Šta je novo?

FOX Android televizori

Pozdrav drugari.
Imam jedno pitanje na koje nisam nasao odgovor na netu, a vrlo mi je bitno za kupovinu ovog tv-a.
Ima li mogucnost stavljanja na zid, tj. podrzava li VESA standard?
 
model 39D550A ima mogucnost kacenja na zid. ima i nosac da se kupi za cca 1300 rsd.
 
Poslednja izmena:

Nisam probao jos, ali sam mislio da ima 3.5mm dzek za slusalice na njemu, pa preko toga? Ako nema audio out, onda verovatno ni ne moze da se prikace zvucnici. Video sam u kutiji da sam dobio neke adaptere 3.5mm na cinc. Cemu sluze, nisam jos imao vremena da se pozabavim. Javim kada probam.
 
Trebalo bi da ima optički izlaz.
Nisam probao jos, ali sam mislio da ima 3.5mm dzek za slusalice na njemu, pa preko toga? Ako nema audio out, onda verovatno ni ne moze da se prikace zvucnici. Video sam u kutiji da sam dobio neke adaptere 3.5mm na cinc. Cemu sluze, nisam jos imao vremena da se pozabavim. Javim kada probam.
 
Optički izlaz je poprilično neupotrebljiv na prosečnom 2.1 sistemu.
 
Ljudi jeste li vi gledali malo duže neku drugu marku tv pa za ovaj govorite da je odličan.... Ja nemam predrasude prema tome koje je marke tv ali ovi pojedini modeli su katastrofa. Imam npr nekoliko razlicitih tv-a imam i "kineske" marke.... Ali za neko drugo tržište..... Ali ove fox adler vivax kad gledam na njima kao da au boje prenaglašene i kao da je uključena opcija "cartoonize"

A kao primer da marka ne mora da znači.... u susednoj Bugarskoj vidim da dosta povoljno prodaju neku Finlux marku, koja vidim da daje lepu sliku a cena jako povoljna.....
 
Ljudi jeste li vi gledali malo duže neku drugu marku tv pa za ovaj govorite da je odličan.... Ja nemam predrasude prema tome koje je marke tv ali ovi pojedini modeli su katastrofa. Imam npr nekoliko razlicitih tv-a imam i "kineske" marke.... Ali za neko drugo tržište..... Ali ove fox adler vivax kad gledam na njima kao da au boje prenaglašene i kao da je uključena opcija "cartoonize"

A kao primer da marka ne mora da znači.... u susednoj Bugarskoj vidim da dosta povoljno prodaju neku Finlux marku, koja vidim da daje lepu sliku a cena jako povoljna.....

Slika na ovom koji sam ja kupio je fenomenalna. Uporedjivao sam je sa Samsungovim 40" Full HD televizorom (stajali su jedan do drugog) i nisam video nikakvu specijalnu razliku. Isti sadrzaj se vrteo na ova TVa. Zvuk je ocajan. I veoma je iritirajuce to sto kada ukljucis TV umesto odmah da ti pusti neki kanal, on ukljucuje Android i onda moras da izaberes da zelis da gledas ATV ili DTV. To me uzasno nervira. Opet sa druge strane, imam 3 godine garancije, a platio sam TV 40k i za to dobio veliku dijagonalu, Smart opciju, pasivni 3D (moze lepo da se gleda) i integrisani DVB/T2 , tako da mi za digitalnu televiziju ne treba dodatni daljinski.
Sledeci najjeftiniji Smart TV sa ovim opcijama kosta 58K (cini mi se).
 
Slazem se. Slika je perfektna. 3D radi fino. Mane su nesto slabiji hardver koji je jedva dovoljan da gura hd, android platforma koja mene izludjuje (nasao sam negde da moze da se stavi neki Linux ali je diskutabilno kako bi to radilo) i naravno zvuk.
Moj tv nema ni opticki izlaz a preko izlaza za slusalice obicni kompjuterski zvucnici ne rade, plus sto se ugasi ton sa tv-a.
 
Probao sam sada da prikacim na tv obicne 2.0 zvucnike. Ubo sam ih u ulaz za slusalice. Kvalitet zvuka je daleko bolji od ugradjenih zvucnika. Probacu kasnije sa 2.1 i da odvalim bas da vidim kako ce onda da radi :)
 
Slazem se. Slika je perfektna. 3D radi fino. Mane su nesto slabiji hardver koji je jedva dovoljan da gura hd, android platforma koja mene izludjuje (nasao sam negde da moze da se stavi neki Linux ali je diskutabilno kako bi to radilo) i naravno zvuk.
Moj tv nema ni opticki izlaz a preko izlaza za slusalice obicni kompjuterski zvucnici ne rade, plus sto se ugasi ton sa tv-a.

A sta se desi kada ubodes slusalice u izlaz za slusalice? Da li onda daje zvuk na slusalicama?
 
kad ubodes sluske,naravno da se gasi ton sa TV???...posalji kabl u neko pojacalo,ili PC zvucnike koji imaju posebno pojacavanje u sebi...
 
Probao sam sada da prikacim na tv obicne 2.0 zvucnike. Ubo sam ih u ulaz za slusalice. Kvalitet zvuka je daleko bolji od ugradjenih zvucnika. Probacu kasnije sa 2.1 i da odvalim bas da vidim kako ce onda da radi :)

Probao sam i sa 2.1 zvucnicima prikljucenim u ulaz za slusalice. Radi fenomenalno. :)
 
Zdravo svima, prekjuce sam uzeo Fox 39D550FA. Odlicno radi, slika je super, dizajn, jedina mana su zvucnici tj. losa plastika koja trese cim se vise pojaca.
Na njemu je Android Jelly Bean 4.2.2. Primetio sam da ne mogu da promenim Wallpaper u Androidu, jer jednostavno nemam opciju za to u Settings>Display.
Da li je neko imao slican problem i da li je mozda do verzije androida? Takodje kako moze da se re-instalira sam android na TV-u.
 
za promenu Androida,nisam siguran..a za Wallpaper,mozda probas da li bi radio neki drugi Launcher,pa onda da menjas pozadine
 
Probacu sa drugim launcherom. Jedna mala ispravka, danas sam proveravao verziju Androida. Nije Jelly Bean vec KitKat. Po default-u treba da je JB. Izgleda je neko cackao TV dok je bio u radnji :)
 
Problem je resen sa drugim Launcherom. Android kod mene je KitKat a ne Jelly bean kao sto bi trebalo. Samim tim iz nekog razloga nema po defaultu opciju za Wallpaper. Sada je daleko bolje sa drugim launcherom.
 
Sada treba da vidim koju bezicnu tastaturu da uzmem. Ima Hama sa onim track ball-om ili Logitech-ova koja jaca sa cenom. Ukoliko neko ima neki predlog neka pise.
 
Za te pare uzmete neki philips,tcl,telefunken tv i android quad core sa 2gb rama i 16gb roma i uzivate.
 
dobro,sad..tema je Fox Android Tv,i sve sto je vezano za njega....prigovor savesti za drugu temu:)
 
Sada treba da vidim koju bezicnu tastaturu da uzmem. Ima Hama sa onim track ball-om ili Logitech-ova koja jaca sa cenom. Ukoliko neko ima neki predlog neka pise.
Ja sam uzeo tu haminu tastaturu sa trackball. Uzasno radi na 39D550A modelu. Prvo sam mislio da je do tastature, ali sam je testirao na dva razlicita racunara i radila je. Desava se kao da gubi signal sa usb resiverom. Bas uzasno radi, tako da je koristim samo ponekada kada moram da kuckam mesto dugacko.
 
Ja sam uzeo tu haminu tastaturu sa trackball. Uzasno radi na 39D550A modelu. Prvo sam mislio da je do tastature, ali sam je testirao na dva razlicita racunara i radila je. Desava se kao da gubi signal sa usb resiverom. Bas uzasno radi, tako da je koristim samo ponekada kada moram da kuckam mesto dugacko.

Такође сам имао исти проблем са овом тастатуром. На моделу 39Д550ФА ради ужасно. Кроз мени телевозора ради ужасно споро и нперецизно, када успе да се довуче до иконице претраживача и нако што напокон успем да га покренем у њему ради нормално, али исто се дешава да се укочи и сецка. Занимљива ствар тастатуру сам пробао на том тв-у код другара. Код куће имам исто андрод само мањи 32Ф550А на њему та иста тастатура ради савршено и користим је већ годину дана.:d:p
 
Jeste android 4.4 je I na mom TV-u...
Manite se Haminih tasratura :)...Lose rade...Najbolja tasratura za smart televizore je Logitech K400.
Pojavio se u prodaji I 48" FOX Android, sada mi je krivo sto imam 39" jer je cena 48-ice bas povoljna a nije je bilo u radnjama kada sam ja kupio TV. 48DLE458A
 
Moguce je da ako je u blizini TV-a wifi ruter, zvucnici ili slicno, pa remeti signal za tastaturu. Ja sam nakacio Logitech wireless mis koji imam, radi super. Ali kad sam ukljucio modem za kablovsku, poceo je sporije da radi. Isto se desilo i kad sam stavio 2.1 sistem da testiram. Svi i uredjaji koji su blizu, remete signal izmedju misa i usb adaptera sto ide u TV.

Za tastaturu cu se ipak odluciti za Logitech k400 ili Plus. Jeste skuplja, ali nema nerviranja i sve radi kako treba.

Interesuje me sledece. Da li moze da se poveze Fox 39d550 preko HDMI kabla sa laptopom?? ranije sam imao Samsung tv I samo povezem, prebacim na HDMI na TV-u I radi.
Jel moguce da samo postoji mogucnost povezivanja preko onog PC porta?
 
Moguce je da ako je u blizini TV-a wifi ruter, zvucnici ili slicno, pa remeti signal za tastaturu. Ja sam nakacio Logitech wireless mis koji imam, radi super. Ali kad sam ukljucio modem za kablovsku, poceo je sporije da radi. Isto se desilo i kad sam stavio 2.1 sistem da testiram. Svi i uredjaji koji su blizu, remete signal izmedju misa i usb adaptera sto ide u TV.

Za tastaturu cu se ipak odluciti za Logitech k400 ili Plus. Jeste skuplja, ali nema nerviranja i sve radi kako treba.

Interesuje me sledece. Da li moze da se poveze Fox 39d550 preko HDMI kabla sa laptopom?? ranije sam imao Samsung tv I samo povezem, prebacim na HDMI na TV-u I radi.
Jel moguce da samo postoji mogucnost povezivanja preko onog PC porta?


Слажем се, врло је могуће да неки уређај омета сигнал, све зависи од јачине тих уређаја који се налазе испред тв-а. Тај 39д550 који сам ја тестирао код другара има повезан Тоталов хд пријемник преко хдми кабла и све ради одлично, па сам мишљења да ће препознати и лаптоп.:)
 
Interesuje me sledece. Da li moze da se poveze Fox 39d550 preko HDMI kabla sa laptopom?? ranije sam imao Samsung tv I samo povezem, prebacim na HDMI na TV-u I radi.
Jel moguce da samo postoji mogucnost povezivanja preko onog PC porta?

Naravno, upravo to radim ja... meni je posebno drago što ovaj TV pored HDMI-a ima i VGA, jer na starom desktopu imam samo VGA pa kada neko od ukućana zauzme laptop ja lepo povežem taj računar. Upravo je to taj PC port koji ti spominješ, može i preko njega i naravno i preko HDMI-a.

Video sam model 48DLE458A, slika je brutalna, ima više memorije za aplikacije, 200Hz...sada mi je mali ovaj 39" :(
 
Shvatio sam sta je problem kod mene. Ja na laptopu ima 2 graficke (jaca i slabija) a posto ima tekuci problem sa jacom, radi mi slabija koja je na minimumu perfomansi i zbog toga nemam slike na TV-u. :)
 
Nazad
Vrh Dno