Šta je novo?

FOX Android televizori

Ima li koga da se javi.... TV bi koristio u selu (na antenu 20-ak programa), risiver mi valjda ne treba jer ga TV vec sadrži. Radio bi samo vikendom i zato gledam neku jeftiniju varijantu, a posto je soba velika 8x4m odgovarala bi veća dijagonala. Ovaj Fox ima tri godine garancije, 42" za 18000 je stvarno jeftino, e sad me interesuje da to ne bude bas neki krs da ne moze da se gleda... Sta znaci u opisu TFT tehnologija?
 
Naručeno! Za sebe sam prošle godine uzeo Tesla 43" T319 za 20000 na akciji, ali trenutno je taj Fox 42" za 18000 best buy od jeftinijih (lošijih) modela. S obzirom da se neće mnogo ni koristiti, nadam se da ce biti OK, tj ne mnogo lošiji od gore pomenutog Tesle.
 
Sta znaci u opisu TFT tehnologija?
ukratko, to ti je drugi naziv za LCD panel. a bitnije je koji je tip panela, a to nije navedeno: TN (najlošiji po pitanju boja i uglova gledanja), IPS (najbolji po pitanju uglova gledanja), IPS-oliki, VA (lošiji uglovi gledanja, najbolji kontrast i crna), VA-liki.
sudeći po ceni, moguće da je u pitanju TN
 
Nije uzasan, ako neko zna kako da proverim sta je unutra sto se tice displeja, napisite ovde pa cu da pogledam kad se vratim s posla.
 
Pozdrav.

Kako Fox android TV vratimo na fabrička podešavanja ?

Nemam pristup meniju.
Kada upalim TV pojaviise neka slika. More je na toj slici.
TV ne reaguje na komande bilo na daljinskom bilo na TV-u..
 
Isključi ga sa napajanja i nakon par sekundi ga ponovo uključi. Ako posle toga ne počne da reaguje na komande nosi u servis ako je u garanciji, ako nije, kontejner.
Inače moj Fox od kad ne korisrim smart funkcije radi solidno (od decembra od kad sam kupio Mi tv stick). Ranije, dok sam koristio smart samog uređaja, malo malo pa se zabaguje i jedino čupanje iz struje pomaže.
 
To sam probao.

Zar nema neka opcija da pritisnem i držim volim up volim down na tv i uključim ga u struju.
I TV se vrati na fabrička podešavanja.
 
Pozdrav, da li je neko imao problem sa Netflix aplikacijom, da mu ne radi navigacija pomocu strelica, nego samo preko kursora. Kupio sam model FOX 43DLE798 sa Andriod 9.0 i u svim ostalim app sve radi ok, ali Netflix kao da ne odgovara za ovaj model. Kada na daljinskom aktiviram kursor, mogu da se krecem kroz app, ali je znacajno komplikovanije. Bez kursora, ne reaguje ni jedno dugme na daljinskom.

Pokusao sam da izbrisem app kroz app store, pa da je instaliram kroz Play Store, ali nije dostupna. Instalirao sam je ponovo iz njihovog App Store-a, ali je situacija ista.
 
Mislim da je tako kod svih Fox TVa. To je zato što nemaju sertifikovan Android TV već neku budževinu. Netflix aplikacija za Android tv neće raditi na nesertifikovanom uređaju, pa su oni tu ubacili neku takođe nabudženu verziju iste, koja je verovatno za Android mobilne uređaje i dobro da uopšte i radi. HBO go na primer uopšte ne radi, već izbacuje neku grešku kad se proba reprodukcija bilo kog sadržaja.
Rešenje je kupiti neki sertifikovani box / stick, ili namestiti da radi preko kodija., ili gledati tako jako jeste. Ako sam nešto pogrešno napisao ili izostavio nešto bitno, neko će me već ispraviti ili dopuniti.
 
Kod mene HBO GO radi normalno, kao i sve ostale aplikacije. Tacnije, YT se malo gubi, telefon ga ne prepoznaje uvek i deluje da mogu da cast-ujem na njega samo kada upalim app na TV-u, ali ajd da kazemo da radi. Pretpostavljam da je i to posledica tog nesertifikovanog andrioida. Sto se netflixa tice, on radi, ali je stvarno uzas kako izgleda interfejs i kako se navigira kroz njega, stvarno deluje kao da je neki nas programer napravio wrapper app oko netlifx API-a. A pored toga mislim da ne tera 4k iako imam premium paket i TV je 4k.

Probacu sa nekim stick-om ili boxom, to je sigurno bolja opcija.

Hvala na odgovoru
 
Kupio sam ga ja pre neki dan, za te pare odlican.
Stigao TV, takodje sam zadovoljan. Ipak, da li ima neka fora oko podešavanja slike ili tona kako bi se poboljšao kvalitet, to pitam onako, vec sam rekao da sam zadovoljan odnosom kvalitet / cena.
Druga stvar, stigao je brzom poštom i dobio sam garantni list, ali bez fiskalnog računa, pečata i potpisa. Kako to da resim radi aktiviranja trogodišnje garancije?
 
Samo da se ispravim, ni HBO GO ne radi. Bice da je stick/box jedino rešenje 😕
 
Ja sam se spasao od kad sam uzeo stick. Em sve aplikacije na njemu rade, em tv skoro da više uopšte ne baguje.
 
Uzimajte ili stick ili box s, nema potrebe za patnjom sa softverom televizora.

Stavite box na ovaj "glupi" 42" tv od 18000 din i dobijete odlicnu kombinaciju za nezahtevne.

Cak je i panel dobar, IPS uglovi i boje a nema probijanja koliko vidim, crna je bas dobra (za ovaj rang).
 
Ako povezem na ps3, ps4 kakva je slika za igre ili netflix preko konzola. Mislim glupo mi je da dam 500 eur za TV ako ovo moze da posluzi za gledanje tv programa i netflixa pred spavanje i neki sat igranja da se opuste nervi. U drugoj sobi imam TCL c715 i ps5 (u decijoj je sobi tako da tesko mogu okupirati ovaj set) pa da odigram nesto na FOX-u kad imam malo vremena.
 
Koja je neka cena da moze da se kaze da je na popustu TV, posto nisam skoro pratio i kupovao neki.
Cisto da bih znao da ispratim i ako uspem kupim neki :)

Primer: FOX 43" smart android 4k
 
Da li je neko imao problem sa karticom od kablovske, TV pronadje sve kanale, sve ful radi dok ne ugasis TV.Posle ne mozes da ga ukljucis dok ne izvadis karticu I vratis je ponovo u TV.i tako svaki put 🤔.TV je Fox 43DLE698 Android 9.0 (Pie).
 
Pozdrav. Zna li neko kako da isključimo Safe mode na Fox tv. Inače pokušavao sam sa Power dugmetom, držeći ga 5 sekundi ali neće?
 
Pozdrav, da li neko zna kako da se udje u prava Android podešavanja? TV je android ali nudi samo neka svoja podešavanja koja ne izgledaju kao strandardi Android.
Trebam da isključim auto update svih aplikacija jer mi se Kodi non stop update-uje na najnoviju verziju i to mi zezna Kodi Balkan koji radi samo na 18.x verzijama.

Hvala.
 
Ne trebaju ti podesavanja za android, udjes u Google Play pa ikonica (gore desno) u tvoj nalog i iskljucis auto update aplikacija.
 
Zna li neko kako da ažuriram Android verziju na FOX 40DLE178? Trenutna verzija je 7.0
 
Imam televizoz Fox 40DLE178 .. Na svaka dva meseca se ugasi,kad ha opet upalim samo pise Smart tv i ugasi se,nemoguce ga je pokrenuti. Postoji li neko resenje?
 
Postoji. Servis.
Da li je još uvek u garanciji?
 
Kupio sam pre neki dan Fox 32aos400b medjutim ne radi mi Play store iako ima instaliran. Kada ga pokrenem odmah se istog trenutka i ugasi aplikacija. Takodje u youtube aplikaciju ne mogu da se ulogujem, cim odem na prijavi me aplikacija pukne. Nigde u podesavanjima TV-a ne mogu da nadjem opciju da se ulogujem na svoj google nalog. Kapiram da ovo nije Android TV, vec neka budzena verzija androida tipa jeftin kineski box, ali makar bi play store morao da radi kad vec je instaliran...?
 
Kupio sam pre neki dan Fox 32aos400b medjutim ne radi mi Play store iako ima instaliran. Kada ga pokrenem odmah se istog trenutka i ugasi aplikacija. Takodje u youtube aplikaciju ne mogu da se ulogujem, cim odem na prijavi me aplikacija pukne. Nigde u podesavanjima TV-a ne mogu da nadjem opciju da se ulogujem na svoj google nalog. Kapiram da ovo nije Android TV, vec neka budzena verzija androida tipa jeftin kineski box, ali makar bi play store morao da radi kad vec je instaliran...?
Fox TV je sr.nje, i ja sam imao isti problem i morao sam da ga vratim na fabrička, ja ti preporučujem ako imaš neke šanse da ga vratiš, Foxovi smart televizori su krš
 
Te Fox i slične modele sa Androidom iz kineskih boxova ne treba kupovati. Vredi samo sertifikovan AndroidTV, ili neki WebOS model. krastavac, sad ste naučili lekciju.
 
Nazad
Vrh Dno