Šta je novo?

mtsTV GO

gde idu u HD? na mts satelitu ili jos negde?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока

mtstv go :D

Codec: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (h264)
Type: Video
Video resolution: 1920x1080
tako kaze vlc :d
 
gde idu u HD? na mts satelitu ili jos negde?

Što se satelita tiče da. Znam još za Sat-Trakt (lokalni kablovski operater u Vojvodini) da su Arene u HD-u. Što se antene plus tiče, ja je imam i slika je "onako". Gledljiva je i to mi je bitno da bih nekad mogao ispratiti kad me nešto interesuje, ali već sam razmišljao o alternativi, odnosno šta kad istekne ugovor. Tako da, to bi trebalo da ti kaže da ipak nisam zadovoljan.
 
mtstv go :D

Codec: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (h264)
Type: Video
Video resolution: 1920x1080
tako kaze vlc :d

Evo ja sam se od znatiželje živ pretvorio u uho da čujem objašnjenje za 3 stvari:


1) Kako to VLC kaže bilo šta za stream koji je AES-128 enkriptovan koristeći Verimatrix DRM? Pošto VLC to ne može da dekriptuje i da reprodukuje pa samim tim ne znam ni šta puštaš.
2) Jel ti to na Go servisu imaš Arena HD kanale kao posebne kanale u listi kanala? Pošto ja tako nešto do sad kod nikog nisam video. Doduše svi imaju matore IPTV pakete bez HD kanala u osnovnom paketu.
3) Kad rešimo misteriju #1 & #2 onda možemo da analiziramo odatkle tebi na MTS TV Go (dakle ne "MTS TV" / IPTV stream sa STB, već "Go" usluga) 1920x1080 stream kad sadržaj playliste "Arena Sport 1" kanala sa te aplikacije izgleda ovako:

Arena_1_m3u8_sadrzaj.PNG

Odakle se jasno vidi da je najveća ponuđena rezolucija 1024x576.
 
@Djomla84:
Meni na laptopu radi već dugo preko Maxthon web browsera (www.maxthon.com) koji je nastavak onog MyIE (maske za internet explorer). Moja navika koju ne menjam, ne verujem da ga ljudi koriste toliko. Nemam blage veze na čemu se danas zasniva.

Ne znam kako da pogledam rezoluciju, tj. odakle shaman vadi ove podatke, ali slika je dobra ako fiksiraš na 720p. Meni lično izgleda kao neki narodni bluray rip 720p, nije baš da ima 720 linija ali trudi se da bude tu negde :)

Nema HD oznaka na nijednom kanalu koji imam inače kroz HD paket na mtsTV (arene, nba... BOX korisnik). Ali, sasvim je OK slika za laptop, možda nije baš u klasi eon-a ali nije ni daleko od toga.
 
@pajica123, hvala na predlogu. Nisam znao uopšte za postojanje te mts Antene. Zanimljivo deluje, cena je ista kao mts TV GO, ali ako nemaju HD kanale džaba im sve. Na dijagonalama većim od 32 sve što nije HD po meni je negledljivo. Trenutno imam tv od 40 inča.
Mislim da ću morati da se zadovoljim TV GO aplikacijom na tabletu, nadajući se da će u međuvremenu srediti browser varijantu...a neka verovatno pusta želja je unapređenje aplikacije koja bi podržala i android tv.

Imao bih još jedno pitanje koje nije u vezi mts TV GO aplikacije, ali je slična priča...a to je NBA aplikacija, tj. League Pass. Kako deaktivirati paket?
Sa ovim Arenama i prenosom basketa na O2, NBA aplikacija je praktično nepotrebna prosečnom gledaocu. Aktivirao sam onaj srednji paket, ali kao što rekoh nepotreban mi je pa bih da ga deaktiviram i aktiviram 3 Game Choice koji je besplatan do kraja sezone. Ali evo par dana već na pokušaj deaktivacije dobijam "Došlo je do greške. Molimo vas pokušajte ponovo".

Hvala još jednom.
 
@pajica123, hvala na predlogu. Nisam znao uopšte za postojanje te mts Antene. Zanimljivo deluje, cena je ista kao mts TV GO, ali ako nemaju HD kanale džaba im sve. Na dijagonalama većim od 32 sve što nije HD po meni je negledljivo. Trenutno imam tv od 40 inča.
Mislim da ću morati da se zadovoljim TV GO aplikacijom na tabletu, nadajući se da će u međuvremenu srediti browser varijantu...a neka verovatno pusta želja je unapređenje aplikacije koja bi podržala i android tv.

Imao bih još jedno pitanje koje nije u vezi mts TV GO aplikacije, ali je slična priča...a to je NBA aplikacija, tj. League Pass. Kako deaktivirati paket?
Sa ovim Arenama i prenosom basketa na O2, NBA aplikacija je praktično nepotrebna prosečnom gledaocu. Aktivirao sam onaj srednji paket, ali kao što rekoh nepotreban mi je pa bih da ga deaktiviram i aktiviram 3 Game Choice koji je besplatan do kraja sezone. Ali evo par dana već na pokušaj deaktivacije dobijam "Došlo je do greške. Molimo vas pokušajte ponovo".

Hvala još jednom.
Besplatan je i "mts Game Choice" 8 utakmica mesecno po izboru....
ac0b8387f45429f6c5eb5944be715947.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Besplatan je i "mts Game Choice" 8 utakmica mesecno po izboru....
ac0b8387f45429f6c5eb5944be715947.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk

Meni je besplatan samo prvi mesec. Ništa strašno i da ostane, ali opet je bacanje para, mislim da ga ne bih nikad iskoristio do kraja.
Malo pre mi nešto pade na pamet...verovatno ne mogu da ga deaktiviram jer sam rezervisao neke utakmice u decembru i januaru. A kako je kupovina konačna, ne može da se menja spisak mečeva, moguće da je to razlog.
 
Ma kazem kad je besplatno...kad reče bacanje para....sad neko možda voli neko ne uostalom ukusi..neko će pre uzeti NBA pasa, neko HBO GO, a neko netflix....
Ali suština ostaje ista...u suštini slažem se sa tobom

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
@Djomla84:
Meni na laptopu radi već dugo preko Maxthon web browsera (www.maxthon.com) koji je nastavak onog MyIE (maske za internet explorer). Moja navika koju ne menjam, ne verujem da ga ljudi koriste toliko. Nemam blage veze na čemu se danas zasniva.

Ne znam kako da pogledam rezoluciju, tj. odakle shaman vadi ove podatke, ali slika je dobra ako fiksiraš na 720p. Meni lično izgleda kao neki narodni bluray rip 720p, nije baš da ima 720 linija ali trudi se da bude tu negde :)

Nema HD oznaka na nijednom kanalu koji imam inače kroz HD paket na mtsTV (arene, nba... BOX korisnik). Ali, sasvim je OK slika za laptop, možda nije baš u klasi eon-a ali nije ni daleko od toga.

Hvala Nešo, probao sam. Dobijam isti error kao i u IE, ne znam šta može da bude, neki junk pretpostavljam. Isprobaću ovih dana nekoliko browsera pa ako dođem iole do nekog rešenja javljam.
 
Nemam pojma, odgledao sam neku emisiju dok sam probao i nije bilo prekida.

Davno sam tražio po net-u oko problema sa hbogo, eon, mts tvgo... radi ovo tamo, ne radi ovamo :) (sad mi trenutno dugo u upotrebi Chrome za hbo go i eon, ovaj za mts tvgo).
Možda grešim ili lupetam, ima preko godinu dana kako ne čačkam, ali zaboravio sam šta je tačno trebalo pošto me sve redom zezalo od laptop televizija.

Na osnovu onog što sam tada pročitao instaliran je MTS TVGO plug-inn (ver. 1.23.6.0).
Ostalo što sam instalirao: Microsoft Silverlight i Adobe Flash Player 24 NPAPI i 25 PAPI (imaš na get.adobe.com da ih skineš i koji je za šta, za chrome imaš na google help oko podešavanja)
Mislim da mi adobe rešio problem, davno je bilo a mator čovek ... :)
 
Radi meni IE, ali ne uvek. Recimo uvek radi posle restarta, tu nema da omane. Šta se desi u međuvremenu pa plejer pobrljavi, ne bih znao. IE inače koristim samo za mts TV GO, za sve ostalo Chrome.

Takođe imam verziju mts plejera 1.23.6.0, Silverlight je 5.1.50918.0, Adobe Flash Player 32 PPAPI (32.0.0.270), dok kad odem na get.adobe.com iz Explorera stoji "Flash Player is integrated with Internet Explorer in Windows 8. You do not need to install Flash Player".

Probao sam večeras Vivaldi, Safari for Windows, Operu (ponovo)...sve bezuspešno. U principu IE će uvek da radi posle restarta, bar je kod mene tako. Nije to čak ni neki veliki problem, samo eto nadao sam se da možda postoji neko trajno rešenje za GetWebBrowser2 error. Kapiram da nije ni do browsera toliko, koliko do njihovog plejera.
 
Meni mtstv go radi samo sa IE uvek nema da omane, ne treba restart, ne radi na FF, Chrome-u, Vivaldiju, Operi itd.
Sta to ima IE a ostali nemaju, zna li neko?
Inace W7 je u pitanju.
 
Podršku za NPAPI plugin-ove. Ostali browser-i su ukinuli podršku za taj tip plugin-ova (a MTS TV Go sajt player da bi radio zahteva taj plugin).

Plus kao bonus momenat imaš i problem sa SSL certifikatom koji MTS TV Go sajt koristi... neki browseri ga blokiraju neki ne, novije verzije Windows-a ga blokiraju starije ne...

Drugim rečima problem je matora, zastarela tehnologija u kojoj je određen sajt i MTS tj Huawei treba da poradi malo na tome da uvedu sajt u 21 vek. Pa će opet raditi u svim browser-ima.
 
Malo sam potražio i prebirao kroz memoriju :)

Davno sam se zezao sa ovim podešavanjima, ovaj laptop mi je tu negde oko 3 godine i pod win10 od starta (redovno ažuriran). Ne znam ni kako da probam IE osim što maxthon ima mogućnost da klikneš "Switch Core" dugme i prebaci se na IE za taj Tab (vidi se logo IE u adresnoj liniji gore kad ponovo učita stranu). Meni radi i bez promene jezgra.

Ne mogu sada tačno da se setim da li sam imao konkretno problem samo sa mts tvgo ili ubačenim video snimcima na sajtovima, hbo go... ili nešto drugo.

Uradio sam prema ovome:
http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/21476-adobe-flash-and-maxthon/

Mislim da je moralo i dodatno (ima link u prethodnom linku):
http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/13262-adobe-flash-and-maxthon/#comment-97275

Koristim maxthon, odnosno MyIE otkada imam web. Za HBO GO i EON moram Chrome jer ne rade sa ovim. Za ostale nemam pojma.
Nadam se da će ovo da pomogne.
 
Kakve veze ima Adobe Flash Player sa celom ovom pričom?

Ne znam ni kako da probam IE
Imaš instaliran Internet Explorer na Windows 10 :p Kucaj u search "internet" i ponudiće ti ga kao prvu opciju.
Tu je samo više nije u prvom planu i na jasno vidljivom mestu od kad je tu Edge.
 
Kod telekoma ne mozes ljudski da kupis uslugu gledanja npr. Arena u ful HD kao sto to kod SBB mozes za sport klubove. Zato i ljude teraju ka pirateriji i umesto da posle silnih godina naprave paket i ostvaruju profit na osnovu svojih sportskih kanala oni teraju ljude da kupuju od pirata razlicite IP liste. Bas ih briga. Firma u vecinskom vlasnistvu drzave. Znaci svacija i nicija...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja ne mogu da aktiviram MTS Go, korisnik sam box 3 paketa i sta go radio nece pa nece!Nisam siguran ni da li imam pravo na MTS go?
Kad kliknem aktiviraj ponudi pripejd sto nemam, ili fiksni racun, ali ako kliknem na fiksni racun on kaze usluga nije aktivirana pokusajte kasnije!
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da aktiviram MTS Go, korisnik sam box 3 paketa i sta go radio nece pa nece!Nisam siguran ni da li imam pravo na MTS go?
Prvo se gegistrujes na MTS portal.
Potom sa tim user I pass koji si koristio za registraciju na MTS portal, koristiš i prilikom logovanja na "MTS TV go"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Da sve to prodje i izleti prozorcic koji kaze aktiviraj, ponudi dve opcije prohvatim opciju fiksni racun i nece!1.jpg2.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel možeš da se ulogujes na desk topu na "moj mts" portal

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Prvo moraš da je aktivirana na "moj MTS"
Pa onda se ulogujes , sa istim tim podacima kao i na "moj MTS"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Aktivirana je, mogu da vidim racune itd ,od aplikacija samo Nba pass!Instalirao sam ono sto mi je trazio nekakvu aplikaciju!Kad odem na mts sajt i kliknem gledaj preko racunara odvede me na stranicu sa kanalima, posle trazi prijavu , kad ukucam username i pass onda mi izleti prozorcic kao na slikama i kaze aktiviraj!
 
Imaš u delu "moj MTS" jedan deo gde treba da je aktiviras.
Ako je kao što kažeš aktivirana, probaj da skines app.na telefonu,pa da odatle da se ulogujes.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Aktivirana je, mogu da vidim racune itd ,od aplikacija samo Nba pass!Instalirao sam ono sto mi je trazio nekakvu aplikaciju!Kad odem na mts sajt i kliknem gledaj preko racunara odvede me na stranicu sa kanalima, posle trazi prijavu , kad ukucam username i pass onda mi izleti prozorcic kao na slikama i kaze aktiviraj!
Tebi je aktivirana aplikacija "moj MTS" i odatle možeš da gledaš račune i sl. Isto tako kao što možeš da gledaš račune, tu imaš i opciju gde treba da aktiviras "MTS TV go"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Brate ne ideš u fixne usluge, nego ako si box-3, onda ideš box-mts TV-u, pa onda tu imas aktiviraju "MTS TV go"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Kad udjem u moj MTS imam samo to!!!
3.jpg
Verovatno je problem sto pristupam sa racunara jer nemam android telefon vec windows i nemam aplikacije, mozda bih preko telefona moga da setujem nesto ali ovako nista!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    554 KB · Pregleda: 62
  • 2.jpg
    2.jpg
    459.7 KB · Pregleda: 56
Nazad
Vrh Dno