Šta je novo?

FOX Android televizori

tako je lose sklopljen, jeftino kuciste, to nije tehnicka neispravnost.

nemam pojma da li to mozes da reklamiras, ali ako se brines za ispravnost, nemoj.
 
Ja sam kupio Tesla tv.TV radi ali je spor totalno.Gledam na YT nesto odjednom prekine emitovanje ugasi se tako da iz mog iskustva izbjegavajte Tesla tv
 
Poštovanje svima. Imam Fox Smart TV 43inča model 43AOS420A. Kupljen je u novembru 2022. Imam problem s puštanjem filmova preko neta, slika mi secka. Probao sam sa sajtova kao što su Filmovizija, Filmotip i sl. i krene film, ali u nekom trenutku počne da secka, vrti onaj kružić na TV-u i na kraju blokira skroz. Pomislio sam da nije do mog interneta, ali nije. YT radi savršeno, pušta 4k i ništa ne secka. Netflix nemam tako da to ne mogu da probam. TV ima 1.5 GB rama i 8 gb interne memorije. Da li je neko imao sličan slučaj ili zna da me posavetuje šta da radim? Hvala unapred
 
A to sve gledas preko nekog browsera? Nije ti android najsrecnije resenje za gledanje takvog sadrzaja preko browsera. Instaliraj neku aplikaciju za to. Stremio na primer. Ima ovde temu o tome.
 

Koja je razlika izmedju:​

FOX 65WOS600A ovaj je prikazan u Bench testu i retko gde ga ima u prodaji​

FOX 65WOS620D velik izbor u prodaji ovog modela.​

 
Da ne otvaram temu,kakvi su ova Stella,koji su paneli,vidim da se vode pod istom firmom kao i Fox?
Upao mi ovaj jeftin u oko ali me odbija energetska klasa F,moj stari TCL je klasa A,kao i novija Tesla.
 
Neki tips & tricks za kalibraciju tj podesavanj slike za

55WOS620D?​


Znam za one gluposti poput motion smoothinga itd da ugasim, i jos tako nesto, ali sta sa brightnessom, contrastom, tint, bojama?
 
Da ne otvaram temu,kakvi su ova Stella,koji su paneli,vidim da se vode pod istom firmom kao i Fox?
Upao mi ovaj jeftin u oko ali me odbija energetska klasa F,moj stari TCL je klasa A,kao i novija Tesla.
Druze ja imam Stella tv 43".Pre toga imao sam LG i tv rikne mesec dana posle garancije ode mu maticna ploca toliko sam se razocarao da posle toga uzmem vivax 49" on nije skroz otisao ali video sam da se teze pali itd itd posle godinu i po dana koriscenja.Odem u radnju prodje servris malo rasprave i oni mi vrate novac oko 30 000-35 000...U medjuvremenu svratim do moje komsije i pogledam tv igrala se neka utakmica zaista je slika bila ok.Posle par min pitam koja je ovo marka(Stella) prvi put sam cuo(to je bilo pre 2 godine) a daje zaista lepu sliku u pitanju je bio tv od 32"...krenemo tu da pricamo o tom tv oni naravno zadovoljni za ulozen novac i rekli su mi da njihov sin ima veci tv isto marke stella.Ja odem do njihovog sina u sobu on je tada imao 42 ili 43 " slika fantasticna....kao sto rekoh takodje stella...odmah odem u radnju naletim na jedan model 43" full hd i mislim da sam ga tada platio oko 20 000din.Slika je super,sve radi i dan danas kako treba.Sto je jos dobro zvuk je u odnosu na Vivax duplo bolji.Sada ima dosta akcije ali nije full hd stella 32" za 10 000-12 000 neki imaju DVB-T2 neki ne,Sto se tice marke Fox imam par ortaka koji su imali ili dan danas imaju fox.Ovi sa WOS sistemom su prezadovoljni a ovi sa obicnim andoridom nisu.Sve najbilje.
 
Sestra kupila FOX 42AOS450E, došao da namestim i instaliram EON aplikaciju na TVu medjutim vidim da uopšte nema dostupna aplikacija.

Dodao sam google nalog i nadi da ću onda imati dostupan Play Store ali i to nema, samim tim nema EON aplikacije uopšte.

Pretpostavljam da može da instalira aplikacija preko USBa? Istražujem sad po netu ali nisam još naleteo na tu informaciju pa rekoh da pitam ovde dok istražujem dalje.
 
Sestra kupila FOX 42AOS450E, došao da namestim i instaliram EON aplikaciju na TVu medjutim vidim da uopšte nema dostupna aplikacija.

Dodao sam google nalog i nadi da ću onda imati dostupan Play Store ali i to nema, samim tim nema EON aplikacije uopšte.

Pretpostavljam da može da instalira aplikacija preko USBa? Istražujem sad po netu ali nisam još naleteo na tu informaciju pa rekoh da pitam ovde dok istražujem dalje.
Taj nije WebOS... a nije bas ni Android (jeste neka krnja verzija).
Ja sam Andorid Fox vratio posle 2 dana, haos mi je pravio u kombinaciji sa STB od provajdera...
 
Naravno da nema Play Store na TV-u koji nije AndroidTV.

Pa kod njih na sajtu ne piše da nije…

ANDROID SMART TV:
Da, AOSP 13.0

Tj kao sto Ostoja kaže, neka krnja verzija. Ništa moraće sve preko kabla a sestra se ponadala da će moći preko WiFi-a.

Hvala svakako.
 
AOSP =/= AndroidTV OS.
To je budževina Android-a za telefone, minus Google apps.

Probaj da skineš Eon SmartTV apk odavde i da ga ručno instaliraš (sa fleša npr) pomoću nekog "file Explorer" tipa aplikacije? Pa vidi da li će raditi kako treba ili neće.
 
Pozdrav🙂

Pre par dana sam kupila Fox Smart 42 inča. Pošto imam samo prenosivi internet, da li ću uspeti da povežem telefon realme 8 i televizor?

Prema nekom uputstvu koje sam našla na youtube-u, skinula sam Miracast aplikaciju koja treba da poveže telefon i televizor.

Da li neko ima iskustva sa ovakvim povezivanjem?
 
Miracast sluzi da se na TV prikaze ono sto je na ekranu telefona (dupliranje slike na veliki ekran).
Po opisu koji si ostavila, tebi pre treba wifi sharing (tether, hotsopot) na telefonu, pa sa TVom da se zakacis na wifi hotspot telefona...
 
Miracast sluzi da se na TV prikaze ono sto je na ekranu telefona (dupliranje slike na veliki ekran).
Po opisu koji si ostavila, tebi pre treba wifi sharing (tether, hotsopot) na telefonu, pa sa TVom da se zakacis na wifi hotspot telefona...
Hvala 🍀

Možeš li da mi napišeš u par rečenica kojim redosledom i šta radim?
 
ne piše ništa za cast u uputstvu koje se nalazi na stranici tog modela https://www.foxelectronics.rs/smart-led-tv-42aos450e/

što se hotspot-a tiče, videti u uputstvu za taj telefon kako se pravi hotspot (srpski prevod je "pristupna tačka"). onda samo treba napraviti WiFi konekciju na televizoru sa tim hotspot-om. kako napraviti konekciju videti u uputstvu
 
Hotspot sa telefona inače stalno koristim za laptop i tablet
 
Posto su stella i fox isti televizori, pitacu ovde. Uzeh mojima stella 32" non-smart da zameni stari crt. Televizor je povezan na supernovin stb i primecujem da na dosta kanala postoji lag (u vidu seckanja i delimicnih "duhova") prilikom pokreta slike, recimo kad se neko krece ili pomera u nekom filmu, a takodje je bas primetno na info traci sto ide u dnu na nekim kanalima gde su vesti. S druge strane na tanjug tv npr. ta ista traka ide bez seckanja, a primetih i da pojedini sportski kanali nemaju lag, pa htedoh da proverim da li je moguce popraviti to putem podesavanja mozda? Za sliku je stajalo 720p@50Hz, probao sam 1080i@50Hz i ne primetih neku razliku.

Mojima ne smeta, ali mene malo nervira, jer ako se ne varam stari crt nije imao taj lag, doduse jasno mi je da koliko para, toliko muzike. Stric ima vox 32", s tim sto je povezan supernovin smart box, a ne stb i cini mi se da nema laga, jer verujem da bih ga uocio do sada.
 
Fox 40atv100f
Da li neko ima ovaj tv i da li on ima T2 sistem to jest da li mogu da se gledaju programi bez setap boxa na njemu(vidim na nekim sajtovima da mu pise za vrstu digitalnog tjunera - ATV)?
Takodje me interesuje koliki je razmak izmedju nogica (radi postavljanja na komodu)?
 

ima T2. to ATV znači da je u pitanju Android (AOSP, ne TV verzija). za razmak ti ne mogu pomoći jer su izmešane veličine na samom sajtu (link je za 40-icu, opis je za 32-jku)
 
Ne, to nije tačno, a znači da je analogno. Proveri i sa drugim sajtovima, ali 99% da je u pitanju non Smart bez digitale
 
Fox 40atv100f
Da li neko ima ovaj tv i da li on ima T2 sistem to jest da li mogu da se gledaju programi bez setap boxa na njemu(vidim na nekim sajtovima da mu pise za vrstu digitalnog tjunera - ATV)?
Takodje me interesuje koliki je razmak izmedju nogica (radi postavljanja na komodu)?
TV je sa obicnim ATV tjunerom, tebi treba DTV-T2 tjuner sto gledajuci na nekoliko sajtova ovaj TV nema. Rezolucija mu je obicna HD nije Full HD sto bi vec trebalo da bude za TV od 40" . Pogledaj ovaj model FOX 42DTV230E . On ima T2 tjuner da vatas signal antenom.
 
TV je sa obicnim ATV tjunerom, tebi treba DTV-T2 tjuner
najverovatnije jeste tako. gledao sam prvi deo sajta gde piše T2. u specifikaciji ne piše T2.
Rezolucija mu je obicna HD nije Full HD sto bi vec trebalo da bude za TV od 40"
pomešano je na sajtu. link je za 40-icu, a detalji su za 32-jku. cenim da 40-ica ima Full HD rezoluciju
Valjaju li cemu Fox televizori?
sve zavisi od potreba i para. HD Ready i Full HD modeli mogu da prođu, a lično ne bih uzimao u obzir 4K modele
 
Nazad
Vrh Dno