Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Ne sale se vec su kompulzivni lazovi pa se pogube u svojim baljezgarijama. A ovo su neki stari clanovi koji su bili banovani 5+X i vise ne znaju 'de udaraju. Lako ih nanjusis kao sto je kolega Cvoruga provalio ovog.
 
Opet je otvorena tema...
Samo se plasim da ce ponovo postati predmet sprdnje :)
 
Predlog za udobne patike za basket na parketu?
Do 12 soma (popusti) max.
Razmišljam o Kyrie 3, ali ne znam koliko je noga u njima stabilna jer je đon nekako kriv. Curry 3 kažu da su dosta loše urađene, da ne drže stopalo fiksirano.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
jordan-superfly-5- imas svih brojeva, 12000 na akciji...

ili jordan b fly, samo nema bas svih brojeva, ali je cena smesna bas... izguglaj da ne reklamiram sad prodavnice...
 
https://www.youtube.com/channel/UCBV3x4ANi_UuF3LyuFPa_Pg

Baci pogled, rade recenzije svih patika za basket.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Da bas sam ih pre neki dan zapratio i gledao neke snimke. Nervira me taj Kinez, pola ga ne razumem sta priča zbog naglaska.
Kyrie 3 kažu da su baš neudobne. Kažu Adidas Crazy Explosivnes 2017 da su najudobije. Zbog kolena i stopala inače tražim mekše patike.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jeste koreanac malo iritantan ali bude momenata kad izvali nesto smesno.

I ja bi ti njih preporucio zbog boost djona koji je neprevazidjen, pogotovo sto trazis nesto mekse.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja nosam Adidas Illation sa onom njihovom "cloudfoam" tehnologijom. Da su udobne jesu i to mnogo, ali koliko bi izdrzale svakodnevno opterecenje to ne znam, jer ih prvo iznosim malo, pa tek onda ganjam loptu sa njima. Ove koje sam iznosio su dobile one pukotine na delu gde se savijaju prilikom cucnjeva i slicno. Nista strasno. I da, ne obuhvataju potpuno zglob u smislu da idu preko zgloba.

U pitanju su ove patike:

http://demandware.edgesuite.net/sit.../zoom/AQ1361_01_standard.jpg?sw=2000&sfrm=jpg

Inace, valja pogledati i PEAK patike. Ima dosta kosarkaskih modela. Teodosiceve, Ajversonove...
 
Ja nosam Adidas Illation sa onom njihovom "cloudfoam" tehnologijom. Da su udobne jesu i to mnogo, ali koliko bi izdrzale svakodnevno opterecenje to ne znam, jer ih prvo iznosim malo, pa tek onda ganjam loptu sa njima. Ove koje sam iznosio su dobile one pukotine na delu gde se savijaju prilikom cucnjeva i slicno. Nista strasno. I da, ne obuhvataju potpuno zglob u smislu da idu preko zgloba.

U pitanju su ove patike:

http://demandware.edgesuite.net/sit.../zoom/AQ1361_01_standard.jpg?sw=2000&sfrm=jpg

Inace, valja pogledati i PEAK patike. Ima dosta kosarkaskih modela. Teodosiceve, Ajversonove...

Cloudfoam je udoban ali to je skroz druga klasa naspram Boost modela.

Ako ti se patike savijaju prilikom čučnjeva, ne radiš ih dobro :D

:d :d
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ајд да појасним да ме не зезате више за медаљу :d

Патике се савијају у корену прстију са бочних страна када се чучне тако да је стопало ослоњено на прсте и ту је материјал патике попустио у виду више мањих пукотина.

А чучањ нема везе са тренингом у теретани нити са одласком у ону просторију када ухвати зов природе. Мисли се на чучањ који ради доњи ред оних наших манекена на трави који се одазивају на име фуЗбалери када се сликају пре почетка утакмице.

:smash:
 
Ma znamo, nego zezamo :)
A i da skrenemo pažnju da se čučanj radi isključivo ravnim stopalom, ne na prstima :)
 
Narode, imate li preporuku za neki kvalitetan, kompletan program za istezanje pre/posle treninga. Prihvatam bilo šta YouTube link, txt/doc file, bilo kakav drugi link... Želeo bih da izbegnem skupljanje različitih vežbi sa različitih izvora... Hvala...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
ne odgovara svakom isti tip istezanja, svi mi imamo različitu konstituciju tip treninga itd. najbolje kombinuj sam pa ćeš vremenom da vidiš šta ti najviše odgovara
 
Narode, imate li preporuku za neki kvalitetan, kompletan program za istezanje pre/posle treninga. Prihvatam bilo šta YouTube link, txt/doc file, bilo kakav drugi link... Želeo bih da izbegnem skupljanje različitih vežbi sa različitih izvora... Hvala...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Nisam pored kompjutera, ali mogu da ti pošaljem večeras.
Ako ti treba hitno onda guglaj "Bulletproof knees" i od istog autora imaš i za gornji deo tela, ne sećam kako se zove, znam da sam taj drugi teško našao.

Inače za te stvari obavezno pročitaj "Becoming a supple leopard" i imaš i njegov kanal Kelly Starrett na YouTube-u. Za zglobove, oporavak i istezanje ti je on najbolji.
 
Planiram da kupim neki kompleks B vitamina ili sta god sa B vitaminima u vidu tableta, praska na rastvaranje i slicno, pa ako ima neko preporuku za konkretan proizvod, bio bih mu zahvalan :)
 
Ako imas raznovrsnu ishranu nemas potrebu za dodatkom B vitamina, jedino ako je kosa pocela da ti se tanji/slabi/opada pa hoces na taj nacin da je ojacas ...
 
Nisam pored kompjutera, ali mogu da ti pošaljem večeras.
Ako ti treba hitno onda guglaj "Bulletproof knees" i od istog autora imaš i za gornji deo tela, ne sećam kako se zove, znam da sam taj drugi teško našao.

Inače za te stvari obavezno pročitaj "Becoming a supple leopard" i imaš i njegov kanal Kelly Starrett na YouTube-u. Za zglobove, oporavak i istezanje ti je on najbolji.
Nije hitno, sačekaću, hvala ti...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ako zaboravim, pusti mi večeras PM.

Planiram da kupim neki kompleks B vitamina ili sta god sa B vitaminima u vidu tableta, praska na rastvaranje i slicno, pa ako ima neko preporuku za konkretan proizvod, bio bih mu zahvalan :)
Bilo koji B-50, B-100.
NowFoods su dobri i bili jeftini na iherb-u ali je sada isporuka skupa...
 
Bilo koji B-50, B-100.
NowFoods su dobri i bili jeftini na iherb-u ali je sada isporuka skupa...
mislio sam da u nekoj apoteci kupim neki kompleks ili sta god, a bacicu pogled i na njih, hvala :)

Ako imas raznovrsnu ishranu nemas potrebu za dodatkom B vitamina, jedino ako je kosa pocela da ti se tanji/slabi/opada pa hoces na taj nacin da je ojacas ...
pa najvise bih uzimao zbog imuniteta koji ume da padne s vremena na vreme... ishrana mi je manje vise raznovrsna (mozda ipak ne dovoljno), a sa kosom nemam problema.
naravno, za imunitet postoje i konkretni preparati koji se mogu koristiti, al mi nesto dunulo da mozda probam sa B vitaminom... krenuo sam pocetkom godine sa ehineceom, ali ubrzo prestao i nikad nastavio...
 
Devojci je bilo hitno pa je uzela sa Ogistre. Tamo smo najjeftinije našli, inače na iherb-u je prilično povoljnije i od toga.
Ma slobodno uzmi, utiče on na mnogo više od kose. Simptomi se vide tek posle 2-3 godine kada se istroše rezerve.
 
ne mogu da se drndam sa narucivanjem preko, nije mi problem da platim malo vise ako treba...

ne razumem samo ovo za simptome i rezerve?

inace, nemam ja nekih ozbiljnih problema sa imunitetom, samo nekad od premora, posao ovo-ono, ume da padne imunitet...
 
pa najvise bih uzimao zbog imuniteta koji ume da padne s vremena na vreme... ishrana mi je manje vise raznovrsna (mozda ipak ne dovoljno), a sa kosom nemam problema.
naravno, za imunitet postoje i konkretni preparati koji se mogu koristiti, al mi nesto dunulo da mozda probam sa B vitaminom... krenuo sam pocetkom godine sa ehineceom, ali ubrzo prestao i nikad nastavio...
Odmoci ti sigurno nece... Mislim da u svakoj malo bolje snabdevenoj apoteci imas NaturalWealth preparate, ponekad od istog proizvodjaca uzimam Cink i Magnezijum.
Sto se tice imuniteta ja koristim samo redovne tablete kompleks vitamina i minerala i cink od 15mg pod obavezno, probavao sam svasta nesto, ali cink mi je svakako zakon od svih. U kriticnim prelaznim periodima kao sto je sad "podebljam" malo dozu cinka i pregmim lagano takve periode. Ovo je peta godina kako ga uzimam u kombinaciji sa kompleksom vitamina i da kucnem u drvo nisam imao nikakvu prehladu za to vreme, jedino kad se previse 'ladnog piva popije i zapeva u kafani hoce grlo da grebucka par dana, ali se brzo i zaleci :D
 
dadada, i cink sam imao u vidu, ali potpuno zaboravio.... bacicu pogled na NaturalWeight takodje, hvala :)
 
Mislio sam na simptome deficita vitamina B. Uzmi onda onaj koji ima najbolji odnos cena/količina.
 
Nasao sam neki B-50 u amg sportu, pa cu mozda tamo da uzmem, ako ne nadjem nesto u apoteci sto je jeftinije, a deluje mi ok.

Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno