Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Evo i ja resio da se aktiviram fizicki.
Sta mislite, mogu li odmah posle treninga da popijem npr. casu surutke? Ne u prahu nego onu obicnu, pravu surutku, iz flase?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mozes, ali zasto bi to radio? hajde pogledaj sastav te surutke negde, pa mi reci sta dobijas time
 
Nemam pojma. Zato i pitah. Zasto ne? A jel bih mogao nesto da pojedem? Neko voce?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta treniras i koji ti je cilj (mrsanje, kondicija, dobijanje snage, misicne mase...)?
Ma krenuo u teretanu. [emoji23]
Cilj je da se aktiviram malo fizicki, sigurno mi mrsavljenje nije cilj nego obrnuto, dobijanje na tezini. Naravno, misicna masa, snaga,...


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma krenuo u teretanu. [emoji23]
Cilj je da se aktiviram malo fizicki, sigurno mi mrsavljenje nije cilj nego obrnuto, dobijanje na tezini. Naravno, misicna masa, snaga,...


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne opterecuj se tim sta ces pojesti posle treninga, unosi dovoljno kalorija, trudi se da unosis malo vise proteina (bar gram po kilogramu telesne mase), treniraj dobro i rezultati ce doci (kad-tad:D, nekom sporije, nekom brze, zavisi od genetike). Smatram da je trening vazniji od ishrane. Pravi izbor vezbi (u pravilnoj formi), intenziteta, volumena, frekvencije treninga i progressive overload u tezinama dovodi do rezultata usled adaptacije tela na nove uslove u kojima se naslo. Ishrana je tu samo da poboljsa tu adaptaciju i ubrza oporavak. Cim prestanes da treniras, telo se deadaptira i bez obzira kakva ti je ishrana opasces sa fizickom formom. Kontinuitet u treningu i ishrani pravi rezultate. Kao recimo kad bi te sad kao astronauta poslali na neku planetu sa jacom gravitacijom, tvoje telo bi moralo da se adaptira na tu novu gravitaciju i da postane jace da bi prezivelo. Ako se ne bi hranio dobro na taj planeti izumro bi. :)
 
Poslednja izmena:
Ma i ne opterecujem se ja uopste, nego eto palo mi na pamet, pa rekoh ako je to dobra ideja, onda sto da ne, zato i pitah ovde. Hvalaa

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma i ne opterecujem se ja uopste, nego eto palo mi na pamet, pa rekoh ako je to dobra ideja, onda sto da ne, zato i pitah ovde. Hvalaa

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Mnogi se uzdaju u ishranu, praskove, a ne znaju da je trening najbitniji. Odem u teretanu, to se pijuckaju sejkovi, prica se o aminokiselinama, kreatinu, trubulusu, vitaminima, belom mesu, gleda se tv, a niko ne trenira kako treba. Kad uzmu da treniraju, to se rade neke glupe vezbe, superserije, neka spora ponavljanja (kobajagi mind muscle konekcija), ego liftuje se, pumpaju se ruke beskonacnim dropsetovima, otezu se na sajlama, rade po sat vremena izolacijske vezbe, noge urade sa 3 inca leg presom, trening plan se bazira na bro splitovima i nemaju posle rezultate. Tek pred leto se malo uozbilje, ali ne sa treningom, nego puknu pare na sve moguce suplemente, neko odrati i kuru koju je sam sebi preporucio i opet nista. Tako je bilo kad sam pre par godina isao po teretanama, ne verujem da se sta menjalo. Ozbiljni vezbaci su se mogli nabrojati na prste jedne ruke od oko sto clanova teretane.
 
Mnogi se uzdaju u ishranu, praskove, a ne znaju da je trening najbitniji. Odem u teretanu, to se pijuckaju sejkovi, prica se o aminokiselinama, kreatinu, trubulusu, vitaminima, belom mesu, gleda se tv, a niko ne trenira kako treba. Kad uzmu da treniraju, to se rade neke glupe vezbe, superserije, neka spora ponavljanja (kobajagi mind muscle konekcija), ego liftuje se, pumpaju se ruke beskonacnim dropsetovima, otezu se na sajlama, rade po sat vremena izolacijske vezbe, noge urade sa 3 inca leg presom, trening plan se bazira na bro splitovima i nemaju posle rezultate. Tek pred leto se malo uozbilje, ali ne sa treningom, nego puknu pare na sve moguce suplemente, neko odrati i kuru koju je sam sebi preporucio i opet nista. Tako je bilo kad sam pre par godina isao po teretanama, ne verujem da se sta menjalo. Ozbiljni vezbaci su se mogli nabrojati na prste jedne ruke od oko sto clanova teretane.

Isplati li mi se proci ovu temu celu, tj. ima li nesto o vezbanju ili je 90% praskovi i ishrana? Svakako da cu vremenom istrazivati i nauciti, ali eto, ako mogu ovde, ili neke smernice, sto da ne.
 
Isplati li mi se proci ovu temu celu, tj. ima li nesto o vezbanju ili je 90% praskovi i ishrana? Svakako da cu vremenom istrazivati i nauciti, ali eto, ako mogu ovde, ili neke smernice, sto da ne.

Tesko ces to ovde naci, mozda se pre pisalo, nisam ni gledao. Mozda cu ja napisati nesto o treningu kad budem imao vremena.
 
Scylla, ako si potpuni pocetnik idi mesec-dva u gym i upoznaj se polako sa svim spravama i vezbama pa kad ti se telo privikne na treninge onda mozes polako beginner planove da furas.

Posle treninga jedi kompletan obrok sa mesom, a od suplemenata mozes neke vitamine za sada.

I spavaj dobro.
 
Poslednja izmena:
Isplati li mi se proci ovu temu celu, tj. ima li nesto o vezbanju ili je 90% praskovi i ishrana? Svakako da cu vremenom istrazivati i nauciti, ali eto, ako mogu ovde, ili neke smernice, sto da ne.
Može da se probere ponešto, ali najbolje da sam istražiš šta tebi odgovara i za početak zdravorazumski što ti je xSeptimus preporučio.

Ja sam uspeo da se stešem kako sam planirao, ove godine sam spao sa 125 na 92 kg, koliko sam jutros izmerio. Inače sam prošle nedelje bio na 90, ali mi je bio rođendan i imao sam neke proslave još :D Plus me mrzelo da šetam po kiši i hladnoći, ali evo sam ovih dana već nastavio. Znači oko 35 kilograma sam izgubio.

Cilj mi je do nove godine stabilnih ispod 90, pri tome mislim da tu brojku više ne prelazim čak i kada se malo opustim.

Ništa nisam išao u teretanu, samo istrajnost, brz hod, bajs, domaća kuvana ishrana bazirana na voću, povrću uz niskomasne mlečne proizvode i malo mesa, Pepsi Max i Koka Kola Zero :D

Edit:

Nisam više ni na lekovima za pritisak, kvalitet sna mi je mnogo bolji, ne hrčem i normalno vezujem pertle a da se ne umorim :D

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala puno svima, tako nekako i ja razmisljam. Necu da zapnem kao napaljena *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ili da slepo pratim neka uputstva. Nego sto kazete, za pocetak, cisto da se upoznam, da udjem u neki ritam, a polako i istrazujem, pa cemo videti, ciljevi ce se verovatno vremenom i menjati. Necu da se opterecujem nekim sitnicama previse. Jel su 8 sati sna standard, neki minumum ili moze npr i 7? Mada videcu i ja sam, kako mi odgovara, dal cu biti umoran i kako cu se osecati tokom dana. A od suplemenata, sta znam, videcu, razmisljam da uzmem nesto za apetit, jer mi on skoro nestao. Videcu, znam da ce mi samo to sto se bavim nekom fizickom aktivnoscu povecati apetit, ali ako vidim posle nekog vremena da i dalje slabo jedem, mozda uzmem nesto za apetit.
Uglavnom, krenuo sam, to mi je bitno, necu da odustajem, a ako mi nesto nije jasno, pitam ovde.
 
Poslednja izmena:
Istrajnost je najveci problem i uz to prevelika ocekivanja za kratko vreme. Vecina odustane posle par meseci.

Evo ti zgodan savet. Svakog coveka vozi uspeh kroz sopstevno zalaganje. Imaces pocetnicki fast gain prvih nekoliko meseci i to ce da te nosi i stvorice ti naviku redovnog vezbanja. Uzmi da zapisujes tezine sa kojima radis i tako ces pred ocima uvek imati sliku napretka koja te tera dalje. Postoje aplikacije za telefon koje to jako lepo rade.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno svima, tako nekako i ja razmisljam. Necu da zapnem kao napaljena *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ili da slepo pratim neka uputstva. Nego sto kazete, za pocetak, cisto da se upoznam, da udjem u neki ritam, a polako i istrazujem, pa cemo videti, ciljevi ce se verovatno vremenom i menjati. Necu da se opterecujem nekim sitnicama previse. Jel su 8 sati sna standard, neki minumum ili moze npr i 7? Mada videcu i ja sam, kako mi odgovara, dal cu biti umoran i kako cu se osecati tokom dana. A od suplemenata, sta znam, videcu, razmisljam da uzmem nesto za apetit, jer mi on skoro nestao. Videcu, znam da ce mi samo to sto se bavim nekom fizickom aktivnoscu povecati apetit, ali ako vidim posle nekog vremena da i dalje slabo jedem, mozda uzmem nesto za apetit.
Uglavnom, krenuo sam, to mi je bitno, necu da odustajem, a ako mi nesto nije jasno, pitam ovde.
Uzmi krojacki metar pa meri obim misica, svake 2 nedelje, videces kako se polako razvijas i imaces elana da nastavis sa treningom, dolazices u situaciju kada se smoris sve su to prolazni periodi, meni kad je dosadilo posle 3 god poceo sam da treniram Krav Magu malo da razbijem monotoniju al sam ujedno nastavio i teretanu i tako vec 5 godina, najbitnije da ne odustanes kad ti naidje period kad malo klones, ubacis npr voznju bajsa da prezupcis taj period.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Drugari koju marku predlazete za traku za trcanje u kucnoj varijanti? Da bude dovoljno kvalitetna za normalno svrsishodno koriscenje? Cenovni rang od 500-800 evra.
 
Pozdrav, imam dilemu izmedju ove tri trake:
- Motorna traka za trčanje TS T-600 AI cena oko 52 000
- Body Sculpture BT-3160 S2M cena oko 45 000
- Body Sculpture BT-5408 S3P-C cena oko 57 000

Moze li savet koja od ove dve trake?
Taikodje ako moze info koji servis ovo odrzava u Beogradu, kako bih i njih pitao za savet.

Kupujem za kucu, spreman sam oko 400-600 eura da dam.
Sve tri su na snizenju u olimpsport-u.
 
Potraži po temi, pisano je već.
Koliko se sećam, bolje polovna profi nego kućna varijanta.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Нашао око 200 стране, ако си на то мислио, али мени треба нека склопива, која мало заузима, такође која није претерано бучна јер сам у згради, па ако може неки савед од ових изнад побројаних или неке у том рангу био бих захвалан.
 
Ма глупости, следеће је гледање телевизије стојећи, па спавање стојећи па ... а како да Хомер стави лименку пива на стомаче док стоји?

Милан је далеко од мог размишљања, то што је он урадио се тешко понавља а све је било скоро па случајно.
 
Koristi li neko B12 ili B-Complex i koji? Vidim da ima na iherb, ali mi se ne narucuje tamo, jedina druga opcija koja mi pada na pamet je myprotein.
 
Imaš i na ogistri B-50, pije moja devojka.
Skupje je u odnosu na iHerb, ali ako nećeš preko njih...
 
Hvala na odgovoru Nemanja. Uzecu ili ovaj ili sa myprotein sajta.

Kad smo kod iherba, jel slao neko preko one "Delivery by Local Post Plus" i "Delivery by Local Post" i koliko se ceka? Ja sam svaki put narucivao preko DHL-a, pa stigne za par dana. Pre nekoliko godina sam narucio kad je na sajtu bilo nesto tipa economy shipping, ali cini mi se da mi taj paket nikada nije stigao.
 
Stize za 15-30 dana, stoji na carini i carini se preko ta dva :(
 
Hvala alfa. Vise me je zanimalo informativno, mada kad bih narucio, svakako ne bi trebala da ne ide carina, posto bih narucio ispod 50e. Jedino je smor toliko cekati.
 
Uzimao bih malo vit D u periodu kad nema sunca.
Kupio sam Vigantol kapi, 1 kap ima 500IJ, ne znam koliko da doziram, nisam vadio krv, dal po 1 ujutru i uveče?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno