Šta je novo?

mtsTV GO

Kad udjem i na tv-u u paketi i usluge imam samo zadrugu i i madjarski, ma sta to znacilo!!!
 
Ja ne mogu da aktiviram MTS Go, korisnik sam box 3 paketa i sta go radio nece pa nece!Nisam siguran ni da li imam pravo na MTS go?
Kad kliknem aktiviraj ponudi pripejd sto nemam, ili fiksni racun, ali ako kliknem na fiksni racun on kaze usluga nije aktivirana pokusajte kasnije!

Alternativa, pozoves korisnicki servis i oni ti aktiviraju ili kazu status i resis problem
 
Odgovor od MTS:
"Još uvek nije vraćen ugovor koji ste potpisali. Nakon što ugovor bude potvrđen moćićete da koristite i uslugu mts TV GO."
 
Jel ima neko informaciju kad ce Mts TV GO da proradi na android box-u?
 
Ništa brate dok ih mi ne vatamo za gušu...
Ja sam im 100x pisao da naprave apk za Smart TV i za android TV , i sve kao u planu je....

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk

Ja probao na android tv box-u i izbacuje mi error... S'obzirom koliko su azurni nece to biti u skorije vreme :/
 
MTS GO, radi najnormalnije, na Android Nvidia Shieldu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam odustao od svih mogućih browsera. Probao sam i Edge (insider, pošto sam na 8.1), ni to ne vredi. Restart je takođe postao vrlo nepouzdan metod što se tiče IE. A što je najgore evo upravo malo pre je počela da me j**e i aplikacija na tabletu, taman pred utakmicu, ali ajde čišćenjem keša se nekako to regulisalo.

Trudim se, ali generalno veoma loše iskustvo.

NBA takođe ne radi kako bi trebalo. Ako je već MTS oficijalni partner, logovanje na oficijalnu NBA aplikaciju ne bi trebalo da bude problem, ali naravno da jeste...doduše ovo važi samo za android TV aplikaciju. Na telefonu/tabletu, ili u browser varijanti, postoji "login with mts" opcija. Jedino rešenje gledanja NBA na televizoru je cast opcija, žalosno.
 
Pozdrav ljudi,

da li je moguce da su programeri napravili ovako primitivnu aplikaciju za PC...
Naime, kada ukljucim kanal i rasirim video preko celog ekrana, ne postoji mogucnost da radim bilo sta na drugom ekranu, jer je aplikacija iskljucila mogunost alt+tab i nestao taskbar...??!Postoji li neki nacin da se to zaobidje?
 
Kinezi primitivci u svemu [emoji1]
 
Kinezi primitivci u svemu [emoji1]
Uopšte netačno. Koliko para, toliko muzike. Šta naručiš i tražiš, to dobiješ. Krivica je na MTSu jer kome treba magnetni voz za brzine 500kmh kinezi ga naprave i isporuče, kome treba naftalinka za 80kmh (gle čuda) kinezi ga naprave i isporuče. Nadam se danu kad ćemo i mi dostići taj nivo primitivizma.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Na koju foru app prepozna da je uređaj android box (a ne fon) pa neće da radi?
 
Na foru da telefon nema ethernet port (a "box"-evi većinom imaju)? Da telefon obično ima GPS, proximity senzor, žiroskop.... Npr.

Ali konkretno za ovaj app nije to (mobilni vs box) problem, problem je što ti "box" ne prolazi sigurnosne provere. Pošto app radi na nekim "box" uređajima.
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da su oni pravili i aplikaciju? pored toliko nasih firmi, a i dobrih programera...
Naravno da su Kinezi.
Uopšte netačno. Koliko para, toliko muzike. Šta naručiš i tražiš, to dobiješ. Krivica je na MTSu jer kome treba magnetni voz za brzine 500kmh kinezi ga naprave i isporuče, kome treba naftalinka za 80kmh (gle čuda) kinezi ga naprave i isporuče. Nadam se danu kad ćemo i mi dostići taj nivo primitivizma.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ljubo, koliko ti je poznata internet komunikacija i znacenje smajlija?
Verovatno ti nije nimalo poznato sve to, jer da jeste znao bi sta smajli na kraju moje recenice oznacava.
A nije ni bitno, ti vec sve znas, takoreci ti mu dodjes ovde kao AV[emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Na kojim uredjajima radi kako bih pazario jedan?
 
Na Eon Smart Box radi 100% sigurno. :D To sam lično testirao. Verovatno da bi radila i na drugim "google certified" AndroidTV uređajima (Mi Box, Mi Box S, nVidia Shield, MECOOL KM3, ...) ali to bi već drugi ljudi morali da potvrde. Ako neko već i nije pisao zaključke za Mi Box koji dosta ljudi sa ovog foruma koristi....

Dakle uređaji koji nemaju budžen Android za telefon i često dolaze u "pre-rooted" stanju već uređaji koji dolaze sa AndroidTV OS i imaju zaključan bootloader i ne ostavljaju lufta za bilo kakvo čačkanje.


Verovatno da bi i uređaji iz "random kinez" kategorije mogli da se nameste da rade na stari poznati paradoxalni fazon "rootuj da bi sakrio root i ostale modifikacije".
I ovo bi neko trebalo da ti potvrdi sa najnovijom verzijom MTS aplikacije i sa aktuelnijim "box" uređajima.

Ja sam pre par godina koristio MTS app na "kinez box" uređaju koji je furao Android 4.4.x i bio rootovan i imao instaliran Xposed framework :D Instalirao Xposed modul za "hide root" namenu i sakrio root od MTS aplikacije i radila mi aplikacija bez problema.
Ali pitanje je kakva je sad situacija... Sad bih koristio Magisk za root i "Magisk hide" za sakrivanje root i uspešnu SafetyNet proveru.


Na temu sakrivanja root-a sve što mogu sa sigurnošću da napišem za moderniji hardware i nove verzije Android je da Magisk + Magisk Hide na mom telefonu (koji je naravno root-ovan) omogućava da se na Eon aplikaciji gledaju i kanali koje ne dozvoljava da rade na uređajima na kojima detektuje root i ostale izmene.
 
Na Eon Smart Box radi 100% sigurno. :D To sam lično testirao. Verovatno da bi radila i na drugim "google certified" AndroidTV uređajima (Mi Box, Mi Box S, nVidia Shield, MECOOL KM3, ...) ali to bi već drugi ljudi morali da potvrde. Ako neko već i nije pisao zaključke za Mi Box koji dosta ljudi sa ovog foruma koristi....

Dakle uređaji koji nemaju budžen Android za telefon i često dolaze u "pre-rooted" stanju već uređaji koji dolaze sa AndroidTV OS i imaju zaključan bootloader i ne ostavljaju lufta za bilo kakvo čačkanje.


Verovatno da bi i uređaji iz "random kinez" kategorije mogli da se nameste da rade na stari poznati paradoxalni fazon "rootuj da bi sakrio root i ostale modifikacije".
I ovo bi neko trebalo da ti potvrdi sa najnovijom verzijom MTS aplikacije i sa aktuelnijim "box" uređajima.

Ja sam pre par godina koristio MTS app na "kinez box" uređaju koji je furao Android 4.4.x i bio rootovan i imao instaliran Xposed framework :D Instalirao Xposed modul za "hide root" namenu i sakrio root od MTS aplikacije i radila mi aplikacija bez problema.
Ali pitanje je kakva je sad situacija... Sad bih koristio Magisk za root i "Magisk hide" za sakrivanje root i uspešnu SafetyNet proveru.


Na temu sakrivanja root-a sve što mogu sa sigurnošću da napišem za moderniji hardware i nove verzije Android je da Magisk + Magisk Hide na mom telefonu (koji je naravno root-ovan) omogućava da se na Eon aplikaciji gledaju i kanali koje ne dozvoljava da rade na uređajima na kojima detektuje root i ostale izmene.
Odlično objašnjenje za sve one koji se nikad nisu uplitali u Android Boxove/rutovanje telefona. Ja sam se zbog neiskustva tako zajebao pre 4 godine i kupio kinJeski box na kom nisam mogao skoro ništa da gledam.

Nego, da li neko sa Xiaomi Mi Box-om može da potvrdi da li MTS Go radi? Mnogo bi mi značilo, jer već danima razmišljam o kupovini jednog.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Na Eon Smart Box radi 100% sigurno. :D To sam lično testirao. Verovatno da bi radila i na drugim "google certified" AndroidTV uređajima (Mi Box, Mi Box S, nVidia Shield, MECOOL KM3, ...) ali to bi već drugi ljudi morali da potvrde. Ako neko već i nije pisao zaključke za Mi Box koji dosta ljudi sa ovog foruma koristi....

Dakle uređaji koji nemaju budžen Android za telefon i često dolaze u "pre-rooted" stanju već uređaji koji dolaze sa AndroidTV OS i imaju zaključan bootloader i ne ostavljaju lufta za bilo kakvo čačkanje.


Verovatno da bi i uređaji iz "random kinez" kategorije mogli da se nameste da rade na stari poznati paradoxalni fazon "rootuj da bi sakrio root i ostale modifikacije".
I ovo bi neko trebalo da ti potvrdi sa najnovijom verzijom MTS aplikacije i sa aktuelnijim "box" uređajima.

Ja sam pre par godina koristio MTS app na "kinez box" uređaju koji je furao Android 4.4.x i bio rootovan i imao instaliran Xposed framework :D Instalirao Xposed modul za "hide root" namenu i sakrio root od MTS aplikacije i radila mi aplikacija bez problema.
Ali pitanje je kakva je sad situacija... Sad bih koristio Magisk za root i "Magisk hide" za sakrivanje root i uspešnu SafetyNet proveru.


Na temu sakrivanja root-a sve što mogu sa sigurnošću da napišem za moderniji hardware i nove verzije Android je da Magisk + Magisk Hide na mom telefonu (koji je naravno root-ovan) omogućava da se na Eon aplikaciji gledaju i kanali koje ne dozvoljava da rade na uređajima na kojima detektuje root i ostale izmene.
Moze dosta sa Magisk hide-om da se sakrije ali ne sve, nazalost.
Recimo radi skrivanje roota na mom fonu, ali kad je u pitanju bankarska aplikacija tu nema sanse sakriti da je rootovan uredjaj.
 
Moze dosta sa Magisk hide-om da se sakrije ali ne sve, nazalost.
Recimo radi skrivanje roota na mom fonu, ali kad je u pitanju bankarska aplikacija tu nema sanse sakriti da je rootovan uredjaj.

U mom slučaju Mobi Banku uspe da sakrije. Ali GPay ne, za tako nešto je potrebno više od Magisk hide-a.
 
Na Eon Smart Box radi 100% sigurno. :D To sam lično testirao.

Šamane, kako da instaliram to kod sestrića na eon smart box-u. Ja sam nešto na brzinu gledao aplikacije i šta ja znam šta sam probao i nisam video aplikaciju.
Ja nemam, niti koristim pa ako može ukratko smernica odakle, mora sa Usb fleša, pročitaj tu i tu uputstvo...
Unapred hvala, zamajavaju me stalno blesava deca kada krenem da probam pa je pomoć dobrodošla :)
 
Moze dosta sa Magisk hide-om da se sakrije ali ne sve, nazalost.
Recimo radi skrivanje roota na mom fonu, ali kad je u pitanju bankarska aplikacija tu nema sanse sakriti da je rootovan uredjaj.

Za glupavu Mc-ovuj aplikaciju ne moze da se sakrije root magiskom.
 
Šamane, kako da instaliram to kod sestrića na eon smart box-u. Ja sam nešto na brzinu gledao aplikacije i šta ja znam šta sam probao i nisam video aplikaciju.
Ja nemam, niti koristim pa ako može ukratko smernica odakle, mora sa Usb fleša, pročitaj tu i tu uputstvo...
Unapred hvala, zamajavaju me stalno blesava deca kada krenem da probam pa je pomoć dobrodošla :)

Neću ja da googlam umesto tebe :p


Nisi je video / nisi je našao kad si uradio search na Play Store jer taj app zvanično ne podržava AndroidTV OS. Moraš da skineš apk fajl na alternativnim mestima i uradiš "sideload":

https://android.gadgethacks.com/how-to/android-basics-enable-unknown-sources-sideload-apps-0161947/


Dakle treba ti neki "file explorer" tip aplikacije (npr Solid Explorer , koji ima na PlayStore za AndroidTV) sa kojim ćeš da dođeš do apk fajla koji si skinuo sa kompom / mobilnim / čime god.
Treba toj aplikaciji dati dozvolu da instalira aplikacije (što je objašnjeno na linku iznad).

Sam MTS app installer (= apk fajl) možeš skinuti odavde: https://apkpure.com/mtstv-go/com.huawei.android.Serbia


Dakle procedura je u kratkim crtama:

1) na boxu instaliraj koji god file explorer app nađeš na Play Store
2) skini apk fajl za MTS TV Go
3) kako god znaš "dobaci" apk do boxa (da li ćeš kopirati na fleš, da li ćeš sa file explorer-a pristupati share-u koji imaš na kompu, da li ćeš aktivirati FTP/Remote server u sklopu Solid Explorer [ili koji si već file explorer instalirao u prvom koraku] pa sa kompa pristupati memoriji boxa... snađi se :D)
4) dozvoli "install from unknows sources" permission file explorer-u
5) instaliraj app pomoću apk fajla.

Samo da bi posle instalacije mogao lakše da pokrećeš MTS app moraćeš na box da instaliraš nešto poput Sideaload launcher... pošto MTS app zvanično ne podržava AndroidTV pa se ne pojavljuje u default launcher-u u listi instaliranih aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno