga da upgrade radiš na sred nivoa(logično, zameniš pluća čim dobiješ lvl, šta je tu problem).
Gameplay je meni loš, jer je AI totalno retardiran, od toga da dodje do leša i kaže da si otišao i vrati se na svoje mesto, a u sledećem novu podignu alarm jer su čuli korake, a u policiskoj stanici te ubiju, jer si ušao tamo gde je prolaz zabranjen (što je totalno logično) i kad si recimo na visini (npr plafonjerke) onda možeš da skačeš i da vrištih gore, oni te niti vide niti čuju, a gledaju u tebe, i naravno kad razvališ zid, niko živ ne čuje(ma primera koliko hoćete)
I za igru mogu slobodno da kažem da je linerana 99%, tj to što jedan nivo možeš da predješ na 3(ili više) načina, nije od tolikog značaja (možeš i u hitman-u), jer ne utiče na priču, osim u predposlednjoj kad braniš cicu koja vozi heliš(mada i to nije bitno) i sam kraj, gde sa dodatnim misijama, otvaraš različite krajeve (a do tada što si se patio da sve predješ nije bitno).
neko reče LVL dizajn, gde je tamo dizajn, ako ste ušli u jednu zgradu, ušli ste u sve, bukvalno isti raspored soba i stari u sobi, u svakoj zgradi.
Grafika takodje ništa posebno UT3 engine, pogotovo onaj zlatni filter preko celog ekrana.
 
I za igru mogu slobodno da kažem da je linerana 99%
Iako sam davno igrao HR, ali dosta detaljno sa sejvovima i isprobavanjem raznih mogućnosti, sećam se da je bilo dosta slobode u misijama i u gameplayu. Od početka kod spasavanja talaca, pa kod kolege policajca, onog lika u uličici, dešavanja u apartmentima, bio je i skil neki za ubeđivanje, itd. da ne spojlerišem onima koji nisu odigrali.
Ali slažem se da su posledice tih izbora bile slabe i šteta uglavnom samo moralne prirode, bezvezni ačivmenti, ili u boljem slučaju količina exp-a... Retko je bilo okidača koji otvaraju neke nove skrivene kvestove i dešavanja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam počinio grešku iz Half Life 2 perioda, pošto sam kao i kada je izašla (beše?) Episode 1 za Half Life 2 isto tako kada je izašao mission pack za Deus Exa uključio developer komentare i igrao sa njima. Mislim da je skoro svaki dev komentar bio "ovde na ovom mestu smo želeli to i to, ali nismo imali vremena/budžeta/bilo smo loše sinhronizovani". Bilo je tušta i tma situacija gde nam objašnjavaju šta su želeli sve da ubace, dodaju, kakve su bile ideje, ali se na kraju moralo staviti to i to ili ostaviti neko rešenje koje možda u početku nisu želeli, ili je morao biti izbačen neki lik jer nije bilo dovoljno vremena da se smislenije ubaci u osmišljeni svet. Šta ti je ograničenost budžetom...

Srećom, Deus Ex je dosta bolji kao igra, ima jasno određenu priču koju sledi i zapravo su ljudi imali neke konkretne ideje i želje koje možda jesu bile skraćene ili izbačene, ali barem nisu za razliku od Valve-a kreirali igru sa poluamaterskim "e hajde da ovde stavimo nešto kul" konceptom kreiranja nivoa, od čega mi se dizala kosa na glavi i što je rezultovalo potpuno nekonzistentnim nivoima i igrom. Da je Deus Ex imao takav budžet, ne smem ni da zamislim kakvu bismo fantastičnu igru dobili, ali avaj.
 
+1 za Urukov i +1 za smith-ov post

A i da pridodamo zavrsetak sa vise ishoda...

...koji je gori od onog u ME trilogiji sa 3 (ili bese 4) tastera.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce nekako resiti takedown mehaniku posto mi u HR bilo vrlo glupo sto se na to trosi energija. Jeste da je to zahtevalo oprezniji gameplay ali je potpuno nerealno da vam za to trebaju baterije.
 
Zaboravio sam kako ide to oko trošenja energije, ali takedown mi je bio omiljeni pristup. Pogotovo kad nađeš neku varijantu sa krova pa uletiš u trojicu - četvoricu i porušiš ih kao kegle, takedown svima istovremeno + gomila exp-a.
 
Poslednja izmena:
Pa sad, jeste da deluje glupo, ali mogućnost takedowna se i dobija zahvaljujući augmentima, tako da mi je OK što se na to trošila energija. Ali, glupo deluje zato što imamo gomilu Rambo igara gde je takedown nešto najprirodnije jer ko još nije u stanju da skoči sa litice od 10 metara direktno na tri dži aj džoa, razoruža četvrtog, ubije petog oružjem četvrtog, a potom baci nož na šestog i četvrtom, koga je svo vreme koristio kao zaklon, polomi vrat :)


Meni je poslednji bos bio očajan, ali koliko se sećam, i za to su se u dev komentarima žalili da su morali na brzinu da završe jer nije bilo para a rokovi pritisli, i da nisu ni doneli borbu kakvu su želeli :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno