Šta je novo?

FOX Android televizori

U dilemi sam da li da uzmem fox 32D 550A ili neki LG , npr. LG 32LF561v, pa da dokupim android box? Da li moze neka preporuka,pogotovo onih koji imaju pomenuti model fox tv?
 
U dilemi sam da li da uzmem fox 32D 550A ili neki LG , npr. LG 32LF561v, pa da dokupim android box? Da li moze neka preporuka,pogotovo onih koji imaju pomenuti model fox tv?

Prednosti ovog FOX-a su 3 godine garancije, cena...android baš lepo radi... A ovaj LG ima malo bolju rezoluciju, pitanje je koliku ćeš primetiti razliku na 32".
Dodaj ti lepo koju hiljadarku i kupi 48DLE458A ili 43D550A.
 
Pozdrav od mene, opet :)

Instalirao sam KODI na 40D550FA i desava mi se cesto da mi kasni zvuk za slikom, kada pustim neki film ili seriju (najcesce na HD kvalitetu). TV je spojen LAN kablom na ruter, imam 75Mb/s net, tako da mislim da nije mreza u pitanju. Isto se ponasa i kada ucitam film sa hard diska na racunaru. Jedino nisam probao da pustim neki kvalitetniji video sa USBa, pa da proverim da li i onda to isto radi. Isti KODI imam instaliran na telefonu i tabletu i sve radi kako treba, na istoj mrezi.

Zna li neko za neki trik kojim mogu da resim problem zaostalog zvuka? :)
 
Sad cu da postavim neko glupo pitanje, da mi objasnite funkcionisanje Smart televizora.
Zena i ja gledamo filmove tako sto povezemo laptop sa HDMI kablom i gledamo jer iz nekog razloga nece USB da mi prepozna TV koji posedujem.

Ja bih uzeo ovaj uredjaj Fox televizor LED LCD 43D550A pa me zanima na koji je nacin najbolje da gledamo filmove (filmove gledam preko popcorna ili filmovizije ili nesto onlin)
 
mozes na taj TV da instaliras KODI,posto je Android....posle imas brdo opcija za filmove....
 
Ja sam upravo kupio Fox televizor LED LCD 43D550A, pa se nadam da su uspeti da pokrenem i KODI, pošto za sada sa njim nemam baš nikakva iskusta...
 
Googlao sam da vidim sta je taj KODI. Ako sam dobro shvatuo to je nesko kao popcorn? Ili gresim...
 
Imao sam prilike da isprobam nakratko Fox 3D od 39", ne znam tacno koji je model, ali to je onaj najjeftiniji.

2D slika je bila zadovoljavajuca, ali 3D je blagi ocaj. 3D na LG-u i 3D na Foxu je nebo i zemlja. Mada i razlika u ceni je poprilicna.
 
Jel ima negde neka recenzija za ove Fox televizore? Mislim na ove dijagonale od 39"pa na gore.
 
Kada otvoris film sa Kodijem u kontrolnom panelu gde se nalaze subtitlovi,stop,play itd imas audio(slika zvucnika) otvori i treca ili cetvrta opcija uvecj na +0.250 i potvrdi dole na kraju kao default.

Pozdrav od mene, opet :)

Instalirao sam KODI na 40D550FA i desava mi se cesto da mi kasni zvuk za slikom, kada pustim neki film ili seriju (najcesce na HD kvalitetu). TV je spojen LAN kablom na ruter, imam 75Mb/s net, tako da mislim da nije mreza u pitanju. Isto se ponasa i kada ucitam film sa hard diska na racunaru. Jedino nisam probao da pustim neki kvalitetniji video sa USBa, pa da proverim da li i onda to isto radi. Isti KODI imam instaliran na telefonu i tabletu i sve radi kako treba, na istoj mrezi.

Zna li neko za neki trik kojim mogu da resim problem zaostalog zvuka? :)
 
Kupio sam pred novu godinu Fox televizor LED LCD 43D550A, za sada funkcioniše OK. Imam nekoliko pitanje, bio bih zahvalan za odgovore:

1. Titlovi - prilikom korišćenja USB plejera titl je relativno sitan i slova su bela. Nisam pronašao opciju za promenu titla - veličine, boje, umetanja pozadinske tamne trake? Znači li to da je i nema?
2. Smart TV - Predinstalirane android aplikacije (File Browser, Media browser, MoviePlayer), instalirao sam i MX Player... vide isključivo "Internal Memory". Da li to znači da preko ovih android aplikacija nije moguće otvarati i, recimo, gledati filmove (slušati muziku...) sa USB-a ili spoljnog hard diska (u tom slučaju bih preko ovih apk mogao da menjam titlove - veličinu, boju...), ili za njihovu reprodukciju služi isključivo USB plejer?
3. Smart TV - Kod nekih aplikacija, kao što je, recimo YouTube ili Orion TV, nije moguće skrolovati ekran te aplikacije naniže. Dakle, imate aktivan samo deo interfejsa te aplikacije i to je to?!
4. Ton - Na ovom TV-u je zaista jako loš. Iskoristio sam ulaz za slušalice i povezao TV sa 7+1 sistemom, i to funkcioniše. Da li je ovaj način povezivanja optimalno rešenje (pretpostavljam da nije?).

Mislim da bi i drugima bilo korinso da podelimo ove informacije. Hvala.
 
nemam taj TV,ali moj buraz ima onaj prvi Fox model sa Androidom,pa znam kako kod njega to ide...
za titlove,fontove,verovatno i nema resenje(nemam ni ja na Philipsu:)
Android i usb,javim ti kasnije,nije buraz kuci sada...mada mislim da to radi normalno...
Youtube i OrionTv mu rade najnormalnije,kao i na Tabletu(on koristi neki jeftini bezicni mis)..takoje mu odlicno radi Kodi 15.2....
za Ton ne znam
 
nemam taj TV,ali moj buraz ima onaj prvi Fox model sa Androidom,pa znam kako kod njega to ide...
za titlove,fontove,verovatno i nema resenje(nemam ni ja na Philipsu:)
Android i usb,javim ti kasnije,nije buraz kuci sada...mada mislim da to radi normalno...
Youtube i OrionTv mu rade najnormalnije,kao i na Tabletu(on koristi neki jeftini bezicni mis)..takoje mu odlicno radi Kodi 15.2....
za Ton ne znam

Hvala!
 
Društvo, znate li da li na 32D55A može da se gleda 3D?
Hvala na odgovoru.
Skoro sam kupio taj model, malo sam se pogubio ovde u temi pa nisam siguran može li se koristiti sa pasivnim naočarima ili ne.
Ako može, da li je dovoljno pustiti film i staviti naočare ili...?
 
Mozes i na njemu da gledas 3d film uz adekvatne naocere, ali ce oci da ti ispadnu :D
 
Kupi 3d tv.
Kako vam je domet wifi kod 32d550a?
 
@multitasker

Da li si mislio na anaglyph sa crveno-plavim naočarima ili nešto treće? :)

@tcp

Da je bilo više para bilo bi i 3D TV-a :)
Wi-Fi radi super, mada je ruter na manje od 1m od TV-a...
 
I meni na 43D550A Wi-Fi radi odlično, ali mi je ruter na oko dva metra od TV-a.
Ponovio bih samo pitanje, ako neko može da mi odgovori: predinstalirane android aplikacije (File Browser, Media browser, MoviePlayer), instalirao sam i MX Player... vide isključivo "Internal Memory". Da li to znači da preko ovih android aplikacija nije moguće otvarati i, recimo, gledati filmove (slušati muziku, listati elektronske knjige) sa USB-a ili spoljnog hard diska ("nakačio" sam Toshibin eksterni HDD od 1 TB), ili za njihovu reprodukciju služi isključivo USB plejer (on svoje, inače, odradjuje dobro)?
 
Moze napr. BSPlayer on moze da skenira mrezu.

Ako hoces MXPlayerom, moraces neki dodatni program kao sto je CifsManager, pa da mauntujes spoljne diskove.
 
mozes i sa ES File Explorer da skeniras lokalnu mrezu,i da pustas Multimediu sa Kompa...ja sam tako radio dok nije izasao KODI za Android...
 
Imas po 2 usb-a i sa leve i sa desne strane. Sa desne strane gledajuci od napred su usb-ovi vezani za android, a sa desne su media....
Wifi kroz 2 zida na 8 metra jedva dibacuje
 
Poslednja izmena:
I meni na 43D550A Wi-Fi radi odlično, ali mi je ruter na oko dva metra od TV-a.
Ponovio bih samo pitanje, ako neko može da mi odgovori: predinstalirane android aplikacije (File Browser, Media browser, MoviePlayer), instalirao sam i MX Player... vide isključivo "Internal Memory". Da li to znači da preko ovih android aplikacija nije moguće otvarati i, recimo, gledati filmove (slušati muziku, listati elektronske knjige) sa USB-a ili spoljnog hard diska ("nakačio" sam Toshibin eksterni HDD od 1 TB), ili za njihovu reprodukciju služi isključivo USB plejer (on svoje, inače, odradjuje dobro)?

Pokušaj ovako

TV ima 4 USB ulaza, dva sa strane služe za multimediju koja se odnosi na sam uređaj i dva sa donje strane TV-a koji služe za android (tastaturu, misa, skype kameru....) i kada eksterni HDD ubacis u njih onda bi trebalo da možeš puštati filmove preko android aplikacija, nadam se da sam pomogao, a što bi se maltretirao sa HDD kada aplikacije za online gledanje rade odlično?
 
@ tcp, @ Bolo: Puno hvala na odgovorima, upravo tako sve funkcioniše.
Jedino što kada sam pokrenuo filmove sa HDD-a preko android aplikacija, posle par sekundi neočekivano pada kvalitet slike i osetno se zamračuje (možda manjkaju neki kodeci?) - probao sam preko MXPlayera i VLC-a, koje koristim na tabletu i telefonu na kojima inače rade besprekorno?! Na drugoj stani, predinstalirani MoviePlayer radi sa istim filmovima OK, ali nema opciju prilagodjavanja titlova našem području (mada im je moguće menjati veličinu, položaj i boju)... Očigledno mi kao najbolja opcija preostaju aplikacije za online gledanje, sa kojima nemam iskustva, ako se izuzme korišćenje Popcorna, mtsTV Go, Orion TV i sl. koje koristim na tabletu i telefonu, ali pretpostavljam da vi mislite na, recimo, KODI koji još nisam probao?
 
kreni na KODI..:)

Meni KODI uzasno radi na 39D550FA. Kada pustim preko njega film sa mreznog diska, jos nekako i radi. Mogu da pustim i HD. Ali kada pustim preko Genesis addona, HD nece ni da ucita, radi buffering na svakih 10 sekundi. Cak i sa HQ se isto ponasa, dok MQ pusti lepo, ali se posle odredjenog vremena razidju slika i zvuk... prosto pocne da kasni zvuk, tj. da zuri slika. Titl mi prati zvuk , sto je jos cudnije...
Vec je poceo da me nervira uzasno :)
 
pa probaj addonse..Filmovita2 i NeoKino...krastavac,nije isto KODI na FOX TV i na nekom Ozbiljnijem AndroidTv-u
 
Genesis nema više podršku, linkovi se ne ažuriraju tako ga treba bataliti
 
Nazad
Vrh Dno