Šta je novo?

mtsTV GO

@zigic

torrent stream controller ima nekoliko hd kanala. gledao pre neki dan atletiko-real na setanta kanalu u kvalitetu koji gledaoci mts go mogu samo da sanjaju.
 
ok. izguglao sam i podesio za 5 minuta. ace+ovaj stream controller. sve. i pojave se artefakti, pa nije svaki hd... bas o tom cimanju pricam. ovo sednes, pustis, gledas. slazem se da bi bilo bolje da je hd ali nije.
svakako, kad imam vremena pred LS probacu da nadjem HD stream pa da vidimo...

ps. hvala za ove 18+. lepo, lepo
 
Poslednja izmena:
A šta si pustio? Neke reklame ili snimak neke treće španske divizije, pete zone? Suština je u tome da što više ljudi gleda, to više ljudi i deli ono što gleda sa drugima. Znaš valjda kako radi torent? Što više sidera, to brže skida. Ako nema dovoljno sidera i film ili serija nisu toliko popularni u svetu, možeš da skidaš nešto i tri nedelje.
 
@Packy: Suština (za Acestream) je da što više ljudi gleda iz Srbije i ostalih banana država sa jadnim uploadom (koji je najčešće bar 5x manji od bitrate-a stream-a ) to će gore da radi Acestream jer više neće moći da kompenzuju deficit upload-a oni sa krštenim upload-om u "swarm"-u i kontantno će neko da kasne sledeći neophodni paketi. Tako da od te ljubav nema ništa za iole popularniji sportski prenos Acestream je postaje neupotrebljiv posle max 20 minuta (kad svi navale) osim ako "seeder"/inicijalni "emiter" nije neki gigabitni seedbox, pa da stiže svima na vreme da prosledi informaciju.
 
sutra je liga šampiona pa neka čovek proba, a mogu i ostali koje zanima program - ništa ne košta.
ja sam, doduše platio i punu verziju i mx player preko kog gledam prenose (ponekad mora da se uradi deinterlace).
imam 50/2 net ali je radilo i kad sam imao sporiji.
što se tiče sadržaja, ja gledam uglavnom fudbal, retko nba i ponekad ufc.
jednom sam imao problem i nisam našao ufc (pisao sam o tome na benchu, mislim u kodi diskusiji) pa sam gledao preko modbro gde je kvalitet na granici... slično kao na mts go.
 
Ja preko Kodija redovno gledam NBA utakmice. Nikad nije štucnuo. Tada Srbi spavaju. :p
 
@Packy: Acestream preko Kodi ili m3u8 playlista (gde je server naravno neki od hoster sajtova sa obično dovoljno bandwidth-a)? Playliste (pogotovo plaćene :D) rade u proseku daleko stabilnije od Acestream varijante.

Ja kad sam imao poslednju ekskurziju za Acestream-om ne sećam se da sam nailazio na ID-eve koji nisu ili sa torrent-tv.ru (zadnji put kad sam se igrao sa torrent stream controller koristio je ID-eve sa tog ruskog sajta) ili sa ArenaVision sajta. Pogotovo se ArenaVision ID-evi re-post--uju svuda po netu, uključujući i NBA streams reddit.

Ja tu na subreddit-u nalazim linkove za NBA ali browser varijantu... idealno ako bude linkova od korisnika velocityraptors :)

Kodi ni nemam više na kompu od kad sam počeo ponovo da koristim RSS Downloader u uTorrentu za serije. Kodi ostao samo na TV-u tj "Android box"-u i koristim ga isključivo za LAN stream filmova i serija, i za Google Play Music.
 
Ima li sta bolje za serije i filmove od terrariuma i showboxa? Čisto savršenstvo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako ti je bitan kvalitet toga što gledaš naravno da ima, ako ti je ok "HD" od 500 MB onda samo udri ta gotovanska rešenja.
 
Ako ti je bitan kvalitet toga što gledaš naravno da ima, ako ti je ok "HD" od 500 MB onda samo udri ta gotovanska rešenja.
Malo si pobrkao. Serije od 1gb i više. Filmovi 2-3gb. Tebi to loše? Top kvalitet. A i kače se na torente

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Malo si pobrkao. Serije od 1gb i više. Filmovi 2-3gb. Tebi to loše? Top kvalitet. A i kače se na torente

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
To je pristojan kvalitet.
Top kvalitet je BluRay Remux. Gledaš film od 40-ak GB u vrhunskoj slici i još boljem zvuku - dts 5.1 ili 7.1.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
@zigic: Baš sam bio uzeo i skinuo obe aplikacije (pošto ih nisam koristio do sad, nisu ni postojale "u moje vreme") i odradio search za 2-3 serije koje sam nedavno gledao i za koje znam da postoje i 4K Netflix ili Amazon WebRip/Web-DL (a često i još neka zlatna sredina: 1080p re-encode od 4k source materijala) i videh veličine 500, 700 MB, max 1.2 GB za 1080p (ako uopšte i nude 1080p, pošto dominira 720p).

To za mene nije dovoljno dobar kvalitet, i plus želim da imam uvid u to tačno koji 'release' biram da pusti tako da mogu i da osiguram isti kvalitet od epizode do epizode.

Nisam baš toliki ekstrem kao @salacue, ne skidam BluRay Remux izdanja (iako imam pristup istim na HDBits-u) ali skidam svakako 1080p ripove epizoda od barem 2.75-3GB po epizodi, poželjno Amazon source (iTunes 1080p Web-DL su krš) [jer ne čekam BluRay izdanje da bih pogledao sezonu neke serije], ne skidam "scene rip", ne skidam HEVC re-encode. Namestio sam uTorrent da fajlove skida redom i od početka fajla prema kraju tako da i filmove (koje dosta slabo gledam poslednjih godina, pa stoga tipično i ne skinem pre nego što bih krenuo da gledam) mogu da "streamujem" tj počnem da gledam pre nego što završi sa skidanjem.


Ovaj tip aplikacija je za neupućene ili za gotovane tj ljude koje mrzi da jednom sednu i odrade setup "RSS download>post-processing> import to Kodi" koji rezultuje na kraju sa istim tako fensi 1 klik iskustvom "kliknem na poster i kreće video". Za to što je sve prekonfigurisao neko drugi žrtvuje se kvalitet videa, i to je to. Kome je to dovoljno dobro super nek koristi i uživa. I eventualna prednost je što možeš dok si u gostima tj "on the go" da pogledaš nešto (pošto ti mali upload na svakom kućnom internetu u Srbije ne dozvoljava da streamuješ nešto sa NAS-a kući).

Ja lično bih pre i u toj situaciji (dunulo mi nešto da pogledam a nisam kući) iskombinovao Acestream Engine + torrent fajl koji sam sam našao i skinuo. I eto ga streaming serije/filma bez da sam koristio aplikaciju koja iz nekog razloga želi pristup mojim kontaktima na telefonu i mojoj lokaciji!

p.s. Koliko vidim Terrarium TV app koristi "hoster" sajtove a ne torrent streaming. Show Box koristi torrente.
 
Poslednja izmena:
Ma daaaaj. Radim 10 sati dnevno. Dodjem kuci mrtav i zelim da pogledam epizodu ili dodje mi drustvo i aj gledamo film. Sad cu bas skidam fajlove pa Importujem. Nemam pametnija posla, bez uvrede. Ko je dokon ok. I ja sam bio nekad. Drugo, sa 10mbps nemam mogućnost za ozbiljniji stream 4K. A nemam ni 4K tv.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve se to može automatizovati.

1. uTorrent 2.2.1
2. https://github.com/Ruzzz/uSequential (app za aktiviranje sekvencionalnog download-a u uTorrent-u)
3. za serije koje gledaš dodati RSS feed i podesiti RSS Downloader uTorrent-a
4. Filebot (koristi se za automatsku obradu fajlova, da se napravi struktura neophodna za Kodi, Plex... i poskidaju posteri i metadata): https://www.filebot.net/
4. Filebot skripta za "post-processing" (obradu nakon što je torrent završio skidanje): https://www.filebot.net/forums/viewtopic.php?t=215
6. opciono Kodi ko želi tako da konzumira svoj "library", ko ne želi može da ode u odgovorajući folder i pusti epizodu ili film sa MPC-HC ili kojim god player-om.


Ako ti je upaljen komp i Kodi dođeš kući i dočekaju te nove epizode u Kodi. To je ako želiš baš totalno fensi varijantu sve sa posterima i opisima. Ja sezone serija brišem kako završim gledanje tako da me zabole za postere i opise (nekad sam se zezao sa tim, koristio Kodi naravno. Sad je podešen samo RSS Download u uTorrent-u i uTorrent da se startuje sa Windows-om i kad imaš šta novo od epizoda da skida on skine, ja gledam šta mi kad dune.

Za film da pogledaš na brzinu je dovoljno da potrošiš minut da odeš na svoj omiljeni torrent sajt i skineš torrent fajl i startuješ download u uTorrent-u, i sedneš i gledaš. Isto to radi i taj Show Box, i Acestream za sport (modifikovani torrent klijenti koji video fajl skidaju sekvenciono od početka ka kraju a ne random pakete kao tipičan torrent klijent app) još su "pozajmili" deo Kodi source code-a i addons-ova za download postera i skidanje titlova.

Sad ti sa samo 10 Mbps netom si naravno limitiran koji kvalitet ćeš da gledaš u "stream" varijanti bez čekanja da "baferuje", kad si došao i odlučio "ajd sad da gledam film A koji nisam skinuo na vreme" (pa se posle 10 minuta predomisli "ekipa" i ajd da gledamo ipak film B). Ako će da se skida dok si ti na poslu onda imaš luksuz da biraš koji god hoćeš kvalitet.

Ja imam 50/2 net tako da 30s nakon što sam otišao i skinuo torrent fajl gledam šta god mi dune u tom momentu. Ali prvo odem iskokam kokice :p Ni je ne skidam 4k tj 2160p pošto nemam ni 4K TV ni 4K monitor. 4k sam spomenuo u kontekstu da je za pravljenje najboljih 1080p ripa (najboljih pre nego što "izađe" BluRay naravno) korišćen 4K source/4k stream sa Amazon Prime ili Netflix-a (i taj rip je značajno bolji od kvaliteta 1080p stream-a koji nude ta 2 servisa... pogotovo Netflix 1080p ima premali bitrate).

No dobro, kao što rekoh svako koristi ono što voli. Kodi (i ostale varijante koje zahtevaju prvo neki inicijalni setup da se uradi; nisu "instaliraj i vozi") će uvek biti fleksibilniji i koristiće ga ljudi sa određenim setom prohteva, a sa druge strane će biti ta "1 klik i kreće video" rešenja gde se žrtvuje kvalitet a često i još po nešto dodatno ;)
S tim da će jednom podešena varijanta "privatni torrent sajt >automatski download> lokalni sadržaj > Kodi/neki player" raditi za sva vremena a ti razni "piratski Netflix"-i se pojavljuju i nestaju posle par meseci kad postanu dovoljno popularni da dođu MPAA advokati da zaplaše & tuže male programere.
 
Poslednja izmena:
I ja sam jedno vreme koristio Kodi, i dobar addon je Quasar. Slazem se sa @shamanNS i @salacue. Ja sam ipak ostao na staroj metodi, jer vi verovatno gledate na TVu, a ja moram na laptopu, pa stara metoda, torrent, skinem sta hocu, gledam kad hocu.
Inace, meni je net 10/3 tako da striming 1080p fajla tesko 15+GB (preko Quasara) ide malo teze. Navikao sam da sacekam da se skine, pa da gledam :D
Inace, ja kad dodjem do TVa nekog dobrog, pa kad pocnem ovu Bluray Remuxove :D :D
 
Ko je zagrizen za fudbal mtsgo je dar sa neba. Evo na areni 2 multiprenos. Nas komentator,ne stuca ni sekunde. Imas i da vratis unazad. Tu je i snimanje uživo, zakazano, program,...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ništa od navedenog (osim 'celih' sat vremena u nazad za dž) nije uključeno u cenu :d
 
Deaktivirao sam servis krajem prošlog meseca zbog naplate. Pokušao početkom meseca da aktiviram uz mobilnu tarifu, nije moglo jer mi je sve na jednom nalogu. Odmah prepoznaje da sam korisnik tv-a.

Danas stiže poruka da mi je servis omogućen, zovem cc, ne znaju ništa o tome. :lupko:
 
Poslednja izmena:
Kad kreće naplata?

ja ovo imam samo zbog JSL i ABA lige, sve ostalo može da se nađe na reddit-u, Arenavision itd
 
Ako imaš samo tv več je krenula naplata od 01.11.

Za box od 01.01.18. Tako piše.
 
Ima li iko ikakvu informaciju da li od 1.1.18. počinju sa dugo najavljivanim naplaćivanjem MTS TV na više uređaja u BOX paketima ? Ili će i dalje produžiti u zadnji čas i tako nešto objaviti na sajtu.
 
Sad videh i ja na mom MTS nalogu da je produženo do kraja februara za BOX korisnike a na zvaničnom sajtu piše do kraja ove godine, tamo stalno kasne sa ažuriranjem podataka.
 
Oni veze nemaju, ni u poslovnici ni preko telefona kad se zovu a kad ih sinoć pitah preko chat-a na njihovom sajtu u vezi ove usluge jedna likuša mi ladno daje odgovor koji nema veze sa ovom uslugom, nego sa nečim trećim, strašno su neupućeni. Izgleda da oni neće nikad ili bar u skorije vreme naplaćivati MTS TV na više uređaja (MTS TV GO) za nas koji imamo BOX pakete i to je odgovorno tvrdio jedan član ovde ili više njih i bili su u pravu ljudi najverovatnije.
 
Ko sve prima platu majko moja, od njih 6 se dobije 6 različitih informacija.
Sva sreća pa od kako mi je optika stigla do ispred nosa nemam potrebe da se zamaram više sa tehnicarima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno