Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Moja poslednja HIT vezba je da umacem Gricko u Junior pastetu dok scepam minumum par zidarca. BF4 nikad bolji. A sto sam deblji to vise jastuka stavim na fotelju.
 
Probao sam :), pa nije mi strasno, malo listovi. Verovatno jer radim cucnjeve inace pa su mi naviknuti misici. Probaj burpee sa kolenima u grudi :). Nekih 3x10 najbrze sto mozes...

Ovo oko HIIT-a te nisam razuemo. Zar nije HIIT maksimalan napor 20-30sekundi ( sprint itd). Kako moze da traje preko 10-20min. Fat burning je kod laganog kardia, ovo je vise efekat za duzi oporavak, ne trenutno sagorevanje.
Pa moze 20 min sto da ne....2-3 min normalno pa onda kratak sprint i opet sve u krug
 
Elem, nikada nisam bio pobornik ikakve hemije ali ni ne obraćam pažnju na ishranu tako da ko zna šta sve unosim.. no nebitno to, interesuje me mišljenje o šumećim tabletama? Koliko je to zdravo, ima li efekta ili je placebo, ima li štetnosti u tome?
Mislim na one klasične, multivit, cink, mg...
 
Meni je profesorka hemije pricala jos u srednjoj, da nauka ima problem da napravi vitamine identicne kao i prirodni. Elem, L i R orjentacija molekula se razlikuju i po njenom, nauka jos nema blage dal je takav vitamin identicnog efekta kao prirodni. Ovo bas vadim iz istorije mozga, provericu informaciju pa javljam. osim toga, sumeci vitamini bi trebali da nemaju nezeljena dejstva
 
Šumeće su pune soli, veštačkih boja, aroma i zaslađivača. Uvek bih se pre odlučio za klasičnu tabletu ili kapsulu.
Veštački vitamini mogu biti problematični, pogotovo ako se duže vreme preteruje sa dozama onih koji su rastvorljivi u mastima, kao što je vit. A recimo.
Kod nas i nema kvalitetnih multija u ponudi, ono što se prodaje po apotekama tipa Centrum, Centravit, Oligovit i sl. je smešno, doze za penzionere i neorganski oblici koji vrlo malo znače organizmu, a cena na nivou. Možda može da se nađe nešto solidnije u prodavnicama suplemenata.
 
Poslednja izmena:
Isto tako sumece tablete su odlicne za stvaranje kamena u bubregu...
 
Opti-men je zakon ;) Retko ali moze da se nahvata kod svercera na kp pa ko hoce kvalitetne multivitamine neka prati oglase...
 
Iherb vec 2, 3 godine. Uvek ispod 50 $ da bude paket
Jednom mi je bio paket tipa 55$ to je tad bilo 48 evra, ali teta Evica je ocenila da je to preko 50 evra i klepila carinu i PDV.
 
Poslednja izmena:
Moze neka preporuka za Omega 3 tj riblje ulje , odakle poruciti neka Best Buy varijanta :)

Hvala
 
Now foods na iherbu je najjeftiniji...oko 9$ 200 kapsula standardna koncentracija
 
Svi oćete nešto da izgubite težinu, a jel zna neko kako da dobijem težinu. Imam 64-65 kila zimi (na 181cm), i to padne na 63 ili čak 62 leti, od kako vozim bajs, a i vide su da sam mršav (osim u nogama). Kako da se opravim. Probao sam svaki dan, ujutru i uveče, da radim sklekove, čučnjeve, trbušnjake, pa i džamping džekove, ali posle nedelju ipo odustanem, ne što mi se neće, nego zaboravim, jer sam programer, i uvek imam nešto na čemu radim ili istražujem. A volim fizičku aktivnost, ali ne dosadnu, a za mene je to bukvalno svako vežbanje u mestu ili sport na nekakvom terenu. Zato bajs vozim ne što volim da pedalam, nego jer volim kretanje, vozim da odem negde, da prođem nekuda, da vidim nešto, da vidim kolko daleko mogu na bajsu da odem od kuće u jednom danu, da vozim sa ovim biciklistima sa foruma. Ako je lep dan napolju voljan sam da ostavim šta god radim na kompu i odem u vožnju, i na poso idem bajsom kad vreme dozvoli. A znam da to nije dovoljno ni za dobru kondiciju, jer iako izvezem 2000km za godinu, penjem se uz onu strminu kod Šumarskog faksa, stignem na poso 10 minuta pre busa, i dalje nemam kondicije, a ni snage u nogama da pretrčim 200m. Vi pričate o brojevima ponavljanja, dužinama pauza, težini tegova, a meni je to smor najveći.

I kako da steknem motivaciju, naviku, šta god, da počnem nešto da radim. Najbolje bi mi leglo vežbanje sa onom ekipom što vežbaju po parkovima i na Klaišu, ali za to se nema vremana (a još manje jer živim u predgrađu, i onda još manje jer kući moram da završavam projekte za faks ako mislim da ga završim ove godine). Teška situacija.
 
Tesko se nabacuje misicna masa bodyweight vezbama a i mora da se rucka dobro :) Ishrana prvenstveno, vezbanje s opterecenjem itd...
 
Tesko ces se ti ugojiti kad si toliko aktivan, ti sagoris to sto stavis u usta istog trenutka. A jasno mi je i da imas manje od 30god. Nisam to rekao zbog nicka vec zato sto ti oko 30-te malo uspori metabolizam pa ces krenuti da se gojis. Ja sam ceo zivot istu muku mucio. Uvek sam zdrao bar koliko dva normalna coveka i dzaba, ni grama nisam nabacio. Moje kolege od po 100 kila su jele manje od mene. A onda sam se jedno leto navukao na neke rolnice sa sirom, nisam vozio bajke celo leto i u septembru nisam mogao da udjem u farmerke :d
Posle toga gojenje pocenje da izmice kontroli. Ja sam sa 60 otisao jako brzo na 80 i to sam jedva odrzavao. Sada sam nekom mukom na dijeti pa sam se opet ofucao ali sada bar nije problem ugojiti se.
 
Svi oćete nešto da izgubite težinu, a jel zna neko kako da dobijem težinu. Imam 64-65 kila zimi (na 181cm), i to padne na 63 ili čak 62 leti, od kako vozim bajs, a i vide su da sam mršav (osim u nogama). Kako da se opravim. Probao sam svaki dan, ujutru i uveče, da radim sklekove, čučnjeve, trbušnjake, pa i džamping džekove, ali posle nedelju ipo odustanem, ne što mi se neće, nego zaboravim, jer sam programer, i uvek imam nešto na čemu radim ili istražujem. A volim fizičku aktivnost, ali ne dosadnu, a za mene je to bukvalno svako vežbanje u mestu ili sport na nekakvom terenu. Zato bajs vozim ne što volim da pedalam, nego jer volim kretanje, vozim da odem negde, da prođem nekuda, da vidim nešto, da vidim kolko daleko mogu na bajsu da odem od kuće u jednom danu, da vozim sa ovim biciklistima sa foruma. Ako je lep dan napolju voljan sam da ostavim šta god radim na kompu i odem u vožnju, i na poso idem bajsom kad vreme dozvoli. A znam da to nije dovoljno ni za dobru kondiciju, jer iako izvezem 2000km za godinu, penjem se uz onu strminu kod Šumarskog faksa, stignem na poso 10 minuta pre busa, i dalje nemam kondicije, a ni snage u nogama da pretrčim 200m. Vi pričate o brojevima ponavljanja, dužinama pauza, težini tegova, a meni je to smor najveći.

I kako da steknem motivaciju, naviku, šta god, da počnem nešto da radim. Najbolje bi mi leglo vežbanje sa onom ekipom što vežbaju po parkovima i na Klaišu, ali za to se nema vremana (a još manje jer živim u predgrađu, i onda još manje jer kući moram da završavam projekte za faks ako mislim da ga završim ove godine). Teška situacija.

Voliš fizičku aktivnost, a svi sportovi su ti smor, ne znam šta da ti kažem... :D
Npr. meni je vožnja bicikla smor neviđeni pa uvek biram da trčim nego tu vožnju.
Inače malo ti je tih 2000km vožnje bicikla, bokte ja više pretrčim (2500-3000km godišnje), mada ja studiram dif pa možda nisam dobar primer. :)

I ja imam odličan metabolizam i takođe planiram malo da se ugojim (169/60), ali to ću sad krenuti ili u teretanu ili Cross Fit, još nisam odlučio.
Nekoliko godina sam trenirao karate, pa sam zbog povrede prestao, ali sad me opeti to privlači, ne znam ni sam gde ću pre :D

Uglavnom da bi se ugojio treba da jedeš dosta (ali ne bilo šta) i da treniraš sa opterećenjem, tako da ti je najbolje da kreneš u teretanu.
Ali moraš biti uporan.
Evo npr. ja ovako jedem:

Prvi obrok
-Neki musli ili pahuljice oko 100g sa 3dl mleka.
Drugi obrok
-3-4 jaja sa slaninom (ovo bi trebalo zameniti sa nečim drugim :D) + 100g sira ili jogurt/kefir
Treći obrok ručak u menzi :D
Četvrti
-Belo meso 200-250g + krompir/pirinač/testenina, kako kad.
Peti
ovo mi dođe kao PWM pa popijem dekstrozu sa vodom (ne pijem protein ili tako nešto) ali umesto proteina pojedem 10 kuvanih belanaca (žumanca bacim) i pojedem 2 banane.
Šesti
Riba i pirinač ili belo meso ili goveđe, kako se kad ima, a nekad i tu budu 3-4 jaja.
Poslednji obrok 3dl mleka sa kakaom i eventualno ako budem još gladan uzmem malo nekog integralnok keksa.
 
Oko 4$ je iherb postarina do oko 2kg.

Ja i sa 35god cim ne treniram padnem 3-4 kg sa standardnih 85-86kg, upadnu mi obrazi i izgledam bas mrsavo...185cm sam visok.
Bez teretane i dobre ishrane zaboravi na nabacivanje mase sa takvim metabolizmom.
 
Moze neka preporuka za Omega 3 tj riblje ulje , odakle poruciti neka Best Buy varijanta :)

Hvala

Ranije je najisplativije i najbolje bilo ovo tečno:

http://www.alimentnutrition.co.uk/i...a-3-oils/omega-plus-finest-fish-oil-liquid-90

Sada ne znam kakva je situacija, gledaj koliko koje ima EPA/DHA. Većina kapsula je standardna, tj. ima 180/120mg EPA/DHA u 1000mg kapsuli, ali ima i boljih sa do ~50% EPA/DHA.

U apotekama ima ova 180/120:

http://g03.s.alicdn.com/kf/UT881vzXhFdXXagOFbX8/119185219/UT881vzXhFdXXagOFbX8.jpg

Oko 180-190 din je tabla sa 20 kapsula što je OK varijanta za one koji ne bi da naručuju.
 
Ima neki domaci 60 kapsula 180 120 oko 500 rsd taj ili ovaj?
 
Ne znam koji je taj, bitno je da ulje bude bez teških metala i drugih otrova. Jednom sam video neko naše u plavoj kutiji, kad pogledam kapsule, a one narandžaste, znači katastrofa, nedovoljno prečišćeno.
BTW, pije li neko ulje ajkuline jetre (ecomer, ajkus, shark oil)?
 
Ne znam koji je taj, bitno je da ulje bude bez teških metala i drugih otrova. Jednom sam video neko naše u plavoj kutiji, kad pogledam kapsule, a one narandžaste, znači katastrofa, nedovoljno prečišćeno.
BTW, pije li neko ulje ajkuline jetre (ecomer, ajkus, shark oil)?

ImageUploadedByTapatalk1428327555.030104.jpg
A ovo ?
 
Galafarm tečno je OK koliko znam, pio sam ga ranije.
 
Inače malo ti je tih 2000km vožnje bicikla, bokte ja više pretrčim (2500-3000km godišnje), mada ja studiram dif pa možda nisam dobar primer. :)

Je l ti hodas nekada ili samo trcis svuda? Pa neko kolima toliko ne predje :). 8km na dan.
 
Хаха, сви ми кажу да не умем да ходам :)
Када идем са неким обичну буду 2м иза мене :)

Једноставно волим да трчим, свуда идем пешке, ни градски аутобус никад не користим. :)
Тих 8км можда теби изгледа много, али само да би се загрејао треба ти 2-3км иначе може доћи до повреде у току трчања.
 
Hehe svaka cast, nije previse 8km ali bas svaki dan, odu patike za par nedelja :).
 
Ма какви, трају по 2 године.
Али трчим само по атлетској стази.
 
Nazad
Vrh Dno