Šta je novo?

FOX Android televizori

Pozdrav

Imao bih par pitanja ako moze pomoc? A i tu sam ako zatreba!

TV FOX 39D550A,android.

1 Kako podesiti (wifi direct,screen miror,isl..) tj sliku sa telefona (android) prenjeti bezicno na tv(detaljno)
(ostvari povezivanje,tv mob, ali nikad prenos sadrzaja sa telefona na ekran tv)

2 Koju aplikaciju app za daljinski na telefonu,
(ili barem koji tip daljinskog odgovara ,cija je elektronika tj marka) ili mozda od nekog box uredjaja



Par saveta -licnih
POPCORN- veci hdfilm ubaciti usb 4GB i vise (ne sa strane) i podesiti u popcornu gde se skladisti -radi i ocitava sve...
BEZICNA TASTATURA Hama uzzano 2.0 Radi savrseno (ne ustekavati sa strane) RCIVER na PRODUZNI usb i postaviti ispod-vidljiv ili tik iza tv
za sad toliko
 
probacu iz iskustva svog burazera,koji ima prvi model Fox Android-TV-a....nisam siguran koja je bas razlika u odnosu na tvoj....
-(wifi direct,screen miror,isl..)ili Miracast,AirPlay...:)....Miracast je krenuo kolko se secam od OS-a 4.2...e sad nemaju ga ni svi Androidi(njegov TV,nema opciju)da ima morao bi da ima i Ikonicu,tj aplikaciju(slika ispod)ja je imam na WetekPlay,i kad je pokrenem,onda pokrecem na mom telefonu,ili tabletu opciju ScreenCast,i jako brzo se uparuju,posle sve sto radis na fonu,isto se desava i na Tv-u...
AirPlay je pokrenuo Apple i takodje moze da radi na Androidu,ali ne i Mirroring Mode,vec samo mozes da saljes video,muziku,slike...znaci sadzaj ekrana,bar dok sam ja nekad trazio,nije moglo...predlozicu ti ispod neki od programa,pa probaj....
za daljinski nisam bas siguran,ima neka tanka opcija iz Es File Explorera,ali nista specijalno...
fyhow7.png

pokusaj nesto od ovoga,meni je na starim Android TV boksevima,radilo...
prvi program,mozes da saljes Muziku,Video...sa fona,mozda cak i sa kompa...Igraj se...
AirPlay/DLNA Receiver (LITE)-ovaj program na TV,da bi tv postao prijemnik
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waxrain.airplayer&hl=sr

AllConnect - Play & Stream-ovaj recimo na telefon,da mozes da saljes...imas na Marketu,jos dosta drugih,pa probaj....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuxera.streambels
i recimo ovo nije lose 'Splashtop'...instaliras program na Android(TV) a drugi na komp....i ceo sadrzaj kompa vidis na Tv-u....
http://www.splashtop.com/
video klip je moj Mac,na Android tablet...izvini za los snimak...jednom rukom snimam,a drugom koristim misa,pa se sve to malo trese....
https://www.youtube.com/watch?v=gacnQFbi6vc&feature=youtu.be
 
Poslednja izmena:
Ispade Fox bolji od Samsunga... Toliko aplikacija, a na Samsungu svega 5-6 valjaju...
 
Ova slika iznad je sa neta,ali skoro pa je isto i na FOX-u,zavisno koje je covek aplikacije instalirao,jer je isto Android OS
 
Pozdrav, zanima me da li ima ograničenja koje se aplikacije mogu skinuti sa google play-a? Pitam jer je na Philips-u gotovo sve pod restrikcijama. Da li je neko instalirao Orion TV app i kako radi ? Hvala unapred.
 
Kupio sam pre neki dan 32" 550a, instalirao Angry birds i Pickbox. Ni jedno ni drugo ne radi. Angry birds ne reaguje ni na jednu komandu i ne mogu ni da udjem u igricu, a Pickbox otvori sve do puštanja i nakon toga me vrati na početni ekran. Gde grešim? Hvala unapred...
 
Pozdrav, zanima me da li ima ograničenja koje se aplikacije mogu skinuti sa google play-a? Pitam jer je na Philips-u gotovo sve pod restrikcijama. Da li je neko instalirao Orion TV app i kako radi ? Hvala unapred.

Mozes da skines telefonom, izvadis .apk prebacis na tv i instaliras!
 
Hvala,znači 'treće' aplikacije su podržane od strane fox android-a.
 
Pozdrav, zanima me da li ima ograničenja koje se aplikacije mogu skinuti sa google play-a? Pitam jer je na Philips-u gotovo sve pod restrikcijama. Da li je neko instalirao Orion TV app i kako radi ? Hvala unapred.

Ja sam na Fox-u 43D550A instalirao Orion TV app i normalno funkcioniše, doduše da bih je normalno skrolovao - spuštao spisak kanala - neophodno je koristiti miša.
 
Pozdrav

Imao bih par pitanja ako moze pomoc? A i tu sam ako zatreba!

TV FOX 39D550A,android.

1 Kako podesiti (wifi direct,screen miror,isl..) tj sliku sa telefona (android) prenjeti bezicno na tv(detaljno)
(ostvari povezivanje,tv mob, ali nikad prenos sadrzaja sa telefona na ekran tv)

2 Koju aplikaciju app za daljinski na telefonu,
(ili barem koji tip daljinskog odgovara ,cija je elektronika tj marka) ili mozda od nekog box uredjaja



Par saveta -licnih
POPCORN- veci hdfilm ubaciti usb 4GB i vise (ne sa strane) i podesiti u popcornu gde se skladisti -radi i ocitava sve...
BEZICNA TASTATURA Hama uzzano 2.0 Radi savrseno (ne ustekavati sa strane) RCIVER na PRODUZNI usb i postaviti ispod-vidljiv ili tik iza tv
za sad toliko

Zamolio bih te za pomoc, posto vidim dani ti koristis istu tastaturu kao i ja. Desava mi se da se u nekim aplikacijama zakljuca levi taster misa i moram svaki put da ga otkljucam na f9. Bukvalno za svaki klik. Mozes li molim te da mi pomognes da to resim jednom za svagda. Ovo se desava na Angry birds, Kodi aplikaciji na tv-u. Hvala
 
Kupio sam juče fox32"d550a, instalirao sam par app iz prodavnice i sve rade. Treba imati na umu da ima samo 512 rama tako da...
Još da uklavirim kako da zaključam neke kanale, sve uradim u opcijama i neće.
Inače sam ga nakačio na kućni bioskop zbog zvuka, jer je njegov zvuk dosta tanak.
Još mi ostalo da provalim projektovanje slike sa telefona.
 
^(Još mi ostalo da provalim projektovanje slike sa telefona. )
procitaj sta sam pisao malo iznad...
 
Pozdrav svima,

Kupih pre neki dan 43D550A televizor, ali me ubi gledanje filmova. Problemi su sledeći, pa bih voleo da mi pomognete ako ste rešili probleme koje ja imam.

- Preko njegovog media plejera sam namestio naš karakter set, ali je problem što je titl sitan i ne može da se povećava, niti da mu se menja boja. To je manje-više OK i mislim da nema spasa što se toga tiče.
- Preko Smart Android TV-a je situacija drugačija. Njegov default Movie Player ima i promenu boje, veličine i pozicije titla, ali karakter set ne može da se menja. Barem ja nisam našao način.
- Kada instaliram MX plejer, namestim sve kako valja, ali on svakako pali dva titla. I ovaj koji viče MX plejer i njegov default, tako da vidim jedan titl na dve pozicije i različitih karakter setova, boja, veličine i pozicije.
- Kada instaliram VLC player, sve radi super što se titlova tiče, ali onda ne mogu da povećam brightnessna video klipu ni na jedan način.

I tako, probao sam gomilu plejera, pa bih voleo da mi skratite muke ako ste našli rešenje za ove probleme, jer ne mogu da de-instaliram njegovu default Movie Player aplikaciju, pa mi stalno vuče brljiv titl zbo nje.
 
Pozdrav svima,

Kupih pre neki dan 43D550A televizor, ali me ubi gledanje filmova. Problemi su sledeći, pa bih voleo da mi pomognete ako ste rešili probleme koje ja imam.

- Preko njegovog media plejera sam namestio naš karakter set, ali je problem što je titl sitan i ne može da se povećava, niti da mu se menja boja. To je manje-više OK i mislim da nema spasa što se toga tiče.
- Preko Smart Android TV-a je situacija drugačija. Njegov default Movie Player ima i promenu boje, veličine i pozicije titla, ali karakter set ne može da se menja. Barem ja nisam našao način.
- Kada instaliram MX plejer, namestim sve kako valja, ali on svakako pali dva titla. I ovaj koji viče MX plejer i njegov default, tako da vidim jedan titl na dve pozicije i različitih karakter setova, boja, veličine i pozicije.
- Kada instaliram VLC player, sve radi super što se titlova tiče, ali onda ne mogu da povećam brightnessna video klipu ni na jedan način.

I tako, probao sam gomilu plejera, pa bih voleo da mi skratite muke ako ste našli rešenje za ove probleme, jer ne mogu da de-instaliram njegovu default Movie Player aplikaciju, pa mi stalno vuče brljiv titl zbo nje.
Probaj Archos plejer. Meni radi posao za sada.
 
Super je ovaj Archos player. Ja samo imam problem što kada film krene i nestanu oni silni tasteri sa ekrana, slika mi dosta potamni, tj. osvetljenje se smanji a 50%. Čim pipnem bilo koji taster na daljincu, slika se vrati na neko normalno stanje.
Da li je to kod mene neki bug ili se nešto konfiguriše?
 
Isto iskustvo kao i @ karadima (na istom modelu TV-a), probao sam i sa Archosom, zgodno je što ima i TV mod, funkcioniše OK - uključujući i titlove, ali kao i kod ostalih plejera (osim onog koji je predinstaliran) imam problem da pošto očita video, POSLE NEKOLIKO TRENUTAKA pada njegov kvalitet i nema šanse da ga korigujem, odnosno vratim brightness i, generalno, oštrinu i kvalitet videa na prvobitni nivo. Čak i kada - dok ide taj video preko, recimo, Archosa - u TV meniju povećam osvetljenje i kontrast, to, jednostavno, nije to...

Nije mi jasno zašto prilikom reprodukcije videa preko Smart Android TV-a pada kvalitet (probao sam i MX i VLC plejer)?!

PS. Upravo dok sam ovo ispisivao, video sam da je praktično istu stvar opisao i @ wladiho...
 
Poslednja izmena:
Kod mene MX player ima odlilčnu sliku, ali je problem što prikazuje dva titla. Jedan kao da vuče sa preinstaliranog Movie Player-a, a drugi je onaj koji sam mu konfigurisao ja.
Definitivno smara za medalju.
 
Super je ovaj Archos player. Ja samo imam problem što kada film krene i nestanu oni silni tasteri sa ekrana, slika mi dosta potamni, tj. osvetljenje se smanji a 50%. Čim pipnem bilo koji taster na daljincu, slika se vrati na neko normalno stanje.
Da li je to kod mene neki bug ili se nešto konfiguriše?
Ja stvarno nemam ovaj problem dok radi plejer. Kada pauziram plejer, posle nekog vremena se zatamni slika, ali je to standby displeja. Cim pokrenem film ili nesto pritisnem na daljinskom, osvetljenje se vrati na normalno.
Probajte nesto da iskljucite u podesavanjima za displej, u samom androidu. Nema to veze sa TV i njegovim menijem.
 
@karadima,
Koji TV imaš i da li si nešto podešavao u samom plejeru?
 
Mislim da je razlika u verziji Androida. Kod tebe bi trebalo, barem po specifikaciji, da je 4.2.2, dok je kod mene 4.4.2. Archos player ne podržava TV mod na verzijama preko 4.4 trenutno, tako da čekamo da izađe update za Archos player.
 
Pozdrav, zanima me da li ima ograničenja koje se aplikacije mogu skinuti sa google play-a? Pitam jer je na Philips-u gotovo sve pod restrikcijama. Da li je neko instalirao Orion TV app i kako radi ? Hvala unapred.

Ja sam je instalirao i radi odlično jer na SBB kablovskoj nemam Arenu :)
 
Vidim hvalite FOX televizore,pa aj da se uključim. U januaru sam kupio FOX TV 40" smart android...... radio dva dana i zamutila se slika. Aj da vidim u garantnom listu u koji servis da nosim,kad ono garancija iz decembra. To što mu zvučnici krče nema veze,povezacu na neke druge....al televizor i polomljen. Neko će reći što nisi gledao,šta da gledam kupujem novu stvar. Ja ga odnesem u prodavnicu gde sam ga kupio,ne u servis, i kažem evo vam vaš polovan tv. Bili su ljubazni do duše,naprave zapisnik i pošalju tv u Čačak. Tamo se sklapaju FOX televizori. Posle 14 dana mi odgovore da uzmem nov tv. Jeste al nema više takvih. Koji god sam tražio,a da nije FOX,ono nema,nego sve nude duplo skuplje. Na kraju pristanem da uzmem isti samo nije smart. Isto 40"......zamislite evo sedmi dan i zamutila se slika. Nisam pametan.Sad moram da ga nosim u servis,ne u radnju. Treba li da kažem da je FOX dobar tv. NEEEE g ko g. Ne padajte na cenu,i 24 rate i 36 meseci garancije. TV je SAMSUNG i LG. TAČKA
 
@stakicsl
Pa što nisi kupio LG, Samsung.....
TV je SONY i TAČKA.
Seti se ovih reči kad ti crkne neki lg itd.;)
Ovo su low budget televizori, zna se gde se proizvode, zna se šta može da se očekuje od njih.Retko gde sam čuo da se žale na njih.

Btw, ovaj moj radi 24/7 bez ikakvih problema.
Mom prijatelju se pojavile neke linijice po ekranu, mesec dana pre isteka garancije. Ima edge osvetljenje. Dobio novi, sa direkt led osvetljenjem.
 
Cao svima,
Molio bih za pomoc... Pokusavam da pustim film preko mx playera, ali mi nikako ne ucitava filmove sa usb. Da li neko zna u cemu je problem?
 
Ne znam za sve modele, ali moj Fox 43D550A ima USB ulaze sa strane i sa donje strane TV-a, pri čemu ona dva sa donje strane služe za android apk i kada ubaciš USB ili HDD u njih, onda možeš da gledaš filmove preko aplikacija kao što je MX Player.
 
Hvala puno, radi kad prebacim u android slot. Jos kad bi znao jos sa ovim da mi pomognes, poceo bih da koristim tv u potpunosti. Problem je sledeci: mis mi najnormalnije radi u browseru, play store-u... ali kad udjem u aplikacije tipa Angry birds, Kodi, levi taster ne reaguje. Desni radi. Pokusao sam da pronadjem neko podesavanje ali bez uspeha. Da li mozda znas o cemu se radi? Pozzz
 
Vidim hvalite FOX televizore,pa aj da se uključim. U januaru sam kupio FOX TV 40" smart android...... radio dva dana i zamutila se slika. Aj da vidim u garantnom listu u koji servis da nosim,kad ono garancija iz decembra. To što mu zvučnici krče nema veze,povezacu na neke druge....al televizor i polomljen. Neko će reći što nisi gledao,šta da gledam kupujem novu stvar. Ja ga odnesem u prodavnicu gde sam ga kupio,ne u servis, i kažem evo vam vaš polovan tv. Bili su ljubazni do duše,naprave zapisnik i pošalju tv u Čačak. Tamo se sklapaju FOX televizori. Posle 14 dana mi odgovore da uzmem nov tv. Jeste al nema više takvih. Koji god sam tražio,a da nije FOX,ono nema,nego sve nude duplo skuplje. Na kraju pristanem da uzmem isti samo nije smart. Isto 40"......zamislite evo sedmi dan i zamutila se slika. Nisam pametan.Sad moram da ga nosim u servis,ne u radnju. Treba li da kažem da je FOX dobar tv. NEEEE g ko g. Ne padajte na cenu,i 24 rate i 36 meseci garancije. TV je SAMSUNG i LG. TAČKA

Ja cu da ti se prikljucim, ali smatram da nisu samo android televizori defektni u nekom odredjenom broju.

2 puta sam menjao tv, opet mi stoji zapakovan u kutiji cekam da stigne treci. Prvi put boja razlivena na odredjenom mestu, postoji utisnuce na displeju, zanemarljivo ali ubija u pojam na svetlu boju iz odredjenih uglova. U drugom slucaju mrtav piksel (tacnije 6-7 na jednom mestu). U oba slucaja horizontalno postoje cik-cak linije levo i desno iako pakovanje samog TV-a ne pridrzava/potiskuje stiroporom ili icim u tim delovima, tako da smatram da je njima po default-u u out, ili bar ta serija. Eto sada cekam treci kao sto rekoh, nadam se da nema mrtvog piksela, tj mrtvIH pikselA, mogu preci preko utisnuca koje sam imao prvog puta, a ako vidim i sada te vertikalne cik-cak linije onda je stvarno defektan model a retko ko primeti jer ne zalazi u detalje kao ja.

Sve u svemu 3 godine garancija, iako se nerviram u inat cu da reklamiram svaku sitnicu. A kao sto @encarta kaze to moze sa svakim modelom/firmom da se desi, i ja sada racunam celu seriju defektnom medjutim to su samo 2 tv-a od koliko ? Individualno iskustvo krastavac.
 
Moj prijatelj je naručio taj veći smart model direktno iz VP i čeka ga već poduže, kažu da cela jedna serija ne može u prodaju, testiraju ih, jer su dobili dosta reklamacija upravo na taj model.
Kad sam ja uzimao TV, veći model nije imao nigde na stanju a ovaj manji sam jedva našao. Posle saznam da je bukvalno planuo i da čekaju novi kontigent. Očigledno je stigao novi, ali faličan , kontigent :(
 
Nazad
Vrh Dno