Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Da budem iskren nikad nisam vodio racuna o tome sta jedem ali sam uvek bio umeren, jedem koliko mi je dovoljno ds budem sit u narednih nekoliko sati, a sto se toce fizicke aktivnosti sa drigarima 2 puta sedmicno mali fudbal od 1,5 sata i to je to. Sa svojih 193cm imam 90kg...
 
@Nikola_92
hvala na savetu, skinucu i probacu i to. bicu jako srecan kada zavrsim taj 63. dan :)

@Dzekson
hvala drug, svaka cast i tebi, asylum je jos ludji koji se radi posle ovog ,,obicnog'' insanity treninga na kome bukvalno crkavam i topim se koliko se znojim ali svakim treningom osecam kako dobijam snagu i izdrzljivost sto mi je i cilj.
ja sam inace bio jos mrsaviji sa prirodno dobrom definicijom, tek nakon ovih 5-6 godina blejanja sam dodao par kg i imam mali spojlercic na stomaku koji polako topim.

srecno svima sa vezbama i topljenjem pivskih misica :)

Krenes polako sa insanity prvo,pa asylum,pa asylum 2 i onda odradis ovaj novi insanity max 30.Odlican je.Inace koristim beacbody treninge umesto kardio treninga,pa posle trening sa tegovima lagano.I ovaj max30 je najbolja zamena kardia od svih insanity treninga do sad,jer se ne umaras kao sa prethodnima toliko,pa moze da se odradi trening sa tegovima.
 
Vazda su mi to bili argumenti na takve tekstove.

Mislim da je glupost uopste razmisljati o kalorijama. To je jedinca energije i potuptno me ne zanima.

Bitno mi je koliko dnevno unesem proteina, koliko zasicenih masti, koliko vlakna, koliko uh(od tih UH koliko prostih koliko kmpleksnih, koliko vlaknastih, koji je Gm index...), koliko vitamina ABCD, kolimo omega 3 kiselina, koliko minerala...

A kolko sta ima kaloraja ne zanima me niti ce me ikad zanimati.

Mogu ja milion linkova da postaivm
http://www.darylconant.com/index.ph...ries-to-lose-weight-is-ridiculous&catid=:blog


Poenta je :


Calories are only a measurement of heat. Calories are not a physical substance. Most people I come in contact with are all concerned with counting calories. They tell me how many calories they eat a day to lose weight. When I tell them that they should be concerned more with how many vital nutrients they are consuming, rather than wasting time counting calories, they look at me like I just fell off the turnip truck.

A calorie from fat, carbohydrate, protein or alcohol are not close to the same. Each has a different effect on metabolic rate, hormones and satiety. Alcohol and protein have the greatest effect on metabolism as the body utilizes them, but alcohol provides little, if any nutritional value. Protein is incredibly important in the diet. Yet, when people choose their meals based on calorie-counts, they typically choose meals low in protein and fat, and high in carbohydrates. I can’t tell you the number of times I had to talk people out of eating breads, pastas, popcorn, crackers and multiple servings of fruit each day on their diet. Their rationale? They were low in Weight Watchers points



Tako da da ostajem pri tome da je borjenje kalorija i kalorijski deficit glupost.
Blic zena da napisacu opet.

U kalorijskom deficiti deficiti mogu da gubim i gustinu kostiju i misice i masti i da time gubim kilazu... Neka hvala.

Koliko proteina koliko masti koliko UH koliko vitamina koliko minerala unosim , to je bitno mom telu, a ne koliko je to kilicinski energije.

Ali medijski kao sto su vidi opet Blic zena nametnuli da su kalorije najbitnije .


It seems that society is constantly in a battle with stupid ideas that never seem to work. The calorie idea is a great way for the media and food companies to make money. More magazines sell if they say "weight loss" or "Low Calories". More food sells if it says low calories. People will buy low calorie food regardless if there are no nutrients in it, just as long as it says low calorie. "Hey honey, I found us healthy donuts. This donut only has 20 calories, which means it is healthy for us." This is usually the way Americans think. They could care less that the donut is loaded with cancer producing agents, and that the vital nutrient exchange system will be compromised of getting nutrients, which will in turn cause a catabolic effect to occur. Muscle is used to provide protein to the VNES and fat metabolism ceases. The person gets fatter from eating the 20 calorie donut. Unfortunately, this is the great American way of believing that eating foods that have less calories is actually a healthy thing to do.

Vidi ovaj proizvod , ima samo 3 grama masti, 2 grama propstih secera, 50 grama poretina, 25 grama kompleksnih ugljenih hidrata , dosta vitamina i minerala u sebi.
NE VALJA IMA MNOGO KALORIJA..

Vidi ovaj proizvod ima samo masti, proste ugljene hidrate(secere) , nema ni vitamina ni minerala ni proteina ni kompleksnih UH.
ALI IMA MALO KALORIJA, DAJ TO.


Mislim ...
Dodje mi i ovaj post obrisem, jer objasnjavam ocigledno...
 
Poslednja izmena:
Krenes polako sa insanity prvo,pa asylum,pa asylum 2 i onda odradis ovaj novi insanity max 30.Odlican je.Inace koristim beacbody treninge umesto kardio treninga,pa posle trening sa tegovima lagano.I ovaj max30 je najbolja zamena kardia od svih insanity treninga do sad,jer se ne umaras kao sa prethodnima toliko,pa moze da se odradi trening sa tegovima.

ma polako, tek sam poceo i jos uvek crkavam, ne kao na pocetku ali svakako riknem. kao sto rekoh, bicu jako srecan kada doguram do ovog 63. dana pa posle toga ako mi zatreba mogu da krenem na sledecu vezbu ili ponovim jos jednom istu. znam za ceo redosled vezbi, insanity max 30 je valjda najteza ali mi je ovo za sada puna kapa :).
meni se pre svega smucilo da se u zadnje vreme bukvalno budim umoran a nista ne radim. kalorije i dijete me nikada nisu zanimale i ne bih mogao da se pridrzavam toga ali zato radim na izdrzljivosti i impulsivnoj snazi sto mi je primarni cilj.
 
Vazda su mi to bili argumenti na takve tekstove.

Mislim da je glupost uopste razmisljati o kalorijama. To je jedinca energije i potuptno me ne zanima.

Bitno mi je koliko dnevno unesem proteina, koliko zasicenih masti, koliko vlakna, koliko uh(od tih UH koliko prostih koliko kmpleksnih, koliko vlaknastih, koji je Gm index...), koliko vitamina ABCD, kolimo omega 3 kiselina, koliko minerala...

A kolko sta ima kaloraja ne zanima me niti ce me ikad zanimati.

Mogu ja milion linkova da postaivm
http://www.darylconant.com/index.ph...ries-to-lose-weight-is-ridiculous&catid=:blog


Poenta je :


Calories are only a measurement of heat. Calories are not a physical substance. Most people I come in contact with are all concerned with counting calories. They tell me how many calories they eat a day to lose weight. When I tell them that they should be concerned more with how many vital nutrients they are consuming, rather than wasting time counting calories, they look at me like I just fell off the turnip truck.

A calorie from fat, carbohydrate, protein or alcohol are not close to the same. Each has a different effect on metabolic rate, hormones and satiety. Alcohol and protein have the greatest effect on metabolism as the body utilizes them, but alcohol provides little, if any nutritional value. Protein is incredibly important in the diet. Yet, when people choose their meals based on calorie-counts, they typically choose meals low in protein and fat, and high in carbohydrates. I can’t tell you the number of times I had to talk people out of eating breads, pastas, popcorn, crackers and multiple servings of fruit each day on their diet. Their rationale? They were low in Weight Watchers points



Tako da da ostajem pri tome da je borjenje kalorija i kalorijski deficit glupost.
Blic zena da napisacu opet.

U kalorijskom deficiti deficiti mogu da gubim i gustinu kostiju i misice i masti i da time gubim kilazu... Neka hvala.

Koliko proteina koliko masti koliko UH koliko vitamina koliko minerala unosim , to je bitno mom telu, a ne koliko je to kilicinski energije.

Ali medijski kao sto su vidi opet Blic zena nametnuli da su kalorije najbitnije .


It seems that society is constantly in a battle with stupid ideas that never seem to work. The calorie idea is a great way for the media and food companies to make money. More magazines sell if they say "weight loss" or "Low Calories". More food sells if it says low calories. People will buy low calorie food regardless if there are no nutrients in it, just as long as it says low calorie. "Hey honey, I found us healthy donuts. This donut only has 20 calories, which means it is healthy for us." This is usually the way Americans think. They could care less that the donut is loaded with cancer producing agents, and that the vital nutrient exchange system will be compromised of getting nutrients, which will in turn cause a catabolic effect to occur. Muscle is used to provide protein to the VNES and fat metabolism ceases. The person gets fatter from eating the 20 calorie donut. Unfortunately, this is the great American way of believing that eating foods that have less calories is actually a healthy thing to do.

Vidi ovaj proizvod , ima samo 3 grama masti, 2 grama propstih secera, 50 grama poretina, 25 grama kompleksnih ugljenih hidrata , dosta vitamina i minerala u sebi.
NE VALJA IMA MNOGO KALORIJA..

Vidi ovaj proizvod ima samo masti, proste ugljene hidrate(secere) , nema ni vitamina ni minerala ni proteina ni kompleksnih UH.
ALI IMA MALO KALORIJA, DAJ TO.


Mislim ...
Dodje mi i ovaj post obrisem, jer objasnjavam ocigledno...

Ja bih pre rekao da su medijski Blic zene nametnule da je bitno samo brojati makro, a sve ostalo je nebitno...
 
Slobodno...

Prosto je: kome je bitan samo broj kg koji ima, borajce kalorije

Kome je bitan izgled i zdravlje brojace makro i mikronutrijente...
 
Poslednja izmena:
To je vec druga prica, jer naslov teme sugerise kontrolu tezine, a ne nabacivanje i kontrolu misicne mase..za bodybuilding deo se problemu pristupa iz drugog ugla sa davanjem veceg akcenta na kolicini makro sastojaka koji se unose..ali i tu se koristi kalorijski suficit/deficit koji se dalje razlaze na kolicine unetih proteina, masti i uh.

Ja sam brojao u pocetku sve to, ali polako postane opterecujuce unositi u gr koliko si cega pojeo i gledati jesi li uneo odgovarajuce proporcije prot-masti-uh..tu je vec glava pocela da me boli, pa sam se orijentisao ka zdravijoj ishrani(bez grickalica, trans masti i sl.) i povecanom unosu proteina, uvek imajuci u vidu i kalorijski balans..
 
Ja sam nekako protivnik bilo kakvog "brojanja" ... znam da je tako eventualno i potrebno za vrhunske reuzltate, ali se secam perioda pre 2011 kad sam bio gradjen kao apolon (u poredjenju sa gradjom koju imam sad - Patrik) a jeo sam sta mi se prohte, i bio fizicki nasviran taman koliko treba, da bih izgledao kao 1% vrhunski atletski gradjenih likova, ujedno i maksimalno fizicki spreman. Udes mi je ne samo nabacio kilazu, vec poremetio ceo sistem.

ima onaj lik, sto je skoro bio vest, trcao je covek dva meseca od ujutru do uvece, valjda neka popularna staza u USA. jeo je samo snikers i twix, djubre hranu, mekdonalds i ostalo, a izdefinisao se kao zivotinja, i skinuo preko 20 kg.
 
Procitaj prvi komentar...

Najlakse je ne brojati nista i ne jesti nista 2 meseca i smrsati, nije to poenta ni mrsavljenja, a ni ove price. Weasel je 100% u pravu, osim brojanja "vitamina ABCD, omega 3 kiselina, minerala" na DNEVNOJ bazi, sto je nemoguce i nelogicno.
 
Unosenjem vise energije nego sto trosis dnevno, ta energija se skladisti. Ko hoce da smrsa mora da unosi manje od potrosnje. To je jedna stvar.

Druga stvar je sta treba unositi, dzaba brojanje kalorija ako unosis vecinom brze UH i hranu siromasnu bitnim nutrijentima. Tako skodis zdravlju.

Generalno je bitno izbegavati UH jer nisu esencijalni za organizam (covek moze savrseno bez UH), a cesto je hrana bogata UH vrlo skodljiva. Da ne pricam sto ce organizam vrlo da ih spakuje u salo i da trazi jos, (glad) pa je jos teze tako smrsati.
 
Procitaj prvi komentar...

Najlakse je ne brojati nista i ne jesti nista 2 meseca i smrsati, nije to poenta ni mrsavljenja, a ni ove price. Weasel je 100% u pravu, osim brojanja "vitamina ABCD, omega 3 kiselina, minerala" na DNEVNOJ bazi, sto je nemoguce i nelogicno.

Znam, zato sam i napisao da je moje laicko misljenje da je istina negde izmedju. Post sam jedino napisao da bih ostavio onaj link iznad, e sad da li je to bilo biased istrazivanje ili ne,...
 
Poslednja izmena:
Trenirao Dzudo nekoliko godina,sad 5 godina treniram MMA.
Ljubitelj sam borilackih sportova,volim borbu i udarce.
 
Vecina ljudi kao i vecina ljudi ovde pocnu da brinu o ishrani tek kad kilaza pocne da im smeta. Za takve ljude broj kalorija je jako bitna stavka, pre nego unos pravih namirnica.
Sto se tice zdrave ishrane to je mislim prica za neku drugu temu. Ja stvarno ne poznajem nikoga ko vodi racuna o tome sta jede i koliko jede. Generalno hrana prepuna otrova, voce i povrce je prskano svim i svacim tako da je tesko danas zdravo se hraniti.
U svakom slucaju podrzavam temu maksimalno, vecini je potrebno informisanje, saveti i iskustva drugih ljudi.
Primecujem da tema vec ima efekta, jedan clan nam se bacio na kontrolisanu ishranu. Fizicka akticnost jeste potrebna ali bez adekvatne ishrane efekat je mali.
 
Nema nacina da se zdravo hranis osim da odes na selo i da uzgajas sam zivotinje, povrce, cak i tad bi mnogo morao da pazis sta koristis.
I opet te moze zgaziti autobus na ulici, koliko god da se pazis. :D
Po meni je bolje paziti sta jedes, vezbati, s vremena na vreme uzimati neki dokazani detox, antioksidante i slicno nego se bolesno opterecivati dal je nesto organsko ili ne.
Ja sam totalno fit, kosarka, teretana, trcanje, pa sam imao povisen nivo holesterola u kriv, a 3 banke. Posledica mora domace adidas slanine :D
Pio sok od grejpa 3,4 meseca, sve sad u normalni, manje sam umoram i vise energije imam.

Do tada sam whey bajo moj! :D
 
Keto/Paleo/LCHF (generalno sve LowCarb) je najbolja ishrana za skidanje kilaze i za stalnu ishranu (pored toga sto je zdravo za celokupni organizam)

Jeste keto najbolja za skidanje kilaze samo odakle ti ideja da je to zdravo za stalnu ishranu?!? Pa sam keto ima rezim koliko se nedelja radi i onda prekidas, a low carb je uopste shit bar tako kazu na fitnes forumima, prednost daju rotaciji pa kad od nje izvuces max onda se ide na keto.

Ja sam blagosloven brzim metabolizmom, najvise sto sam se ikad "ugojio" je bilo kad sam prestao da pusim i bez treninga svako vece kutija domacice i litar mlijeka pred kompom dobio prst sala preko torza, a ukupna masa ostala ista:D
Trenirao sam mma sa prekidima, 3x nedeljno po sat i po i to je najbolje topljenje(bez promjene ishrane) koje sam dozivio. Posle par povreda i zbog posla nisam vise u mogucnosti te sam presao na teretanu, jednom se napucao do 92kg misica i 10% bf. Ipak potrebna su odricanja u ishrani a i plasio sam ribe izgledom, inace sam gurman i hedonista pa sam napravio balans ishrane i treninga da uzivam u hrani i zivotu a opet da izgledam top.
3x nedeljno teretana, oko 30min vjezbe sve super serije i posle 10-15min traka, misicna memorija kao i pametna suplementacija - whey, dekstroza, kreatin, bcaa, glutamin, NO i vitamini i to je to.
Povrede su me naucile da pocnem trening prvo laganim istezanjem pa tek onda zagrijavanjem, opet istezanje ide na kraju.
Od vjezbi osim klasicnih mogu da preporucim grappling circuit izguglajte

Sto se tice brojanja kalorija jos se nikom proteini u salo nisu pretvorili, samo kontrolisite koliko hidrata jedete, pred spavanje nikako ako imate viska sala.
Najbolji obrok za uvece je ela sir, pomijesas sa jogurtom i posolis mrvicom step soka berry punch dok sve ne dobije rozu boju
 
Poslednja izmena:
Keto dijeta je takodje i opasna, nije za duze staze i mora se dosta voditi racuna... Uzimanje ogromne kolicine proteina (2-3g po kg), sa jako malim unosom UH moze da napravi ozbiljan problem, kao sto je aceton u bubrezima itd...
 
Jeste keto najbolja za skidanje kilaze samo odakle ti ideja da je to zdravo za stalnu ishranu?!? Pa sam keto ima rezim koliko se nedelja radi i onda prekidas, a low carb je uopste shit bar tako kazu na fitnes forumima, prednost daju rotaciji pa kad od nje izvuces max onda se ide na keto.

Otkud tebi ideja da nije zdrava? :)
Jedino sto se na Keto izbacuje su UH. Hleb secer i sl. djubre. 50g UH je dozvoljeno, i tih 50g su zdravo povrce. Dakle nista se ne izbacuje sto je preko potrebno za organizam. A zdravo je jer na Keto-u unosis puno zdravih masti, organizam radi na najboljem gorivu, mastima, nivo secera je konstantan nema pikova (ni skokova ni padova), ne stvara kiselost u org., antikancerogen (celije raka ne rade na ketone), stabilan izvor energije za telo i za mozak, odlicna krvna slika, holesterol, trigliceridi itd itd.

Samo nemojte da mesate keto sa proteinskom dijetom jer to uopste nije isto. Keto dijeta ne podrazumeva ogroman unos proteina.
 
Poslednja izmena:
Kako neko moze uopste da se recimo zasiti sa 50g uh? :trust: Imajuci u vidu fizicku aktivnost (sat vremena dnevno). Kiselost u organizmu iliti PH vrednost, koliko ja znam moze da nastane i unosenjem dosta mesa, mlecnih proizvoda itd...
 
Masti se unose umesto UH, masti zasicuju mnogo efikasnije. Duze se vare, +duze si sit jer ti ne pada secer. Na kraju dana manje uneses kalorija bez ikakvih odricanja.


Glukoza u krvi je ono sto povecava kiselost, ketoni ne. Kolko je dobar secer u krvi znaju najbolje dijabeticari. Kada god unosis UH secer u krvi makar za kratko vreme (cak i spori UH) skace preko gornje granice. Insulin tada sakuplja glukozu za dalje talozenje u salo i secer pada i opet si gladan. Kod Keto nema pikova uvek je u granicama normale. Zato npr dijabeticari na Keto skoro da ne moraju insulin da ubrizgavaju, jer je secer uvek u normali.
 
Procitaj prvi komentar...

Najlakse je ne brojati nista i ne jesti nista 2 meseca i smrsati, nije to poenta ni mrsavljenja, a ni ove price. Weasel je 100% u pravu, osim brojanja "vitamina ABCD, omega 3 kiselina, minerala" na DNEVNOJ bazi, sto je nemoguce i nelogicno.

NIsam mislio da se to broji, vec da mi je bitno da to unesem i dovoljnim kolicinama(oprilike ne u miligram) ;)

A za prvo, moze i tako... ako je poenta samo izgubiti kilograme nemojte jesti nista ko sto je s50 napisao...
Ili pijte samo viski svaki dan 3 meseca i smrsajte 50kg i postavite na internet kao taj profesor..
 
Poslednja izmena:
Glukoza u krvi je ono sto povecava kiselost, ketoni ne. Kolko je dobar secer u krvi znaju najbolje dijabeticari. Kada god unosis UH secer u krvi makar za kratko vreme (cak i spori UH) skace preko gornje granice. Insulin tada sakuplja glukozu za dalje talozenje u salo i secer pada i opet si gladan. Kod Keto nema pikova uvek je u granicama normale. Zato npr dijabeticari na Keto skoro da ne moraju insulin da ubrizgavaju, jer je secer uvek u normali.

+1
Hvala drug, lepo objasnjeno.
 
Ja sam na keto dijeti imao pojavu acetona, gde je poceo da mi se oseca iz usta - tad sam zabatalio dijetu. Procitao sam veoma detaljno kako se praktikuje, koje tacno hrane se jedu za "recharge day" kada si u obavezi da uzmes hidrate, trpio sam pakao, a mozak, odnosno podsvest je imla opasne probleme da se pomiri sa nedostatkom hidrata. Neko rece da je "navika" posle nekog perioda - nema tu navike. Ljudsko telo je evoluiralo na sva tri sastojka - hidrati, masti, proteini, i kada mu ponestane hidrata, ono odlazi u "panic mode" zato se i luce ketoni koji takoreci "u panici" pokusavaju da te odrze u zivotu razbijajuci ti masne naslage.

a razlog sto sam izgubio samo 4 kile ja iskreno ne znam - drugar koji je "ceo zivot teretana" i trenutno se ekstenzivno bavi i nutricijama i fitnesom, mi je rekao da nema apsolutno nikakvog pravila, i da ce telo da konvertuje sve tri vrste hrane jednu u drugu, ako tako skapira da treba. To dal amino kiseline iz proteina mogu da se pretvaraju u masne kiseline, ostaje na naucnicima, ja na svom primeru mogu da zakljucim da je tako - 4 kile za 2 meseca jedenja haoticno bolne hrane (meso, jaja, malo povrca, pecurke) je veoma veoma malo kao rezultat, meni. i pritom sam se cela dva meseca osecao kao rekonvalescent posle udesa sa kamionom.
 
Druze, razlog sto si samo malo izgubio je sto si prestao kad si usao u ketozu...ulazak u ketozu je sam pocetak keto dijete, a to se manifestuje dahom koji mirise cudno.
Tehnicki ti i nisi bio na keto dijeti nego na low carb, i zato si se osjecao kao izduvan/pregazen balon

Otkud tebi ideja da nije zdrava? :)
Jedino sto se na Keto izbacuje su UH. Hleb secer i sl. djubre. 50g UH je dozvoljeno, i tih 50g su zdravo povrce. Dakle nista se ne izbacuje sto je preko potrebno za organizam. A zdravo je jer na Keto-u unosis puno zdravih masti, organizam radi na najboljem gorivu, mastima, nivo secera je konstantan nema pikova (ni skokova ni padova), ne stvara kiselost u org., antikancerogen (celije raka ne rade na ketone), stabilan izvor energije za telo i za mozak, odlicna krvna slika, holesterol, trigliceridi itd itd.
Sad mijesas zdrave i pozeljne UH sa secerima i hlebom, ko o tome prica? Ko nema problema sa secerom u krvi zdravi UH su vazan dio ishrane.
I masti nisu najbolje gorivo nego UH. Daju vise energije gram za gram ali su sporo gorivo, i u svakom sportu bi bio inferioran u odnosu na ljude koji npr jedu pirinac. Pojeli bi te za dorucak:D
 
Poslednja izmena:
Ja sam na keto dijeti imao pojavu acetona, gde je poceo da mi se oseca iz usta - tad sam zabatalio dijetu. Procitao sam veoma detaljno kako se praktikuje, koje tacno hrane se jedu za "recharge day" kada si u obavezi da uzmes hidrate, trpio sam pakao, a mozak, odnosno podsvest je imla opasne probleme da se pomiri sa nedostatkom hidrata. Neko rece da je "navika" posle nekog perioda - nema tu navike. Ljudsko telo je evoluiralo na sva tri sastojka - hidrati, masti, proteini, i kada mu ponestane hidrata, ono odlazi u "panic mode" zato se i luce ketoni koji takoreci "u panici" pokusavaju da te odrze u zivotu razbijajuci ti masne naslage.

a razlog sto sam izgubio samo 4 kile ja iskreno ne znam - drugar koji je "ceo zivot teretana" i trenutno se ekstenzivno bavi i nutricijama i fitnesom, mi je rekao da nema apsolutno nikakvog pravila, i da ce telo da konvertuje sve tri vrste hrane jednu u drugu, ako tako skapira da treba. To dal amino kiseline iz proteina mogu da se pretvaraju u masne kiseline, ostaje na naucnicima, ja na svom primeru mogu da zakljucim da je tako - 4 kile za 2 meseca jedenja haoticno bolne hrane (meso, jaja, malo povrca, pecurke) je veoma veoma malo kao rezultat, meni. i pritom sam se cela dva meseca osecao kao rekonvalescent posle udesa sa kamionom.

Metalni ukus u ustima je normalna pojava. Recharge day je bitan samo ako zelis odlicne rezultate u vezbanju. Ako ne vezbas ili samo rekreativno nema potrebe ako glikogen nije istrosen. Pretpostavljam da si krizirao za secerom, posle par nedelja izgubi se ta glad (jer prosto nikada nema pada secera ispod normale) jer postanes ekstra sit kada se najedes obrokom bogatim masti.

Inace covek nije evoluirao na UH jednostavno jer ih nije imao odakle unositi, barem 99% evolucije. Sve sto je jeo od UH je neko voce povrce koje pronadje, ostalo su sve zivotinje koje je ulovio, meso (proteini) masti (energija) iznutrice (minerali vitamini).

Sto se tice pretvaranja iz jedne u drugu. Glukoza i proteini mogu da se pretvore u masti ali ne i obratno. Proteini mogu u glukozu kad zatreba. Na Keto bez vezbanja covek trosi samo oko 40g UH i to samo jedan mali deo mozga sve ostalo radi na ketonima. To je beznacajno, i moze se dobiti iz proteina ako se npr unese 0g UH.

Covek moze savrseno da funkcionise bez grama UH, ali bez masti i proteina bi umro. Prosto jer UH nisu esencijalni za coveka.

Sve povrce bez skroba, svi zivotinjski proizvodi, (i mlecni, bez mleka), voce, sve je to dozvoljeno na keto. Ne vidim kako si sve sveo na par namirnica. Lakse je reci sta ne jesti, a to su sve zitarice, secer i od povrca krompir i sl bogate skrobom. Prakticno sve ostalo moze da se jede. Na keto dijeti nista sto je zdravo nije izbaceno.
 
Poslednja izmena:
Sad mijesas zdrave i pozeljne UH sa secerima i hlebom, ko o tome prica? Ko nema problema sa secerom u krvi zdravi UH su vazan dio ishrane.
I masti nisu najbolje gorivo nego UH. Daju vise energije gram za gram ali su sporo gorivo, i u svakom sportu bi bio inferioran u odnosu na ljude koji npr jedu pirinac. Pojeli bi te za dorucak:D

Ti zdravi UH su "zdravi" samo zato jer su sporiji, tj sporije ulaze u krv a ne jer se nesto razlikuju. :)
Problem je sto i ti spori (doduse u manjoj meri) dizu nivo secera iznad normale posle 1h. Masti jesu najbolje gorivo sa stanovista zdravlja. A kao gorivo, mozda jesu eksplozivniji oni na UH, ali to su nijanse, posto se glikogen prvi trosi, a kada se potrosi njih uhvati hipoglikemija i moraju da se dolivaju, a kod Keto nastavljas punom parom. Ovo vazi samo za ekstremnije sportove, inace amaterski i sl je keto u prednosti ;) Btw profi sportisti atlete imajh oko 2000kcal rezervi . Ko je u ketozi ih ima onoliko koliko ima sala, i 100.000kcal.
 
Opet, govorim o strain-u koji sam prozivljavao i nije mi bilo prijatno. Ovaj program gde jedem umereno, ali svu hranu

dorucak: przenice, jaja, narezak, sendvic
rucak: kuvano povrce i meso, sa raznolikim salatama, ponekad pica, ponekad pita (1 nedeljno)
vecera: ako bas ogladnim, kuvana jaja ili kuvani krompir

a treniram ko mazga, na prvoj strani je "moj insanity" program, kilaza se topi kao nezdrava. HIIT ostavlja efekat topljenja masti kao nikada do sad, sta god da sam pokusavao jer kazem, uz merenje vode, skinuo sam skoro 9 kila masti za dve nedelje. Pritom, ovaj moj program se zasniva na malo tezim vezbama i u flex-u mogu da vidim povecanje zapremine misica, drasticno vece nego pre 3 nedelje.

Hocu da kazem, da iako je licno iskustvo, ja a verujem i mnogi drugi, nismo u stanju da eliminisemo odredjene navike kada je ishrana u pitanju. Meni konkretno recimo, maks opada koncentracija kada radim za firmu, 5-6 sati bez prekida na kompjuteru, a gladan.
 
Na speedu bi bio cak i do 3 puta produktivniji. :smash:
Jbt.
To ko oni likovi sto srcu energetska pica po ceo dan a izgovor im je "ma brate znas li ti gde je kraj smene, cu umrem ako ne popijem 8 red bull-a", a jetra i zeludac gore bukvalno.
Dok radis za kompom uzmi cepaj jabuke, sargarepu i sl. da tinesto uvek bude u stomaku. Kakve przenice i mesni naresci !?
 
Nazad
Vrh Dno