Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Znaci svi preporucujete tefal? Ja trenutno koristim ovaj metalac, ali je dubok, pa mi treba neki klasican za przenje jaja, belog mesa itd.
 
Tefal bez razmisljanja. Odnos kvaliteta i cene je vrhunski, dobri su a nisu preskupi. Imas po klasama nekoliko razlicitih serija. Ne moras da ludujes sa nekim skupim. Neki od tiganja se koristi svakog dana kod mene, nekada i vise puta. Nemam bas nikakvu zamerku. Nista se ne lepi, lako se peru, hrana ukusna.
Isprobavacu vremenom i sa nekim skupljim ali za sada sam miran s ovima.

Tapatalk from Poco loco
 
Ima neka akcija u tehnom... trenutno, a vidim i da ima raznih serija. Ne bih davao 3 - 3.5k na ove skuplje, deluju da su dobri i ovi do 2k din.
 
Vrlo su dobri i tiganji u Metrou, njihov brend, proffesional linija. Jedino sto imaju ručku dužu od standardne. Jeftiniji su od ekvivalentnog tefala.
 
Ја сам скоро размишљао о замени већ оштећеног керамичког тигања па сам читао све и свашта. Тефлон не подноси високе температуре па је ту керамички премаз бољи али код оба није паметно користити када се премаз оштети. Тефал је трећа прича, ни оштећен није штетан и може да се без опасности користи...
Tefal je brend, čiji tiganji imaju teflonski premaz...
 
Našao sam neki Tefal, power glide, otići posle da ga uzmem pa javljam kako se pokaže, hvala na savetima.

OnePlus 6T
 
Tefal je brend, čiji tiganji imaju teflonski premaz...
Не знам колико је ово реклама а колико су чињенице. Читао сам и објашњења шта је шта, који премаз садржи ово или оно, шта је штетно ... али се нисам трудио да запамтим.
Koja je razlika između tefala i teflona, budući da većina prosečnih kupaca ne pravi razlike među tim vrstama materijala.

– Ljudi često poistovećuju naziv tefal sa nazivom obloge. „Tefal” ne koristi teflon, već sopstvenu nelepljivu oblogu. Kada govorimo o „Tefal” posuđu, reč je o patentiranoj nelepljivoj oblozi koja ne sadrži olovo, kadmijum i PFOA kiselinu (perfluoro-oktanska kiselina). PFOA kiselina se koristi za nanošenje nelepljive obloge – nestaje u prvih nekoliko minuta nakon izlaganja površine temperaturi od 420 C ili višoj – objašnjavaju u ovoj kompaniji. Kako kažu ove dve supstance su izuzetno opasne za zdravlje. Olovo je otrovan metal koji može da izazove oštećenje centralnog nervnog sistema i može dovesti do poremećaja cirkulacije i moždanih funkcija, dok je kadmijum umereno otrovan metal korišćen za bojenje. Udisanje može dovesti do oštećenja disajnih organa.

– „Tefal” posuđe je bezbedno za upotrebu i kada se nelepljiva obloga izgrebe – ističu.
 
Ti navodno keramicki tiganji u principu nemaju veze sa keramikom vec je samo u pitanju neka providna vrsta nelepivog sloja preko keramike koja je verovatno ista kao teflon.. Isto kao i teflon posle odredjenog vremena upotrebe propadne i pocne da se guli, zato bolje koristite silikonske kasike i spatule, duze ce trajati... Doduse tefalova profi, najskuplja serija vajno moze i sa metalnim kasikama ali ipak kosta 2-3 puta vise od ovih obicnih...
 
Taj Profi Tefal mi traje preko 10 godina. Dobio i drugi (veći prečnik) pre 2 godine koji poučen dosadašnjim iskustvom ne koristim za prženje stvari koje plivaju ulju ili se delimično ugljenišu pri spremanju i izgleda kao nov, a garantujem da će duplo duže.
 
Aj da pitam...mozda je neko imao slicnu situaciju ili jednostavno zna u cemu je problem.
Od aprila do oktobra 2018-te sam bio aktivan sa tegovima i bio sam na dijeti koje sam se maksimalno prdrzavao.
600g b.mesa, pola ella sira, 130g ovsenih, 5 celih jaja, 300-400g pirinca, salate, masl. ulje
Inace sam uvek bio sportski gradjen (vitak-mrsav)...189cm - 80kg. Iz nekog cudnog razloga mi je to sve dosadilo i naglo sam prestao, a u tom trenutku sam imao oko 86kg i po meni nikad bolje nisam izgledao.
Moje pitanje nakon godinu dana je:
Da li je moguce da mi se zbog tako niskog unosa masti (rekao bih oko 40g) smrsam u obrazima? Tacnije desni obraz mi je "upao" da se tako izrazim dok je levi normalan. Koliko god jeo nikako da se popravim u tom delu.
 
Da li se na domacem trzistu moze naci myprotein kikiriki puter? Kantice su od 1kg

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Na facebooku ima my protein nabavka stranice, ali ne verujem da imaju na stanju vec i oni porucuju.

Najjeftinij i najbolje ti je u drugoj temi o suplementima pitas kad neko narucujee i prikljucis se i naruciss sta god hoces.
 
Na facebooku ima my protein nabavka stranice, ali ne verujem da imaju na stanju vec i oni porucuju.

Najjeftinij i najbolje ti je u drugoj temi o suplementima pitas kad neko narucujee i prikljucis se i naruciss sta god hoces.
Hvala kolega, zanimljiva varijanta.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja ne nalazim temu o suplementima na forumu, može link? Hvala
EDIT: Našao
 
Ima li neko dobar pre-workout da preporuci? Do sad sam koristio Optimum Nutrition Golden Standard i sasvim sam zadovoljan ali bih hteo da promenim jer sumnjam da mi izaziva malo jače podočnjake sledeći dan.
 
Horse je na tržištu dugo, kada se pojavio pričalo se u mom da je "hemija" da nije suplement kolko dobro je "radio". Sada mu je cena jaka. Čuo sam da je od NO-reaktora dobar i "The Beast".

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ima li neko dobar pre-workout da preporuci? Do sad sam koristio Optimum Nutrition Golden Standard i sasvim sam zadovoljan ali bih hteo da promenim jer sumnjam da mi izaziva malo jače podočnjake sledeći dan.

Jel ima razlike izmedju tih pre-vorkautova i obične kafe/ čaja, sa šećerom?
 
KAkve secer ima veze sa no reactorom ?

Ako obicna kafa caj ima u sebi osim kofeina Citruline malate i ostalo sto ima pre vorkaut onda nema razlike.
 
Poslednja izmena:
KAkve secer ima veze sa no reactorom ?

Ako obicna kafa caj ima u sebi osim kofeina Citruline malate i ostalo sto ima pre vorkaut onda nema razlike.

Sa No-reactorom i nema, al ima sa preworkoutom.
 
Neko unosi secer kao pre treninga ? Why ?


NIkad nisam uzimao bilo sta od toga pa zato pitam koja je poenta secera u prew.
 
Poslednja izmena:
Neko unosi secer kao pre treninga ? Why ?


NIkad nisam uzimao bilo sta od toga pa zato pitam koja je poenta secera u prew.

Pa bukvalno svi u pro svetu, sve je to smislio Šarčev u suštini. Miloš je na 100 mesta pričao o tome, al sad nema sile da nadjem.
Našo sam jednog drugog lika:
https://youtu.be/yJ9hTOsUxe0?t=88

Šta je suština? Da se krv PRE treninga, kao i posle, ZASITI sa aminokiselinama i GLUKOZOM, da bi ODMAH se sve to upucavalo u mišićna vlakna.
To je uprošćeno, al ako naletim gde Miloš priča o tome, okačiću a ako te zanima, probaj sa ovom pretragom

milos sarcev+preworkout meal+sugar
...
Ta mala količina šećera, tipa 15-20gr ili čak do 80gr za pro bildere, je u stvari kao potpala za vatru, dok ne krene tvoja glukoza iz krvi da se troši i glikogen, i da spreči razgradnju mišića za energiju.
 
Poslednja izmena:
Ako je poslednji pasus citat onda nemam reči. Veze nema.

Šećer pre treninga je dobar samo ako si prodavac pre-workout suplementa.
 
Pa bukvalno svi u pro svetu, sve je to smislio Šarčev u suštini. Miloš je na 100 mesta pričao o tome, al sad nema sile da nadjem.
Našo sam jednog drugog lika:
https://youtu.be/yJ9hTOsUxe0?t=88

Šta je suština? Da se krv PRE treninga, kao i posle, ZASITI sa aminokiselinama i GLUKOZOM, da bi ODMAH se sve to upucavalo u mišićna vlakna.
To je uprošćeno, al ako naletim gde Miloš priča o tome, okačiću a ako te zanima, probaj sa ovom pretragom

milos sarcev+preworkout meal+sugar
...
Ta mala količina šećera, tipa 15-20gr ili čak do 80gr za pro bildere, je u stvari kao potpala za vatru, dok ne krene tvoja glukoza iz krvi da se troši i glikogen, i da spreči razgradnju mišića za energiju.
Dizanje insulina(koji ce vrlo brzo pasti) pre treninga ne moze nikako da pomogne bilo cemu.
. Kad budes izimao humalog ili bilo koji insulin kao sto uzima sarcev i ljudi koje on treninra onda ima poente da googlas : milos sarcev+preworkout meal+sugar
Ako nisi na isnulinu prost secer ima koristi samo posle treninga.
 
Dizanje insulina(koji ce vrlo brzo pasti) pre treninga ne moze nikako da pomogne bilo cemu.
. Kad budes izimao humalog ili bilo koji insulin kao sto uzima sarcev i ljudi koje on treninra onda ima poente da googlas : milos sarcev+preworkout meal+sugar
Ako nisi na isnulinu prost secer ima koristi samo posle treninga.

Ma sitan je taj insulin, od 15gr šećera, najbolje da probaš da vidiš, to ti je kao ono kad na selu ljudi uzmu kocku šećera i vodu.
Šarčev jeste težak hemičar, al mnogo njegovih saveta deluje i na nas običnjake.
 
Ma sitan je taj insulin, od 15gr šećera, najbolje da probaš da vidiš, to ti je kao ono kad na selu ljudi uzmu kocku šećera i vodu.
Šarčev jeste težak hemičar, al mnogo njegovih saveta deluje i na nas običnjake.
Deluje vecina saveta, ali nikako oni sto se ticu uzimanja secera, obzirom da kad si na insulinu ciji je on jedan od najvecih ako ne i najveci pobornik nisu iste potrebe za secerima i ostalim ih kao kad nisi.

Ja kolko znam prostim secerima nema mesta pre i u toku treninga, samo posle. Mozda gresim.
 
....
Ja kolko znam prostim secerima nema mesta pre i u toku treninga, samo posle. Mozda gresim.

Šarčev je tu svoju filozofiju stvorio još ovde u SFRJ, dok je bio prirodan, a insulin je dodao tek posle, u US.
Dakle, na početku je koristio prost šećer, da bi podigao insulin, i spakovao sve ono što je natrpao u sebe pre treninga, da se ne gubi koristan trenutak velikog priliva krvi.

Najbolje je da probaš, ti ili bilo ko drugi. Ako odradiš bolji, jači trening, sa više krvi u mišićima, skratiš vreme oporavka, odmorniji si na samom treningu, onda ne vidim razloge da se ne radi tako, tj da se ne koristi prost šećer PRE treninga.

I to ne sam, već sa kofeinom, tj crnim čajem ili kafom, što je sve dečija igra, šta hemičari koriste sve.

Ja imam druga koji je na steroidima, i znaš od čega on raste? Od pasulja, pilećih krilaca i sira! Toliko su jaki ti steroidi, a običan čovek bi od toga u najboljem slučaju dobio trbuh!

Da završim, probaj, pa vidi, a pre toga jedi neki sir, tj sporim belančevinama, da imaš nešto u krvi za vreme treninga, pa vidi.
 
Nazad
Vrh Dno