Šta je novo?

mtsTV GO

Radi mts go preko svakog interneta ali preko jedino preko mts mreze ne placate protok.

Inace meni je stigao racun za mts go sa 50% popusta i ako nije proslo 6 meseci free pisao sam zalbu
 
Juče i danas ovaj krš uopšte ne radi preko PC, nonstop vrti onaj krug, kao učitava, pa traži ažuriranje, pa kada se ažurira opet vrti krug i tako unedogled. Očaj živi.
 
Alo? Jel' ga placate, pa se zalite?
Da li ste zbog mtsTV Go-a potpisali bilo koji ugovor? Da li ste probali tek pre 3 dana, pa vam "i dalje lose radi"?

Otkacite ga i pustite ljude da kazu nesto drugo u temi, svi se zalite samo nesto :p
 
dobar dan,
moze neki "vodic" kako da sa wiresharkom dobijem dobre linkove za streamovanje mts tv go, jer ono sto dobijem (sa auth. key) nece da radi u vlc, samo izbacuje gresku

hvala
 
Kada ti je stigao? Koliko znam MTS racuni stizu na naplatu 20. u mesecu, tako da ovaj si vec trebao da platis ;)
Ali ako se zalis 2-3 (radna) dana pre roka, obicno storniraju racun da bi se ispravio (brzo ga pogledaju da li reklamacija ima smisla izgleda)
 
dobar dan,
moze neki "vodic" kako da sa wiresharkom dobijem dobre linkove za streamovanje mts tv go, jer ono sto dobijem (sa auth. key) nece da radi u vlc, samo izbacuje gresku

hvala

Džabe ti linkovi (do njih se može doći i bez upotrebe Wireshark-a) kad su pre par meseci aktivirali enkripciju video fragmenata... zato ti i ne radi u VLC. Verimatrix DRM se koristi. Trenutno samo za Arena 1 su deaktivirali enkripciju, verovatno jer ne umeju da reše problem koji dosta korisnika ima samo sa tim kanalom.
 
Džabe ti linkovi (do njih se može doći i bez upotrebe Wireshark-a) kad su pre par meseci aktivirali enkripciju video fragmenata... zato ti i ne radi u VLC. Verimatrix DRM se koristi. Trenutno samo za Arena 1 su deaktivirali enkripciju, verovatno jer ne umeju da reše problem koji dosta korisnika ima samo sa tim kanalom.

hvala shaman, steta, a bas me arena ne zanima
nema nikakvog leka (drm addon za vlc)?

hajde jos da pitam, da li postoji neki nacin da se snimi video koji se emituje na mts tv go, preko racunara, a da nije screencapture ili slicna majmunarija?
 
Kada ti je stigao? Koliko znam MTS racuni stizu na naplatu 20. u mesecu, tako da ovaj si vec trebao da platis ;)
Ali ako se zalis 2-3 (radna) dana pre roka, obicno storniraju racun da bi se ispravio (brzo ga pogledaju da li reklamacija ima smisla izgleda)
Da evo sad gledam...
ja racun primam elektronski ali ne obracam paznju dok ne uzmem da platim.
pise lepo da je rok za prigovor 19.10.2018 a ja sam danas 22.10. napravio prigovor


Sta bi sad to trebalo da znaci, da mogu da odbace prigovor i ako nije racun placen?
ne znam po kom osnovu su tarifirali uslugu i kako su obracunali?

Treba biti 6 meseci gratis, usluga je aktivirana 12.06. ne znam samo jel se racuna od tacnog datuma ili kako?
Capture.JPG
Kakva je ovo cifra, nije 500din a izleda nije ni sa popustom?

1.JPG

ja bi to da platim samo ne znam jel ce onda isto da storniraju?
 
Poslednja izmena:
Jel radi ovo čudo, već dva dana ni na pc ni preko app ne mogu da se logujem?
 
meni na mob radi bez problema
ali na kompu radi malo, prebacim kanal i onda je samo crn ekran... ponekad pomogne da restartujem komp, ali necu to svaki put da radi, mozda treba ubiti neki proces pored mts tv go (koji?)
 
Bakara, stornirace. Ali ti kasnis sa placanjem racuna preko mesec dana, ako si dobre cifre javio.
 
Što se plaćanja tiče, koliko vidim, ni kod koga se MTS nije držao obećanog, pa ni kod mene! Trebalo je: 6 meseci gratis za postpaid korisnike, 3 meseca gratis za prepaid (moj slučaj). Pošto mi je usluga krenula 26.jula, odmah su mi početkom avgusta poslali račun za tih 5 dana, a u septembru i za ceo avgust. Prigovor je prihvaćen i oslobođen sam plaćanja za ta 2 meseca (u stvari, za 36 dana: 5 dana u julu i 31.dan u avgustu). Zatim mi stiže i za ceo septembar. Prigovorio sam, ali me više nisu kontaktirali iz MTS-a, za razliku od prvog prigovora. Sad čekam oktobarski račun, da vidim da li na njemu piše "nemate dugovanja za prethodni mesec" ili "imate dugovanja". Ako bude ovo drugo, platiću, šta drugo? Toliko o tome i "besptni promo period"...
 
@edvard, a zamisli mene, napisem poduzu poruku i "uradim" copy (ctrl+c), i sad cu da zalepim, ctrl+v...nista... pozeleneh
pa onda pola sata gledaj jesi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ili koji k, pa onda ne radi ni probno, nista nece da kopira, pomislih da ne radi control dugme, probah i desni klik, nista... i onda slucajno, rekoh, mozdaaa je mts tv, jer jedino to novo radi, ugasim to - paf, iz prvog...

sta je fora sa svim ovim domacim online tv kanalima, i rts planeta i hrti i ovaj mts tv go, svi su neki brljavi... lepe zamisli, ali slabe realizacije


nego, on topic, zna neko nacin kako da ovo radi bez da mi je ff (ili chrome ili ie ili opera ili bilo sta trece) ukljuceno, jede mi jako memoriju?
 
Ja koristim na VIP kućnom netu i radi, ali isto kao i kod drugih korisnika: nekad secka, nekad ne... nema pravila. Koristim na PC-u, ali radi i na telefonu.
 
Radi na mobu ali na kompu pravi strašan problem od juče, barem meni. Samo učitava i samo traži ažururanje, pa ništa se ne dešava ni posle ažuriranja, napisah to juče. Odavno se nije desilo da ne može da radi 2 dana zaredom, odnosno bukvalno ni da se učita kanal. Na mobu uglavnom radi.
 
Meni ne radi. Na mobu piše neki auth pa broj neki a na kompu,kod 10000? Gledam preko sbb tj gledao sam
 
@Miki Ue: Ko koristi Chrome od 16. oktobra (tad je pušten Chrome v70 koji blokira Symantec certifikate) će da ima problem sa tim MTS TV Go sajtom i sa RTS Planeta takođe, jer oba koriste te certifikate koje Chrome blokira.

Da li je to problem najlakše možeš potvrditi tako što ćeš na isti komp skinuti i instalirati portable verziju Chrome v69 i sa njom testirati (oba) sajt(a).
 
@Miki Ue: Ko koristi Chrome od 16. oktobra (tad je pušten Chrome v70 koji blokira Symantec certifikate) će da ima problem sa tim MTS TV Go sajtom i sa RTS Planeta takođe, jer oba koriste te certifikate koje Chrome blokira.

Da li je to problem najlakše možeš potvrditi tako što ćeš na isti komp skinuti i instalirati portable verziju Chrome v69 i sa njom testirati (oba) sajt(a).

Hvala ShamanNS na konkretnom predlogu, upalilo je, radi sada PC verzija MTS TV GO bez problema, nisam probao RTS Planeta, radio mi pre neki dan i sa Chrome v70, potpuno sam zaboravio da si nedavno napisao da će biti problema sa verzijom v70. Da li da deinstaliram sad onu verziju v70 i ostavim ovu portable verziju ?

