Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Ok, dosta je bilo. XEROJ87 napusti temu molim te.
Zbog?
Zbog toga sto sam decku preporucio da smanji voce visokog GI jer dize insulin i dobio bespoentni backslash na 5 strana, da sam morao da pisem romane da odgovaram na prozivke, sirenje teme svaki put i nekulturno obracanje jednog clana koji je na keca rekao da lupetam gluposti, pa onda posle i jedan moderator?
Ja bih skontao da sam ja zapoceo celu temu i da sam ja nekoga naduvao prvi, ali ovako bi bolje bilo da se obratis Nemanji i Weaselu.

Ja sam svakako bio resio da batalim pricu, ali su nastavili indirektno opet da prozivaju, ukljucujuci alfaunitsa.

My 5 cents, a sada se odjavljujem od ove raspravke, koja je bespoentna od pocetka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala, divan si.
 
Ako neko hoce da preuzme fitpass sa 30 ulaza, ostalo je 2 meseca + pola ovog oktobra, neka mi posalje pm.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako neko hoce da preuzme fitpass sa 30 ulaza, ostalo je 2 meseca + pola ovog oktobra, neka mi posalje pm.

Samo da javim i ovako javno (razmenili smo poruke) , da sam odustao. Pa javite se čoveku.
 
https://www.youtube.com/watch?v=tacZB9Sznzc

2h kvalitetnog razgovora o ishrani i vežbanju (potrebom čoveka za fizičkim aktivnostima, koliko god ovo danas glupo zvučalo). Preporuka da odgledate / odslušate.
 
Momci i devojke, otvorice se posebna tema za onlajn kupovinu sportskih preparata, dodataka i sl.

Nalazi se ovde: KLIK.
 
Da li je neko mozda kupovao u skorije vreme ili generalno prati (sobne) trake za trcanje? Koji bi bio neki najbolji izbor ako se gleda odnos ulozeno-dobijeno? Kupujem za devojku,a ne razumem se bas u trake. Budzet nije ogranicen,nesto bih kvalitetno,a da ne zauzima previse mesta. Mogu domace prodavnice ili kp sa nekom garancijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razmotri i elipticni trenazer, mozda je bolja varijanta.
 
Hocu,super predlog,jos manje mesta zauzima [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne volim te sprave nesto, ali to mi se svidelo. Kada su ti noge/zglobovi umorni od trcanja, i drugih aktivnosti. Uvek mozes dobar kardio da odradis bez jakog pritiska na zglobove, i celo telo radi.
 
Licno mislim da te sprave nisu za kuce/stanove. Jedino ako imas neku garazu ili slicno, koju stalno vetris.
 
Drugar mi kaze da ozbiljne trake nisu za kucu, malter otpada od vibracija. Ja hteo da kupim i izbio mi je ideju iz glave.

Tapatalk from Poco loco
 
Elipticni trenazer nije mnogo bucan, niko mi se nije zalio. Medjutim ja sam tada bio malko tezi a trenazer je bio neki kunf fu, tako da sam uspeo da ga polomim. Pukla osovina usled ne bas idealne upotrebe. Tako da ako hocete elipticni trenazer preporuka je da se otvorite i uzmete neki jak brend koji pritom ima servis u Srbiji. Ovaj moj niko nije mogao da popravi a nije bilo ni delova.

Mene trake za trcanje opasno smaraju, elipticni trenazer je bolje resenje i od sobnog bicikla i od trake za trcanje.

Sto se sparine tice usled treninga, brzo se izvetri mada opet zavisi od osobe koliko se oznoji i slicno. Ja sam se znojio kao nenormalan dok sam bio debeljuca, mislio sam da nesto nije u redu sa mnom. Sada se bas moram pomuciti da bi se oznojio a zapravo se retko kada cimam toliko na treningu. Vise radim do tacke gde krecem da se znojim i zadovoljan sam rezultatima. Nisu bilderski rezultati ali se muskulatura promenila drasticno na bolje, a jedva da sam par kapi znoja pustio od takvog treninga (sklekovi, zgibovi, trbusnjaci). Ako hocete da se popravite malo jer ste mrsavi onda ne morate da se oznojite. Znojenje je za one sto testiraju limite (sto je izgleda opsti trend jer prosecan mlad decko danas fura misice bildera iz 60-tih) i debeljuce.
 
optimalno je uzeti kvalitetan polovni eliptični trenažer koji je još pod garancijom, s tim što je to malo teže naći
 
Malo pre sklopio, bench. Mora se kada si daleko od urbanih sredina. Nema ništa bolje od kung fua za vežbanje. :D
 
Šta se dešava sa sastavom Optimum Opti-men vitamina?

Čini mi se da je neko pisao nešto p otom pitanju.
Naručio sam kod nas sa meni nepoznatog sajta i stigla je kutija gde su maltene svi vitamini sa 5 puta manjom dozom. Na Optimum sajtu stoji puna doza, kao što imam i ja naručeno prošle godine sa iHerb-a, ali ovo sada od nas stvarno bezobrazno manja koncentracija.

Jel se radi o falš robi, kopija (mada valjda onda ne bi štampali manje doze na kutiji) ili šta je već u pitanju?
 
Da nije slucajno problem u doziranju? Tipa ranije je doza bila 3 tablete i pisali su ukupnu kolicinu za dozu a sada mozda pisu kolicinu po tableti?
Lupio sam, stvarno ih nisam koristio pa nemam sa cim da uporedim ali to mi pada na pamet. Ako su stvarno smanjili kolicine toliko onda su smesni.

Tapatalk from Poco loco
 
Nije do toga. Isto 3 tablete i pišu sastav na 3 tablete.
Ostavili istu dozu mangana, povećali malo kalcijum, a sve ostalo 5 puta manje.

Slikaću obe kutije malo kasnije pa kačim slike. Iskreno, baš sam razočaran.
 
Au brate, sad mogu da zatvaraju firmu. Stvarno nema smisla da uzimas te vitamine po toj ceni kad su s tim kolicinama samo prosek. To imas svuda da uzmes :S:

Tapatalk from Poco loco
 
Da li je neko nasao kobe-like govedinu u BG? Znam da nema kobe, a mozda cak ni wagyu ili hanwoo, ali nesto slicno barem?
 
Vidjao sam angus govedinu u Metrou, japanska masirana goveda sto im pustaju muziku tokom klanja nisam vidjao kod nas. Cena angusa je kao da kupujes svezu tunu. Posto smo u Srbiji ne mogu a da ne priupitam, zasta ce ti to?
 
Evo sastava sa nove bočice Opti-men.
Sad me samo interesuje jel ovo lažnjak ili su stvarno promenili sastav?
c76e17e60094320d86eac8c3e4b2c8b2.jpg
b71cf93dca19704f48a65703fcc33d72.jpg
313030a08642780c40ab5d0fdd97b1b5.jpg
a8610c201496bc5a00c76062e3cd46c2.jpg
 
Iskreno? Ako je laznjak zasto bi promenili sastav na gore? Valjda bi uradili isto.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislim da je do trzista... US trziste nema limita koliko sme vitamina da bude u tabletama, mi verovatno uvozimo iz nekog EU trzista.
Evo u DE:
https://www.amazon.de/Optimum-Nutri...=UTF8&qid=1540309755&sr=8-2&keywords=Opti-men
Prilicno malo naspram iherb i UK Opti-men varijante.


Sto se tice govedine, angus nije isto sto i wagyu/hanwoo ;) A hocu zbog uzitka... biftek i lososa normalnog ne mogu naci vec preko godinu dana (za lososa ne bih ni rec "prihvatljivo" koristio koliko je los).
 
Znam da nije isto ali je najblize sto ima kod nas da se nadje. Kobe govedine nemas ni u Americi u slobodnoj prodaji da kupis, to je namenjeno skupim restoranima. To je tuga Srbije, kvazi kapitalisticka drzava sa najlosijim kvalitetom nazovi kvalitetne robe na svetu koja je skuplja nego takva roba u inostranstvu, pritom je napolju za tri ranga kvalitetnija. Vazi za sve proizvode sa kojima sam ja dosao u kontakt, sve od nazovi jacih i kvalitetnijih brendova kod nas je daleko losije nego ti isti proizvodi na zapadu.
 
Da imamo standard imali bi sve sto ima ostatak sveta. Te jako skupe stvari ovde nemaju prodju, suvise retko bi se prodavale, ne bi bilo stabilne potraznje.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa dobro, ajmo drugi ako su negde videli :)
 
Nazad
Vrh Dno