»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 348 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 5212

Tema: Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Tema da bi mi koji sedimo za kompovima mogli da podelimo iskustva sa raznim programima, ishranom i fitnesom, a nisam siguran da je ovakva tema vec bila.

Ja sam posle jedno 4 godine apstinencije od vezbi i iskljucivo na sportovima (fudbal, kosarka, 5 od 7 dana u nedelji) krenuo u veoma jak trening i u velikom hajpu trenutno zbog toga pa bih voleo da podelimo iskustva oko sporta, ishrane, treninga i svega sto ide uz to

Koliko vas trenira, vozi bajs, ima fizicke aktivnosti, programe, sportove, a da ste posveceni IT-u prevashodno ?

Member Avatar korisnika AMD Gamer
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        430
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2400 Contac 21
        • MoBo: Gigabyte z68ap-d3
        • RAM: Kingston 2x2 GB 1333 mhz
        • VGA: MSI 7790
        • MON: Benq GW2255
        • HDD: Patriot Blaze 120gb SSD + Samsung F3 500GB
        • OPT: Optiart DVD-RW
        • Case: Ms Industiral Winston/ Raidmax RX-600-AF
        • SND: Integrusa
      4. Odlicna tema, mislim da je jedna ovakva tema jako pametna i korisna
        Pa da pocnemo, trenutno ne treniram nista (trenirao karate i fudbal) vec se skoro iskljucivo baziram na body weight vezbe, to su uglavnom zgibovi, sklekovi i trbusnjaci sa velikim varijacijama, nekad stavim opterecenje (napunim ranac knjigama i sl.) a nekad bez, igram fudbal i tenis, vozis bajs (90% sobni) i nekad trcanje ili hodanje. Trenutno radim na body fat-u jer zelim da bude oko 10%, sad imam oko 14% po nekoj mojoj gruboj proceni. Baziram se na Cardio + Body Weight vezbe i naravno sredjena ishrana (koliko je god to moguce u Srbiji). Izbacio sam iz ishrane cokoladu, slatkise, sokove i sl. gluposti i ishrana se bazira na mesu i vocu i povrcu. Unosim oko 2000 Kcal dnevno jer zelim biti u deficitu zbog body fat-a (preporuceni 2600 Kcal).
        Od suplemenata ne uzimam nista, osim ponekad vitamin C i cink ( sa selenom). To je to sto se tice mog bavljenja sportom Voleo bih da cujem i druge clanove
        Intel 4 life.

Member Avatar korisnika Rapture
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        4.455
        Jel si izbacio iz ishrane i
        Spoiler:
        herbiko sa medom
        ?

Member Avatar korisnika mean_machine
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.280
      7. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 945
        • MoBo: Sabertooth 990fx R2.0
        • RAM: 8GB
        • MON: 24" FHD
        • Case: Raidmax Sigma
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 2
      8. Tokom dana radim sa laganim buckicama od 5kg i dva tegom od 20kg tj dugacka sipka i 2x5kg, imam jos 2x5 ali mi se desi da nesto povredim (misic neki) kad radim sa 30kg do 20kg mogu bez problema kad god hocu ne moram da se zagrevam i pazim.

Ne forsiram se ali gledam da svaki dan odradim npr. 50 dizanja kombinacije od 20kg i koliko sam raspolozen sa buckicama. Imam i suvo veslo pa i veslam (pustim drzavni posao gledam i veslam jer prilicno smor).

U sustini gledam da brze mrsam (samo dijeta ne radi posao) jer moram zbog masne jetre (godine koka kole, masne hrane i neaktivnosti) i da budem u kakvoj takvoj formi.

Sva tri obroka lagana. Od pecenja samo piletinu, a kuvano junetinu. Trebao bih i ribu da ubacim ali mi je cim spremanje. Izbacio sve stetno. Jedna do dve slatke vocke dnevno (zbog fruktoze koja je no no ako imate masnu jetru) limuna koliko hocu, povrca takodje (samo ono koje ne sadrzi skrob).

Nesto sto pokusavam da ustalim je jutarnji ritual da ujutru veslao izmedju 5-10min (moze i duze ali ko sto rekoh smori) na najvecem opterecenju pa onda kafa i dorucak.
        Menjao mean_machine : 31.03.2015. u 17:50

Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        430
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: Rapture Pogledaj poruku
        Jel si izbacio iz ishrane i
        Spoiler:
        herbiko sa medom
        ?
        Ne pominji mi to
        Intel 4 life.

Member Avatar korisnika Dzekson
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        1.339
        Konkretno moj slucaj je da sam 2011 imao tezak udes sa motora, a pre toga bio na 82 kile (182 cm) i ceo zivot bio razmazen po pitanju body fitness-a i izgleda, a onda je usled loma obe fibule i tibie nastupio gips od 4 meseca, sipke u nozi i gojenje od - 25 kila. 107 u trenutku skidanja gipsa, izgledao sam kao Patrik.

evo dan danas sam u borbi sa time, i tek od pre dve nedelje krenuo u zaista pravu borbu protiv kilaze i moram da podelim odredjena iskustva sa vama. probao sam SVE dijete, i promene ishrane, naucio podosta o nutricijama, ishrani i slicno i koliko god ovo zvucalo drasticno i nekima cak i uvredljivo - ishrana je samo "pomocni alat" u skidanju kilaze.

Etkins < za 2 meseca skinuo 1 kilo, meni razocaravajuci rezultati. Mozda i funkcionise da sam imao zivaca da toliko pazim i pisem sta jedem, ali mi je delovalo kao manje efikasna metoda

Ciklicna Keto dijeta < O boze kroz koji sam pakao prosao. jedes manje vise meso, pecurke i jaja i to je to. Rezultat je opet bio razocaravajuci jer sam skinuo samo 4 kile za dva meseca a u medjuvremenu poceo da smrdim na aceton, usled nula hidrata se osecao kao mrtvac i poceo da sanjam hleb i cokolade, ali bukvalno.

nakon toga sam imao periode kada sam jednostavno smanjivao unose, isao sam i na onu metodu "brojanja kalorija" i nista nije davalo rezultate.

e onda naleteh na tekst o efektima HIIT-a i kardio efektu koji HIIT izaziva. skinuo sam oba Insanity i Insanity-Asylum da vidim o cemu se radi i sastavio sopstveni "inseniti" koji je podjednako intenzivan kao Asylum ali sa vise akcenata na odredjene misice koji su mi "splasnuli" za ove 4 godine.

2 x 40 min dnevno, sa razmakom od 8 sati:

20 sklekova
        25 ravnih trbusnih
        50 jumping jack-ova
        20 kosih sklekova
        30 cucnjeva
        50 vijaca

i tako u krug dok ne prodje 40 min, pauza izmedju dve vezbe je izmedju 15 i 20 sekundi.

Ne moram ni da pricam koliko se umre, vec na 20om minutu i kako jedan trbusnjak pred kraj vezbanja traje i po 6-7 sekundi, ali posle citanja svega i svacega na internetu, dosao sam do jedne stvari koja je zapravo tacna - ovo izaziva trajni efekat koji przi fat naslage u telu veoma veoma dugo nakon vezbanja. E razlog sto rekoh da sam ishajpovan je sto sam skinuo 8 kila za 2 nedelje, sa sve merenjem vode. dakle 8 kila sala, a ishrana je promenjena samo tako da jedem normalan dorucak, rucak kod mojih ("mamin rucak") a za veceru izbegavam da jedem previse ugljenih hidrata. Ocu da kazem da mi je opusteno i palacinku da pojedem ako mi se hoce, jer je ovaj trening poceo da me bukvalno reze.

Elem, cuo sam od drugih da je sve individualno i da ovakav efekat koji sam postigao uopste ne mora da funkcionise kod drugih, ali ja sam prezadovoljan. Voleo bih da imam volju da predjem i na neku ekstra zdravu ishranu ali to je u srbiji em skupo, em sam provalio da mozak ima problema sa osnovnim funkcijama, ako nema bar trunke hidrata.

@AMD Gamer - jel imas neke specificne obroke, poput recepata od integralnog pirinca, vocnih salata, i slicno .. ? Ja sam pokusao, iskreno, ali mi je pirinac negde tu u rangu sa onim integralnim keksovima i Rice cake po nemanju ukusa
        Menjao Dzekson : 31.03.2015. u 19:09

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.242
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      15. Nije toliko bitno koliko se jede koliko je bitan kalorijski unos tokom dana prilagodjen fizickoj aktivnosti...dakle ako se uzme da je prosecan dnevni unos za muskarca oko 1800 - 2000 kalorija, ako se to smanji na 1400 - 1600 ili manje uz normalnu fizicku aktivnost ce se smrsati bez problema, jer nema odakle da se telo goji kada dobija manji kalorijski unos od onog koji mu je potreban za dnevni rad...
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Moderator Avatar korisnika weasel
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.245
        Khmmm nije toliko bitan kalorijski unos tokom dana , vec je bitan iz cega se uzimaju te kalorije(makronutritienti).

2000 kalorije iz cipsa nije isto kao 2000 kalorija iz mesa (lupio primer)

Brojenja kalorija je najveca moguca glupost.

Brojenje proteina / ugljenih hidrata / masti vec ima smisla.
        best by the test

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.242
      18. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      19. Dobro nisam do detalja napisao ali se podrazumeva valjda neka zdrava logika..pa nece valjda neko da uzme i da se hrani sa 60 gr masti dnevno

Ne mozes brojati proteine, vec kalorijsku vrednost koju dobijas iz njih, tako da naravno da moras da brojis kalorije, ali iz proteina, masti i ugljenih hidrata naravno

EDIT: Samo da dodam da su ovsene pahuljice odlicne za svakodnevnu ishranu bilo dijetalnu, bilo normalnu...

http://www.calorieking.com/foods/cal...kPTY4MjIz.html
        Menjao zechs : 31.03.2015. u 19:58
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Moderator Avatar korisnika weasel
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.245
        Zasto ne mgou da brojim proteine, UH i masti ?

i zasto moram da brojim kalorije ?

Ja sam vec naveo zasto je najveca moguca glupost brojenje kalorija jer time se nista ne postize, zdrava logika za peru nije isto sto i zdrava logika za misu , Ne kazem da ce neko uzimati samo 100 grama masti, ali nije isto dal ce neko uzimati 80% kalorija iz proteina a 20% uh, ili ce 50% UH 30 % masti 20% proteina.
        Takodje nije za marka koji hoce da smrsa, ili za Nikolu koji hoce da nabaci masu isti procenaant PR/UH/M
        Zato cu opet ponoviti karlorije su ogromna glupost. zato se i ne broje kalorije vec makronutritienti.

NO ako postoji razlog zasto ne mogu da ih brojim, navedi , prvi put cujem za to.

Ja sam sebi odredio da cu uzimati 240 grama proteina, 200 grama UH i 30 grama masti(nezasicene) (lupio sam iznose)
        I putpuno me ne zanima dal je to 1200 kalorjia ili 60 000 kalorija.

I po 3 put zasto to ja ne mogu da brojim ta 3 makronutritanta?(tako sam oduvek radio , ne znam gde gresim)
        Menjao weasel : 31.03.2015. u 20:28
        best by the test

Member Avatar korisnika hektor2
        Na forumu od
        Jul 2006
        Poruka
        4.221
      22. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2600 - LC power lc-cc-120
        • MoBo: MSI B450 Gaming Plus
        • RAM: 16GB DDR4 - 3000MHz
        • VGA: Msi GTX 1060/6gb Gaming X
        • MON: ViewSonic 27" :D
        • HDD: WD 0.64TB + 2TB Samsung+256 SSD+3TB hdd
        • OPT: Izbaceno odavno
        • Case: LC Power + Antec 700w
        • SND: Integra :)
        • LAP: Sony i7
        • Ostalo: Samsung nx3000, Panasonic GX80, Sony A5000, Mi Max 2, Mi Mix 2, OrangePi
      23. Pozdravljam temu.
        Pitanje za Dzeksona. Da li si posle te pauze od 4 god. odmah uzeo da cepas 2x40min dnevno gorenapisane vezbe. Mislim da bi sa ovakvim pocetnim tempom sutradan umro na mestu nema sanse da bi mogao da se pokrenes...

Member Avatar korisnika Massive Raider
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        132
        Tri puta nedeljno BJJ/Grappling, dva puta nedeljno teretana+trčanje.
        Preskočim tu i tamo koji trening kad kasno dođem sa posla. Inače mi je to izduvni ventil, posle dobrih batina koje dobijem ništa mi ne smeta i ništa me ne nervira.
        Pre dve godine sam skidao kilažu pa sam vodio računa o ishrani. Sad jedem sve samo sam alkohol skroz batalio.

Member Avatar korisnika dexter87
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.561
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core 2 Duo e7400@3.2GHz
        • MoBo: Asus P5B-SE
        • RAM: 4Gb ddr2 Kingston
        • VGA: Asus 3650 ddr3 (512mb) silent
        • MON: Asus VW193D
        • HDD: WD 160GB/WD 1TB
        • TV: VOX 32 YB600
      27. Ne radim neke posebne vezbe. Vozim rekreativno pomalo bicikl, volim da idem peske kad god mogu. Hleb, slatkise i testeninu sam sveo na najmanju mogucu meru, i nemam uopste problem sa kilazom 185cm/80 kg.

I jos nesto, "brzu hranu" ne konzumiram. Jedem vecinom kod kuce kuvanu/pecenu/przenu hranu iz domace kuhinje

Member Avatar korisnika Nikola_92
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        140
      29. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom X4 960t 3000Mhz
        • MoBo: Asus M5A99X EVO
        • RAM: 2x Kingston 4gb ddr3
        • VGA: AMD Radeon HD 6870
        • HDD: Segate 1TB , WD Blue 320GB
        • Case: Thermaltake V3 Black Edition
        • LAP: hp 6735s
      30. @Dzekson,od sledece nedelje krecem drugi mesec sa insanity programom i takodje mogu da potvrdim da deluje i da sam dosta smrsao,sto je dosta bitno svaki dan se rade vezbe istezanja sto meni dodatno prija i odgovara jer u vecini dana sedim za racunarom,pritom stekao bolju kondiciju.Primer ranije sam rekreativno isao u teretanu i radio osnovne vezbe za svaki grupu misica,pored toga sam i trcao,neki maksimum je bio 30ak min trcanja,nakon odradjene cetiri nedelje insanity programa isao sam 50ak min a mogao sam i duze.Sto se tice ishrane izbacio sam slatko, sokove,masnu i brzu hranu.Mislim da je dorucak najbitniji obrok tu uglavnom pojedem neko kuvano jaje (koje drzi sitost dugo) i ovsene pahuljice.

Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        430
      32. Moja mašina
      33. @Dzekson Nista specijalno, fora je samo da sam izbacio sve masno i nezdravo, nemam nikakve specijalne obroke vec samo izbegavam ono sto ne bi smeo da jedem.
        Sto se tice ukusa pirinca probaj da ga spremas u vodi gde se kuvalo povrce sa mesom (bujon) jer tada je ukus znatno bolji, ili da dodas neke egzoticne zacine ako imas volju to da radis.
        Intel 4 life.

Strana 1 od 348 123451151101 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •