Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Pogledao na preporuku, jedva sam nekako izdrzao do kraja od svih gluposti. Posle gledao Joe Rogan diskusije o filmu, sa James-om iz filma, tu tek ima svega.
 
Poslednja izmena:
haha, to sam ukapirao, da bih mogao izvaliti vrata, baš zato što na njihovom YT kanalu postavljaju sidro u pravcu otvaranja, ali su tamo ALU vrata , i mogu se pošteno zabraviti, za razliku od naših kućnih...
Elem, hvala na savetima, imam još par tehničkih pitanja, ali pišem na PM...

SM-N975F
Kako ti se čine te trake, jesi stigao da probaš? Koliko opterećenje može da se napravi otprilike?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako ti se čine te trake, jesi stigao da probaš? Koliko opterećenje može da se napravi otprilike?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Jesam, odradio sam par treninga, do 30 minuta trajanja po treningu...Probao sam kao sa kružnim treningom za glavnih 6 mišićnih grupa, znači nikakva velika opterećenja, više je akcenat bio na većem broju ponavljanja, maltene kao tabata. Opterećenje može preko 120-130 kg kombinacijom više traka, ali sam ja probao sa dupliranjem do dve trake najviše, i kombinovao opterećenja koja meni odgovaraju. Inače zbog vratne DH ni ne smem nikakva velika opterećenja, a i tokom samih vežbi mora se izuzetno voditi računa o držanju vrata i kičme...
Činjenica je da je potrebno određeno vreme da se vežbe isprobaju i nađu one koje tebi odgovaraju, i na kraju nauče da se ispravno rade, ali materijala svakako ima dovoljno na internetu. Ja sam sve u svemu, zadovoljan, i preporučio bih ovo samo onima koji su spremni da posvete malo vremena da nauče koristiti gume....

SM-N975F
 
ja sam uzeo jednu gumu za kući za ovu situaciju, al dismr na recikliranu gumu baš pakleno
 
Da li je neko koristio one elasticne trake?

Konkretno bi ih koristio za sklekove, iskustvo anyone?
 
Da li je neko koristio one elasticne trake?

Konkretno bi ih koristio za sklekove, iskustvo anyone?


ја, добре су што дају поптуно другачију врсту оптерећења од тегова или свог тела.
можеш да радиш неке вежбе и покрете који су са теговима или опасни или бесмислени.
суштински, најбоље су за загревање, и за пут.

да радиш само са њима, може ал мсм да је то безвезе.
углавном, другачије нападају влакна од тегова, и зато су јако добре.

узми 2-3 слабије, па их спајај да добијеш јаче оптерећење.
нећеш се покајати извесно, можеш и да их носиш са собом у парк.
 
koristio sam ih za vežbe za noge. dobro su se pokazale, noge sam ojačao i povećao izdržljivost, što mi je bilo dosta bitno zbog nekog hroničnog problema.
od zimus sam na nekoj fizikalnoj terapiji za leđa pa odavno nisam radio vežbe za noge. trebalo je pre 3 nedelej da pređem na sledeću fazu vežbi za leđa u kombianciji sa drugim vežbama (noge, ruke itd)

koristim trake marke Theraband, stigoh do crne. mislim da su ove u pitanju: https://www.theraband.com/products/...ional-latex-resistance-bands-6-yard-roll.html
theraband-progression-chart_.jpg
 
Poslednja izmena:
Vidi, imam ga, dobili smo ga na poklon. Daleko od toga da je to ne znam kakav blender. Te pare mozda i vredi, po regularnoj ceni nikako. Imam i gori blender ako hoces iskreno. Planirao sam omniblend da uzmem ili bar vegavitu koja su daleko visa klasa od tog ali obzirom da smo ga dobili... Ono, zavrsava posao, nije uopste rdjav ali daleko je od ozbiljnog blendera isto kao sto je daleko i bilo kakav gorenje ako cemo iskreno.
Sa svim tim blenderima je uvek frka sa pregrevanjem, ne smeju ni minut da rade u kontinuitetu ako mislis da ti potraju.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa šta to trebada blendaš minutu?
Inače taj nitribulet je za te novce prehajpovano sr...!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Npr. ako se pravi kikiriki puter, što ja i ljudi koje znam često rade.
 
Da li onaj Nutribullet vredi 6000 dinara kada je na akciji, ili ima nesto bolje za taj novac? Konkretno mislim da ovaj model: https://www.tehnomanija.rs/mali-kuc...mano-blender-nutribullet-600-5-pc_129010.html

Ili mozda ovo: https://www.bcgroup-online.com/blenderi/gorenje-bn-1000-w--_-vitaway-nutri-blender-39064

Nekako mi vise poverenja uliva Gorenje, sada citam da su ovi Nutribullet krsevi bez servisne podrske.

Jel može to čudo da iscedi sok iz cvekle?
 
Imam bol kod zgloba leve ruke koji se javlja samo kad uvijam saku ili npr dok je pod pritiskom taj deo..recimo kad radim sklekove ili zgibove podhvatom i jos neki primeri...ili kad se oslonim na tu saku. Sad je manji bol jer je proslo 2 meseca, ali ne mogu da pocnem sa treninzima.
Odmah sam uradio ultrazvuk kad je bio najveci bol medjutim ta mala privatna klinika (kod mene u kraju) mi nije pouzdana jer nije nista video..tj kao svenje super pa razmisljam da uradim opet u Euromediku.
Sta predlazete da uradim? Jel ok ultrazvuk ili ima nesto drugo? Evo slika da vidite o kom delu se radi.
3b63ed9b8a5673ec0c8514c3bd6c2a2d.jpg
 
Da li onaj Nutribullet vredi 6000 dinara kada je na akciji, ili ima nesto bolje za taj novac? Konkretno mislim da ovaj model: https://www.tehnomanija.rs/mali-kuc...mano-blender-nutribullet-600-5-pc_129010.html

Ili mozda ovo: https://www.bcgroup-online.com/blenderi/gorenje-bn-1000-w--_-vitaway-nutri-blender-39064

Nekako mi vise poverenja uliva Gorenje, sada citam da su ovi Nutribullet krsevi bez servisne podrske.

Dok sam izdejstvovao da mi zamene sekace/nozeve, moralo je skoro do policije da ide. Doduse, baba je uzela neku skuplju varijantu od skoro 20ak hiljada, celu penziju. A bio je u garanciji.
Smecurdija od aparata. Posle je poceo da propusta ispod nozeva... ma uzas.

Jedino sto sam pozitivno video sa top shopa je onaj Air Fryer. Dugo se razmisljam da ga uzmem, ali nikako da se nateram, ne znam da li u tom cenovnom rangu ima nesto bolje itd (9000 dinara). Sve ostalo sto sam probao, od kontur jastuka pre 15 godina, do eto nutribuleta, sve smece.
 
Poslednja izmena:
@Bobajakuda

Mozes uraditi RTG snimak rucja kao UZ rucja jer se na rtg prikazuju kostane strukture ali ne I tetive.
 
Poslednja izmena:
Dok sam izdejstvovao da mi zamene sekace/nozeve, moralo je skoro do policije da ide. Doduse, baba je uzela neku skuplju varijantu od skoro 20ak hiljada, celu penziju. A bio je u garanciji.
Smecurdija od aparata. Posle je poceo da propusta ispod nozeva... ma uzas.

Jedino sto sam pozitivno video sa top shopa je onaj Air Fryer. Dugo se razmisljam da ga uzmem, ali nikako da se nateram, ne znam da li u tom cenovnom rangu ima nesto bolje itd (9000 dinara). Sve ostalo sto sam probao, od kontur jastuka pre 15 godina, do eto nutribuleta, sve smece.
Uglavnom je tako, sve bude smece, kvalitet low budget uredjaja po ceni dosta vecoj. 6000 je neka granica gde za te pare taj blender i nije los. Po punoj ceni bih u radnji sibao prutom ljude koji stanu da ga pogledaju. Kazem, u zivotu ga ne bih kupio, dobio sam ga. Nije potpuni krs, imam i gori. Ume solidno da usitni, moze da koristi za neke stvari. Za pravljenje kikiriki putera ne moze, nema sanse da usitni toliko, ne ocekujte ludorije nikakve.

Tapatalk from Poco loco
 
Zaista ne bih znao sta je u pitanju ali bolje obavi oba pregleda - rtg - taj snimak cita radiolog i tu mozes ustedeti neku kintu ako recimo uradis u drzavnoj ustanovi pa onda lepo uzmes te nalaze i snimak i nadjes privatno gde odraditi uz rucja ali da si ovog puta siguran da je izbor specijaliste -klinike dobar . Dalje ce oni reci .

Mada ako zelis izbeci zracenje radi prvo UZ i ako proceni specijalista da treba rtg snimanje onda i to odradi.

Mislis da nije tetiva upitanju? UZ sam radio i navodno nije nista, ali sumnjam u strucnost te osobe koja je radila.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na savetima, definitivno preskacem Nutribullet.
 
Ja bih to sve kupovao u Lidlu, nije sve istog kvaliteta, ali može da se probere, garancija je 3 godine, verujem da neće praviti problem, do sad sam vračao u roku od 30 dana od kupovine bez komplikacija.
Naravno kvalitet nije vrhunski, koliko para, toliko muzike.
 
Drugari, molim vas za preporuku za neku iole kvalitetniju vijaču, nešto sam se naložio da počnem da je koristim, gledam po KP, ali ne znam šta da gledam :) Lageri, sajla, cena, svaki info mi znači :)
 
Vijacu koju imam i odlicna je Body Sculpture kozna sa tegovima u rucicama ( dal oko 200grama) , e sad pitanje je da li ti treba bas takva vijaca.

Obrati paznju na :
dužinu vijače. Kada stanete na sredinu kanapa ručke treba da su otprilike do visine grudi( do pazuha)
 
Ne znam za ova nutri čuda ali običan blender ne može. Za sok samo sokovnik. Veruj mi, probao sam. :D


Isto mislim i ja, zapravo SOK od cvekle, msm da ništa u kućnim uslovima i ne može da odradi.
Šta ja radim, uzmem cveklu, obarim do 1/3 recimo, tek malo da omekša, i onda to sa tom istom vodom, izmućkam u onim mutilicama.
Dobiješ nešto vrlo vrlo slično onim skupim cedjenim sokovima od cvekla po 400-500,00 RSD iz rode i maxija.
A imaš celu cveklu!
Od 1 cvekle se dobije i 1L, tj kolko staviš vode, vrlo gustog soka.
Isto ovo može i sa svežom, al ostaju grumuljice, a opet cvekla je prepuna i OXALATA, pa bolje da se malo makar odkuva, za stalnu upotrebu.

Nije cvekla naivna, prepuna je nitrata, i opasno diže kiseonik u tkivima.

U onu smesu možeš da dodaš i malo šećera, i 1-2 tableta vitamina C, i može onda da stoji u hladnjaku i do 4-5 dana!

Uostalom jedino povrće koje ima svoj sopstveni dodatak ishrani!

google/ beetroor supplement
https://www.google.com/search?q=bee...ECA4QAw&biw=1424&bih=903#imgrc=ag134Y0Ua1P6qM
 
Poslednja izmena:
poceo sam sa kucnim vezbama uz pomoc nekih andoid aplikacija i kontam da ce biti ok ovo sto sam izabrao, ali mi samo fale vezbe sa bucicama, pa me interesuje da li neko ima iskustvo i preporuku neke aplikacije u kojoj se vezbe zasnivaju mahom ili iskljucivo na bucicama? pogledao sam vec na google play, ali ih ima brdo, pa reko aj da pitam ovde... iako znam dosta vezbi, hteo bih da se ovaj put potpuno oslonim na neki "program" i da ga se pridrzavam.... hvala puno :)
 
poceo sam sa kucnim vezbama uz pomoc nekih andoid aplikacija i kontam da ce biti ok ovo sto sam izabrao, ali mi samo fale vezbe sa bucicama, pa me interesuje da li neko ima iskustvo i preporuku neke aplikacije u kojoj se vezbe zasnivaju mahom ili iskljucivo na bucicama? pogledao sam vec na google play, ali ih ima brdo, pa reko aj da pitam ovde... iako znam dosta vezbi, hteo bih da se ovaj put potpuno oslonim na neki "program" i da ga se pridrzavam.... hvala puno :)
Koristim jefit i gym workout aplikacije,tj kombinujem. Ima dosta primera sa bucicama.
 
Nazad
Vrh Dno