»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 341 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 5102

Tema: Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411
        Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Mozes ti to da pretvaras u brojeve koliko god hoces, ali lik na pirincu bi bio bolji od tebe kao da je na dopingu nekom
        Mozda bi ti izdrzao duze da treba npr da se pjesaci cio dan, ali ostalo...
        I ja kazem bio bi bolji ali to u nekom intenzivnom treningu, ali i za to postoji resenje, a to je cyclic Keto. Poenta je sto je taj neko ogranicen na glukozu, a ja trosim i glikogenske rezerve i masti (kojih hvala bogu ima uvek). Maraton ne moze da se istrci bez dodavanja secera, na keto npr ne mora jer je stabilan izvor energije. Sve u svemu za amatere je sama eksplozivnost manje vise nebitna, tako da je bolje imati sve ostale prednosti sa Keto.

Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Sad mi je veoma interesantno ono sto si napisao da celije raka stagniraju kad si u ketozi, moram to da istrazim dalje daj linkove.
        Na google-u ima puno na tu temu, ali ovaj sajt ima lepo sve sredjene i jasno.

http://www.ketogenic-diet-resource.com
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member Avatar korisnika marko_ns
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3.478
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe + Be Quiet! Fan Silent Wings Pure USC 120mm
        • MoBo: Asus P7P55D-E Evo
        • RAM: Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
        • VGA: Gigabyte Windforce OC GTX1060 6GB
        • MON: Samsung SA550
        • HDD: OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
        • OPT: Samsung DVD-RW
        • Case: Corsair Graphite Series 600T Black
        • SND: X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55UB850V
        • INET: Kablovska
      4. Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Pazi ja sto sam do sada cuo je da je najbolje vrijeme za whey posle treninga i ujutro kad se probudis, a niko ga ne pije prije treninga...samo bcaa+ NO reaktor.

Pricao sam sa jednim profi bilderom takmicarom o suplementima, covjek je godinama u tome, i evo sta mi je on rekao:

Prvo ide whey i dekstroza za posle treninga, pa ako ima para dodas tu i kreatin. Ako ima para za jos onda uzmes bcaa i glutamin da pijes prije treninga da cuvaju misice od razgradjivanja.
        Sledece su tecne amino da se razmute u bocici vode i piju tokom treninga ali tako da zavrsis 10min pred kraj(mora da ima malo secera, jedino dymatize odgovaraju), i za kraj NO reaktor da ga zajedno sa bcaa i glutaminom pijes prije treninga, da on to sve zaokruzi i potera kroz celije bolje i brze.
        Mentalni fokus i ostale stvari su mu nebitne kod NO
        Ne kapiram sta ce ti kreatin posle treninga?
        On pumpa misic vodom, daje snagu.
        To je pije pre treninga i onda za vreme treninga sto vise vode, pise na svakom pakovanju koje sam do sad video.
        Ovo ostalo manje vise sve ok, niko sigurno nece smetati merica whey-a pre treninga. Koja je poenta ujutru da se uzima ne kapiram? Ujutro je bitno sto vise UH uneti u telo, proteina imas u jajima, mleku, povrcu, sasvim dovljno.
        Jedino jos dekstrozu nisam probao, koja bese fora s tim i kad se uzima, pre ili posle treninga?
        Ja pravim 2 sejka:
        pre treninga - whey, kreatin, glutamin
        posle treninga - BCAA, glutamin, ne ide whey jer BCAA su sa ukusom.
        Posle popijem protein, uglavnom pred spavanje, mada razmisljam dal mi treba uopste tu ili da ga cepam posle treninga pre BCAA.

Member Avatar korisnika Supreme.50
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        1.251
      6. Moja mašina
        • CPU: Polished Q6600 G0 & CM Hyper212
        • MoBo: Asus P5Q Pro
        • RAM: 2x2GB Transcend JetRam 800MHz
        • VGA: Gainward Radeon 4870GS
        • MON: Dell S2340L
        • HDD: Samsung HD103SJ
        • Case: NZXT Tempest awesome edition.
        • SND: Asus Xonar D1, Solo 6c
        • Ostalo: Logitech G11, CM Sentinel & SteelSeries Qck+
      7. Kreatin se uzima kad god, na netu postoje saveti da se uzima pre treninga, posle treninga, pre spavanja... i sve su nebuloze. Uzima se svakodnevno radi zasicenosti tela, maksimalne moguce koncentracije koju mozes da imas u misicima, i koju nikada ne bi imao da ga unosis prirodnim putem. Kada se telo zasiti, nebitno je da li uzimao 2g ili 5g ili 6g (naravno zavisi od kilaze, genetike, unosa iz drugih proizvoda (koji su minorni u odnosu na uzimanje cistog kreatina)), telo uzima koliko moze a ostalo izbacuje. Zato i punjenje kreatinom kada se pocinje, koje isto nije neophodno. Ako kreatin utice direktno na trening pre kojeg se uzima, objasni savet da se prilikom punjenja uzima 2 puta po 10g dnevno, 5-6-7 dana? Takodje objasni rotaciju bodibildera koji uzimaju po 10-20g nekim danima, pa se prazne, a naravno treniraju svakodnevno vise puta? Na tim kutijama takodje pise 5 ili 6g dnevno, ne pise nista po kilazi, itd, hoces da kazes da zenska osoba od 60 kila i muska od 140 uzimaju fiksno 5g kreatina jer tako pise? Gde je tu logika? Takodje srecno radjenje trbusnjaka ako pre treninga uzmes pola litre vode sa kreatinom i onda preko toga za vreme treninga "sto vise vode". A to sto pises apsolutno ne pise na pakovanjima koje sam ja video, i koje sad imam .

Dekstroza je secer, ako imas odnovnu skolu i ako logicki ne mozes zakljuciti kada treba da se uzima, onda stvarno..
        Menjao Supreme.50 : 02.04.2015. u 00:54
        Chaotic Neutral

Member Avatar korisnika nikolaf7
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.710
      9. Moja mašina
        • CPU: i5 4460+ LC CC120
        • MoBo: Gigabyte B85M-D2V
        • RAM: 16gb Kingston HyperX Fury
        • VGA: Asus 1060 gtx
        • HDD: Samsung EVO 500gb, Toshiba 2TB + WD 640gb
        • OPT: Samsung DVDRW
        • Case: BitFenix Shinobi+Chieftec GPS 600w
        • SND: Sony mini linija
        • TV: Panasonic 42UX30E, LG 49UJ701V
        • Ostalo: Bloody V8 mis, Z5
      10. Evo ovako, poenta wheya je da je on brzi protein, i zato se pije posle treninga kad je neophodna brza apsorpcija...isto tako ujutro kad se probudis organizmu hitno trebaju proteini izmedju ostalog, pa neki ljudi npr odma kad se probude otresu jedan whey pa tek za pola sata kad on prodje doruckuju...zato ako kasnis ujutro mozes ponekad dodati whey u dorucak dobro je za misice. Naravno da whey ne moze biti zamena za prave proteine iz hrane, on je ipak samo dodatak ali ponekad moze i to odlicno.

Kreatin se pije posle treninga, ono to je kao da ti kazem da se whey pije posle treninga. Kreatin ide dobro uz dekstrozu, whey ide vrhunski uz dekstrozu...cak sam nesto citao davno da ima neka sinergija izmedju kreatina i wheya - sirenje celija vodom u koje whey upada direktno u tom slucaju ne mogu da se sjetim to mi samo ostalo u glavi.
        Dekstroza uzmedju ostalog dize insulin i povecava apsorpciju wheya. Bonus efekat sejk je mnogo ukusniji. Stavi se 2/3 mjerice od wheya, to je oko 30gr.
        Secere ne smijes uzimati prije i tokom treninga, dizu insulin i sprecavaju gorenje sala....inace jedini momak koji nije izgorio salo na mma kad sam isao je tokom treninga pio neku energiju sa dekstrozom, mi ostali vodu.

Vjeruj mi pogresno pijes sejkove, samo ih zamijeni da taj sa wheyom bude posle treninga, dodaj dekstrozu i to je to.

Poenta bcaa je da cuva misice od katabolizma, i zbog toga se mora uzeti prije treninga. Ako ga imas i za posle slobodno uzmi, ali uzimati ga samo posle je bacanje.
        Menjao nikolaf7 : 02.04.2015. u 01:02
        Tko leti, vrijedi...

Member Avatar korisnika ironmanbg
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        4.686
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel E6300 Wolfdale
        • MoBo: Gigabyte G41-ES2L
        • RAM: 2x2 GB Kingston HyperX 1066@800MHz
        • VGA: Gainward GT220/512/DDR2
        • MON: BENQ G2420HD DVI
        • HDD: SSD CrucialMX100 128GB+ WD2003FZEX + Samsung HD204UI+ 1.5TB Samsung F3 Ecogree Rack
        • OPT: Nec 5240S
        • Case: Lian Li PC-7FN Powered by Corsair CX400W
        • SND: ALC888b / Microlab A-6201
        • LAP: Lenovo B590
        • TV: Samsung LE32C530
        • INET: DSL
        • Ostalo: LeadtekPVR3000 / Logitech K300&RX700 / PrestigioPWC2 / LC-PRO-35, LeEco X820, Fuji S5600
      13. Od vežbi praktikujem trčanje, plivanje, bodyweight vežbe, od ishrane gledam da je organsko, hemija je no no.

Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        1.251
      15. Moja mašina
      16. Ne moze whey direktno da upadne u misicno vlakno nikada, mogu samo proteini iz njega koji se transportuju do misica krvotokom, to si verovatno i hteo da kazes . To nije nikakva sinergija, to je cela poenta uzimanja kreatina, radi bolje apsorpcije misica, ne samo jedinjenja koja uneses kroz suplemente nego i kroz namirnice. Ta voda ostaje u misicima danima, tako da ne moras da mesas kreatin sa proteinom da bi dobio taj efekat, nego samo da uzimas kreatin svakodnevno i da ti telo bude zasiceno. Kreatin se uzima zbog ovoga, ta razlika u apsorpciji znaci manjak otpadnog materijala iz namirnica i suplemenata, a upravo ta razlika ostaje u snazi kada se prestane sa unosom kreatina. Da kreatin znaci teranje vode u misice, a voda u misicima znaci veca snaga, ne bi bilo poente uzimati kreatin, jer bi to znacilo dobijanje marginalne jacine dok se kreatin uzima, koja se gubi nakon prestanka...
        Chaotic Neutral

Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3.478
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe + Be Quiet! Fan Silent Wings Pure USC 120mm
        • HDD: OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
      19. Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Evo ovako, poenta wheya je da je on brzi protein, i zato se pije posle treninga kad je neophodna brza apsorpcija...isto tako ujutro kad se probudis organizmu hitno trebaju proteini izmedju ostalog, pa neki ljudi npr odma kad se probude otresu jedan whey pa tek za pola sata kad on prodje doruckuju...zato ako kasnis ujutro mozes ponekad dodati whey u dorucak dobro je za misice. Naravno da whey ne moze biti zamena za prave proteine iz hrane, on je ipak samo dodatak ali ponekad moze i to odlicno.

Kreatin se pije posle treninga, ono to je kao da ti kazem da se whey pije posle treninga. Kreatin ide dobro uz dekstrozu, whey ide vrhunski uz dekstrozu...cak sam nesto citao davno da ima neka sinergija izmedju kreatina i wheya - sirenje celija vodom u koje whey upada direktno u tom slucaju ne mogu da se sjetim to mi samo ostalo u glavi.
        Dekstroza uzmedju ostalog dize insulin i povecava apsorpciju wheya. Bonus efekat sejk je mnogo ukusniji. Stavi se 2/3 mjerice od wheya, to je oko 30gr.
        Secere ne smijes uzimati prije i tokom treninga, dizu insulin i sprecavaju gorenje sala....inace jedini momak koji nije izgorio salo na mma kad sam isao je tokom treninga pio neku energiju sa dekstrozom, mi ostali vodu.

Vjeruj mi pogresno pijes sejkove, samo ih zamijeni da taj sa wheyom bude posle treninga, dodaj dekstrozu i to je to.

Poenta bcaa je da cuva misice od katabolizma, i zbog toga se mora uzeti prije treninga. Ako ga imas i za posle slobodno uzmi, ali uzimati ga samo posle je bacanje.
        Probacu bas i tu varijantu da uzimam BCAA+glumatmin+kreatin pre treninga.
        Da vidim oce li sta promeniti sto se tice snage, upala, rasta misica.
        Znam samo da kako pijem BCAA imam daleko slabije upale misica.

Nisam siguran da si ti sve skontao kako treba.
        Koliko ja znam whey se rastvara u organizmu na amino kiseline (pise na sastavu koliko kojih ima).
        Nisam siguran da tek tako moze doci do katabolizma za vreme treninga od 60-90min ako se dobro i kvaliteno klopa.
        Ja sam uzeo BCAA pre svega zbog da smanjim upale.
        Sad si me bacio u dilemu, moracu da cesljam malo po netu.
        Vecina ljudi kazem ti pije whey i pre i posle, isto kao i BCAA i glutamin, ali sad me bas zanima kad se najbolje sta iskoristi u telu.

Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3.478
      21. Moja mašina
      22. Ovo su valjda pisali strucni ljudi?
        http://www.bodybuilding.com/fun/lebrun19.htm

Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        1.251
      24. Moja mašina
      25. Pa i nisu, procitao sam preporucljivu dozu kreatina, nasmejao se, kliknuo kreatin sa strane i usao u http://www.bodybuilding.com/fun/crea...-answered.html

How Much Creatine Should I Take?

Take 3-6 grams of creatine monohydrate daily for maintenance.
        Sad ti meni kazi da li su u pravu da se uzima 3-6 grama dnevno ili 10-20?

Evo jos jednog bisera:

How Much Water Should You Drink with Creatine?

According to Dr. Antonio, "The literature shows 4 ounces of water for every 3 g of creatine."
        Znaci na 5 grama kreatina 150ml vode. Znaci mala casica vode, cak ni puna od kiselog mleka, za preporucenu dozu koju ja uzimam.

Onome ko je citao ove "clanke" i upustio se u ovu pricu slepo im verujuci sve sto napisu (ja sam proveo na sajtu 3 minuta, ne daj boze da krenem dalje da citam) zelim srecu u zivotu...

Jos jedna stvar, perspektiva sa koje se pise je kao da se pise o lekovima za produzetak zivotnog veka, nema nuspojava, sve do jaja, nema upozorenja o nepravilnom koriscenju, nista. Vazno da je STORE prvi, pa tek onda community i articles, if you know what i mean...
        Chaotic Neutral

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Btw koliko vidim niko vise ne preporucuje Glutamin i da nema poente, barem to citam na sve strane. BCAA je dobra stvar pre treninga ali mislim da za ljude koji nemaju kesha za bacanje, mnogo bolja varijanta da se (sto se proteina tice) drze samo whey + casein (dakle bez posebnih amino). Tj za taj isti kesh kupis vise proteina i povecas unos. Bolji efekat, sa whey dobijes i BCAA i ostale amino u dovoljno brzom roku (+postoji sinergijski efekat amino u whey u odnosu na poseban unos) tako da jedan ujutro jedan pred a jedan posle treninga i casein pred spavanje je po meni bolja (idealna) kombinacija. Naravno kreatin se podrazumeva, najbolje se apsorbuje sa dekstrozom (zbog insulina), najbolje posle treninga taman da se usput obnovi glikogen.
        Menjao KurtK : 02.04.2015. u 08:08
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.001
      28. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      29. joj srecu ti... uletati u diskusiju na ovom forumu oko ishrane/treninga/suplementacije je tu negde tuzno koliko i na auto forumu o telefonima...
        @igor - keto dijeta od 2 meseca je qrc, tj bilo kakva dijeta ispod 3 meseca je dzaba pocinjati, a ovo sto sad sebi radis je najbrzi nacin da zavrsis sa ozbiljnim poremecajem hormona i imunog sistema - nadam se da gresim, al u tako nekom stanju sam ja bio na kraju rotacije, kad sam zasao u LC, a organizam trazio treninge - pa sam ih imao 8+ nedeljno.

