Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Ljudi jel imate neku preporuku za sejker? Ja imam obican plasticni i brate mili usmrdi se za cas! perem ga redovno, ostavim ga u vrucoj vodi, prao sam ga i sa ferijem i sve je ok dok ga ne zatvorim i odem u teretanu. Posle kad ga otvorim da popijem whey brate smri pa smrdi! Jel ima neko vise iskustva sa sejkerima?
 
mora se isprati uvek odmah posle upotrebe.

kad se jednom usmrdi, u principu je gotov...
 
Ako ti treba za noseje whey/PWM-a, stavi u neku staklenu teglicu samo prah, pa razmuti u teretani. Ja koristim od nekih Lindt kremova recimo, to se mnogo bolje opere od plastike.

Ili napravim vocni smoothie u Nutribulletu u kome dodam whey. Njih moram malo jace da iszribam, zbog onih rebarca unutra :( Ali sejker je mnogo teze oprati, pogotovu poklopac.
 
mora se isprati uvek odmah posle upotrebe.

kad se jednom usmrdi, u principu je gotov...

Dzabe,ja ga svaki put perem (sejker) odmah posle upotrebe,pa se i dalje oseti, pogotovo ako se whey pije i sa mlekom. Mislim da je to neizbezno,zvuci bzvz,ali kao da plastika upije taj “miris”. Resenje,ili se time ne opterecivati,ko moze(ja ga pomirisem svaki put pre upotrebe,iako znam da je cist,pa mi to zasmeta [emoji849]) ili kupovati novi sejker svakih par meseci,sto i nije neka investicija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Par meseci? Ako ti cak toliko dugo ne zasmeta, odlicno si prosao ;) Ja sam sejkere lomio na krace od toga ;)
 
Kako koji,one kvalitetnije,koji se dobro pokazu,a ne mogu da ih nadjem uvek,istrpim malo duze. [emoji1] Pre upotrebe sipam malo vode pa izmuckam,iako je cist,da malo ubije taj miris. Nazalost,neko resenje na duze staze ne postoji,osim kupovine novog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za nosenje PWM-a, resenje su staklene teglice.
 
Ne nosim ja,imam kuci mini teretanu,pa napravim odmah posle treninga i operem. A mogu da zamislim kako se tek usmrdi kada neko napravi pa nosi. [emoji855] Za nosenje su vec dosta bolje resenje one doze sto se pakuju u male kesice,ali svakako izadje dosta skuplja varijanta. Ili to cimanje sa teglicama sto kazes,u svakom slucaju,muka kako god da okrenes. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma perem redovno, i posle pranja ga ostavim da se osusi i kad pomirisem ne smrdi. naspem whey,samo prah, zatvorim odem treniram i kad posle treninga zamutim whey, smrdi haos. Cim se zatvori sejker odma se posle oseti... Da li bi mozda pomoglo da se kupi neki kao stakleni? Konta da staklo ne bi upilo mirise. Nov plasticni da kupim za mesec dana opet ce smrdeti..
 
Nisam video stakleni,a cak i da ga nadjes,ona “mrezica” ce verovatno biti plasticna,pa dodje skoro na isto. [emoji1] Mada,treba istraziti i probati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nosim staklene teglice, i ne osete se, cak i ne isperem u teretani uvek.
 
Cek,ti nosis napravljen u teglici ili samo prah?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja imam ili shaker sa vise pregrada ili nosim prah u kesici.

Tj lazem ko pas sad ne nosim nista, posto ni ne treniram :D
 
Cek,ti nosis napravljen u teglici ili samo prah?
Prah, ne zelim da se otvori slucajno i napravi lom u rancu ;)
A u plasticnim casama za Nutribullet nosim napravljen smoothie sa whey-om (uvek dodam ili led, ili zaledjeno voce, tako da ostane prilicno hladno do kraja treninga).
 
E da, ja kad zavrsim i isperem ga, drzim ga otvorenog, obavezno.
Nekad ih perem u mašini, sušenje je i tu najvažnije

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Da,obavezno ga ostaviti otvorenog posle pranja,da se izluftira.
@alfa
Meni to sa teglicama i plasticnim casama zvuci kao prava ekskurzija,samo jos fali pivo i dobar grill [emoji16] Salim se,verujem da je samo stvar navike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ne teletana na 3 do 4 mim hoda :)
Ekskurzije nikad nisu bile tako blizu :p
 
Jel ti to umutiš PWM pa ga nosiš ili nosiš prah pa posle treninga dodaš to mleko (koje inače nije za PWM, ali tvoja stvar)?

Koristim Optimum Nutrition šejker ko zna koliko godina i nijedan se ne usmrdi. Osete se malo na to što sam stavljao u njih (miris whey-a koji trenutno koristim ili BCAA...).

Uvek samo prah u njemu, posle treninga dodaš vodu, protreseš, odmah popiješ, ispereš vodom, i čim dođeš kući opereš sudomilom.
 
Dobio sam od drugara na poklon optimum nutrition gold standard, on je nabavio iz Nemacke, gde vec 8 meseci uzima za sebe.
Jasno posto se optimuk debelo kopira i se sve i svasta, a ne bih da pijem neko djubre. Uzmem ja to da proverim, dakle neke glavne fore sto sam nasao na netu, spelling, golden dozer, datum, filter na poklopcu itd...
Glavna stvar, qr i pin code da testiram. QR me baca na stranicu sa proizvodom sto treba, a pin izbacuje:
Screenshot_2018-06-27-16-01-44-586_com.android.browser.png

Meni deluje da je sve ok, dakle genue. Vase misljenje? Mnogo mi je ovo bitno jer sam poceo sa proteinom, pazim na ishranu, treniram itd...A ne bih jasno da unosim neko djubre, od koga jos mogu i da nagrabusim zdravstveno.
 
Dobio sam od drugara na poklon optimum nutrition gold standard, on je nabavio iz Nemacke, gde vec 8 meseci uzima za sebe.
Jasno posto se optimuk debelo kopira i se sve i svasta, a ne bih da pijem neko djubre. Uzmem ja to da proverim, dakle neke glavne fore sto sam nasao na netu, spelling, golden dozer, datum, filter na poklopcu itd...
Glavna stvar, qr i pin code da testiram. QR me baca na stranicu sa proizvodom sto treba, a pin izbacuje:
Pogledajte prilog 253404

Meni deluje da je sve ok, dakle genue. Vase misljenje? Mnogo mi je ovo bitno jer sam poceo sa proteinom, pazim na ishranu, treniram itd...A ne bih jasno da unosim neko djubre, od koga jos mogu i da nagrabusim zdravstveno.
Ne vidim otkud tolika sumnja kad je kupljeno u inostranstvu, a ne preko švercera i/ili kod nas. A ni zašto je toliko bitno kad ga nisi platio [emoji14]
Niko ne stavlja otrove, a ti što lažiraju umesto proteina stavljaju šećer.

Uglavnom, ako ti je stvarno toliko bitno kako kažeš, možeš uraditi testiranje u Institutu za javno zdravlje. "Velika četvorka" (energetska vrednost, proteini, UH i masti) je ~4.000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Samo da podelim iskustvo, pa ne znam ako ko izvuce pouku pojma nemam...Godinu dana zivota u Aziji na njihovoj hrani, u kombinaciji sa nasim kuvanim jelima koja umem da napravim, dovelo je do toga da Holesterol iz visoko rizicne grupe ode u pozeljnu, da dobar holesterol skoci sa 0,5 na 1,35, secer da sa solidno povisenog ode u normalu.

Nista se nisam posebno trudio ali ono sto dam primetiti kao razlike:

- stres sam smanjio za 1000%
- pekaru nisam jeo, za razliku od Srbije gde sam je jeo svaki drugi dan
- suhomesnato nisam jeo osim ponekad curecih prsa
-riba je mnogo dostupnija te sam je jeo cesce
- voce mi je stalno pod rukom (i generalno sam morao da unosim mnogo vise vlakana u formi all bran pahuljica pa i dodataka)
- ulje suncokretovo (osim kroz majonez) nisam okusio vec je sve na Rice all bran ulju (neko pirincano kazu da je zdravije)

Ono sto jeste fascinantno, da sam jeo hleb (tost uglavnom doduse al ko da je bitno), da sam majonez jeo svaki drugi dan kao i obicno, i da sam u Mek npr i dalje isao jednom u 10-15 dana.

Hocu da kazem da se ocito cini mi se i sa malim promenama moze dosta uraditi, ja mislim da je mene spasilo sto nisam toliko jeo lisnato testo, u kombinaciji sa pojacanim riba, voce aspektom.
 
Pa i zbog toga. :d
Konkretno u optimum vole da stave i mesaju sa keksom, ali kazem po svemu ovome mialim da je sve ok. Plus popio sam jednu mericu sinoc posle treninga i deluje ave kako treba, od muxenja do ukusa.
Ali naravno, nije na odmet cuti tudja misljenja.
 
Niko ne stavlja otrove, a ti što lažiraju umesto proteina stavljaju šećer.
Sam si sebe konkradiktovao u istoj recenici :D


@Mare, slicno iskustvo u Koreji :) Mislim da je manjak stresa najbitnija stvar. Evo, ja i tamo i ovde odrzavam slicnu ishranu, i opet ovde nekako nije isto :(
Mada ni hrana nije ista, meso kao da je skart najgori od ~2013.
 
Poslednja izmena:
Najsigurnije da ne uzimaš tu hemiju.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To nije hemija... to je cista mehanika. Whey, Creatine, Casein - dobijaju se mehanickim procesima. Nema tu hemije neke.
Za aminokiseline ne znam kako se dobijaju, pretpostavljam da tu vec mora hemija :)

Steroidi vec nisu hemija, nego biohemija :) I ne dobijaju se hemijom, koliko znam.
 
Dobro.
Pod pretpostavkom da se složimo da česmovača nije baš nekog kvaliteta, a flaširana voda nije ništa bolja, kakva su iskustva sa raznim filterima za vodu, sad postoje i destilatori.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Optimum

Da samo dodam ovo za protein. Ukoliko je kupljeno regularno u radnji nema kod Svaba fals. Stroga kontrola.
Ja sam isto nabavljao iz Nemacke. Ima i kod nas sada original.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno