Šta je novo?

Deus Ex: Mankind Divided

Što se tiče performansi nisam primetio neki veliki pomak sa svakim novim patchom. Vidim da imaš nvidia grafičku, krastavac...

Za utehu barem nema game breaking bagova više.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Makar su nesto popravili. :) Btw, koliko cu moci normalno da igram sa konfiguracijom iz poptisa? Btw, nisam zapacen za ogroman AA i AF, to mi je najmanje bitno. Teskture i ostali detalji su mi bitniji.
 
Makar su nesto popravili. :) Btw, koliko cu moci normalno da igram sa konfiguracijom iz poptisa? Btw, nisam zapacen za ogroman AA i AF, to mi je najmanje bitno. Teskture i ostali detalji su mi bitniji.

Poprilicno solidno u 1080p. Pogotovo ako su popravili performanse. I ja cu uskoro da pocnem ovo samo sam se prenatrpao trenutno naslovima.
 
Ma nisu ni dirnuli u performanse, svakim patchom je radilo isto, nisam primetio neki skok. Mozda su crveni imali srece, ipak je ovo njihova igra ;)

Inace skoro sam je presao. Mislim da sam dobio najbolji moguci kraj

Odabrao sam da opljackam banku umesto da spasim Alison i tako sam dobio Orchid antidote. Njega sam u poslednjoj misiji dao Mileru. Potom sam kada je trebalo da se bira izmedju spasavanja delegata ili sprecavanja dizanja u vazduh one zgrade izabrao delegate, skoro pa da sam projurio pored svih strazara (u tom trenutku sam u inventaru imao 75 Biocell pa sam uglavnom koristio nevidljivost uz nekoliko hakova), sprecio da popiju pice, potom sam opet projurio nazad, pa otisao do Marcenka koji nije stigao da digne u vazduh zgradu, nisam iskoristio kill switch (ovo je za poseban lol) vec sam odabrao da se borim sa njim. Kada mi se priblizio iskoristio sam pusku koju sam nasao u Palisade bank koja puca EMP metke i onesvestio sam ga.

Suma sumarum:
- Miler ziv
- Delegati zivi
- Bombe nisu eksplodirale
- Marchenko uhvacen ziv

Svet je fantasticno detaljan, obozavam detalje ali kao i kod HR kraj je skroz neinspirativan. Pasce uninstal cim predjem i onu drugu misiju u Pragu gde se sve racva. Pokusao sam da igram skroz pacifisticki ali sam slucajno u jednom trenutku ubio jednog policajca u misiji u onom metrou ali sam to skontao tek kada sam presao tu misiju i kada sam prethodni sejv pregazio. A skroz sam ga bezveze ubio, prvo sam ga onesvestio pa sam tokom istrazivanja sobe naisao na prekidac i rekoh daj da vidim cemu sluzi i tako ukljucio struju koja se bas pojavila gde je on lezao i sprzila ga ali sam to skroz zanemario, tek posle kada sam vrteo film u glavi da vidim gde sam pogresio sam to skontao... Tako da je skroz izvodljivo da se predje igra sa 0 ubistava.

I treba mi jedno objasnjenje od ljudi koji su presli igru

Koja je prava prica zbog cega se zeli progurati Human Restoration Act? I zbog cega je Marchenko sa tim ljudima koji zele da se donese taj zakon kada on steti augmentovanim ljudima? I kakve veze ima Orchid sa svim tim? Razumeo sam samo zasto ovi zele ubiti Brown-a, on je jedini koji ima novca koji moze da ih spreci.
 
Izasla narodna verzija ali za Linux :D
 
Noćas vide, skinuo već igru.
Sad skidam ovaj SteamOS, tamam SSD da viška iskoristim za ovo. :)

Nedam pare SE-u za deo proizvoda, ma koliko se Eidos Montreal se svojski trudio da obavi posao dobro.
 
Mnogo je zahtevnija igra za Linuxa, nekih 20-25% posto losije radi. Sledece godine ce valjda da odrade Vulkan varijantu za Linux i tu ce biti boljih performansi. Kako god, DE: MD i Mad Max jedino na Linuxu postoje u krstenoj narodnoj varijanti, posto Denuvo ne postoji za Linux. Gubi se na performansama ali se dobija znacajno na stabilnosti.

Sto se SteamOS tice, bolje radi obican Ubuntu sa klasicnim Steam klijentom.
 
Igra radi odlicno na rx 470 :)

u opcije trebalo je cekirati exclusive fullscreen i eto ga 60fps :)
 
Izasla 19 Gb verzija.
25 min instalacija sa 4 jezgra procesorom, HDD...
 
Poslednja izmena:
malo kasnije se ukljucujem u temu :D, skinuo sam sinoc igru i radi kao djubre, sve mi je na low, 1080p, igra izgleda gore nego human revolution i radi ocajno, fps izmedju 40-50 i pada na 25-30 cesto, (r9 270, 8gb ram, intel celeron g1840). Znam da je procesor ocajan ali ocekivao sam da ce da radi barem na low... Jel neko igrao na slicnom hw?
 
E pa sada najbolje da si pokreno igru na singl core procesoru i da se cudis sto ti igra ne radi.
 
S obzirom da igra nije savršeno optimizovana ni za top hw, to ti još i radi odlično na toj mašini.
 
Meni na konfi iz potpisa radi na 100-ak fps-a. Sve na highest + 2x MSAA
..ali cim pojačam MSAA padne fps na 50-ak.
 
Pređoh juče nakon oko 25h igranja.

Onako..opšti utisak je da mi je delovala igra nedovršeno.
Ne zaslužuje baš sve kritike, igra nije toliko loša, ali stoji da nije optimizovana ni malo (fps varira od 60-120).
Stambeni kompleksi i zgrade se ponavljaju u više delova grada.

Nije donela ništa specijalno i definitivno nije prva igra za odigrati u Deus Ex serijalu.
Deus Ex je jedna od prvih 5 igara koje sam odigrao davne 2000. na svom prvom računaru, tako da ću zbog Cyberpunk tematike i sentimentalije uvek odigrati svaki Deus Ex naslov... :)
Nadam se novoj Deus Ex igri i malo većem trudu developera.

Ocena 78/100
 
Poceo sam da igram, ovo je zadnja igra koja mi je ostala da predjem od onog zaostatka od 40 igra, najbolje sam cuvao za kraj, ali sam razocaran za sad, vidim da je ovo losije od Human Revolution-a, koji je po meni najbolji deo posle neprikosnovenog keca.
Kad se iskljuci MSAA i Contract Shadows spusti sa Ultra na On, igra daje prilicno dobar fps i moze ugodne da se igra, iako ima trzanja u gradu, a i sama igra odaje neki osecaj tehnicke nedovrsenosti, nekako je rapava.
Igram na najvecem nivou tezine koji je dozvoljen za prvo prelazenje, vidim da nema crosshair-a, napucavanje mi ne deluje sjajno na pocetku, ali to je uvek bila boljka serijala... stealth je ok, ni on nije sjajno uradjen, nisam jos odlucio na koji nacin cu igrati, najradije bi pola pola, kao Splinter Cell sto sam igrao, na pocetku lethal stealth, a kasnije obavezno ispadne rokacina, ali kad vec dovoljno ocistim nivo :D
 
Meni je bila smorčina žešća, nije Deus Ex za open world. Batalio sam brzo nakon uvodne misije, Prag je bio na smrt dosadan. Ni malo mi nije ličilo na DX igre kakve znam i volim, pre kao na neki Assasin's Creed.
 
Predjoh malopre, meni je ovo ubedljivo najgori Deus Ex do sad, gori cak i od dvojke, koja je prakticno bila neigriva u vreme kad je izasla, zbog prevelike zahtevnosti.
Jednostavno dosadna igra, ko neki neuspeli experiment, neki kao pseudo open world, sve mi je bezveze i nedoradjeno, par postenih misija i onda gomila glupih side questova i sporednih aktivnosti, samo sto vise da produze igru, jer su sa main-om bili kratki...
Steta, bilo je potencijala ovde, ali vidi se da nisu imali dovoljno vremena, ovo vise deluje ko Episode 1...
Prag mi je nekako bezveze odradjen isto, mislim vizuelno izgleda ok, ali brzo sve to dosadi... nekako su bezveze ljude odradili, a pogotovo njihov voice over i akcenat, ne znam dal sam kad gori cuo... znaci sve sto nije main mi uzasno bezveze zvuci sa tim njihovim glupim isforsiranim akcentom.
Adam Jansen je naravno odlicno odradjen i kao lik i glasovno i to se moze reci za jos neke od glavnih likova, ali to mu dodje to, igra bi bila mnogo bolja da se sastoji samo od main misija.
Generalno mislim da Deus Ex igrama uglavnom uvek nesto fali, uvek ima ono nesto... svaki deo do sad je bio neopravdano zahtevan u vreme kad je izasao, ako izuzmem iz toga Human Revolution koji je bio odlican i koji je najbolji deo uz keca.
Kec je imao lose napucavanje, dvojka lose performanse, trojka mi je bila dobra, a ova cetvorka kao neko muzenje krave... ja ne znam dal su isti likovi radili na igri, ili je bilo nekih problema sa budzetom i dead line-om, ali ovo je bas bezveze, bas me je razocaralo... zavrsio sam je, a jedva sam cekao da je otaljam... 6/10
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo završio i poslednji DLC i bogami, meni je sve leglo. Zanimljiva i igra i DLC-ovi, i glavna misija i sporedne, odlična priča, gameplay takođe, zanimjivi likovi. Jedini deo koji mi nije bio toliko zanimljiv je Prag za vreme policijskog časa. Tako da od mene ima 9/10 :D
 
A Criminal Past je fenomenalan, meni bolji od base igre.
 
Gde može da se kupi Human Revolution, ali ne Director's Cut verzija, nego ona u kojoj je DLC odvojen?

Napominjem da već imam tu verziju na Steamu, pa ne znam da li bi mi aktivacija koda za clean osnovnu uopšte prošla.
 
Poslednja izmena:
Nigde digitalno. Mozda samo da juris fizicku kopiju.
Ako samo zelis da vratis onaj originalni zuti izgled igre, to mozes kroz modove btw na DC verziji
 
Nazad
Vrh Dno