Šta je novo?

mtsTV GO

1) na boxu instaliraj koji god file explorer app nađeš na Play Store
2) skini apk fajl za MTS TV Go
3) kako god znaš "dobaci" apk do boxa (da li ćeš kopirati na fleš, da li ćeš sa file explorer-a pristupati share-u koji imaš na kompu, da li ćeš aktivirati FTP/Remote server u sklopu Solid Explorer [ili koji si već file explorer instalirao u prvom koraku] pa sa kompa pristupati memoriji boxa... snađi se :D)
4) dozvoli "install from unknows sources" permission file explorer-u
5) instaliraj app pomoću apk fajla.

Samo da bi posle instalacije mogao lakše da pokrećeš MTS app moraćeš na box da instaliraš nešto poput Sideaload launcher... pošto MTS app zvanično ne podržava AndroidTV pa se ne pojavljuje u default launcher-u u listi instaliranih aplikacija.


Hvala Šamane za ovo. Ja sam doduše na malo drugačiji način došao do rešenja... Solid Explorer-a izgleda nema više na Play Store-u, pa sam instalirao File Commander (MobiSystems). FTP u njemu nisam uspeo da naštelujem, kao ni da prebacim direktno sa USB-a (EON Box ne podržava iz nekog razloga, bar ne ovaj moj Kingston), tako da sam prebacivanje APK-a udradio putem aplikacije Send Files to TV, koja mora da bude instalirana na oba uređaja, dakle ili telefon>TV ili PC>TV, adresa je sendfilestotv.app.

Sideload Launcher radi, mts TV GO radi, ali ne lezi vraže...ako ste instalirali već na dva uređaja (a jedan od njih je PC), nećete moći ovde. Promena uređaja je moguća jedino iz browsera izgleda, uspešno sam menjao više puta desktop i laptop. Pisao sam i ranije ovde da mi je browser varijanta užasno nestabilna pa sam i ranije pokušavao da vratim aplikaciju na telefon, nisam ni to uspevao.

Ako neko ima rešenje za to, unapred mu hvala do neba.
 
Poslednja izmena:
Ja sam čini mi se menjao uređaj na toj Android app direktno kad mi je izbacio da moram neki postojeći da "šutnem". Negde mi je definitivno to iskakalo samo se ne sećam da li na mobilnom ili na boxu.
Doduše za kretanje po toj MTS app ja sam uglavnom koristio mini tastaturicu sa ugrađenim trackpad-om za pomeranje kursora :D

A fleš ti nije video box ako imaš KAON model boxa (onaj što ima coax input / ima DVB-C tjuner) a fleš ti je formatiran kao NTFS (ili exFAT). Ako se dobro sećam pisali su ljudi da KAON ne podržava NTFS za razliku od ovog mog SDMC Tech modela Eon boxa. Bitno da si se snašao :D
 
EON je, e sad koji da me ubiješ, u julu su mi zamenili D3 sa njim, možda ta informacija nešto znači. :) Ima pozadi coax, ethernet i HDMI. USB je sa leve strane.

Menjam bez problema desktop i laptop "nebrojeno" (4 promene mesečno su valjda dozvoljene) puta, u zavisnosti šta koristim. Na mobilnom i na box-u kada treba da dođe do tog koraka promene uređaja mi izbaci grešku "subscriber does not have the permission". Taj, nazovimo ga slot, koji je jednom registrovan na PC-u kao da ne može više da se vrati na android.

Sve u svemu jako loše osmišljeno i realizovano za jednog velikog provajdera na pragu 2020. Čak ni nova Moj mts aplikacija, koja izgleda sasvim korektno, nema na primer opciju pregleda ni upravljanja uređajima (kao što recimo ima Moj SBB aplikacija iz koje kontrolišeš EON), a da ne pričamo o portalu koji bi prosto morao da ima sve moguće opcije.

Jedino rešenje je izgleda konstantna prepiska sa njima, mada ni to ne garantuje stoprocentni uspeh...imao sam skoro problema i sa NBA aplikacijom (i imam ih još uvek) ali o tome drugom prilikom.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS: Puno hvala! Nemoj da se ljutiš, mts tv go je priča za sebe, a nemam gde da čačkam mečku i probam instalacije.
Nemam ni eon ni android box-eve, ali shvatio sam proceduru (u principu slično kao i kao i spoljna aplikacija na telefonu ali uz finese). Ti i još jedan drug član ste pisali u vezi toga na drugoj temi ako se ne varam. I za neki file explorer, dozvole i side launcher. Bitno mi je ovo da mora apk fajl u sopstvenoj režiji :)
Spremiću sve kada budem išao kod njih.

Meni je mislim iskakalo na mobilnom (pošto je na mene) da treba deaktivacija nekog uređaja, bilo je to pre nekog vremena pa ne smem da tvrdim.
 
U mom slučaju Mobi Banku uspe da sakrije. Ali GPay ne, za tako nešto je potrebno više od Magisk hide-a.
A sta ti sakrije kod Mobija? Nema sta da se krije.
Imam i SoGe i Mtsb i Mobi na telefonu problem je samo u Otp app koja ne daje da se placa telefonom tj NFC sve ostalo radi i sa i bez hide-a ali to nema trike ni za 300 godina sve sam probao.
Cim skinem Magisk onda moze da se placa logicno.
A sta te muci kod Mobi app?
 
Pokušavam da aktiviram uslugu mtsTV GO, napravio sam nalog, aktivirao, ali kad pokušam da pokrenem nešto preko mobilne aplikacije, dobijam grešku:
doslo je do greske prilikom reprodukcije sadrzaja. kod 105401

Zna li neko možda šta znači ova greška?

edit:
proradio je kad sam sakrio root sa magiskom
 
Poslednja izmena:
Pa jel realno da je ovoliko losa app za PC?? Probao sve i kao radi ok na edgu ali kad hocu sada arenu da gledam, nba, uzasna je slika na auto.
Kao da sam na dial up netu (sbb optika).... uzas..
 
  • Like
Reagovanja: M J
Uvek je krš kad je na auto, uglavnom svaki put mora da se klikne na 720 da bi bila bolja.
 
Probao...ispegla sliku, ali onda steka kao blesavo.
Nisam pametan šta da probam više od browsera

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Od poslednjeg apdejta uopšte nemam 720 opciju kod kvaliteta slike, već samo četiri prazna kružića i skroz desno piše auto, a kvalitet slike se ne menja ma šta kliknuo.
 
Poslednja izmena:
Meni neće da radi ni na kompu ni na telefonu... A da li ova usluga važi do kraja godine?
 
Probao...ispegla sliku, ali onda steka kao blesavo.
Nisam pametan šta da probam više od browsera

Sent from my HD1903 using Tapatalk
Hvala na preporuci Kidence , maxton browser I radi baš bolje

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Poštovani forumaši,
Tek što mi je stigao X88 4G LTE android TV box i odmah se pojavio problem sa reprodukcijom u MTS TV GO.
"doslo je do greske prilikom reprodukcije sadrzaja. kod 105401"
Uređaj nisam rootovao, a ne umem da instaliram Magisk. Ubacim Magisk manager i dalje nikako. Citam na netu, bez uspeha.
Uređaj je prevashodno kupljen zbog ovog servisa. Može li pomoć iskusnijih kako da ga nateram da radi.
 
Већина андроид боксева је фабрички рутована. Да провериш свој уређај, инсталирај root checker.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Instalirao root checker, startovao i kaže: Sorry! Root access is not properly installed on this device"
 
Nešto od modifikacija ima :p Sad da li je samo "test-keys" release ili ima busybox i svašta još...

Kad se kupuje "prevashodno za" valjda se unapred potvrdi da Ii će to nešto da radi na tom ... ili se kupi uređaj na kom su drugi potvrdili da radi....
 
Poslednja izmena:
Od poslednjeg apdejta uopšte nemam 720 opciju kod kvaliteta slike, već samo četiri prazna kružića i skroz desno piše auto, a kvalitet slike se ne menja ma šta kliknuo.

Isti slucaj i kod mene na PC-ju, sta god da probam slika je 2-3 sec ok kvaliteta, onda spusti na najnizi kvalitet i nikakvo kliktanje na one (sada prazne) kruzice nema ucinka.

Probao i MX5 browser, isto s*anje prakticno negledivo, kablovski net 50mbps je u pitanju.

Ima li neko ideju kako da ovu nesrecu dovedemo u red?
 
U čemu je poenta da svaki mesec produžuvaju besplatno uslugu za mts TV korisnike? Zašto ne napišu lepo da to ide uz mts TV ? Ako se ne varam oni već 4 godine stalno produžavaju rok, nekad za mesec nekad za tri. Inače aplikacija je krš i niko je i ne bi plaćao da nije džabe.
 
Koliko ja znam za mts tv korisnike se plaća, tj ja plaćam, box korisnici dobijaju besplatno.
 
Besplatan je uz BOX4.

Podigao sistem sestrićima pre par dana. Mali voli Chrome a i treba mu zbog EON-a i HBOgo.
Instalirao mu k-lite codec pack, gom player i Maxthon da probam Mts TVgo kod njega na SBB-u (meni jedino na tome radi). Ima neki paket 150 mbps download ako sam ga dobro razumeo, dosta sam žurio pa nisam se nešto puno zadržavao. Bukvalno ništa nestandardno i nikakva čačkanja.
Mts tv go, tj. arenu 1 pustili da probamo i slika je odlična, skoro fantastična (monitor 32" 1440p). Odziv, tj. podizanje onog nesretnog plejera i puštanje slike skoro momentalno.
Gledam sada kod mene na laptopu pod utiskom, na VDSL-u od 50mbps i standardno solidno, kilavo i ništa više od toga :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ti imas tv uslugu i ne placas ?



ENYRjsL.png



Ovo je sa zadnjeg mog racuna.
 
Ja imam samo mts tv uslugu i nemam stavku mts tv go na računu. Za starije ugovore se plaća mts tv go, a za ove novije je besplatno. Mislim na ove nove što sadrže HD kanale bez doplate, start itd.
 
@Mare, ne mogu da otvorim mts sajt. Ja ne mogu da se setim tačno šta je pisalo dok sam imao mts tv.
Imali su neku foru da ako deaktiviraš pa opet aktiviraš ti se naplati.

Za ovo sam im pisao reklamaciju i uvažili su je, stornirano čim me obavestili i poslat novi račun. Samo dobro proveri da nema neki takav uslov u uslovima aktiviranja usluge, znam da je bio nekada, ono, aktiviraš jednom, posle plati ako hoćeš opet, vuče ti se kroz sistem.
 
A ono sa njima i te reklamacije glava me u startu zaboli :D

Aj pitaću ih sad, ja odavno imam mts tv i istekao je ugovor takodje odavno, nisam produžavao i meni se ovo naplaćuje pa ima sigurno godinu dana.
 
Kazu mi na telefonu da ta promocija trenutno nema veze sa starim korisnicima mts go. Kaze vi imate od pocetka uslugu i ona je bila na promociji toliko i toliko i niste plaćali tad a onda je krenula naplata.
 
Ranije je na njihovom sajtu pisalo da je usluga besplatana za sve mts korisnika sa Box uslugom i datum je stalno produžavan. Sada više toga na sajtu nema. Zato možda počnu i nama sa Box paketima da naplaćuju?
 
Poslednja izmena:
Ne može da počne da mi naplaćuje ako mi u ugovoru za BOX4 piše da je besplatan. Ne znam kako je sada za ostale BOX pakete.

Radi na računaru. Kod mene Maxthon Browser.
Instalirao sam novi Edge danas ali ne stižem da isprobam da li radi.
 
Nazad
Vrh Dno