suplementacija, moze i ne mora na redukciji pozeljna

Creatin - 5g posle treninga i opciono off danima 5gr na prazan stomak. nikakvo punjenje ni nista vise. gledajte da uzmete najjeftiniji monohidrat na kome pise CreaPure - cca 1200 din za 2-3 meseca. skupi kreatini su ukras, eventualno neki u kapsulama, ali su onda manje doze i to mozda ima smisla na redukciji, inace kreatin nema smisla na redukciji.
        BCAA - 10-15gr pre bilo kog treninga i pozeljno posle kardio treninga, nema puno smisla kad niste na redukciji
        Glutamin - bar 10, bolje 20gr posle treninga (moze i posle kardia), moze i 20gr pre spavanja - ovo telo iskoristi na razne nacine, ako se pretera - jako lako prelazi u UH, po meni opet ima smisla samo na redukciji.
        whey - 30-50gr posle treninga - osim kardio treninga
        blend - 30gr za dorucak ili kadgod - ja trenutno pijem vitalikum protein matrix i posle treninga, umesto wheya, dzaba je i pristojan je po sastavu, ukusu i lepo rastvorljiv
        dextroza (+maltodextrin) - posle treninga nekih 20tak gr sluzi za dizanje insulina sto ubrzava apsorbciju ak iz whey-a
        whey (hydro)isolate - blago onom ko ima para za to - sve sto sam napisao za bcaa i whey vazi i za njega, stim da bih ja tu preskocio ugljene hidrate i naravno samo na redukcji - ko tezi <5% BF prava stvar

ovsene - zakon su iz lidla
        NO (nema smisla na redukciji), fat burneri (ima smisla na redukciji) i ostalo - ukras

ja volim UH nazalost (i vidi se ;( ), ali se potpuno slazem da nam je uh naknadno i vestacki uveden nutritijent bez kog mozemo...
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member Avatar korisnika nikolaf7
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.710
      31. Moja mašina
        • CPU: i5 4460+ LC CC120
        • MoBo: Gigabyte B85M-D2V
        • RAM: 16gb Kingston HyperX Fury
        • VGA: Asus 1060 gtx
        • HDD: Samsung EVO 500gb, Toshiba 2TB + WD 640gb
        • OPT: Samsung DVDRW
        • Case: BitFenix Shinobi+Chieftec GPS 600w
        • SND: Sony mini linija
        • TV: Panasonic 42UX30E, LG 49UJ701V
        • Ostalo: Bloody V8 mis, Z5
      32. Naravno da nisam mislio da ceo whey ulece u vlakno nego su mnogo dugacki postovi za moj ukus, pa moram malo da skratim

Ja licno pijem kreatin svako jutro na prazan stomak 5gr sa casom vode, i obavezno jos toliko posle treninga u sejku. Imam nesto bcaa i glutamina koje pomijesane drzim u staroj velikoj kutiji od kreatina, i taj mix pola sata pred trening mijesam sa NO (koji mi prvenstveno sluzi kao transportni sistem, a bonus da me razbudi malo). Kad malo pojacam treninge i opet udjem u bolju formu kupicu i tecne amino kiseline da pijem tokom treninga i to je to.

Zaboravio sam da dodam da uz sejk popijem magnezijum da opusta misice, ima na iherbu 100kom za nekoliko $. Isto tako svaki radni dan pojedem ujutro bananu zbog kalijuma.

@marko_ns
        Dolazi do katabolizma ako dovoljno dobro treniras, kao i do mikro-trauma vlakana. Zato se za pravilnu ishranu+trening+suplementaciju kaze 1 korak nazad 2 koraka napred.
        Tko leti, vrijedi...

Member Avatar korisnika sajlonac
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        917
      34. Moja mašina
        • CPU: FX3850
        • MoBo: ASUS 990FX SABERTOOTH
        • RAM: 8 GB DDR3 1600
        • VGA: ASUS R9 280X
        • MON: Dell U2313HM
        • HDD: Kingston SSD 120GB & Samusung F3 1TB
        • OPT: DVDRW
        • Case: Cooler Master 690II Advanced
        • SND: Asus Xonar DG @ Altec Lansing VS2621
        • LAP: HP ProBook 4515s
        • TV: Samsung 40ES6100 & Logitech z906
        • INET: DSL
        • Ostalo: Nexu7 2013
      35. Ja sam najbolje rezultate imao kada sam se trudio da unosim ne previse UH (i to samo prirodne tipa voce, ovsene pahuljice, pirinac, krompir..),sto vise proteina (belo meso, junetina, riba) i uz sto vise obroka vlakna u vidu povrca. Sokove sam tada izbacio skroz, slatkise sveo na apsolutni minimum, da ne kazem takodje izbacio, alkohol takodje. Treninzi 5 puta nedeljno teretana i 2 puta nedeljno trcanje ujutru na prazan stomak. Od suplementacije sam koristio naravno whey, kreatin, beta alanin i dekstrozu a zbog kardia na prazan stomak sam ubacio i BCAA i fat burner pre trcanja. Multivitamini i minerali, omega 3 i magnezium svakodnevno mada ne po preporucenim dozama sa bocica vec po jednu do dve (oni savetuju tri ali sve ovo je mnogo para pa mora da se malo pristedi..). Ovim rezimom sam imao najbolje rezultate ali sto se tice izgleda Procenat masti sam sveo bio na nekih 10tak % jer sam imao "iscrtano" vecinu misica, zajedno sa trbusnajcima.
        Medjutim nisam dugo bio na takvom rezimu a posle sam i napravio neku pauzu u treniranju pa sada pokusavam da se vratim u formu, medjutim trenutno ne vodim racuna o ishrani i jedem bukvalno sve, od slatkisa, preko dzank fuda do alkohola, treniram i dalje 5 puta nedeljno (nema kardio dela, nikako da se nateram ponovo) ali sam zato nikada jaci Od suplementacije sam zadrzao whey, kreatin, multivitamine i omegu. Sto se tice izgleda, zadrzao sam veci deo forme sem sto sam nabacio malo sala oko stomaka, izgubio malo ostrine i misicne vaskularnosti.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Uf, necu nikome da rusim sneska ali ja i dalje stojim iza toga da teorija i praksa blage nemaju bar kada je ova tema u pitanju. Ja bih pre atrofirao i pao mrtav nego da koristim vagicu i pisem po papiricima sta sam jeo i slicno. Ponavljam, na licnom primeru, pre udesa sa motora koji me je vezao 4 meseca za krevet i obezbedio shipku u nozi, jeo sam bukvalno sve - makarone, kiflice, pice, mekdonalds, u isto vreme i klasicne ruckove od povrca, i pirinca, dakle mesanu hranu, a za stomak nisi mogao da me ustines jer sam bio kao sajla. Cinjenica je da je hiljadu puta teze smrsati nego odrzavati formu, ali sto se mene tice ja nikad nisam "poceo" da jedem previse, uvek sam jeo isto. samo me je lezanje u krevetu 4m dovelo u komplikovanije stanje. A i ovako bucmast mogu da uradim salto napred, nazad, i od zid, i da zakucam na kos, eventualno da dignem stvari koje 95% ljudi ne mogu.

rekoh, bez ljutnje, moje je misljenje da posvecivanje vremena treningu jeste okej stvar, posvecivanje vremena pripremi treninga koje je duze od samog treninga mi deluje kao uzasno potroseno vreme. sto ljudi sto cudi, ja odbijam da uzimam bilo kakve suplemente za bilo koji rezultat, bilo da su u pitanju kreatini, proteini, sve do hormona i steroida.

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        374
        Sve zavisi od organizma.
        Ja nikad nista nisam od suplemenata koristio,ne daj boze hemiju.

Sve na suvo,znaci samo hard treninzi,od bantamweighta sam stigao do weltera,i dalje idem gore.
        Mislim da cu se zaustaviti u srednjoj kroz 2-3 godine.Nabijanje misicne mase na suvo je mucan i dug period,ali kad prestanes da treniras misici ostaju.

Malo sam nesto isao u teretanu,ali nisam radio masu,vec eksplozivnost i izdrljivost.
        Nije mi cilj da budem sto veci,vec da stvorim optimalan kardio sa udaracko/parternim znanjem.

dzudo/rvanje/bjj najbolja stvar za kondiciju.
        Jedem sta stignem bukvalno,brza hrana,jedem i "zdravu",volim da popijem pivo jednom nedeljno,ne pijem sokove i energetske napitke.

Strana 6 od 341 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •