Šta je novo?

FOX Android televizori

Proradio posle reseta na fabricka, hvala @ShadowXMan !

Elem, znao sam ja da je to krs, ali trebao mi neki najjeftiniji android TV za selo. Za sada radi, radi i EON aplikacija, KODI i Youtube. Ne deluje da je spor, makar mi ne deluje sporije od TCL C715 koji imam.
 
Ma radi, dok mu ne ćefne da opet počne da zeza. U toj situaciji je bolje uzeti običan glupi tv i neki kineski box, ako box zabaguje, bar će tv da radi.
 
Proradio posle reseta na fabricka, hvala @ShadowXMan !

Elem, znao sam ja da je to krs, ali trebao mi neki najjeftiniji android TV za selo. Za sada radi, radi i EON aplikacija, KODI i Youtube. Ne deluje da je spor, makar mi ne deluje sporije od TCL C715 koji imam.
Nema na čemu! :)

Da li ti se vide sva slova na EONu? Kod mene radi ali ne očitava sva slova tipa nazive kanala, meni, ali npr slova iz EPGa se vide, verovatno jer nije podržan uređaj, a i meni je Android 7.1 tako da krš ono teški, ne znam kod tebe kakva je situacija
 
Radi EON normalno, doduse ovaj model je Android 9 verzija.
 
Imam problem sa Fox Smart TV 39dle468, star je par godina. Ima Android 7 i Aptopid prodavnicu. EON instaliran i lepo radi, međutim ne mogu Castovanje sa mobilnog da odradim i ne mogu Kodi da instaliram, na Aptopidu ga nema a verzije koje sam skidao ne mogu da se instaliraju. Molim pomoć.
 
HVALA!
Da nemaš možda neki predlogi za Cast aplikaciju? TV mi je u tazbini pa nemam puno vremena da tražim programe i da ih testiram.
Nema na cemu.
Ima gomila aplikacija za cast u play store. Za to ti ne mogu pomoci jer nisam nikad niti cu ikad koristiti cast. Za mene je to totalno bespotrebna opcija.
 
Da iskoristim ovu temu da pitam za sortiranje kanala na obicnom Fox 32"

Imam dva komada na jednom kada stavim za zemlju nemacka sortira lepo, a na drugom nece, jel ima resenje za njega?

i kako da smanjim pozadinsko osvetljenje?
 
Da iskoristim ovu temu da pitam za sortiranje kanala na obicnom Fox 32"

Imam dva komada na jednom kada stavim za zemlju nemacka sortira lepo, a na drugom nece, jel ima resenje za njega?

i kako da smanjim pozadinsko osvetljenje?
Pozadinsko osvetljenje se smanjuje u picture settings ali je malo komplikovano doci do njega. Mnogo lakse je da otvoris service menu i tu da podesis sve vezano za sliku. U service menu se ulazi pritiskom na tipku Menu a zatim 1147. Otvorice se meni gore levo, udjes u panel settings i videces backlight value.
 
Kupio sam pre neki dan Fox 32aos400b medjutim ne radi mi Play store iako ima instaliran. Kada ga pokrenem odmah se istog trenutka i ugasi aplikacija. Takodje u youtube aplikaciju ne mogu da se ulogujem, cim odem na prijavi me aplikacija pukne. Nigde u podesavanjima TV-a ne mogu da nadjem opciju da se ulogujem na svoj google nalog. Kapiram da ovo nije Android TV, vec neka budzena verzija androida tipa jeftin kineski box, ali makar bi play store morao da radi kad vec je instaliran...?
Ovo nije full Android TV već AOSP, opensource verzija Androida.
 
Moze li neko ko ima fox tv da napise koja su mu podesavanja slike. Pokusavam drugu da podesim ali sve nekako izgleda isprano.
 
Ћале је за село узео fox 32dle568, да нам служи понекад кад одемо на викенд. Јасно ми је да нема Андроид ТВ оперативни, већ неки Андроид (за телефоне и таблете), али нема инсталиран Play. Има неки AppStore, са неким апликацијама, има рецимо EON али нема IRIS GO који би ми одговарао због МТС интернета.

Са друге стране, ако већ није прави Андроид ТВ и не користи Андроид ТВ апликације већ оне за обичан Андроид, зашто неће да ми дозволи да активирам EON? Истина је да сам право на једну EON TV апликацију искористио за кућни ТВ, али имам слободних слотова за EON за остале мобилне уређаје. Очекивао сам да ће на њему користити класичну EON апликацију, као за таблет, а не ону за ТВ.
 
Moras da skines eon modovanu aplikaciju za mobilne uredjaje
 
Pozdrav svima, uzeo sam 42AOS430E Fox smart sa Android 11 operativnim sistemom.
Sad kad instaliram Google play prodavnicu, nakon instalacije kad hocu da je pokrenem izbacuje mi sledecu poruku:
"Ova verzija aplikacije nije kompatibilna sa uredjajem. Da bi ste resili taj problem, idite na Podesavanja i deinstaliraj te azuriranja aplikacije Google Play prodavnica."
Sad ja ta podesavanja ne mogu da nadjem nigde, da li uopste i moze da radi Google Play.
I jel koristi neko od vas IRIS TV GO, tj jel moze nekako da se instalira i radi, bez da se skine sa Google Play-a. Citao sam prethodne postove, ali nema nista konkretno.
 
Taj televizor ima neki skarabudz nesertifikovani android bez Google sertifikata i ne radi mu play store.

Tako da probaj da nadjes apk na alternativnim prodavnicama

zvanične android TV aplikacije često na njemu ne rade.
 
Radi play store iako ima skarabudzeni android. Eon tv, iris smart pa i ona supernovina aplikacija rade normalno. Hbo max tv verzija isto ima kao i dizni. Dok je netflix mobilna verzija.
 
Android na ovom FOX-u od 42 inča izgleda ne vrijedi plaćati, ali da li neko ima iskustva sa takvim nesmart televizorom? Model je 42DTV230E i jeftiniji je za par hiljada sada za crni petak. Brine me da nije neki krš, pošto je u ponudi i FOX 42DLE662, skuplji za 4-5 hiljada.

 
Ja imam taj DLE662, uzeo sam ga kad je bila akcija za nekih 17-18k i ubo Mi Box S u njega, radi kao sat vec godinu dana.
 

Da li neko zna koji je tip panela (IPS ili VA ili nešto drugo) na FOX 65WOS620D?​

 
Android na ovom FOX-u od 42 inča izgleda ne vrijedi plaćati, ali da li neko ima iskustva sa takvim nesmart televizorom? Model je 42DTV230E i jeftiniji je za par hiljada sada za crni petak. Brine me da nije neki krš, pošto je u ponudi i FOX 42DLE662, skuplji za 4-5 hiljada.

Vec danima obilazim oko tog FOX 42DTV230E :) 19k kosta
Treba mi tv za kuhinju :)
U 2 radnje nece da prepozna usb sa nekim filmovima . Probao NTFS i FAT32, isto. :)
Mada ruku na srce JVC i HISENSE od 28k oba su smart nisu prepoznali flesh ali Stella i VIVAX ne smart citaju bez problema. Aj sad ti budi pametan :)
Sledeci konkurent je Vox 42A11FG10B za 21k koji cita taj isti usb. Nekako mi font deluje krzavo i veliko. Ne znam da li to moze da se podesi.
Jedan pored drugog u radnji sa pustenim promo materijalom gledao danas. Kada je dobra slika ne vidim neku veliku razliku ali kada je losija slika FOX nema kockica dok ih VOX ima. Sad nisam uopste merodovan za televizore i to je subjektivno :)
 
Pozdrav svima,
Trenutno ima da se nadje na akciji tv Fox 55WoS600A za 36000rsd. Da li neko ima iskustva sa ovim modelom i da li bi ga preporucili. Sto se tice upotrebe, nameravam uzeti PS4. Dakle, TV bi se primarno koristio za HBO Go, Netflix kao i za povremeni gejming. Unapred hvala!
 
Hvala za taj info o čitanju USB-a, ja to dosta koristim, pa mi je važno (ovaj stari Fox od 32 inča mi godinama čita bez problema neki prejeftini fleš sa Alija). Fabričke titlove ne koristim, napravio sam šablon za veličinu, font i boju za svoj TV u programu AVIA i samo provučem titlove, pa prebacim na USB zajedno sa filmom i to radi savršeno.

Prema ovim komentarima, ipak je Fox malo bolji od Voxa, samo treba naći normalnu seriju.
 
Mislim da je problem u velicini usb-a. 32gb ne čita a flash od 2gb čita.
 
Kad bih mogao ljudima da dam jedan savet u zivotu to bi bio da ne kupuju ovo smece od marke. Imao sam 2, oba puta sam se pokajao vise nego za bilo sta u zivotu. Nikad u zivotu se do sad nisam susreo sa toliko losim stvarima u jednom uredjaju. Bukvalno je bolja opcija kupiti CRT tv nego bilo koji Fox
 
Licno iskustvo. Imam neki Fox 32 led,kupljen pre skoro 8-9 godina. Radi kao prvog dana,odlicna slika,Lg panel. Radio sam u Samsungu dve godine pa imam nekakvo iskustvo. Da je krs,nije,da je vrhunski nije. Nekad su televizori kostali boga oca,danas za 100e imate nov tv. Neka traje dok traje garancija,za te pare odlican. Prosecan telefon je danas skuplji od 43' 4k televizora.
 
Pozdrav.

Kako Fox android TV vratimo na fabrička podešavanja ?

Nemam pristup meniju.
Kada upalim TV pojaviise neka slika. More je na toj slici.
TV ne reaguje na komande bilo na daljinskom bilo na TV-u..
Ides na daljinskom home ,pa u podešavanja pa u podešavanja ima piše uobičajeno,onda unutra pipe sistemsko osvježenje i kliknem na to i tjt .Ako bude šifru tražio 0000.
Te Fox i slične modele sa Androidom iz kineskih boxova ne treba kupovati. Vredi samo sertifikovan AndroidTV, ili neki WebOS model. krastavac, sad ste naučili lekciju.
De mi reci možeš li mi pomoći imam Fox smart tv i on u sebi ima Netflix.Radio je super do prije neko dan.Neda mi da se ulogujem a kad kliknem na jednu strelicu piše da update pretraživač(što ne trebam jer koristim netflix aplikaciju) ili sistem uredjaja.Kako to da uradim u podešavanja ima piše kao najnovija verzija sistema je??Nije mi jasno radilo je kako treba.Ima app store i Google play store.Netflix sam preuzeo preko app stvore ali odlučio sam da i preko play stvore instaliram rekoh možda uspijem ,i uspio sam se ulogovati ali kad sam kliknuo da pustim sadržaj piše ovo priložiti sliku.
 
Uzeo sam neki FOX za moje kod kuce ,medjutim kada je crna pozadina dole na dnu ekrana se vidi ovako na dva mesta

Screenshot_2.png

kao pozadinsko osvetljenje da se vidi ili sta vec? Da li je ovo za reklamaciju tj da li podleze reklamaciji?
 
Nazad
Vrh Dno