Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Imaju li smisla ovi vitamini što uzimate ?
Tj da li ih telo absorbuje ili samo projuri kroz urin ?
Citah negde da ovi vitamini ne mogu da se absorbuju, tako da nemaju nikakvu svrhu.
Da li je to tačno?


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Mislim da je do trzista... US trziste nema limita koliko sme vitamina da bude u tabletama, mi verovatno uvozimo iz nekog EU trzista.
Evo u DE:
https://www.amazon.de/Optimum-Nutri...=UTF8&qid=1540309755&sr=8-2&keywords=Opti-men
Prilicno malo naspram iherb i UK Opti-men varijante.


Sto se tice govedine, angus nije isto sto i wagyu/hanwoo ;) A hocu zbog uzitka... biftek i lososa normalnog ne mogu naci vec preko godinu dana (za lososa ne bih ni rec "prihvatljivo" koristio koliko je los).
Da, u tome je caka. Ništa, od sada samo iHerb. Vidim ima ga i vitscost. Koliko je tamo isporuka, ako je neko naručivao?
I odakle šalju (jel pun sastav ili je EU oskrnavljen)?

Apsorbuju se, naravno ne svi. Zavisi i od hrane koju uzimaš uz njih, kao i od realnih potreba. Da imaš problema sa kosom/kožom/metabolizmom i slično ili si na dijeti (što niži procenat masti to više) bi itekako video razliku sa i bez vitamina.
 
Ja, imaš i na KP, "gumene rastegljive trake za trening", otprilike to su reči za pretragu.
Raspored opterećanja po bojama se razlikuje, al uzmeš 2-3 pa radiš sa 2 istovremeno, recimo, itd....
Kako su se pokazale? Odlično.
Pazi raditi samo sa trakama, tj federima, isto je to, je po meni bezveze, ALI kao dopuna su odlične.
Potpuno drugačija vrsta opterećenja se postiže sa ovim gumama, u odnosu na tegove ili slobodno telo, i što je još bitnije, možeš raditi složene pokrete koje ne možeš sa tegovima.
Isto važi i u suprotnom smeru, tegovi prema trakama.
Najbolje je raditi negde na nekoj penjalici da ih zategneš, al može i sam sa sobom po kući.
ZA ZAGRECVANJE SU ODLIČNE!
Sve u svemu, koliko koštaju, vrede svaku paru i više, kao dodatak i promena vrste pokreta i opterećenja.
Samo, treba raditi sa rukavicama, da ne ojedeš dlanove.
Ima gomila vežbi po YT, i uopšte nisu naivne, opet kažem kao dopuna i promena su vrh!
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.
Mene konkretno interesuje kvalitet tih traka, koji brend ste koristili...
Koje su dobre, a povoljne?

Znam čemu služe, kako rade, za šta se sve mogu koristiti i kakve efekte imaju.
Lično, trebaju mi za istezanja, zagrevanja, male mišiće, rehabilitaciju, a onda i kao dodatak u teretani (čučanj/benč/... sa njima zakačenim za tegove i slično) i pliometriju.

P.S. Ruke što su dobile žuljeve od mrtvog više od toga ne mogu :)
 
Kvalitet? Šta znam, ovako na slepo sa alija, ja bi uzeo samo najjevtnije, ove moje sa KP, rade posao, a rekao bih da one po US, što sam gledao su bolje.
Imaš u intersportu, čini mi se, baš baš dobre, vidi se da je 3x bolja guma, al opet, nije bitno koliko će trajati, makar meni, rade i jedne i druge isto.
Uglavom, ove najjeftinije sa KP, sasvim su zadovoljavajuće.
 
Koristio sam ih ja dok sam bio u gipsu :) kao zamjenu za tegove. Uzeo sam neke srednje cijene (ni najskuplje, ni najjeftinije), ne sjecam se proizvodjaca, a odmah bacio kutiju. Ako ih cuvas, mogu bas dugo biti. Ako je bilo gdje zakacis na nesto iole ostro, naravno, puca pri rastezanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka za neki pulsmetar što se nosi oko ručnog zgloba? Ništa osim te funkcije mi ne treba, bitno mi je da bude što jeftiniji. I da bude precizan naravno.
 
Sećam se da je neko pomenuo novu temu gde se diskutuje o suplementima i tim stvarima, ali ne mogu da je nađem, pa zato sad pišem ovde. Ako neko može da pošalje link, bio bih mu zahvalan. :)

Otkad MyProtein ima novi brending (koji je pritom užasan)? I da li je naručivao neko sa novog sajta? Baš mi je odbojan sad, ne znam što...
 
E ako i ovo uvedeno u temu....
 
Па то је и основа целе теме, мишићи који се виде. Не борба против седења.
 
sport ko sport, a mišići koji se vide imaju malo veze sa obaranjem ruku :) ima mnogo mišićavijih koji ovoj dvojici ne mogu ni da prismrde :)
 
Zamalo da pogodis. Dennis jaci jedno 3 puta.
 
Zamalo da pogodis. Dennis jaci jedno 3 puta.

Ne bi mu ni traktor pomogao da uopste mrdne Denisu ruku. :D Strasno koja razlika u snazi. U onoj sedmoj rundi sto ga Denis malo pustio da mu obori, Devon zapeo iz petnih zila, a Denis deluje kao da drzi posluzavnik.
Mozda bi ga dobio desnom rukom da je mec bio tamo neke 2010/2011 kad je Devon bio najjaci. Tad je dobio Lupkesa i Johna Brzenka 6-0. Ovako Larratt oslabio, deluje mi ko neki kardio biciklista, a Denis jaci nego ikad. Jos na sve to mec levom rukom, a levom Denis nikad nije izgubio.
 
Zakasnio mec jedno 6-7 godine.
Kao i Kasparov sto sada odigra neki blitz turnir.
 
Moze ovo u neku drugu temu? DOdaci su barem imali veze, ali sport je skroz OT i za forum, a posebno za ovu temu :)
 
Ček, Alfa, 3-4 posta o obaranju ruke te već zivciraju, šta misliš, kako je nama bilo sa 700+ postova o naručivanju praha?

F1
 
Moze ovo u neku drugu temu? DOdaci su barem imali veze, ali sport je skroz OT i za forum, a posebno za ovu temu :)

Nema potrebe, ovaj mec je zavrsen... Na taj mec se cekalo desetak godina, al' na zalost dosao je prekasno. Praskovi su bili 90% teme, ovo je 0.0001%. Svako ko ozbiljnije trenira zna da praskovi nisu nikako cudo, vec bacanje para. Pitao sam cisto onako da vidim da li neko prati obaranje ruke, kakve veze ima mozda neko na forumu i trenira to. Postaje malo popularniji taj sport i kod nas.
 
Ček, Alfa, 3-4 posta o obaranju ruke te već zivciraju, šta misliš, kako je nama bilo sa 700+ postova o naručivanju praha?
Ali obaranje ruku je skroz druga tema. ITevci smo, verovatno mozemo i sami da ucestvujemo, to je jedini sport koji svakodnevno/svakominutno vezbamo :D

Uz to, podeljena je tema.. zalili ste se, dobili ste (meni svejedno). Imam i ja pravo da se zalim valjda? :D
 
Nemas!











:p

Nece vise o tome u ovoj temi i resena stvar. Nema potrebe za drugom.
 
Prihvata se kompromis :p
 
Imate danas fitpas karticu na popustu 50%

p.s. Mogu i da vam posaljem link pa ako neko nema karticu da se registruje, dobice i dodatnih 30%. popusta.

12 termina - 840 dinara

16 termina - 980
 
Ja prodajem onu FitPass sa skoro 6m full preostalo za 8K :)

Ajde, da se ne baci :) A i jeftinije nego sadasnji paketi sa popustom.
 
Meni taman prosle nedelje istekla i uzeo sad ovaj full paket 31 termin za 1900, cu da se bahatim sad svaki drugi dan izmedju teretane bazen i sauna:D


Inace jos i povodom otvaranja ovog novog pro gyma u (sere)promenadi ns, za dz su svi treninzi tamo od pet-ned.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno