Šta je novo?

FOX Android televizori

Hvala puno, radi kad prebacim u android slot. Jos kad bi znao jos sa ovim da mi pomognes, poceo bih da koristim tv u potpunosti. Problem je sledeci: mis mi najnormalnije radi u browseru, play store-u... ali kad udjem u aplikacije tipa Angry birds, Kodi, levi taster ne reaguje. Desni radi. Pokusao sam da pronadjem neko podesavanje ali bez uspeha. Da li mozda znas o cemu se radi? Pozzz

Ja kodi koristim preko daljinskog upravljača.

Pošto FOX ima otvoreni android ti možeš instalirati svaku aplikaciju sa marketa ali neke jednostavno nisu namenjene za TV nego za touch ekrane pa može doći do ovakvih situacija, srećom jako ih je malo, bar ove koje ja koristim funkcionišu odlično.
 
Pozdrav ljudi, zainteresovan sam da kupim Fox 43D550A, pa me zanimaju iskustva nekoga ko ima uređaj... Kupio bih ga zbog Kodi pa me zanima da li on na njemu radi dobro tj. da li pokreće i Full HD filmove preko kodija bez problema, da li se desava da ga ispljune zablokira, ili tako sta slicno ? Zanima me jos da li ima 512mb ili 1gb rama ? Generalno da li je dobra kupovina?
 
Što dalje od fox-a..... nemoj da bude nismo ti rekli.....
 
Ja baš Fox 43D550A imam već pet meseci i, da kucnem u drvo, radi perfektno, bez ikakvih problema, zadovoljniji sam njime nego prethodnim modelom SAMSUNG UE32J5502AKXXH LED Smart FullHD, koji sam dva puta reklamirao i na kraju od njega odustao. Svaka čast Samungu (imam i njihov monitor, telefon, tablet), ali me je njihov televizor bacio u očaj, mada sam prilikom kupovine insistirao da bude baš ova marka imajući sa njom ranija iskustva. Prosto hoću da kažem da ne treba uvek generallizovati stvari i biti isključiv.
 
Ja imam smart fox od 32", evo već dva meseca radi skoro non-stop bez ikakvih problema. Koristi se i za YTube, FB, web pretraživanje, online filmove....

Jedino što imam problem je kako da resetujem lozinku za zaključavanje, pošto je klinac čačkao , pa ako neko zna !
 
fox 39d550fa

eto sad ste me tek bacili u dilemu

imam problem sa ovim televizorom fox 39d550fa hdmi 2 radi odlicno i ton i slika hdmi 1 kad ukljucim satelitski risiver ima sliku nema ton a kad ukljucim laptop na hdmi 1 ne reaguje ne vidi laptop drugo na android kad preko broswera pustim youtube nema ton sta moze da bude problem zna li neko kako se ulazi u servis meni pozdrav svima
 
Kupih FOX 32 ULE868, prezadovoljan sam slikom iako je HD ready, u SMART opciji radi u full HD 1920x1080, pored raznih programa za Android (4.4.2) moze da se gleda tusta i tma filmova (radi i pop-corn) ima Wi-Fi mada koristim LAN.
Postoji par zbunjujucih stvari u vezi ovog modela, kod mene zadnja leva strana gde je DVI konektor i treba da je konektor za zvucnike,mikrofon i slusalice kao i dva chincha, nalazi se samo ubogi SCART, postoji samo dzek za sluske gore, onda od 3 USB ovaj poseduje 4 USB a na svu srecu i jedan HDM i, izgleda kako koji sklope, treba da ima 1 Gb a negde 512 Gb radne memorije ovaj na srecu ima 1,5 Gb RAM a, pozadi preko celog ekrana pise ULED, pa me zanima da l je stvarno Ultra-LED, sve mu je jako korektno osim tona dok mu je u SMART opciji preko KODIJA i drugih programa slika bolja nego preko kabla, mana zvuk al za te pare oko 30K dinara de ces bol;je i ima 3 godine garanciju sto je vise od npr Tesle
 
On je HDR ali kad se ukljuci SMART to jest kad se udje u Android dole levo u meniju TV stoji 1080|60Hz, to isto kaze i KODI 1920x1080/60hz
 
To sam i ja primetio.
Evo ovaj moj radi, ne gasi se.
Ima li neko predlog kako da resetujem lozinku !?
 
Ako mozes da udjes u android imas factory reset, pa probaj, mozda resetuje i zakljucavanja, ali ce da resetuje i sve progrrame
 
probacu iz iskustva svog burazera,koji ima prvi model Fox Android-TV-a....nisam siguran koja je bas razlika u odnosu na tvoj....
-(wifi direct,screen miror,isl..)ili Miracast,AirPlay...:)....Miracast je krenuo kolko se secam od OS-a 4.2...e sad nemaju ga ni svi Androidi(njegov TV,nema opciju)da ima morao bi da ima i Ikonicu,tj aplikaciju(slika ispod)ja je imam na WetekPlay,i kad je pokrenem,onda pokrecem na mom telefonu,ili tabletu opciju ScreenCast,i jako brzo se uparuju,posle sve sto radis na fonu,isto se desava i na Tv-u...
AirPlay je pokrenuo Apple i takodje moze da radi na Androidu,ali ne i Mirroring Mode,vec samo mozes da saljes video,muziku,slike...znaci sadzaj ekrana,bar dok sam ja nekad trazio,nije moglo...predlozicu ti ispod neki od programa,pa probaj....
za daljinski nisam bas siguran,ima neka tanka opcija iz Es File Explorera,ali nista specijalno...
fyhow7.png

pokusaj nesto od ovoga,meni je na starim Android TV boksevima,radilo...
prvi program,mozes da saljes Muziku,Video...sa fona,mozda cak i sa kompa...Igraj se...
AirPlay/DLNA Receiver (LITE)-ovaj program na TV,da bi tv postao prijemnik
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waxrain.airplayer&hl=sr

AllConnect - Play & Stream-ovaj recimo na telefon,da mozes da saljes...imas na Marketu,jos dosta drugih,pa probaj....
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuxera.streambels
i recimo ovo nije lose 'Splashtop'...instaliras program na Android(TV) a drugi na komp....i ceo sadrzaj kompa vidis na Tv-u....
http://www.splashtop.com/
video klip je moj Mac,na Android tablet...izvini za los snimak...jednom rukom snimam,a drugom koristim misa,pa se sve to malo trese....
https://www.youtube.com/watch?v=gacnQFbi6vc&feature=youtu.be

Hvala puno ustedio si mi vreme i zivce
 
Da li neko ima iskustvo sa reklamacijama u Fox-u ? Cekao sam 3 dana i tog dana je trebao da dodje deo i da serviser sredi sve (televizor se nije palio), ali posto ovima iz Foxa u BG-u nije jasno kako to da TV ima mrtav piksel, trazili su da im posalju TV u BG. Sada cekam vec 18 dana i nema nikakvih informacija. Sumnjam da ce mi dati nov TV uopste a ima 6-8+ mrtvih piksela na jednom mestu pa izgleda kao jedan veliki sto je nemoguce. To je bilo pre 3 meseca kada su prodavali felericne i fail seriju, povukli iz prodaje pa poceli ponovo (kontam sada ispravne bez mana). Na mailu ne odgovaraju nigde, kada ih zovem kazu mi da odem do mog servisa u Leskovcu, a ovamo mi kaze da ne moze nista da mi da od informacija i nemam kud.
 
Da li neko ima iskustvo sa reklamacijama u Fox-u ? Cekao sam 3 dana i tog dana je trebao da dodje deo i da serviser sredi sve (televizor se nije palio), ali posto ovima iz Foxa u BG-u nije jasno kako to da TV ima mrtav piksel, trazili su da im posalju TV u BG. Sada cekam vec 18 dana i nema nikakvih informacija. Sumnjam da ce mi dati nov TV uopste a ima 6-8+ mrtvih piksela na jednom mestu pa izgleda kao jedan veliki sto je nemoguce. To je bilo pre 3 meseca kada su prodavali felericne i fail seriju, povukli iz prodaje pa poceli ponovo (kontam sada ispravne bez mana). Na mailu ne odgovaraju nigde, kada ih zovem kazu mi da odem do mog servisa u Leskovcu, a ovamo mi kaze da ne moze nista da mi da od informacija i nemam kud.


Имао сам проблем са даљинским који је рикну. Однесем даљински у неки сервис у БГ-у тип каже заменићемо. Тако ти ја чекао пар дана и онда ми досадило па позовем главни сервисни центар, човек ми каже није стигао никакав захтев из сервиса за замену и да дођем директно код њих да заменим даљински.:p Позовем типа у сервису и пренесем ситуацију, да си видео узбуну.:d На крају сам истог дана добио нови даљински.:) Научио сам на тежи начин али сада само у главни центар се јављам за било какаву рекламацију, момци одраде замену буквално истог дана јер су сви делови код њих. Уздравље
 
Molio bih ako neko ima iskustva sa pokretanjem slagalice na tv FOX 32D550A ,naime imam sliku ali je skraćena odnosno ne vidi se donji deo slike i ne mogu da igram slagalicu aparteco.Hvala Miotod
 
Imam FOX 29DLE250 već više od godinu dana i radi kao zmaj. Upalim ga ujutru i stoji upaljen do kasno uveče. Pre nedelju dana sam nakačio na njega T95N Android TV box, pušta 1080 filmove bez problema. Do nedavno sam koristio USB sa zadnje strane za pustanje filmova (pusta samo .avi format, one u .mkv ili .mp4 neće). Ja sam prezadovoljan. Inače, uzeo sam baš ovaj model jer sam ograničen prostorom u vitrini pa mi je 29 inča maksimum koji sam mogao da uguram unutra. Zbog 32 inča bih morao da menjam kompletan raspored stvari (kao i pola nameštaja u sobi) :)
 
Imam u planu da kupim tv Fox 48DLE452 . ima li neko mozda losih iskustava sa ovim modelom, da li je dobra kupovina .. hvala
 
Posto nisam nasao nigde FOX obicne televizore(da nisu android) pitacu ovde. Kupio sam pre neki dan Televizor TV 43" LED Fox 43D450T2, 1920x1080 (Full HD), HDMI,USB,T2 tuner. Tv nije falican ili tako nesto, nego preko IKOM kablovske u BG-u slozhi kanale svaki put drugacije. Ne idu po nekom redu. Na 2 LG-a kod mene u stanu i kod komsje na Samsung-u kanali su na istom mestu(npr. na 67 kanalu je Siscovery sience, kako ih je IKOM slozio, pretpostavljam. A na foxu je na tom kanalu Hustler ili tako nesto(kako to deci objasniti).

Jel ima neko neku ideju, s'obzirom da u servisu nemaju pojma...???
 
Jel mi moze neko reci kako da pustim youtube sa telefona na Fox smart tv, model je: 43dle468

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Televizor i telefon konektovani na istu mrežu, na YouTube aplikaciji gore desno ako je Android ima ikona Cast i to je to...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
nece ta opcija Cast da radi sa svakim TV-om....
 
Uključiš - isključiš TV, može da pomogne...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Родитељи имају Fox телевизор али обичан и неки јефтинији. Гледају дигиталне канале без рисивера и модула, основни пакет.
Како сортирати канале да иду неким нормалним редоследом као код мене на преко дигиталнлг рисивера?
Иду: први, други, трећи, ск3, онда неколико канала које су дигигална плус, прва, б92, пинк су тамо негде двадесет и неки.
Иком кабловска је у питању, тел3 пакет мада то за тај тв нема везе.
Коју државу ставити, које сортирање.?

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Planiram da kupim FOX Android tv pa se dvoumim između ova dva modela: 32D550A i 32ULE868. Razlika u ceni je oko 30€, a ne vidim neke velike razlike u specifikacijama. Koji da kupim?
 
Pozdrav,

Uzeo sam 43ule868. Ima android 4.4.4 i zanima me kako da instaliram miracast, ako je to uopste moguce, ako ne koja mi je alternativa?
Zelim da sa kompa cast-ujem na ovaj Tv, povezani su na istu mrezu.
jel ima negde neko objasnjenje, tutorial? :)
 
Mali savet za one koji imaju android tv i probleme sa Kodi-em, odnosno sa prostorom na internoj memoriji ili vise uredjaja u kuci.
Potreban je neki stari komp sa bilo kojim operativnim sistemom (preporucujem neki linux server server koji ce trositi jako malo struje i ako radi 24/7) Umreziti taj komp sa tv-om, ili ako imate lokalnu mrezu jos bolje. Instalirati lamp ili xamp, u zavisnosti od OS-a i podesiti kodi da prebaci sve na mysql server. Uputstvo imate ovde
Jos ako imate hard diskove viska i sve ih ubacite u taj stari komp, mozete imati pravi server i media centar.
Na ovaj nacin mozete koristiti Kodi na svim uredjajima u kuci (MORA biti ista verzija) i svi mogu imati iste podatke, dodatke i sl.
 
Da li je neko probao FOX 43D550A ili neki sličan FOX model da koristi sa mišom i tastaturom? Koliko je to funkcionalno?

TV mi je potreban da visi na zidu, vrti neki YouTube kanal i povremeno podignem browser i otvorim 2-3 stranice sa nekim katalozima. U katalozima se kuca u pretragu, pa mi je zato bitna tastatura.
Jedna opcija je da ga vežem na računar, ali računar u toj prostoriji već ima dva monitora i to bi bio treći, a računar ne podržava 3 displeja u isto vreme (i ako ima interfjes), pa bi bilo cimanje za osobu koja sve to koristi.
 
Kako misliš KOLIKO je to funkcionisalo?

Kod mene funkcioniše najnormalnije , već DUGO ! :)

Sent from mTalk
 
Pomislio sam da ima neka ograničenja šta i kako može da se koristi sa mišem i tastaturom.
 
Nazad
Vrh Dno