Nego, još jedno pitanje jer si vrsni poznavalac materije:

Na VLC mi prekidaju svi RTS kanali (izvučeni linkovi sa RTS Planete) na svakih 10 sekundi, prosto ''štucnu'' pa nastave dalje. Nije to baš nešto strašno ali je iritirajuće. Razne sam stvari radio u podešavanjima VLC ali ne vredi, kada otvorim informacije o programu, Alatke - Podaci o mediju (kodeku) - Statistika onda izađe u zadnjem redu u rubrici Dropped (discontinued) da se tih svakih 10 sekundi broj tih dropped-a ili prekida povećava sa na 2 na 4 i tako redom svakih 10 sekundi. Samo mi se ovo događa na RTS, prvi put se susrećem sa nečim sličnim, kod nekih drugih kanala sve u redu. Znači nije onaj fazon kao sa M3U lista kada kanal prekida svakih par sekundi pa neće da nastavi dalje pa automatski prebacuje na naredni kanal, pa se pritiska opcija u donjem levom uglu u programu (loop 1), ovo je sasvim nešto drugo i nikad se nisam susreo sa ovim, ako neko zna bilo kakvo rešenje neka napiše, hvala. U KM Plejeru je OK, ali me čisto kopka ovaj problemčić u VLC.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je u pitanju VLC 3? Poznanik se žalio na sličnu stvar sa RTS Planeta seckanjem na svakih par sekundi. Izleda da secka u momentu kad skida sledeću "playlistu"...
Ja sam na VLC 3 (i VLC for Android koji je baziran na VLC 3 kodu) imao raznih gremlina pa čak i situacija da uopšte ne startuje stream koji radi na sve i jednom drugom player-u uključujući i VLC 2 i alpha verziju VLC 4. Nisam se udubljivao u detalje problematike sa VLC 3 , usput sam video samo da VLC 3 ima problema sa raznim TLS sertifikatima... da ih ne prihvata.

Tako da, testiraj te linkove sa VLC 2 ili VLC 4. Kod mene radi sve ok sa 2 i 4, 3 nemam na kompu ni u portable varijanti jer je kršina.

A za Chrome: nema potrebe da brišeš taj regularno instalirani Chrome ostavi ga (i redovno će da se updatuje) a za MTS TV Go koristi tu portable verziju pošto ona neće da se updatuje na noviju. Pa periodično možeš da proveriš sa tom v70+ da li je MTS sredio sajt tj promenio SSL / TLS certifikate, kad proradi onda obrišeš portable verziju jer ti više ne treba.

Ja sam danas poslao mail i MTS-u i RTS Planeti da klepe malo web admina po ušima da to sređuje. Baš me zanima da li će da odgovore i šta će da odgovore. I kad će / za koliko to da reše.
 
Instalirao VLC 2.2.8 i sada radi, ne prekida, povremeni mali bugovi, ali samo povremeni, nebitni. Znači i ovde ista stvar kao sa Chrome i MTS TV GO, u pitanju verzija odnosno varijanta programa ili browsera. Ko će sve pohvatati:)
 
Sve je to normalno za open source software. Svaka druga "major" verzija nešto zezne pa sledeća popravlja te krupnije probleme. Npr Kodi v17.x ima jaaaako iritantan bag u vezi sa reprodukcijom HLS streamova (v16.1 radi savršeno, v18 bar za sad dok je u beta fazi radi kako treba): 2x reprodukuje prvih 4-5 sekundi stream-a... pa svaki put kad gledaš neku IPTV listu i menjaš kanal to ti pokida još koji živac.

Zeznuto je kad se zapati neki bug jednom i sve buduće verzije imaju isti problem u nedogled...
 
Ja još koristim Kodi 16.1
I na njemu mi fantastično rade strimovi od Eon - a
Naručio sam Android box, pa ću sve to prebaciti na boks nadam se da će raditi Quasaru i Elementum na njemu savršeno.
Inače sam kablovsku odjavi ima 2 mjeseca.
 
Izvukao i gledam kao m3u ubačene u kodi
Trazim telemah nalog da imam i arene sport
 
Kako si to uspeo? Nisam čuo da je nekome pošlo za rukom da ih izbunari sa raspalog mtsTV GO, a kamo li sa EON-a...
 
Nazad
Vrh Dno