Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Nije. Niti je neki drugi. Zato bi plaćao secere..
 
Poslednja izmena:
^Mi Band 4 ima sve to sto ti treba. Koraci, trcanje (i jos nekoliko modova vezbanja), a mozes i premotavti pesme i pojavacavati/smanjivati zvuk na BT slusalicama. Ne znam da li 4c ima iste mogucnosti kao 4...

@da odgovorim dvojici za bench, radio sam juce sa 60kg, 15 ponavljanja, 16. otkaz. Radicu jedno 2 nedelje tako, pa cu videti ima li svrhe. PS. Oni 1 rep max kalkulatori nisu bas precizni, po njima ne bih mogao da dignem 100kg, a mogu kad mi je dobar dan. Sad mi kazu 1rm 90kg, a 90kg mogu 2x.
 
Naravno da ima efekta, ja sam uvek bio za više ponavljanja nego za veće težine.

Prva serija 12 druga 10 treća 8 četvrta 8. Mislim tako sam ja utuvio da je idealno ali nisam se pridržava nego lozenje 80 90 i tako dok zglobovi nisu počeli da kukaju. I eto već 6 godina retko kada i odem u teretanu ali mišić pamti.

Što se gainera tiču jesu šećer, ali sam sa njima posle srednje sa 57kgs otišao na 72 za jednu zimu a nisam se usvinjio. Sledeće godine sa wheyom na 76. E to je bila idealna kilaza.
 
Za jednu zimu si mogao da dobijes par kila misica u idealnom slucaju ostalih 12-13 kg su voda i naslage...

Ako vec neko zeli samo da kg da poraste na vagi onda whey pa nek roka u knjega malt dex i ostalo ili jos bolje opcija mcdonalad sta ce mu whey.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je voda ali nisam stomak imao tada. Mada jesam kreatin uzimao u to vreme. Meni je odradio posao i to dobro ali da je šećer šećer je.
 
Pa ili je voda ili salo. Ne mislis valjda da mogu da budu misici za jednu zimu 15 kg? . Mozda 1-2 kg od toga.
Ako je nekome cilj veca brojka na vagi gejner ce definmitno odraditi posao, ali slican takav posao odradice i fast food a ukusnije je :)
 
Salo ne moze da bude pošto sam bio suv odnosno bez stomaka, šlaufa i ostalo.

Ali verovatno može da bude rupa u sećanju pa da nije jedna zima nego dve ili tri.
 
Poslednja izmena:
Kilazu ne moras da juris i nabijas. Whey nije svemoguc prasak koji ce da resi sve vase probleme pogotovu ako ne znate zasto ga koristite. Mass gainer je pun secera, to je suludo placati, to mozes sam. Ali racunaj da ces se zamastiti, to ti ne treba u zivotu. Bolje polako i povecavaj misicnu masu nego da se mastis pa da moras da skidas.

Sa 57kg racunaj da si izrazito mrsav. Kaze ti neko ko je 30 i neke imao 60kg jer sam imao ekstremno brz metabolizam. Jeo sam za trojicu i nisam gram mogao da nabacim. Kad je krenulo onda sam otisao na 75kg bez problema. Nisam ni ja tada imao stomak ali cinjenica je da se masnoca povecala i rasporedila ravnomerno. Sto kazu, tek tak licis na coveka. Tek posle toga pocinje da se gomila u stomaku.



Tapatalk from Poco loco
 
Kolega hoce da krene u teretanu i kroz razgovor sam skontao da nema iskustva sa vezbanjem.
Hteo sam da mu dam "prirucnik" za pravilno izvodjenje vezbi tj formu, medjutim ko za baksuz ne mogu to da nadjem na pinrerestu. Ranije mi je izbacivalo u vidu slika, desno pogresno - levo pravilno medjutim sad nema sanse da nadjem.
Jel zna neko gde ima nesto slicno, a da nije video na engleskom jer mu je engleski 0, a i ja ne znam bas dobro da mu prevedem?
 
Koji protein u prahu preporucujete uz ovsene kao obrok?
Neki blend ili ipak nesto drugo?
 
Koji protein u prahu preporucujete uz ovsene kao obrok?
Neki blend ili ipak nesto drugo?


Evo ti jedna mešavina skoro pa poklanjaju
https://www.pansport.rs/proteini/power-protein?sku=1128

Nema šta nema, osim biljnih belančevina koje nema, recimo.
Ja bi ovo uzo kad bi uzimo neki prašak da pijem.

A od surutke ovo ti je najbolja cena u zemlji ubedljivo
https://www.pansport.rs/proteini/power-whey?sku=649

ili za iste pare, al na 3kg dobijaš vrh belančevine surutke
https://www.pansport.rs/proteini/power-whey-isolate?sku=91
 
Za malo vise od 7k sa dazbinama je 5kg Impact Whey Protein sa MyProtein. Samo ne znam da li je namenjen kao zamena za obrok. Inace nije za mene. Ja sam vise za hranu.
 
Whey nije zamena za obrok nego dodatak obroku. Ali obzirom da covek zelim ujutru uz ovsene da uzima onda ok.

Tapatalk from Poco loco
 
Evo ti jedna mešavina skoro pa poklanjaju
https://www.pansport.rs/proteini/power-protein?sku=1128

Nema šta nema, osim biljnih belančevina koje nema, recimo.
Ja bi ovo uzo kad bi uzimo neki prašak da pijem.

A od surutke ovo ti je najbolja cena u zemlji ubedljivo
https://www.pansport.rs/proteini/power-whey?sku=649

ili za iste pare, al na 3kg dobijaš vrh belančevine surutke
https://www.pansport.rs/proteini/power-whey-isolate?sku=91
Prvi link:
Sastojci (ukus čokolada-lešnik): koncentrat proteina surutke; koncentrat proteina mleka; nisko-masni kakao prah; glutamin-peptid (iz pšenice); izolat goveđeg proteina u prahu; arome: čokolada, lešnik; emulgator: natrijum-karboksimetilceluloza; zaslađivač: sukraloza; vanilin; boja: karamel amonijačno sulfitni.

Dakle ima biljnih proteina i to više nego goveđih. A kako praha ima više od oba. U prevodu ovo je koncentrat koji je prošao pored pšeničnig/goveđeg proteina.
 
Za malo vise od 7k sa dazbinama je 5kg Impact Whey Protein sa MyProtein. Samo ne znam da li je namenjen kao zamena za obrok. Inace nije za mene. Ja sam vise za hranu.

Kolki su troškovi slanja, itd...koliko te na kraju izadje tih 5kg?

Prvi link:
Sastojci (ukus čokolada-lešnik): koncentrat proteina surutke; koncentrat proteina mleka; nisko-masni kakao prah; glutamin-peptid (iz pšenice); izolat goveđeg proteina u prahu; arome: čokolada, lešnik; emulgator: natrijum-karboksimetilceluloza; zaslađivač: sukraloza; vanilin; boja: karamel amonijačno sulfitni.

Dakle ima biljnih proteina i to više nego goveđih. A kako praha ima više od oba. U prevodu ovo je koncentrat koji je prošao pored pšeničnig/goveđeg proteina.

"Biljne belančevine" (množina) i glutamin koji je slučajno izolat iz pšenice, nemaju veze jedno sa drugim, jer biljne belančevine su KOMPLETNE biljne belančevine, tj grašak recimo, dakle CEO amino-kiselinski profil, tek onda možemo reći da zaista ima biljnih belančvena.

A zašto to govorim?
Zato što životinjske i biljne belančevine imaju različite sastave, i preterivanje u samo jednim ili samo drugim nije dobro.

Drugim rečima, pasulj, grašak, sočivo, itd....bi trebalo biti obavezni deo ishrane što su celog veka i bili dok se nisu pojavili fitnes instruktori koji jedu samo beli pirinač i belo meso.
 
Poslednja izmena:
Sve ukupno 7k. Mozda jos neki dinar preko. Mada mi drugar rece da je isteklo tih 45% snizenja tako da sad nema nista od toga.
 
Ne znam cemu razni praskovi i koncentrati za vezbace amatere... Kvalitetna prava hrana je bolji izbor. Da ste profesionalci kojima je bitan svaki gram sala/misica, razumeo bih. Industrija suplemenata obrce miilijarde godisnje, pa nije ni cudo sto mnogi nasednu na propagandu.
 
Na zalost mnogo lakse je kupiti whey i dodati ishrani nego promeniti lose navike i kvalitetnije se hraniti. Zato industrija i cveta ;)

Tapatalk from Poco loco
 
kvalitetna prava hrana košta puno, 100e za hranu + 50e za suplementaciju je jeftinije od 300e za hranu
 
Suplementacija nije zamena hrani vec kao sto sama race dodatak hrani, koliko god neki pokusavali da hranu zamene suplementacijom.
Prvo dobar plan ishrane, nakon toga ako ostane finansijski prostor suplementacija.
PRaskovi su i brasno i secer i mleko u prahu samo 20 puta stetniji od suplemetnacije koja se dobija filtracijom a ne hemijskim proceisma kako babe dede tetke misle.Suplemetnaicja je dobra za svakog ali ne na uštrp dobre ishrane.
 
Poslednja izmena:
PRaskovi su i brasno i secer i mleko u prahu samo 20 puta stetniji od suplemetnacije koja se dobija filtracijom a ne hemijskim proceisma

Nije bitno, ali... Da li si video surutku kako izgleda? Obicna voda. Cedio sam domace sireve x puta (tetka pravi). Nema tog filtera koji moze pokupiti protein iz nje. Mora nekim hemijskim procesom da se izvuce. Isto kao sto se pravi sir, ne moze mleko da se zgusne samo od sebe. Potrebno je siriste - hemijski proces. Tako je i za surutku nesto potrebno da se izvuce suva masa (hemijski proces), a ne neki fizicki filteri u obliku mreze...

Inace ja odlicno napredujem i bez tih sr***, 100kg benc, 100kg cucanj za nekoliko meseci neredovnog vezbanja (bio zarazen kovidom itd.). Ne jedem famoznih 2g proteina po kg telesne mase i ne znam kakve jos savete daju... Mozda bih napredovao 5% bolje da unosim ta sr***, ali nisam profesionalac da mi treba svaki gram misica. Nije prava hrana skuplja od suplemenata, ko se potrudi moze da nadje za sitne pare pravi domaci sir, meso, jaja... Na primer moja tetka je do nedavno prodavala organski sir sa planine za nekih 3e po kg, a ima bar 25% proteina. Piletinu domacu sam nasao po ceni kao u lidlu, domaca jaja 20% jeftinija nego u prodavnici itd. Ko se malo potrudi da nadje, moze da jede pravu zdravu hranu umesto suplemenata za slicnu cenu.
 
Ne nisam nikad video kako izgleda surutka. Ja sam mislio kroz neke mreze u koje se sipa mleko pravi whey ... ziveo u neznnanju kad ono cista hemija...
membrane ustvari ne postoje, nego se nesto sipa u mleko i nastane whey... bravo.
Microfiltration i ultrafiltration su ustvari bajke za decu, a pametni ljudi sto im tetka cedi sireve znaju pravu istinu.

:lupko:

https://www.gea.com/en/binaries/gea-membrane-filtration-brochure-for-dairy-industry_tcm11-17109.pdf

Nastavi da cedis sa tetkom i prestani da nazivas nesto sto gomila ljudi ovde korist s....
 
Poslednja izmena:
DA hemijski proces
AJmo pasterizovano mleko da nazivamo hemijom al ne cistom.
Mislio sam samo jos na selu da postoje ljudi koji misle > A TO JE PRASAK TO NE VALJA SVE STO JE PRASAK TO JE HEMIJA SAMO CVRSTO SAMO SIR.

STa je obicna filtracija a sta ne obicna ?
da ne gubim vreme vise

Nastavi sa tetkom da cedis sir i ne nazivaj s.... ono sto drugi ovde koriste.

Nekome je s.... ta piletina iz lidla puna hormona pa ne dolazi i ovde i naziva nesto sto ti jedes sr....
 
Poslednja izmena:
Tako je i za surutku nesto potrebno da se izvuce suva masa (hemijski proces), a ne neki fizicki filteri u obliku mreze...
Nije potrebno nesto vec proces koji se Spray_drying.

Kucaj na netu pa ces razumeti kako magicno od necega sto je obican vode izvuce se suva materija da ne slusas vise tektku kako je to nemoguce i kako je to hemija. Hemija je svaki proces koji se desava svake milisekunde svuda oko nas. HJemija u losem smislu u sportu su anabolicni steroditi i slicno a ne protein surutke.

Navedenim proces se koristi i za mleko u prahu i za kafu i za jaja u prahu i za zacine i za ukuse u bocicama i za čaj.

Sve nastaje hemijskim proceisma, i rakija i hleb i vino i bukvalno sve, ali ti sto si mislio da se moraju dodati neki elementi u surtku da bi nastao whey jer je tebi nemoguce da od necega sto je cista voda nastane prah . Ne dodaje se nista. Nastaje spray dryingom i kasnije filtraciojom masti i uh i proteina.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno