Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

@poopBot

Pretpostavljam da, kada naručuješ pljesku, od priloga ide sve osim ćumura? [emoji23][emoji23][emoji23]
 
@poopBot

Pretpostavljam da, kada naručuješ pljesku, od priloga ide sve osim ćumura? [emoji23][emoji23][emoji23]

Naravno(izbegavam mozda majonez i jos po nesto al da), 90% fastfood rostilja ja jedem ne zbog mesa(iz brazila) nego priloga :)
 
Poslednja izmena od urednika:
evo ja da stanem na stranu "okmijun" posto je u manjini svi ste se urotili protiv njega
pre 4-5 dana jeo pileci file u nekom restoranu i delovo mi onako malo ne pecen dovoljno, boleo me stomak 2 dana i imao sam livpro ...
[/B]


Ma vole oni mene, samo se šale!


Hahaha, ma šalimo se sa okmijumom :D
Mada meni dovoljno da pomislim na pantljičaru i neka hvala, ja ću svoje meso da ugljenišem ako treba :D

Jel shvataš ti da u govedjem mesu NEMA PANTLJIČARE, nema parazita, nema NIŠTA! Osim MESA!

Pa ti stvarno misliš da će ljudi koji mesečno zaradjuju 1 000 000 US$ da se zezaju da dobijaju neke prolive i slično? A svi brate cepaju krvavi govedji but,svi do jednog, ko mi što cepamo labac i burek.

Govedina je IZUZETAK, tako je napravljena, ceo taj sistem da se sve bakterije zadržavaju SAMO u BURAGU.
I to krava ima 2 BURAGA, znači prečišćeno meso do kraja, što bi rekli mi Sebreji, KOŠER 100%!

Zašto je to tako? Pa nemam pojma, neko ko je pravio tu govedinu je tako napravio, znači SVA druga mesa, NISU za živojedenje, osim ovog sKušija, a ja se bojim da pravi izvorni sKuši je imao neke načine zaštite koje ovaj savremeni sKuši nema, jer je RIBA prava riznica PARAZITA.
Dobro, morska je jedno 1000x čistija od rečne, i skuša ide u dubine, u hladno, itd...
Mada, Holandjani jedu isto živu ribu, tj samo usoljenu, verovatno ta severna hladna riba i može živa, pojedine vrste, nemam pojma, ovde pričamo o TaRtar govedjem butu.

Ja se ubi ovde kačećni odobrene, po PSu, univerzitetske radove, a vi ko mala deca, ništa ne shvatate...
Samo je suština da se strane mesa koje su bili otvorene, DOBRO ZAPEKU, i to je to.



ŽIV SLEDJ, iliti HARINGA u AMSTERDAMU
A i sKuši je zapravo USOLJENA riba, čini mi se?
 
Poslednja izmena:
@okmijun

https://www.cdc.gov/parasites/taeniasis/gen_info/faqs.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Taenia_saginata

Taenia saginata (synonym Taeniarhynchus saginatus), commonly known as the beef tapeworm.

Humans can become infected with these tapeworms by eating raw or undercooked beef.

Hvala, ali ne hvala :D

Covece, bre na cemu ti zasnivas te svoje tvrdnje...:D

Inace, usoljena riba zamrznuta na izuzetno niskim temperaturama, paraziti uglavnom ne mogu da prezive te temperature, pa je zato moguce jesti ali ja i dalje ne zelim da se igram svojim zivotom :)
 
Poslednja izmena:
Inace meni nije jesno sto uopste jedes zivu govedinu ti boljeg ukusa ili sta, ja i da je ziva govedina 100% cista je ne bi jeo zbog ukusa, ja bas volim da izgrilujem hranu sto vise

Inace sto se tice crwa gledao sam bas onaj film skoro "Life on us, safar of microogranisma" ili tako nesto,
neki se namerno zarazuje crwima zato sto crwi ispustaju neke enzime da sprecavaju preterane autoimune napade kod onih sto imaju probleme zbog toga tipa Crohnova bolest i sl
 
Poslednja izmena od urednika:
Inace meni nije jesno sto uopste jedes zivu govedinu ti boljeg ukusa ili sta, ja i da je ziva govedina 100% cista je ne bi jeo zbog ukusa, ja bas volim da izgrilujem hranu sto vise

Inace sto se tice crwa gledao sam bas onaj film skoro "Life on us, safar of microogranisma" ili tako nesto,
neki se namerno zarazuje crwima zato sto crwi ispustaju neke enzime da sprecavaju preterane autoimune napade kod onih sto imaju probleme zbog toga tipa Crohnova bolest i sl

Mene si verovatno pitao?
Ja ne jedem živo ništa, samo pre 5 dana reko da je govedinu moguće jesti I ŽIVU, a to za jednog prosečnog govornika srbskog jezika je trebalo da bude dovoljno šta znači ,a da se ne raspisuju naučni radovi.
Ali očiglegno nije...

@Zechs
"pravi" japanski suši nije zamrzavan, o tome se radi, samo je usoljen. Ne znam koliko dugo.

...i msm da je sve rečeno o ovome...
 
Sve je moguce jesti zivo, imas sashimi pored klasicnog i od koze, konja, piletine, delfina...
Imas i neki Ike-nesto gde ti bukvalno sluze ziva morska cudesa, mrda ti po tanjiru pa ako si u fazonu navali.
 
Siguran da je sushi usoljen?

@Uriel restorani u okolini pijace, biraš živo i onda oni spremaju. Imam negde snimke ako nađem okači u. Najgrozniji su mi morski puževi kad ih vidim, skoro pa da izgubiš apetit.

P.S. Meni nigiri najomiljiniji a sashimi sledeći. Sashimi od lososa onako ume da bude papren.
 
Poslednja izmena:
Sashimi Tuna: 1 zalogaj = 1 gurmanska pljeka :D al treba probati
 
@nemanja123
Nemanja brate pusti ga... dzabe mu pises.
Imas ti zanimljivijih stvari da podelis, a on neka jede zivo meso.
Ma ignorišem ubuduće njegove postove.
Okačene studije stoje, problem je što ne ume da ih protumači (van toga što vrlo retki koji imaju problema sa holesterolom imaju poremećaj štitne žlezde, pa su i okačene studije nemaju veze sa ovom, nazovi polemikom) :)
Naravno da možete da pijete vodu tretiranu fluorom i hlorom. Dovoljno je videti proces tretiranja vode, koncentracije u njoj, i uporediti sa koncetracijama koje izazivaju pomenute efekte i jačinom tog efekta.
Pijem makar 4 litra česmovače dnevno ceo život (ne računajući za kuvanje, hranu, čajeve...), na dijeti ume to da bude i 6 i nemam problema sa štitnom žlezdom ;)

Moja deca su išla na preglede na Taš, Vita Maxima, Zavod i negde na Banjicu. Zavod je bio ubedljivo najozbiljniji. Tamo je jedini problem što se čeka, zakazuje se par nedelja unapred.
Konačno sam se merio :)
Jel znaš kako da nađem to mesto na Banjici?

Imam "Xiaomi Body Composition Scale 2" sa kojom mogu da uporedim.
- Inače ova vaga je konzistentna, meri na 50g tačnosti i prag joj je od 100g. Tačna je, poredio sam sa kuhinjskom vagom preciznosti 0,1g. Ne znam da li ima odstupanja pri većim težinama, ali kada se merim i dodam teg od 5/10/15/20kg precizno doda ne prethodno izmerenu vrednost. Više uzastopnih merenja daje iste rezultate i od 3 uzastopna merenja vrlo retko bude odstupanja (a i tada samo jedno merenje odstupa za 50g). Belo svetlo brojeva je odlično pa se vidi i u mraku. Ko ima ljubimce odlična je vaga i za njihovo merenje. Statistiku pratim već 3 meseca i nisam naišao na odstupanja što se svih parametara tiče.
- Mana je što je aplikacija loša. Nema naše zemlje (pa Other opcija stavlja američke merne jedinice težine i visine), mora da se zada cilj (težina ili pređeni koraci dnevno iako nemam narukvicu). Prikaz/interfejs u aplikaciji je loš. Ne prikazuje redom vrednosti, već prvo ono što odudara od preporučenih vrednosti i svaka stavka ima objašnjenje (što je dobro), ali je ono uvek prošireno i svako merenje i ulazak merenja kasnije ima otvoren ceo tekst za svaku stavku koji mora da se klikne da bi se zatvori (expand/collapse varijanta), čime se vidi samo po jedna/dve vrednosti umesto da je sve tu pregledno. Između naziva stavke i vrednosti nisu stavili prazan prostor, već je sve spojeno (npr: "Body fat20" umesto "Body fat 20"). Nema LBM (lean body mass).
- Sve u svemu, za praćenje je odlična. Videćemo da li će se nešto promeniti kada se više puta budem merio na profi vagama pa uporedim sve parametre.

1. Merio sam se pre 5 godina na institutu za higijenu. Vaga je InBody 720 i najbolja je koju sam ja kod nas video. Za razliku od ostalih, meri i viscelarne masti kao i edeme po delovima tela. Ne može da se plati i meri tamo bez uputa (makar je tako tada bilo), samimi tim ne znam jel može rano ujutru da se dođe (po ustajanju i obavljanju fizioloških potreba, bez hrane i pića). Meri se profi sa merenjem visine i u donjem vešu...
- Imendanca vage je: 1khz, 5khz, 50khz, 250khz, 500khz, 1Mhz

2. Prošle nedelje se merio u zavodu za sport. Vaga ne InBody 370. Ne meri viscelarno salo niti edeme. Košta 255 dinara, ne treba da se zakazuje (eventualno proveriti telefonom, da se ne pogodi tada neka grupa). Mana je što rade od 10:00, pa će i merenje odstupati. Merenje, u najmanju ruku neozbiljno. Da li je do mlađe osobe koja je tada radila ne znam, ali to ništa ne menja. Mere visinu, ali ne objašnjava kako se radi (pete uz ivicu, glavu da podesi sa pravim pogledom...), izmerila 1cm više. Na vagi se meri sa sve odećom sa kojom ste došli, samo bez patika i čarapa. Odeća mi je bila 800g (merio), tako da je i odstupanje verovatno prilično. Ne znam da li zimi mere sa jaknom, šalom, kapom i rukavicama :p
- Impendanca: 5khz, 50khz, 250khz
- Xiaomi tada rekla 19,7% masti, a InBody 370 je rekla 11,5%.
- Definitivno sam bliži InBody procentu masti, ali ne baš toliko. Odeća od 800g i što sam pio vodu ~200ml je definitivno zeznulo merenje, a u manjoj meri i dodatih 1cm na visinu.


3. Tri dana kasnije se merio u Ustaničkoj 240a (uzeti u obzir da sam tada skinuo dodatnih 450g po Xiaomi vagi). Mislim da se zove ForceCenter, "mini teretana" (uglavnom TRX). Vaga je InBody 270. Ne meri viscelarno salo ni edeme. Košta 500 dinara i trebalo bi da se proveri telefonom pre dolaska (za svaki slučaj da se ne pogodi neko na merenju). Velika prednost je što rade od 06:30 i rade vikendom! Visinu ne mere već pitaju. Meri se bez odeće, u donjem vešu.
- Impendanca: 20khz, 100khz
- Xiaomi tada rekla 19,2% masti, a InBody 270 je rekla 12,9%.
- To jeste neko realno stanje, ako uzmem u obzir da ne treniram poslednjih 1-2 meseca pa je teže proceniti po stepenu prominentnosti mišića i vaskularnosti.

Dakle, Xiaomi dodaje ~6% na BF, a da li će tako ostati i kako će se nositi sa nižim procentom masti videću na narednim merenjima. Ali je Xiaomi odličan za praćenje napretka.

Ako neko zna gde još može da se meri i/ili koje su vage zamolio bih da javi. Tražim najbolju opciju (vagu, merenje rano ujutru i u donjem vešu, cena nebitna) preko koje bih mogao da pratim mesečni napredak i testiram druge stvari.
Jel zna neko kakvu vagu koriste na DIF-u i da li tamo može da se meri po zahtevu (uz novčanu naknadu ;)). Isto pitanje i za Vita Maxima (pozvaću ih, ali ne vidim im te stvari u cenovniku, pa ne znam da li uopšte rade antropometriju).
 
Poslednja izmena:
Mene si verovatno pitao?
Ja ne jedem živo ništa, samo pre 5 dana reko da je govedinu moguće jesti I ŽIVU, a to za jednog prosečnog govornika srbskog jezika je trebalo da bude dovoljno šta znači ,a da se ne raspisuju naučni radovi.
Ali očiglegno nije...

@Zechs
"pravi" japanski suši nije zamrzavan, o tome se radi, samo je usoljen. Ne znam koliko dugo.

...i msm da je sve rečeno o ovome...

Ja gledao emisiju na Discovery kanalu, čini mi se iz one serije How do they do it i japanski master šef objašnjavao proces pripremanja sušija počev od toga kako je bitno prvo zamrzavanje ribe na -30, -40 i kusur stepeni kako bi se pobili paraziti ako ih ima..
 
@nemanja123
Na Banjici je https://www.malicevic.rs/
Ali od merenja ima samo visina, masa, BMI i percentil BMI. Kod njega je dobro što radi test opterećenja deci na šestomesečnim pregledima, što Vita maxima ne radi. S druge strane, VM ima detaljnije merenje, pokušaću da ubacim sliku (narandžasti doodle). Merenje zavoda za sport je sa zelenim doodle.
c50b04a773968b99a27e9142d8f14b71.jpg
e666636b888849292cd89f3e5bd936c4.jpg

Edit: sad vidim da je drugo dete u Zavodu dobilo celu stranicu InBody merenja, sa sve proteinima, mineralima, rasporedom bezmasne mase, rasporedom masti... Gomila nekih brojki.
Za frekvencije stoji 5,50,250kHz
 
Poslednja izmena:
@nemanja123
Na Banjici je https://www.malicevic.rs/
Ali od merenja ima samo visina, masa, BMI i percentil BMI. Kod njega je dobro što radi test opterećenja deci na šestomesečnim pregledima, što Vita maxima ne radi. S druge strane, VM ima detaljnije merenje, pokušaću da ubacim sliku (narandžasti doodle). Merenje zavoda za sport je sa zelenim doodle.
c50b04a773968b99a27e9142d8f14b71.jpg
e666636b888849292cd89f3e5bd936c4.jpg

Edit: sad vidim da je drugo dete u Zavodu dobilo celu stranicu InBody merenja, sa sve proteinima, mineralima, rasporedom bezmasne mase, rasporedom masti... Gomila nekih brojki.
Za frekvencije stoji 5,50,250kHz
Znači zavod je bolji od VitaMax-a?
I ja sam dobio celu InBody statistiku na A4 papiru.
 
L-carnosine, npr Swansonov, gde je najpovoljnije kupiti u SRB ili HRV?
 
Ja gledao emisiju na Discovery kanalu, čini mi se iz one serije How do they do it i japanski master šef objašnjavao proces pripremanja sušija počev od toga kako je bitno prvo zamrzavanje ribe na -30, -40 i kusur stepeni kako bi se pobili paraziti ako ih ima..


Sada, da, da bi se umirili turisti, ali pre 500 godina neverujem da su mogli da zamrzavaju na -40?
Ima 101 fora koju mi ne znamo, kada prihvatamo strane kuhinje.
 
Da li je neko kupovao skoro tegove i klupu za kucnu upotrebu ili terasu? Aktivan sam vezbac inace ali kontam da se u teretanu necu vracati jos godinu dana zbog pandemije...
Uzeo bih klupu (bez drzaca za sipku), ravnu sipku, ez sipku, 2 bucice i jedno 100kg tegova koji mogu da se montiraju na ove sipke.
Preporuke gde to kupiti? Da li narucivati preko KP ili?
 
Ne bih preporucio te Iron tegove i sipke, posto su plasticni i punjeni peskom, zato su jako nezgrapni i veliki, teg od 5 kg je ogroman, plus sto precnik rupa na njihovi sipkama i tegovima nije standardan (fi30mm ili olimpijski fi 50mm) tako da se ne moze uklapati sa nikakvim drugim plocama samo njihovim.
@miltan Inace ja sam imao vec nesto opreme, ali isto zbog korone sam ovog leta jos nabavljao, i mogu ti reci da je to deficiratna roba trenutno, ali vidi na kp da nadjes sipke fi 30 koje su ti sasim dovoljne za kucnu upotrebu kao i ploce u zeljenim tezinama istog obima. Cena za ploce se krece oko 200 din po kilogramu. Ja sam ez sipku 30mm jedva uspeo da nadjem i to samo ovde, na drugim mestima je svuda bilo rasprodato. Imas i ovaj pocetnicki komplet od 50 kg sa dve bucice i dugackom sipkom, sasvim dobar odnos cene i kvaliteta, ako uspes da nadjes na oglasima, posto je i taj komplet od 50kg koji se najvise isplati vecinom rasprodat, a posle mozes na tu sipku dodajes sebi jos ploca istog obima koje kupis na drugim mestima.
Screenshot_2020-08-14 KupujemProdajem Tegovi za vežbanje 50kg.png
Imas i na kp lika iz Cente Zrenajnin koji pravi skroz dobre ploce i ostalu opremu (klupe, sipke, osigurace.... )

Jedino ako kupujes preko neta, ako uspes nekako da se snadjes za isporuke, posto postarina za do 50kg izadje oko 2000 din.
 
Poslednja izmena:
Da, malo je nezgodno vece tezine na te staviti. Ako se ipak odlucis za iron, uzeti najduzu sipku da bi se moglo naslagati 90 kg max. Prednost je sto je mnogo jefitnije od gvozdenih tegova, i vise nego duplo jeftinije. Za neke vece tezine je problem zbog pescanih tegova. Ali nije lose za sve sem mrtvog dizanja i mozda bench-a ako dizes vise od toga, sasvim pristojno i jeftino, zavisno od budzeta

Sipka + 90kg izadje 12K dinara, dok bi te gvozdeni izasli oko 25-30K dinara. Bolje gvozdeni ako novac nije toliko presudan.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@downtown, hvala na informacijama.
Isao bih na gvozdene tegove + ravna sipka, ez sipka i dve bucice, sve fi30 da mogu da kombinujem.
Gledao sam malo po nasim sajtovima, stvarno si bio u pravu, dosta stvari je "out of stock"... poslao sam par mailova pa cu videti sta imaju na stanju.

Trebace mi i kombinovana klupa (ravna + kosa), video sam da ih ima za oko 15000 rsd mada i one su trenutno out of stock.
Pogledacu malo i po KP kad stignem.
 
o suplementima iz ugla dr Brižite Đorđević (profesor na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu
https://www.novosti.rs/vesti/drustv...ina-minerala-uzalud-suplementima-stiti-korone

"Ko nema manjak vitamina i minerala uzalud se suplementima štiti od korone"

fora je u tome da ljudi ne znaju da li imaju ili ne a ako ćeš da uradiš testove iz krvi koštaće te kao polugodišnja suplementacija...pa po sistemu čim ne škodi znači da koristi
 
i to je obrađeno u tekstu. manjak/višak se može odokativno odrediti i na osnovu ishrane pacijenta, pod uslovom da isti ne laže i ne prećutkuje
 
Razume li se neko u džakove za boks i njihov izbor?

Našao sam neki od 150x35cm i 35kg. Deluje mi malo lagan.
 
^I meni deluje lagan, mada ne razumem se.

Zna li neko kako da najbrze povecam broj ponavljanja na benchu? 80kg mogu samo 5 ponavljanja (4 bez spotera, ne usudim se 5). 100 kg jedno ponavljanje samo kad taj dan imam insane mod. :d
 
Smanji tezinu i radi mnogo vise ponavljanja do otkazivanja. Meni je to uvek pomagalo.

Tapatalk from Poco loco
 
Neki predlažu da se radi i što eksplozivniji izbačaj na manjim težinama, ali onda bi vjerovatno morao da spustiš još 10kg.
Ja iskreno uopšte ne brinem o težinama sve dok aktuelne daju rezultate [emoji6]
 
Nazad
Vrh Dno