Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Jel neko uzimao nutribullet preko kp? Vidim dosta je povoljniji ali ne znam kako da znam da li je original ? Jel neko ima iskustva??
Imas lepo u rodi zove se kiwi i kosta oko 5000 din i imas dve godine garancije. Radi odlicno
b648f8e5ddb86c9d4dbb2233c977cf6f.jpg


Sent from my SM-T700 using Tapatalk
 
Kad je vec aktivirana tema. Da li i sta uzimate od suplemenata/vitamina/minerala?
 
Uglavnom su kopije, ukucaj u google nutribullet original vs fake i sve ce ti se kazati :)
Sto bi bili? Ti sa Kpa obicno donesu od vani gde kupe po bagatelnim cenama (ja sam 2 dana propustio da uzmem Nutribullet onaj najjaci za 50e!) ili ovde u nekom dilu sa prodavnicama... kao Dolce Gusto ;) Ovi na KP su sve aparati dobijeni za dinar, prodaju kafe otprilike koliko su ih platili, cak i zarade, a zarade scelu cenu aparata sto prodaju.
 
Evo sad sam bacio pogled na KP, rekao bih da su uglavnom kopije. Tesko je procijeniti samo pomocu slika, ali postoji razlika, za verzije od 900W uglavnom tvrde da su original, bolje izgledaju na slikama od starijih modela, ali ipak mislim da su kopije.

Imao sam prilike da vidim kopiju od 600W, a org mislim da imam negdje odlozen u kuci, ako nije dobio noge :), razlika je ogromna, kopija je plasticna, lagana, trese se... Org je mislim izradjen od aluminijuma, mirno radi, prilicno dobro napravi smuti,... ali nije to neki uredjaj, kvalitetom i trajnoscu ne moze parirati ozbiljnijim blenderima.
 
Poslednja izmena:
Mozda si i video MagicBullet - ista firma, ali malisa, i nije aluminijum nikako, a stabilan je.

Nije ovo ozbiljan blender, vec je jako dobro napravljen za ove osnovne stvari da dobro smuti.
 
Nije bio MagicBullet, bas Nutribullet, izgleda kao org, ali kvalitetom dosta zaostaje, ocita kopija.

Ovi od 900W na KP izgledaju dosta bolje, mozda su ok uredjaji, ali ako se detaljnije pogledaju slike, vidi se razlika u odnosu na org, drugaciji je ventilator, resetka venta...
Mozda nisu kopije, vec samo druge izvedbe, ne mozes znati dok ih ne oprobas i napravis poredjenje.
 
Nesto nisam fan ovih nutribulleta ili njihovih kopija kako god, imam Philips blender mislim da je oko 850w i po meni to je po meni bolja varijanta nego nutri, dosta kvalitetniji, veca posuda 2l.
 
Treba uzeti u obzir da smoothie i blendovane stvari nisu tako dobre koliko ih predstavljaju Maja Volk i drugari.

"The fiber in whole fruit 'acts as a net' to slow down the process by which the body turns sugar from food into blood sugar. When you blend fruit, those whirring blades cut through the very fiber that keeps your blood sugar levels smooth and keeps you feeling full for longer."

Think about how long it would take you to chew and eat all this fruit rather than slurping it down in a smoothie.

Think about all the fruit that would go into a smoothie: A banana, a cup of berries and half a mango — and how long it would take to eat that — compared to how fast you could drink them all in a thick beverage.
 
Jel treba nekom popust za FitPass karticu, ko jos nema a hoce da uzme?

Naime, uskoro treba da produzim clanarinu za fitpass, btw odlicna stvar, ko jos ne zna sta je evo ukratko...
Ko hoce da trenira - da ima prisup velikom broju teretana i sportskim objektima (teretana, grupni treninzi, yoga, pilates, sauna, bazeni, sportovi, tereni, ples...) u BG, NS, Nis,... (a i u celoj Srbiji) samo sa jednom karticom, a po ceni jedne clanarine, nek se javi. Kad se neko registruje preko nekoga ko vec ima karticu, oboje dobijamo fin popust, tako da cena kartice za mesec dana izadje sa popustom od 30% 1.960 dinara (16 termina/4x nedeljno) ili 1.680 (12 termina / 3x nedeljno), za ulaz u gomile objekata (sto cak izadje jeftinije od najjeftinije mesecne clanarine koju bi npr platili samo nekoj jednoj teretani).
Evo spiska objekata po celoj Srbiji gde se ulazi s FitPass karticom.
https://fitpass.rs/objekti
Mozete menjati i ici u koji god s ovom jednom karticom.

Ko hoce nek posalje pm.
 
Poslednja izmena:
Treba uzeti u obzir da smoothie i blendovane stvari nisu tako dobre koliko ih predstavljaju Maja Volk i drugari.

Sve to njihovo “zdravlje” se svodi na zamenu šećera sa drugim šećerom. Iliti velika šuplja priča.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel treba nekom popust za FitPass karticu, ko jos nema a hoce da uzme?

Naime, uskoro treba da produzim clanarinu za fitpass, btw odlicna stvar, ko jos ne zna sta je evo ukratko...
Ko hoce da trenira - da ima prisup velikom broju teretana i sportskim objektima (teretana, grupni treninzi, yoga, pilates, sauna, bazeni, sportovi, tereni, ples...) u BG, NS, Nis,... (a i u celoj Srbiji) samo sa jednom karticom, a po ceni jedne clanarine, nek se javi. Kad se neko registruje preko nekoga ko vec ima karticu, oboje dobijamo fin popust, tako da cena kartice za mesec dana izadje sa popustom od 30% 1.960 dinara (16 termina/4x nedeljno) ili 1.680 (12 termina / 3x nedeljno), za ulaz u gomile objekata (sto cak izadje jeftinije od najjeftinije mesecne clanarine koju bi npr platili samo nekoj jednoj teretani).
Evo spiska objekata po celoj Srbiji gde se ulazi s FitPass karticom.
https://fitpass.rs/objekti
Mozete menjati i ici u koji god s ovom jednom karticom.

Ko hoce nek posalje pm.

Aj mi posalji ti prvi pm, meni nesto blokira preko tapatolka budjavog


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naspram onoga sto vecina jede/pije, jesu bolji.
Za one koji vec umeju, nece ni gledati reklame ;)

Redja stvar koji realno ne mogu zameriti u trenutnom stanju ishrane ljudi :)
 
nisam video da ima i Zemun u ponudi.. verovatno mi je promaklo ali sam i ja zainteresovan.

poslao sam ti pm.
Aha ima objakata u Zemunu vidim, ne znam kakva je ponuda tamo. Ja sam iz NS i prezadovoljan sam izborom teretana i klubova koji su u fitpass sistemu. Samo u mojoj okolini imam vec 4-5 teretana od kojih su 3 odlicne i extra trening centar u kojem s fitpassom mozes da budes s jednim kucanjem kartice ako hoces i ceo dan na svim grupnim treninzima.
 
Odlucio sam da posle odredjenog vremena u teretani, uzmem whey protein.
Imam vec preporuke od jednog drugara i lokalnih "Svarcenegera i bodybilding majstora" iz teretane:d, ali eto neki vas predlog, za kvalitetniji izbor?! Koncentrat naravno.
 
Dymatize Elite Whey,Scitec Whey Professional,Ili Optimum Gold ako mozes da nadjes,nesto skuplja,ali verovatno i najbolja varijanta. Mada se za te pare moze ubosti i neki izolat. Ne znam koliki je budzet i da li samo kod nas ponudu gledas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok, hvala pogledacu to.
Sto se budzeta tice, nemam striktno definisan.
 
Raspitao sam se i malo razgledao ponude, mogu prva dva nabaviti za 6.300-6.500 tipa 2.27 -2.35kg. S'obzirom da imam 18 treninga mesecno, prakticno 4 meseca pokriven sto je super da vidim rezultate.

Ovaj gold je nesto skuplji.
Koji bi tvoj izbor bio izmedju ova dva? Ako vec ne uzmem ovaj gold?
 
Poslednja izmena:
To je tu negde,ista klasa. Eventualno gledas sastav u takvim situacijama,sto vise proteina po merici,a manje secera,masti,itd... Ima Pansport trenutno na akciji ovaj Scitec, 6.590 din - 2.82 kg (20% gratis) + usteda od 1310 din. To ti nije los deal,ako je izbor vec spao na ta dva,oba sam uzimao godinama,i po meni su ajde da kazem "provereni". Koji god da uzmes,osetices napredak,pod uslovom da je ishrana sredjena,to je ipak na prvom mestu. Ali kazem,u ovom slucaju bih uzeo Scitec po toj ceni,tih 500 gr nije zanemarljivo uopste.
 
Prijateljski savet za tebe i ostale sto zele ili vec su uzeli protein to ti je bacanje para. Tebi treba sredjena ishrana da bi dobio rezultate, to sto ces popiti prasak posle treninga nista ti ne znaci. Protein ti je prevara fitnes industrije da bi se zaradilo sto je vise moguce, a ljudi naravno vide bodibildere koji vise godina ili cak decenija koriste vitamin s i onda kao od proteina se nabildovali. Cisto prijateljski savet za te pare sto nameravas da das za protein bolje kupi tunjevinu, jaja, ovsene pahuljice, fetu sir, nikako bezmasni i ta sranja, mleko moze umereno (mada ga ja izbegavam al moze), i jos puno stvari tu ima.
 
To je tu negde,ista klasa. Eventualno gledas sastav u takvim situacijama,sto vise proteina po merici,a manje secera,masti,itd... Ima Pansport trenutno na akciji ovaj Scitec, 6.590 din - 2.82 kg (20% gratis) + usteda od 1310 din. To ti nije los deal,ako je izbor vec spao na ta dva,oba sam uzimao godinama,i po meni su ajde da kazem "provereni". Koji god da uzmes,osetices napredak,pod uslovom da je ishrana sredjena,to je ipak na prvom mestu. Ali kazem,u ovom slucaju bih uzeo Scitec po toj ceni,tih 500 gr nije zanemarljivo uopste.
Da to sam isto primetio, tu sam miran i duze. Hvala

Ishrana mi je korektna, nisam pao bas s'Marsa u teretanu. Dugo sam se bavio kosarkom, do povrede noge, tako vec swm u nekom ritmu.
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu. A ove teorije zavere ipak ne bih komentarisao,a nije da nisam hteo. :d
 
I ja sam stao, ali eto pomenuh ishranu :d
 
Posto sam ja bas dosta praha popio, onda moje iskustvo - i dym i scitec mi jako ne odgovaraju stomaku.
Ima pod nasim brendom "vitalikum" matrix pro izolate i protein matrix i jedan i drugi su mi OK i ukus, sastav (na papiru), a ne izazivaju mi ni probleme u organizmu, cak i kad zestoko istekne rok trajanja. Zanimljivo je da se i biotech pravi teoretski u istoj fabrici, a njega ne mogu ocima da vidim, a ne da svarim :)

ON je odlican, ali mi ne vredi te pare. Ostali "veliki" su se svi jako srozali sa kvalitetom - smanjili kolicinu proteina, smanjili pakovanje (1.8 umesto 2.3) itd.
 
Jesi probao Dym ISO100 vanilu? Naspram drugih Dym imam utisak da je nebo i zemlja za stomak, pitak super.
Jedino mi je ON Hydrowhey bio bolji, ali od njega se i ocekuje sve naj po ceni :)
 
@danijel00
Ni ti nisi svestan,koliko si para "bacio" na prasak [emoji23]
Salu na stranu,to je valjda od osobe do osobe,nisam imao problema ni sa jednim od gore pomenutih,a pio sam ih i sa vodom,a i sa mlekom. Jedino mi je nesto tezi bio prvi whey koji sam probao,mislim da je bio Universal,ima sada vec vise od 10 god. Izolat svakako jeste laksi za stomak,ali i osetno skuplji. Dok moja devojka recimo ne moze ni njega da svari,zato je srecom svaki zavrsio kod mene [emoji56] Nece znati dok ne proba,mozda mu koncentrat bude sasvim ok sto se toga tice,a svakako ce mu odraditi posao za pocetak.

@alfa
ISO 100 je majka,ali su ga bas precenili,kao da je suvo zlato [emoji849] Slicno iskustvo sam imao sa Nutrabolics Isobolic-om,takodje vanila,bas lagan i pitak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno