Šta je novo?

FOX Android televizori

Pa ograničen je na instaliranu verziju androida, mislim da je v.4, YT imaš njihovu app, za pretraživanje neta možeš default explorer ili koji instaliraš, praktično sve kao na telefonu , s tim što ima malo ram memorije, pa ne bi ga trebalo preopterećivati.
Ja lično nemam ništa instalirano sem YT aplikacije, KODI plajera i defaul browsera. Nakačen je na kućni wifi i sve radi bez problema.

Povezani tastatura, neka praistorijska, miš i USB memorija.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Problem sa FOX 43DLE468 i wireless mišem/tastaturom

Televizor FOX 43DLE468 ima 2 USB priključka sa strane i kada priključim tastaturu sa touchpad, jednostavno je ne detektuje. Pomislio sam da je problem do tastature, mada normalno radi na notebook-u, pokušao sam Logitech miš, takođe ne detektuje.
Ubacio sam USB flash i njega je detektovao bez problema.


Da li postoji neka fora za aktiviranje USB periferija ili...?


REŠENO: TV po specifikaciji ima 2 USB, a zapravo ih je 4. Dva bočna su direktno na ploči i korist se za multimedija sadržaj, a sa donje strane postoje još 2 USB koja su na Android uređaju.
"Problem" je rešen u rekordnom roku tako što sam kontaktirao Vimport preko forme na sajtu FOX electronics.
 
Poslednja izmena:
Da, model je sa Android OS 4.4.
 
Kod mene na Vivaxu miš i tastatura radi samo kada je pokrenut android za razliku od Samsunga. U pitanju su Logitech modeli.
 
Pozdrav ljudi! :)

Imam jedno pitanje, vrsljam po forumima, ali ne mogu da nadjem bas ono sto mi treba...
Elem, kupujem TV od 43" do nekih 320ak evra, koji bi trebao da bude uparen sa starijim kompom, cija graficka ima VGA izlaz, komp je odsluzio svoje za dnevne potrebe, ali na ubuntuu bi bio pristojan za net, te sam kontao da ga uparim sa TVom...
E sad, gledao sam neki LG na KP, konkretno LG 43LH541v ali nazalost on nema VGA ulaz, pretvaraci sa VGA na HDMI su mi nesigurni, bojim se da ne bude dosta pokvarena slika, a i donekle su skupi, za stvar za koju ne znam kako ce se pokazati :D te sad razmisljam mozda o VOXu i FOXu iz EMMIa za slicne pare, mada nisam imao nikakvih iskustava sa ovim "domacim" markama :)

Izbor je suzen na ova dva modela:

Fox 43ULE862
VOX 43YSD650

koliko sam shvatio, oba TVa imaju VGA, ali nista drugo mi bas nije mnogo jasno, FOX je nesto kao Ultra LED, VOX Direct LED, bla bla, malo sam se izgubio, a nema recenzija za ove modele... Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim modelima, ili nekim koji bi mozda bolje obavljao ovo sto mi treba? svaka preporuka je dobrodosla :) TV bi pored povezivanja sa kompom preko VGA, najvise bio koriscen za gledanje HD kanala preko kablovske, tipa SportKlub ili tako nesto, a preko CAM kartice...
Dakle svaka pomoc je dobrodosla, hvala u napred :D
 
Kupio sam televizor FOX 43DLE468 i zanima me pošto ovaj tv ima android verziju 4.4.4. da li je moguće gledati EON? Naime instaliro sam ovu aplikaciju sa google store, ali kada je pokrenem samo "vrti" početni ekran
Takođe me zanima da li moguće upariti ovaj TV sa telefonom Samsung J7 preko aplikacije miracast, koja je fabrički instalirana? Na tv-u se vidi da su telefon i tv povezani, ali se ne vidi ekran sa telefona.

Hvala unapred na odgovorima
 
Isti model TV-a, koliko se sećam, povezivanje je prošlo bez problema sa Samsung S7. Probao, potvrdio da radi i više nikada nisam koristio.
 
Uspeo sam da odradim sve što je bio problem na tv-u FOX 43DLE468:
- EON radi preko androida, ali ne mogu da pokrenem sve kanale (Nat Geo, NatGeo Wild, FOX...), i to je verovatno problem koji je opisivan u drugoj temi (rutovanje android uređaja)
- povezao sam telefon Samsung J7 i tv, preko aplikacije miracast, nakon više pokušaja. Primećujem da kvalitet prikazane slike nije na zavidnom nivou, dolazi do seckanja, slika nije kristalna (pokrenuo sam film preko telefona i prebacio na tv)
 
Nisam pokušavao da pustim video, probao sam samo jednu apliakcju koja radi kroz browser. Ostalo mi je u sećanju da je slika bila čudno prelomljena zbog razlike u rezoluciji. Nisam posle više koristio.
 
Pozdrav drugari,ovako imam Fox 32D550a Android tv,u sebi ima onajn slot za CI modul,uzeonsam na probu Antena plus CA karticu,međutim tv prepoznaje modul ali kanali su i dalje zaključani.Kada uđem u opciju CI kažem prepozna modul ali podatke o kartici ne (N/A).
Da li je neko imao sličan problem ili možda ima ideju u čemu je problem.Može li se na ovom modelu i na koji način ažurirati softwer i kako.Unapred hvala.
 
Uspeo sam da odradim sve što je bio problem na tv-u FOX 43DLE468:
- EON radi preko androida, ali ne mogu da pokrenem sve kanale (Nat Geo, NatGeo Wild, FOX...), i to je verovatno problem koji je opisivan u drugoj temi (rutovanje android uređaja)
- povezao sam telefon Samsung J7 i tv, preko aplikacije miracast, nakon više pokušaja. Primećujem da kvalitet prikazane slike nije na zavidnom nivou, dolazi do seckanja, slika nije kristalna (pokrenuo sam film preko telefona i prebacio na tv)


Imam FOX tv 49DLE468 i samsung J7 (2016),pokusao sam da povezem telefon sa tv preko miracast,ali nisam uspeo.Sta si ti podesavao na telefonu da bi povezao?
 
Ja se sa S7 uopšte ne sećam "procedure", jer je sve bilo straightforward. Ne sećam se bilo kakve komplikacije ili problema usput. Ali smo odustali od primene koja je bila zamišljena i više se nikad nisam povezivao.
 
Imam ANDROID LED TV 49DLE468, i u zadnje vreme mi bas sporo rade aplikacije (youtube pre svega)...
jel zna neko sta raditi povoddom ovoga, jel ima neka opcija da se ocisti kes memorija ili nesto slicno?
hvala
 
Spor procesor i malo RAM memorije čine svoje.
 
Ne razumem poentu kupovine android uređaja sa 512KB RAM-a u 2017./18. godini.
Još na sve to android 4.4.
Bolje kupiti običan TV i android box.
 
S obzirom da kod ovih modela to praktično ne utiče na cenu tj. nema mogućnost sa I bez Androida, onda uzmeš to što ima, pa ako ti ne odgovara, dokupiš Box.
Recimo, meni na tom nekom Fox youtube radi korektno. Vratimo neki kanal vezan za naš sport. Sve je uvek u istom formatu i kvalitetu.
 
Malo da podignem temu

Uzeo sam Fox 50DLE 358, potpuno neplanirano, za neke smešne pare. Prvi utisak? Solidno. Plastika čvrsta, slika i zvuk (D3) sasvim pristojno. Android? Još ga izučavam.

Imam, inače, i Sony 48 Smart iz 2015. Slika mu jeste bolja, ali mu smart nije.

Par pitanja... Zašto mi se nekad čini da je ta neke emisije/utakmice slika malo usporena? Kao da štuca. Kod filmova nema taj efekat.

Pisalo se gore, no samo da potvrdim. Screen miror funkvioniše ako insraliram neku aplikaciju ili može i bez? Tipa pustim youtube preko moba? Jerbo nigde ne vidim opciju za preslikavanje :)
 
Youtube bi trebalo da možeš da castuješ da mobilnog na TV. Tako bar radi na mom TVu koji nije FOX.
 
Kakav je motion rate kod vaših Foxova? Čini mi se da je kod mene očajan (sportski prenosi izgledaju kao kad ih gledam na kompu preko streaminga).

Koji program da instaliram da povežem mob sa TV? Piše da ima mirror, međutim kad ga aktiviram, telefon ne prepoznaje uređaj.

Prepoznaje preko Airplaya, ali neće lepo da prebaci slike (zeleni ekran). Pritom, hoću i youtube da kastujem.
 
Kupio novi tv (Fox 43'' smart) ali imam problem i sad ne znam jel do tv ili do resivera? Sva moguca podesavanja sam isprobao i zamene kablova i zamenu ulaza... Znaci posebno tj mozda i jedino vidljivo je na sportskim utakmicama,oseca se delay ,mali ali nekako se vidi da slika nije u real time i nije fluidna,,, Skinem full hd tekmu pustim preko kompa,sve ok? Slika ne secka,nema pikselizacije,ton radi,,ja ne znam,,,Da li je do tv ili do sbb? Uglavnom i jedno i drugo cu verovatno tesko dokazati
 
Pa procitas prethodne komentare i odmah znaš do čega je.
Svi se žalite na istu stvar.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kupio 32 incha 178 model fox sa androidom.placen nekoliko hiljada vise nego takav bez androida.ne kupujte.kupite obican i box.ovo je totalno nefunkcionalno i sporo.instalirane 2 aplikacije-eon i ccleaner lite.za trecu nema mesta.fabricki instalirani fb i jos neke gluposti koje ne mogu da se skinu a zauzimaju bespotrebno mesto.krsh tezak od firmwarea.podesavanja cista 0-nema ih.meni ogranicen do bola.uzhas.tv kao tv za te pare ne mari ali implementacija i podrska za android cista 0.ne moze da se zakaci na unifi npr jer jednostavno nema opciju podesavanja za taj protokol.update za godinu dana ni jedan.zaobici u sirokom luku.ne znam gde mi je mozak bio pa sam ga kupio.
 
Uspeo sam da odradim sve što je bio problem na tv-u FOX 43DLE468:
- EON radi preko androida, ali ne mogu da pokrenem sve kanale (Nat Geo, NatGeo Wild, FOX...), i to je verovatno problem koji je opisivan u drugoj temi (rutovanje android uređaja)
- povezao sam telefon Samsung J7 i tv, preko aplikacije miracast, nakon više pokušaja. Primećujem da kvalitet prikazane slike nije na zavidnom nivou, dolazi do seckanja, slika nije kristalna (pokrenuo sam film preko telefona i prebacio na tv)

Kako si namestio eon?
 
Kupio sam televizor FOX 43DLE468 i zanima me pošto ovaj tv ima android verziju 4.4.4. da li je moguće gledati EON? Naime instaliro sam ovu aplikaciju sa google store, ali kada je pokrenem samo "vrti" početni ekran
Takođe me zanima da li moguće upariti ovaj TV sa telefonom Samsung J7 preko aplikacije miracast, koja je fabrički instalirana? Na tv-u se vidi da su telefon i tv povezani, ali se ne vidi ekran sa telefona.

Hvala unapred na odgovorima
Pozdrav svima,
Imam problem kao gore navedeni sa instalacijom EON na fox tv_u, model 40DLE178.Kada pokrenem aplikaciju ona samo vrti pocetni ekran"SELECT YOUR LANGUAGE".Dali neko zna u cemu je problem?
 
Pozdrav, kupio sam Fox TV od 32" smart. Da li nekako mogu da namestim da mi kanali idu od 1, a ne do 900? Naravno automatski, ne da svaki kanal ručno podešavam. Hvala
 
Kanali iz kablovske ili dbv t2?
 
Ja bih rekao iz kablovske, mada Nidam siguran ovo drugo i šta je. Source je TV a kad sam podešavao kanale stavio sam da je antena Air.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas negde u podesavanjima kod pretrage kanala sortiranje po lcn ili slicno. Koliko ti ke kanala nasao? Koju kablovsku imas?
 
Nazad
Vrh Dno