»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 340 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 5100

Tema: Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.490
      2. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: G15, MX518.
      3. Vecina ljudi kao i vecina ljudi ovde pocnu da brinu o ishrani tek kad kilaza pocne da im smeta. Za takve ljude broj kalorija je jako bitna stavka, pre nego unos pravih namirnica.
        Sto se tice zdrave ishrane to je mislim prica za neku drugu temu. Ja stvarno ne poznajem nikoga ko vodi racuna o tome sta jede i koliko jede. Generalno hrana prepuna otrova, voce i povrce je prskano svim i svacim tako da je tesko danas zdravo se hraniti.
        U svakom slucaju podrzavam temu maksimalno, vecini je potrebno informisanje, saveti i iskustva drugih ljudi.
        Primecujem da tema vec ima efekta, jedan clan nam se bacio na kontrolisanu ishranu. Fizicka akticnost jeste potrebna ali bez adekvatne ishrane efekat je mali.
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Member Avatar korisnika marko_ns
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        3.478
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe + Be Quiet! Fan Silent Wings Pure USC 120mm
        • MoBo: Asus P7P55D-E Evo
        • RAM: Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
        • VGA: Gigabyte Windforce OC GTX1060 6GB
        • MON: Samsung SA550
        • HDD: OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
        • OPT: Samsung DVD-RW
        • Case: Corsair Graphite Series 600T Black
        • SND: X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55UB850V
      6. Nema nacina da se zdravo hranis osim da odes na selo i da uzgajas sam zivotinje, povrce, cak i tad bi mnogo morao da pazis sta koristis.
        I opet te moze zgaziti autobus na ulici, koliko god da se pazis.
        Po meni je bolje paziti sta jedes, vezbati, s vremena na vreme uzimati neki dokazani detox, antioksidante i slicno nego se bolesno opterecivati dal je nesto organsko ili ne.
        Ja sam totalno fit, kosarka, teretana, trcanje, pa sam imao povisen nivo holesterola u kriv, a 3 banke. Posledica mora domace adidas slanine
        Pio sok od grejpa 3,4 meseca, sve sad u normalni, manje sam umoram i vise energije imam.

Do tada sam whey bajo moj!

Member Avatar korisnika nikolaf7
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.710
      8. Moja mašina
        • CPU: i5 4460+ LC CC120
        • MoBo: Gigabyte B85M-D2V
        • RAM: 16gb Kingston HyperX Fury
        • VGA: Asus 1060 gtx
        • MON: Dell S2340L
        • HDD: Samsung EVO 500gb, Toshiba 2TB + WD 640gb
        • OPT: Samsung DVDRW
        • Case: BitFenix Shinobi+Chieftec GPS 600w
        • SND: Sony mini linija
        • TV: Panasonic 42UX30E, LG 49UJ701V
        • Ostalo: Bloody V8 mis, Z5
      9. Citat Citiram korisnika: KurtK Pogledaj poruku
        Keto/Paleo/LCHF (generalno sve LowCarb) je najbolja ishrana za skidanje kilaze i za stalnu ishranu (pored toga sto je zdravo za celokupni organizam)
        Jeste keto najbolja za skidanje kilaze samo odakle ti ideja da je to zdravo za stalnu ishranu?!? Pa sam keto ima rezim koliko se nedelja radi i onda prekidas, a low carb je uopste shit bar tako kazu na fitnes forumima, prednost daju rotaciji pa kad od nje izvuces max onda se ide na keto.

Ja sam blagosloven brzim metabolizmom, najvise sto sam se ikad "ugojio" je bilo kad sam prestao da pusim i bez treninga svako vece kutija domacice i litar mlijeka pred kompom dobio prst sala preko torza, a ukupna masa ostala ista
        Trenirao sam mma sa prekidima, 3x nedeljno po sat i po i to je najbolje topljenje(bez promjene ishrane) koje sam dozivio. Posle par povreda i zbog posla nisam vise u mogucnosti te sam presao na teretanu, jednom se napucao do 92kg misica i 10% bf. Ipak potrebna su odricanja u ishrani a i plasio sam ribe izgledom, inace sam gurman i hedonista pa sam napravio balans ishrane i treninga da uzivam u hrani i zivotu a opet da izgledam top.
        3x nedeljno teretana, oko 30min vjezbe sve super serije i posle 10-15min traka, misicna memorija kao i pametna suplementacija - whey, dekstroza, kreatin, bcaa, glutamin, NO i vitamini i to je to.
        Povrede su me naucile da pocnem trening prvo laganim istezanjem pa tek onda zagrijavanjem, opet istezanje ide na kraju.
        Od vjezbi osim klasicnih mogu da preporucim grappling circuit izguglajte

Sto se tice brojanja kalorija jos se nikom proteini u salo nisu pretvorili, samo kontrolisite koliko hidrata jedete, pred spavanje nikako ako imate viska sala.
        Najbolji obrok za uvece je ela sir, pomijesas sa jogurtom i posolis mrvicom step soka berry punch dok sve ne dobije rozu boju
        Menjao nikolaf7 : 01.04.2015. u 20:15
        Tko leti, vrijedi...

Member Avatar korisnika Egzotik
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        786
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-3470 LC POWER Cosmo Cool LC-CC-120
        • MoBo: Asus P8H61-M LX3 PLUS
        • RAM: Hynix 2x4gb
        • VGA: ASUS GTX 670 DirectCU II
        • MON: Acer 22'
        • HDD: Western Digital
        • Case: MS Industrial Winston
        • SND: GENIUS SW-2.1 360
        • LAP: HP Compaq 6735s
        • INET: Wifi
      12. Keto dijeta je takodje i opasna, nije za duze staze i mora se dosta voditi racuna... Uzimanje ogromne kolicine proteina (2-3g po kg), sa jako malim unosom UH moze da napravi ozbiljan problem, kao sto je aceton u bubrezima itd...

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Jeste keto najbolja za skidanje kilaze samo odakle ti ideja da je to zdravo za stalnu ishranu?!? Pa sam keto ima rezim koliko se nedelja radi i onda prekidas, a low carb je uopste shit bar tako kazu na fitnes forumima, prednost daju rotaciji pa kad od nje izvuces max onda se ide na keto.
        Otkud tebi ideja da nije zdrava?
        Jedino sto se na Keto izbacuje su UH. Hleb secer i sl. djubre. 50g UH je dozvoljeno, i tih 50g su zdravo povrce. Dakle nista se ne izbacuje sto je preko potrebno za organizam. A zdravo je jer na Keto-u unosis puno zdravih masti, organizam radi na najboljem gorivu, mastima, nivo secera je konstantan nema pikova (ni skokova ni padova), ne stvara kiselost u org., antikancerogen (celije raka ne rade na ketone), stabilan izvor energije za telo i za mozak, odlicna krvna slika, holesterol, trigliceridi itd itd.

Samo nemojte da mesate keto sa proteinskom dijetom jer to uopste nije isto. Keto dijeta ne podrazumeva ogroman unos proteina.
        Menjao KurtK : 01.04.2015. u 20:38
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        786
      15. Moja mašina
      16. Kako neko moze uopste da se recimo zasiti sa 50g uh? Imajuci u vidu fizicku aktivnost (sat vremena dnevno). Kiselost u organizmu iliti PH vrednost, koliko ja znam moze da nastane i unosenjem dosta mesa, mlecnih proizvoda itd...

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411
        Masti se unose umesto UH, masti zasicuju mnogo efikasnije. Duze se vare, +duze si sit jer ti ne pada secer. Na kraju dana manje uneses kalorija bez ikakvih odricanja.

Glukoza u krvi je ono sto povecava kiselost, ketoni ne. Kolko je dobar secer u krvi znaju najbolje dijabeticari. Kada god unosis UH secer u krvi makar za kratko vreme (cak i spori UH) skace preko gornje granice. Insulin tada sakuplja glukozu za dalje talozenje u salo i secer pada i opet si gladan. Kod Keto nema pikova uvek je u granicama normale. Zato npr dijabeticari na Keto skoro da ne moraju insulin da ubrizgavaju, jer je secer uvek u normali.

Moderator Avatar korisnika weasel
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.173
        Citat Citiram korisnika: Supreme.50 Pogledaj poruku
        Procitaj prvi komentar...

Najlakse je ne brojati nista i ne jesti nista 2 meseca i smrsati, nije to poenta ni mrsavljenja, a ni ove price. Weasel je 100% u pravu, osim brojanja "vitamina ABCD, omega 3 kiselina, minerala" na DNEVNOJ bazi, sto je nemoguce i nelogicno.
        NIsam mislio da se to broji, vec da mi je bitno da to unesem i dovoljnim kolicinama(oprilike ne u miligram)

A za prvo, moze i tako... ako je poenta samo izgubiti kilograme nemojte jesti nista ko sto je s50 napisao...
        Ili pijte samo viski svaki dan 3 meseca i smrsajte 50kg i postavite na internet kao taj profesor..
        Menjao weasel : 01.04.2015. u 21:11
        best by the test

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        786
      20. Moja mašina
      21. Glukoza u krvi je ono sto povecava kiselost, ketoni ne. Kolko je dobar secer u krvi znaju najbolje dijabeticari. Kada god unosis UH secer u krvi makar za kratko vreme (cak i spori UH) skace preko gornje granice. Insulin tada sakuplja glukozu za dalje talozenje u salo i secer pada i opet si gladan. Kod Keto nema pikova uvek je u granicama normale. Zato npr dijabeticari na Keto skoro da ne moraju insulin da ubrizgavaju, jer je secer uvek u normali.
        +1
        Hvala drug, lepo objasnjeno.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Ja sam na keto dijeti imao pojavu acetona, gde je poceo da mi se oseca iz usta - tad sam zabatalio dijetu. Procitao sam veoma detaljno kako se praktikuje, koje tacno hrane se jedu za "recharge day" kada si u obavezi da uzmes hidrate, trpio sam pakao, a mozak, odnosno podsvest je imla opasne probleme da se pomiri sa nedostatkom hidrata. Neko rece da je "navika" posle nekog perioda - nema tu navike. Ljudsko telo je evoluiralo na sva tri sastojka - hidrati, masti, proteini, i kada mu ponestane hidrata, ono odlazi u "panic mode" zato se i luce ketoni koji takoreci "u panici" pokusavaju da te odrze u zivotu razbijajuci ti masne naslage.

a razlog sto sam izgubio samo 4 kile ja iskreno ne znam - drugar koji je "ceo zivot teretana" i trenutno se ekstenzivno bavi i nutricijama i fitnesom, mi je rekao da nema apsolutno nikakvog pravila, i da ce telo da konvertuje sve tri vrste hrane jednu u drugu, ako tako skapira da treba. To dal amino kiseline iz proteina mogu da se pretvaraju u masne kiseline, ostaje na naucnicima, ja na svom primeru mogu da zakljucim da je tako - 4 kile za 2 meseca jedenja haoticno bolne hrane (meso, jaja, malo povrca, pecurke) je veoma veoma malo kao rezultat, meni. i pritom sam se cela dva meseca osecao kao rekonvalescent posle udesa sa kamionom.

Member Avatar korisnika nikolaf7
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        1.710
      24. Moja mašina
        • CPU: i5 4460+ LC CC120
        • MoBo: Gigabyte B85M-D2V
        • RAM: 16gb Kingston HyperX Fury
        • VGA: Asus 1060 gtx
        • MON: Dell S2340L
        • HDD: Samsung EVO 500gb, Toshiba 2TB + WD 640gb
        • OPT: Samsung DVDRW
        • Case: BitFenix Shinobi+Chieftec GPS 600w
        • SND: Sony mini linija
        • TV: Panasonic 42UX30E, LG 49UJ701V
        • Ostalo: Bloody V8 mis, Z5
      25. Druze, razlog sto si samo malo izgubio je sto si prestao kad si usao u ketozu...ulazak u ketozu je sam pocetak keto dijete, a to se manifestuje dahom koji mirise cudno.
        Tehnicki ti i nisi bio na keto dijeti nego na low carb, i zato si se osjecao kao izduvan/pregazen balon

Citat Citiram korisnika: KurtK Pogledaj poruku
        Otkud tebi ideja da nije zdrava?
        Jedino sto se na Keto izbacuje su UH. Hleb secer i sl. djubre. 50g UH je dozvoljeno, i tih 50g su zdravo povrce. Dakle nista se ne izbacuje sto je preko potrebno za organizam. A zdravo je jer na Keto-u unosis puno zdravih masti, organizam radi na najboljem gorivu, mastima, nivo secera je konstantan nema pikova (ni skokova ni padova), ne stvara kiselost u org., antikancerogen (celije raka ne rade na ketone), stabilan izvor energije za telo i za mozak, odlicna krvna slika, holesterol, trigliceridi itd itd.
        Sad mijesas zdrave i pozeljne UH sa secerima i hlebom, ko o tome prica? Ko nema problema sa secerom u krvi zdravi UH su vazan dio ishrane.
        I masti nisu najbolje gorivo nego UH. Daju vise energije gram za gram ali su sporo gorivo, i u svakom sportu bi bio inferioran u odnosu na ljude koji npr jedu pirinac. Pojeli bi te za dorucak
        Menjao nikolaf7 : 01.04.2015. u 21:27
        Tko leti, vrijedi...

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Citat Citiram korisnika: Dzekson Pogledaj poruku
        Ja sam na keto dijeti imao pojavu acetona, gde je poceo da mi se oseca iz usta - tad sam zabatalio dijetu. Procitao sam veoma detaljno kako se praktikuje, koje tacno hrane se jedu za "recharge day" kada si u obavezi da uzmes hidrate, trpio sam pakao, a mozak, odnosno podsvest je imla opasne probleme da se pomiri sa nedostatkom hidrata. Neko rece da je "navika" posle nekog perioda - nema tu navike. Ljudsko telo je evoluiralo na sva tri sastojka - hidrati, masti, proteini, i kada mu ponestane hidrata, ono odlazi u "panic mode" zato se i luce ketoni koji takoreci "u panici" pokusavaju da te odrze u zivotu razbijajuci ti masne naslage.

a razlog sto sam izgubio samo 4 kile ja iskreno ne znam - drugar koji je "ceo zivot teretana" i trenutno se ekstenzivno bavi i nutricijama i fitnesom, mi je rekao da nema apsolutno nikakvog pravila, i da ce telo da konvertuje sve tri vrste hrane jednu u drugu, ako tako skapira da treba. To dal amino kiseline iz proteina mogu da se pretvaraju u masne kiseline, ostaje na naucnicima, ja na svom primeru mogu da zakljucim da je tako - 4 kile za 2 meseca jedenja haoticno bolne hrane (meso, jaja, malo povrca, pecurke) je veoma veoma malo kao rezultat, meni. i pritom sam se cela dva meseca osecao kao rekonvalescent posle udesa sa kamionom.
        Metalni ukus u ustima je normalna pojava. Recharge day je bitan samo ako zelis odlicne rezultate u vezbanju. Ako ne vezbas ili samo rekreativno nema potrebe ako glikogen nije istrosen. Pretpostavljam da si krizirao za secerom, posle par nedelja izgubi se ta glad (jer prosto nikada nema pada secera ispod normale) jer postanes ekstra sit kada se najedes obrokom bogatim masti.

Inace covek nije evoluirao na UH jednostavno jer ih nije imao odakle unositi, barem 99% evolucije. Sve sto je jeo od UH je neko voce povrce koje pronadje, ostalo su sve zivotinje koje je ulovio, meso (proteini) masti (energija) iznutrice (minerali vitamini).

Sto se tice pretvaranja iz jedne u drugu. Glukoza i proteini mogu da se pretvore u masti ali ne i obratno. Proteini mogu u glukozu kad zatreba. Na Keto bez vezbanja covek trosi samo oko 40g UH i to samo jedan mali deo mozga sve ostalo radi na ketonima. To je beznacajno, i moze se dobiti iz proteina ako se npr unese 0g UH.

Covek moze savrseno da funkcionise bez grama UH, ali bez masti i proteina bi umro. Prosto jer UH nisu esencijalni za coveka.

Sve povrce bez skroba, svi zivotinjski proizvodi, (i mlecni, bez mleka), voce, sve je to dozvoljeno na keto. Ne vidim kako si sve sveo na par namirnica. Lakse je reci sta ne jesti, a to su sve zitarice, secer i od povrca krompir i sl bogate skrobom. Prakticno sve ostalo moze da se jede. Na keto dijeti nista sto je zdravo nije izbaceno.
        Menjao KurtK : 01.04.2015. u 21:40

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.411
        Citat Citiram korisnika: nikolaf7 Pogledaj poruku
        Sad mijesas zdrave i pozeljne UH sa secerima i hlebom, ko o tome prica? Ko nema problema sa secerom u krvi zdravi UH su vazan dio ishrane.
        I masti nisu najbolje gorivo nego UH. Daju vise energije gram za gram ali su sporo gorivo, i u svakom sportu bi bio inferioran u odnosu na ljude koji npr jedu pirinac. Pojeli bi te za dorucak
        Ti zdravi UH su "zdravi" samo zato jer su sporiji, tj sporije ulaze u krv a ne jer se nesto razlikuju.
        Problem je sto i ti spori (doduse u manjoj meri) dizu nivo secera iznad normale posle 1h. Masti jesu najbolje gorivo sa stanovista zdravlja. A kao gorivo, mozda jesu eksplozivniji oni na UH, ali to su nijanse, posto se glikogen prvi trosi, a kada se potrosi njih uhvati hipoglikemija i moraju da se dolivaju, a kod Keto nastavljas punom parom. Ovo vazi samo za ekstremnije sportove, inace amaterski i sl je keto u prednosti Btw profi sportisti atlete imajh oko 2000kcal rezervi . Ko je u ketozi ih ima onoliko koliko ima sala, i 100.000kcal.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Opet, govorim o strain-u koji sam prozivljavao i nije mi bilo prijatno. Ovaj program gde jedem umereno, ali svu hranu

dorucak: przenice, jaja, narezak, sendvic
        rucak: kuvano povrce i meso, sa raznolikim salatama, ponekad pica, ponekad pita (1 nedeljno)
        vecera: ako bas ogladnim, kuvana jaja ili kuvani krompir

a treniram ko mazga, na prvoj strani je "moj insanity" program, kilaza se topi kao nezdrava. HIIT ostavlja efekat topljenja masti kao nikada do sad, sta god da sam pokusavao jer kazem, uz merenje vode, skinuo sam skoro 9 kila masti za dve nedelje. Pritom, ovaj moj program se zasniva na malo tezim vezbama i u flex-u mogu da vidim povecanje zapremine misica, drasticno vece nego pre 3 nedelje.

Hocu da kazem, da iako je licno iskustvo, ja a verujem i mnogi drugi, nismo u stanju da eliminisemo odredjene navike kada je ishrana u pitanju. Meni konkretno recimo, maks opada koncentracija kada radim za firmu, 5-6 sati bez prekida na kompjuteru, a gladan.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        4.103
        Na speedu bi bio cak i do 3 puta produktivniji.
        *mjau**mjau**mjau*.
        To ko oni likovi sto srcu energetska pica po ceo dan a izgovor im je "ma brate znas li ti gde je kraj smene, cu umrem ako ne popijem 8 red bull-a", a jetra i zeludac gore bukvalno.
        Dok radis za kompom uzmi cepaj jabuke, sargarepu i sl. da tinesto uvek bude u stomaku. Kakve przenice i mesni naresci !?

Strana 4 od 340 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •