»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 361 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 5410

Tema: Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Member
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        6.071
      2. Moja mašina
        • RAM: 2x4gb
        • VGA: 7750 1gb ddr5
        • HDD: Samsung F3 1tb, F3 ECO 1.5tb, maxtor onetouch 750GB&1TB, Kingston V40 SSD
        • OPT: LG 20x DVDRW SATA
        • Case: Antec Mini P180 & OCZ ModXStream 500w
        • SND: Microlab Solo 5
        • LAP: Acer S3
        • TV: LG 42LD420
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Microsoft Arc Keyboard Microsoft Arc Touch Mouse
      3. Ja sam 2011 skinuo 40kg za 40 nedelja. uglavnom rotacija ugljenih hidrata i dosta treninga, teretana, kardio, box, bazen itd. vratio sam nešto od kad mi se sin rodio, al realno dosta sam brljao sa hranom, a volim slatko
        Sad ću posle uskrsa da uhvatim 12 nedelja dijete, nadam se.
        Idem redovno 3-4x u teretanu, treninzi za snagu uglavnom, nekad uhvatim bazen: uglavnom idem na posao i kući peške, što je 45-50min
        Ako mislite da je vas internet/TV provider najgori - niste probali PostaNET

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        3.505
      5. Moja mašina
        • CPU: 9900K @ 5Ghz + D15s --- 8700K @ 5Ghz + U12A
        • MoBo: Z390 Phantom --- Z370i Strix
        • RAM: Trident Z 32GB 3600Mhz --- Trident Z 16GB 4000Mhz
        • VGA: 2080 Duke OC --- 580 8GB Pulse
        • MON: Alienware AW3418DW --- Predator XB241H
        • HDD: 970evo 500GB --- 850evo 500GB + 960evo 250GB / Time Capsule 2TB
        • Case: H200i + EVGA T2 850W --- Metis Plus + SF600
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini --- Audioengine A2+
        • Ostalo: iKBC C87 black + EC2-B --- iKBC C87 white + EC2-A
      6. ja sam takodje krenuo sa insanity programom, danas mi je bio 16. trening. nisam nista radio zadnjih 5-6 godina i bas sam resio da povratim kondiciju i prestanem da se osecam kao stranac u svom telu. visok sam 179-180 i imam 77kg. u principu ne pazim nesto narocito sta jedem, pusim i povremeno cirkam ali sam izbacio fast food smeca i svakog dana spremam neku klopu sa curom.
        posto sam skinuo deluxe package, zamenio sam cardio abs sa insane abs i radicu max interval kad bude bio na redu.
        prvi fit test nisam mogao ceo da odradim, ostao sam bez daha i poceo da vidim senke pred ocima pa sam pravio par pauza od po minut-dva. prvih 5 dana sam jedva hodao zbog upale svih misica na nogama iako imam jake listove...
        osecam se skroz drugacije vec posle 10 dana treniranja, i dalje crkavam ali svaki trening izdrzim do kraja. poceli su vec i trbusnjaci da mi se ocrtavaju posle 16 dana a ceo trening traje 63 i tek krecu abs vezbe.
        odusevljen sam programom koji je bukvalno zivotinjski. radi se 6 dana u nedelji i na svake dve nedelje se beleze rezultati.
        it just doesn't work

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Citat Citiram korisnika: hektor2 Pogledaj poruku
        Pozdravljam temu.
        Pitanje za Dzeksona. Da li si posle te pauze od 4 god. odmah uzeo da cepas 2x40min dnevno gorenapisane vezbe. Mislim da bi sa ovakvim pocetnim tempom sutradan umro na mestu nema sanse da bi mogao da se pokrenes...
        Nisam ja konkretno nikad imao de-fakto pauzu pa da kazes da sam lesh. U teretanu kad odem (da vidim sta ima novo i popricam sa ortacima ) mogu da gurnem 110 na ravnom benchu jedared, bez ikakvog treninga. 5 sportova u nedelju dana i pored toga cinjenica da zivim u predgradju (secenje drva, nosenje ovog onog, uglja, bajs na leto, itd) su me odrzavali u kako takvoj formi uz nezaobilaznu memoriju misica.

Naime, igrm kosarku ceo zivot, do 21 igrao profesionalno, a genetski sa oceve strane smo "seljacki jaki". Motivacija za ovo sto sad radim je dosla zapravo od dugogodisnjeg drugara i jednog od nasih najboljih personalnih fitnes trenera, koji mi je rekao da sam klasican "sumo" - ekstra misici, komplet sakriveni pod "slaninicom" (i jos jedno 20 prozivki i uvreda, valjda tako motivise ljude)

ta memorija misica je ocigledno jako bitan faktor, sto je meni veliki plus. kako mi je objasnjeno, bilderi koji se takmice, zapravo nikad ne bi bili takvi da se pre toga nisu tesko nadrogirali anabolickim steroidima, a 3 zivota da su trenirali bez steroida takvi ne bi postali, iako su naknadno dalje u karijeri ocisceni od toga

prvi dan, pre dve nedelje kada sam poceo, sam imao upalu svega, svaki polozaj osim lezanja je bio neizdrziv. probio sam bol i sada se osecam okej i gledam cak i da povecam serije. Meni je mnogo lakse da uradim i hiljadu vezbi, radije nego da sam gladan. tako sam se i odlucio za ovaj trening jer mi tako jedino garantuje skidanje kilaze a da mogu kao covek da pojedem klasican rucak sa hlebom.

fun fact: daleko najteza vezba su Jumping Jack-ovi. teze mi uraditi 50 njih nego 20 kosih sklekova

@ericm - svaka cast druze, ti si u pordjenju samnom mrsavko (ne zato sto si ti zapravo mrsav nego ja debeo ) , a odlucio si da se aktiviras i pojacas. Insanity zapravo daje najbolje rezultate za ljude koji su vec skinuli slaninicu
        Menjao Dzekson : 31.03.2015. u 22:39

Member Avatar korisnika Nikola_92
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        144
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X4 960t 3000Mhz
        • MoBo: Asus M5A99X EVO
        • RAM: 2x Kingston 4gb ddr3
        • VGA: AMD Radeon HD 6870
        • HDD: Segate 1TB , WD Blue 320GB
        • Case: Thermaltake V3 Black Edition
        • LAP: hp 6735s
      10. @ericm savetovao bih ti da ubacis Upper Body Weight Training,jednom nedeljno umesto treninga koji se dva puta ponavlja u toku nedelje..

Member Avatar korisnika AMD Gamer
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        430
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2400 Contac 21
        • MoBo: Gigabyte z68ap-d3
        • RAM: Kingston 2x2 GB 1333 mhz
        • VGA: MSI 7790
        • MON: Benq GW2255
        • HDD: Patriot Blaze 120gb SSD + Samsung F3 500GB
        • OPT: Optiart DVD-RW
        • Case: Ms Industiral Winston/ Raidmax RX-600-AF
        • SND: Integrusa
      13. Sta mislite o razbijanju upale misica? Neki kazu da je OK a neki ne (valjda da bi pustili da se misici sami oporave)? Trenutno me ubijaju ledja od zgibova pa mislim da nesto tako probam.
        Intel 4 life.

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        3.505
      15. Moja mašina
        • CPU: 9900K @ 5Ghz + D15s --- 8700K @ 5Ghz + U12A
        • MoBo: Z390 Phantom --- Z370i Strix
        • RAM: Trident Z 32GB 3600Mhz --- Trident Z 16GB 4000Mhz
        • VGA: 2080 Duke OC --- 580 8GB Pulse
        • MON: Alienware AW3418DW --- Predator XB241H
        • HDD: 970evo 500GB --- 850evo 500GB + 960evo 250GB / Time Capsule 2TB
        • Case: H200i + EVGA T2 850W --- Metis Plus + SF600
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini --- Audioengine A2+
        • Ostalo: iKBC C87 black + EC2-B --- iKBC C87 white + EC2-A
      16. @Nikola_92
        hvala na savetu, skinucu i probacu i to. bicu jako srecan kada zavrsim taj 63. dan

@Dzekson
        hvala drug, svaka cast i tebi, asylum je jos ludji koji se radi posle ovog ,,obicnog'' insanity treninga na kome bukvalno crkavam i topim se koliko se znojim ali svakim treningom osecam kako dobijam snagu i izdrzljivost sto mi je i cilj.
        ja sam inace bio jos mrsaviji sa prirodno dobrom definicijom, tek nakon ovih 5-6 godina blejanja sam dodao par kg i imam mali spojlercic na stomaku koji polako topim.

srecno svima sa vezbama i topljenjem pivskih misica
        it just doesn't work

Banned
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        4.103
        Samo whey, bajo moj.

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.970
      19. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • Ostalo: G15, MX518.
      20. LCHF dijeta je odlicna. Ja sam silom prilika na njoj i smrsao sam 9kg za mesec i po dana iako sam se trudio da gubim na kilazi. Uskoro planiram malo da se aktiviram s vezbanjem posle duze vremena. U principu jos mi se ne pocinje s vezbanjem dok se ne vratim na normalnu ishranu jer cu se osusiti.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Citat Citiram korisnika: [SAJ]ber Kurajber Pogledaj poruku
        LCHF dijeta je odlicna. Ja sam silom prilika na njoj i smrsao sam 9kg za mesec i po dana iako sam se trudio da gubim na kilazi. Uskoro planiram malo da se aktiviram s vezbanjem posle duze vremena. U principu jos mi se ne pocinje s vezbanjem dok se ne vratim na normalnu ishranu jer cu se osusiti.
        ja kolko znam, a to je vise osnovna biologija radije nego neka napredna nutriciona nauka - jedenje proteina onemogucuje telu da se osusi, bez obzira na sve. ako u ishrani imas proteina (velika debata oko toga dal su mesni proteini zdravi, sve je veci smer u nauci da smo postali "ljudi" upravo zato sto smo jeli zivotinjske proteine radije nego biljne) u vidu mesa, jaja, kvalitetnog povrca, ne mozes da se osusis kolko god da treniras. nek me neko ispravi ako gresim

Member Avatar korisnika Supreme.50
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        1.263
      23. Moja mašina
        • CPU: Polished Q6600 G0 & CM Hyper212
        • MoBo: Asus P5Q Pro
        • RAM: 2x2GB Transcend JetRam 800MHz
        • VGA: Gainward Radeon 4870GS
        • MON: Dell S2340L
        • HDD: Samsung HD103SJ
        • Case: NZXT Tempest awesome edition.
        • SND: Asus Xonar D1, Solo 6c
        • Ostalo: Logitech G11, CM Sentinel & SteelSeries Qck+
      24. Jesam ja jedini na forumu sa manjkom kilograma?

Jedan savet sto se tice teme - ostavljanje proverenih linkova je mnogo bolje nego davanje direktnih saveta, osim sto cini temu manje offtopicom, ljudi ili nece poslusati random clana sa it foruma bez kvalifikacije, pa ste dzabe pisali, ili ce uzeti savet zdravo za gotovo, sto je jos gore.

Recimo vec par ljudi je napisalo kako se ne zagreva pred trening a ostali su iskulirali, moze neko ko ne zna da skapira da to tako treba/moze, a ne bi trebalo. Posledice su dugotrajne i u najboljem slucaju cete sutra dobiti neku manju povredu pa skapirati, u najgorem cete skapirati kroz 20-30 god ali ce biti kasno. Nemojte da vas mrzi, to je sastavni deo treninga.
        Chaotic Neutral

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.970
      26. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • Ostalo: G15, MX518.
      27. Citas li sta pisem?! Mesec i po dana, 9kg! I to 9 od 79kg. Bez treninga. Ako si probao ishranu sa 0 ili sto manje ugljenih hidrata a nisi smrsao to znaci da nesto nisi radio kako treba. Ja sam na ovo prinudjen iz zdravstvenih razloga inace mi nebi padalo na pamet da gubim ovoliku kilazu.
        Zato mi apsolutno nije jasno kako ti na LCHF dijeti nisi skinuo nista konkretno. 4kg za dva meseca je tezak fail po meni. Nesto ti tu nisi radio kako treba, stvarno treba da se pojaca ishrana da bi samo odrzao kilazu. Da je tesko navici se na takvu ishranu, jeste. Nedostatak brasna i secera me ubijalo prvih mesec dana, sada mi je svejedno. Za dva meseca si se trebao navici skroz. Ja sam samo za prvih 15 dana svukao 3kg. Tada mi se plakalo od gladi ali znao sam sta sve ne smem jesti a puno mesa i masnoca tesko ide bez hleba.
        Sad kad bih poceo da treniram imam utisak da bih se osusio skroz ukoliko ne pojacam ishranu drasticno.

I odmah da ti kazem, nemam nameru da jedem za veceru kajganu od 16 jaja samo da bih odrzao kilazu i usput da bih imao mogucnost da vezbam. Necu da raskokam zeludac jer imam nameru da se vratim normalnoj ishrani sto pre, ako toliko jedem eto mene na 100KG za 3 meseca
        Menjao [SAJ]ber Kurajber : 01.04.2015. u 02:18

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.287
      29. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      30. Citat Citiram korisnika: weasel Pogledaj poruku
        Zasto ne mgou da brojim proteine, UH i masti ?

i zasto moram da brojim kalorije ?

Ja sam vec naveo zasto je najveca moguca glupost brojenje kalorija jer time se nista ne postize, zdrava logika za peru nije isto sto i zdrava logika za misu , Ne kazem da ce neko uzimati samo 100 grama masti, ali nije isto dal ce neko uzimati 80% kalorija iz proteina a 20% uh, ili ce 50% UH 30 % masti 20% proteina.
        Takodje nije za marka koji hoce da smrsa, ili za Nikolu koji hoce da nabaci masu isti procenaant PR/UH/M
        Zato cu opet ponoviti karlorije su ogromna glupost. zato se i ne broje kalorije vec makronutritienti.

NO ako postoji razlog zasto ne mogu da ih brojim, navedi , prvi put cujem za to.

Ja sam sebi odredio da cu uzimati 240 grama proteina, 200 grama UH i 30 grama masti(nezasicene) (lupio sam iznose)
        I putpuno me ne zanima dal je to 1200 kalorjia ili 60 000 kalorija.

I po 3 put zasto to ja ne mogu da brojim ta 3 makronutritanta?(tako sam oduvek radio , ne znam gde gresim)
        Pa tih 240 gr proteina sadrzi 240*4 = 960 cal
        200 gr UH *4 = 800 cal
        30 gr msti *9 = 270 cal

Tj. ti si uneo 2030 cal...brojanje kalorija po tebi je mozda glupost, ali po vecini clanaka nije, tako da to je tvoje misljenje i radi slobodno kako mislis da treba.

Da bi odredio sebi broj makronutrienta ti moras da znas kolika je njihova kalorijska vrednost jer je jedno vezano za drugo. Matematika je prosta i ne znam zasto je komplikujes: za gubljenje tezine = kalorijski deficit ; za dobijanje tezine = kalorijski suficit

Uzmi unosi 60 000 cal dnevno pa ces da se pojavis u onim emisijama na Discovery-ju gde ljude kranom prebacuju na prikolicu i odvoze u bolnicu, a u medjuvremenu im objasnjavaj kako tebe bas briga sto unosis 60 000 cal jer ti je bitnije da uneses 1 kg proteina

Svako od nas ima razlicit minimalan kalorijski dnevni unos da bi odrzavao trenutnu tezinu..

To od cemu ti konkretno pricas je dalje razlaganje kalorija na hranljive delove (proteine, ugljene hidrate i masti) i podjednako je vazno kao i ovo prvo jer je povezano.

Tako da cu ja jos jednom ponoviti da je brojanje kalorija izuzetno bitna stvar i ne teba je zanemariti..
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika beyondtime
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.170
      32. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-3770K
        • MoBo: Gigabyte GA-Z77-D3H
        • RAM: 8GB - DDR3
        • VGA: Integrisana
        • MON: Philips 247E3LPHSU
        • HDD: 640 GB
        • SND: KZ ZSN
        • TV: izbacio TV - sa ponosom kazem
        • Ostalo: Sony α7RII
      33. ja sam pre 2 godine radio insanity,ali samo 2 nedelje. ubitacan trening. jos sam kasnije gledao sta se radi posle prvog meseca vezbi,tek ono nije normalno. prvih 5 dana nisam mogao da setam od upala

pre par meseci se izmerim,i prvi put u zivotu vidim da sam dogurao do 100kg. inace sam 186cm,kilaza mi je uglavnom na 88-90.

i onda mi drug preporuci program hrono ishrane,on je za 4 meseca skinuo 25 kg,njegov burazer koji je bas gojazan skinuo oko 20. i sve to sa vrrrlo malo vezbanja.
        za mesec dana sam skinuo 10kg. mast se bukvalno topila. ceo princip ishrane se svodi na vreme kad cete jesti i sta cete jesti. a nisi gladan nikad.
        ja sam uz to dodao i brzo hodanje od oko 5km dnevno,koji po njihovom sistemu daje najbolje rezultate.

stvarno bih svakom preporucio.

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.418

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Keto/Paleo/LCHF (generalno sve LowCarb) je najbolja ishrana za skidanje kilaze i za stalnu ishranu (pored toga sto je zdravo za celokupni organizam), ali moraju i kalorije da se broje ako cete da smrsate. Tj kalorije vaze za sve dijete, nece ni jedna dijeta da bude efikasna ako unosite vise nego sto trosite.

Hrana je br 1 stvar ako zelite da smrsate a fizicka aktivnost tek 2. Fizicka aktivnost je bitna za zdravlje, ali nista ne znaci u mrsavljenju ukoliko jedete djubre. Mnogo se lakse unese 1000kcal nego sto se potrosi.

Ono sto je vazno je da se zna je da zdrava hrana nikako ne mora da bude neukusna, nemojte da vas lazu kako su meso/slanina/masti itd lose za zdravlje, jer je potpuno suprotno. Pogotovo mitovi o holesterolu i slicno.

Inace licno sam na Keto ili LCHF ishrani, plus teretana. Duze vremena nisam bio aktivan, kada sam krenuo ovaj nacin ishrane preporodio sam se, nema vise gladi, pada secera i slicno. Uvek sam pun energije pogotovo mozak.
        Menjao KurtK : 01.04.2015. u 14:23
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        1.350
      36. Moja mašina
        • CPU: Intel G4560
        • MoBo: Asus Strix H270F Gaming
        • RAM: Kingston HyperX 8G 2400 MHz
        • VGA: Intel HD Graphics
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Transcend 256GB 370S, 3x 3TB
        • Case: Fractal Design Define R5, Chieftec 600W
        • SND: Integrusa/Microlab Solo 7C
        • TV: LG 47LA620S
        • INET: Bez interneta
      37. Ja sam sa UN dijetom za dva i po meseca skinuo 16kg.

Strana 2 od 361 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •