Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

pa verovatno je ono standardno raslicito od coveka do coveka, ja na plus 40 idem znojim se ko svinja al mi prija i bas volim kad je sunce al zato zimu ne mogu da podnesem, znaci dune vetar ili jednostavo hladno mnogo non stop tripujem da cu da se userem :)... Inace bio sam danas u kosutnjaku hteo sam 10 al sam skratio fazon malo zadjes u sumu rojevi komaraca bukvalno sam sprint uhvatio kad su me napali
 
'ajde i ovde da pitam, posto sam relativno nov u teretani (6-ti mesec).

Koliko setova radite po misicnoj grupi? Oprilike na nedelju dana radim misicnu grupu, mozda bih mogao da uklopim cesce, ali racunajuci da radim na nedelju dana, koliko bi trebalo da radim? Trudim se da svaki set ima barem 6, a ne vise od 12 ponavljaja, uglavnom 8-10.

Uglavnom nalazim informacije da je to 10-15 setova, ja radim i vise, uglavnom 20-25, zakljucio sam da preterujem :D
 
Kombinuj, nekad povećavaj, a bekad odaberi težinu za max 10 p onavljanja i teraj po 10 u svakoj seriji.
 
@prashinar

Uglavnom ne, osim kad smanjim je nisam u stanju da podignem isto koliko i u prethodnoj seriji.

Mislim da je veliki problem sto nisam radio neke vezbe jer me je bio strah, ceo zivot imam osetljivu kicmu i onda nisam radio cucanj i mrtvo dizanje, nisam radio bench press isto iz straha od povrede, vec sam sve to radio na masinama uglavnom.

Prosle nedelje sam prvi put uradio mrtvo dizanje kako treba, pravilno i bez straha, 3-4 dana me nisu zabolela donja ledja, a to je za mene gotovo nemoguce bilo pre toga.

Napredovao sam mnogo za 6m, generalno sam zadovoljan, ali mislim da sam mogao vise. Takodje, ishrana mi je bila uzasna, premalo proteina, previse masti i ugljenih hidrata, to sam promenio pre 4-5 dana takodje, resio sam da kad vec treniram, radim to kako treba..
 
Poslednja izmena:
Mozes i na -10C da trcis isto?
Naravno da ima razlike, meteopate i hronicni bolesnici kojima je na konkretnom vremenu teze ne bi inace postojali.

Razlika izmedju njih i tebe je u razmeri samo.

To jeste, nego mislim da se malo preteruje koliko je uticaj. Naravno da je teze zavisno od uslova, ali ne u toj meri da je problem, vec malo utice na tempo. Na minusu isto prija trcanje, samo sporije, da se ne zadisem previse. Da ne bih morao na usta disati.
 
Ne preteruju. Nisam ja ne znam kakav metereopata, imam migrene i ume da me boli na promenu vremena ali onih zadnjih par dana kad je kisa pljustala i kad je bilo onako sparno... Glava me je 3 dana bolela, doslo mi je da lupam glavom o zid a cuka bije 100 otkucaja dok ustanem sa stolice. Danima sam se vukao kao prebijen, sad sam nov covek. Utice vreme, samo zavisi kada, koliko i na koga.

Tapatalk from Poco loco
 
^to. Nekome je jedno bolje, nekom drugo vreme...
Ali 20*C naspram 30*C - ako izuzmemo razlike u UV indexu, koju boju i tip odece nosis,i vlaznost vazduha, nemoguce je da bolje/jednako radis na 30*C.
Telo mora mnogo vise da se hladi. Mozda ides tempom gde ne koristis ni 50% svojih mogucnosti, pa ne primetis.

Ali razlika postoji sigurno, i to nije mala uopste.

Ja sam trcao u Dubaju inace :) Ali vlaznost nepostojeca tada. A danas me bole misici od dehidracije samo sto sam skoknuo do banke preko puta :D
 
Slazem se, tempertura utice poprilicno, mislio sam na te promene vremena i slicno, da boli glava i tako to, to ne primetim. Meni je hladjenje najveci problem. Kada vidim da neko trci namerno zakopcan u dugackom na 15-20C, nije mi dobro, ne znam cemu to, ja bih dehidrirao za 5 min :). Haha Dubai, posle toga si spreman za Dohu :), bar je veci pritisak pa se lakse dise na nivou mora. Ali bos po plazi je najlepse trcanje.
 
Promene vremema - zavisi na sta se misli.
Ako je promema pritiska to isto utice, preko pritiska i na puls, i dodatno na mogucnost hladjenja.

Pitanje je koliko i kome vise smeta.
 
Pozdrav ljudovi,
pitanje za korisnike Labrada Elasti Joint proizvoda. Koliko treba da traje, da kažem terapija. Žena je popila za kolena i zglobove jednu kutiju, pa je pitanje da li treba još jedna, ili uopšte dokle da se koristi. Promene su apsolutno vidljive i osetne, kako ona kaže. Tako da hvala na preporuci dobrim ljudima sa foruma! :)
 
Ја пијем нешто слично, у основи је то глукозамин сулфат са неким додацима. Чини ми се да сам читао да се користи неки месец па прави пауза али ја купујем кад имам пара па то понекад буде и неколико месеци а некад је толика и пауза. ;) Ипак, код мене је превелико оштећење и помоћ није толика али се примећује.
Ако сам добро видео, ово кошта преко 4к а паковање је за месец дана. Ја узимам баш Глукозамин сулфат таблете (плус хондроитин и МСМ) и кошта ме 2к месечно.
 
Pozdrav ljudovi,
pitanje za korisnike Labrada Elasti Joint proizvoda. Koliko treba da traje, da kažem terapija. Žena je popila za kolena i zglobove jednu kutiju, pa je pitanje da li treba još jedna, ili uopšte dokle da se koristi. Promene su apsolutno vidljive i osetne, kako ona kaže. Tako da hvala na preporuci dobrim ljudima sa foruma! :)
Može da uzima koliko hoće dugo. Gledaj na to kao na gradivnu materiju (npr. protein u ishrani).
Zavisi sta je problem kod nje. Kod okoštavanja zglobova recimo ne pomaže.
 
Hvala na odgovorima. Izuzetno ih cenim. Trcala je ranije pa sad kad se vratila na trcanje koleno je krckalo i bolelo. Krckanje je sada u potpunoati prestalo.
Ako nema potrebe da prestaje da pije onda ce nastaviti :)
 
Da raportiram, upravo malocas krenuo da radim propadanje hteo da uradim 5 serija po 10, to sam radio prosle nedelje bez problema... Opet spuc, uradio sam 10, 8, 7 jedva i reko wtf, aj bar uradim sklekove to mogu beskonacno kad ono mudjutim, uradio 25 jedva i jos u drugoj seriji 17 pa pauza pa 8, al bar imam osecaj u misicima ko da sam uradio 200 :) ...
Sad e moguce da sam mozda nabio mlecnu kiselinu, pa da zbog tog sam kilav, juce kad sam se vratio posle trcanja sabio sam litar jogurta ?
 
Ja mislim da su mišići preforsirani od beskonačno urađenih sklekova i da uzmeš odmor dan, dva, prijaće ti sigurno :)
 
Ili si dehdridrao ili pao pritisak.... ili...
 
Ja mislim da su mišići preforsirani od beskonačno urađenih sklekova i da uzmeš odmor dan, dva, prijaće ti sigurno :)
Hmm nisam vezbo zadnja 3 dana...

Ili si dehdridrao ili pao pritisak.... ili...
Popio sam jedno litar vode sat vremena pre nego sto sam poceo da vezbam, pao pritisak ? wtf kakve veze imam pritisak sa vezbanjem a i cim krenes da vezbas valjda ti pritisak skoci? ja mislim da je ili ishrana ili sam prso sa mozgom
 
Dehidracija nije samo termin za manjak vode, nego i minerala.
Pa ako je pao pritisak, od vrucine, gubitka tecnosti, itd., mnogo vise mora telo da radi da bi postiglo normalni pritisak.
 
Ja sam poceo da praktikujem da pojedem po bananu pred svaki trening, ranije mi se desavalo da u sred treninga budem mrtav gladan ili da izgubim snagu, sad mi se ne desava vise. Takodje krenuo sa duzim pauzama za teze vezbe, ranije po oko 30s za sve pa mi je broj ponavljaja u seriji sa istom tezinom dosta opadao, poslednju seriju-dve i smanjivao tezine.

Sto se ostatka ishrane tice, pre 20ak dana izbacio skoro potpuno hleb, slatko, slano, sokove, ubacio krompir, pirinac, vise jaja, banane, jagode, maline, sejkove sa ovsenim pahuljicama (i bademima, bananama, jagodama, mlekom), Zbregov proteinsko mleko, ponekad ovsenu/kukuruznu kasu. Izmedju obroka jedem voce i/ili semenke bundeve/suncokreta, ni u jednom trenutku nisam gladan. Za 20 dana sa istim tempom treninga sam smanjio oko 5 kilograma, s tim da je misicna masa povecana ili je barem ostala ista.

Uglavnom, pre toga je ishrana bila uzasna, ni blizu dovoljno proteina, previse losih ugljenih hidrata (pite, kiflice, pice, makarone, spagete), gomila grickalica i kolaca/cokolada, jednom recju uzas, i takva je bila ceo zivot. Ovo mi je sedmi mesec u teretani, vise sam masti istopio u poslednjih 20 dana nego u 3 meseca pre toga..

Ishranu nisam promenio da bih smrsao, prvenstveno sam imao i manjih zdravstvenih problema (gorusica, seboreja, masna koza lica i glave, nadimanje stomaka, gasovi i sl.), ne planiram da se ikada vratim na staro :D
 
Poslednja izmena:
Neki razlog, objasnjenje, predlog sta da ubacim umesto banane?
 
Nista... sto prazniji zeludac, to bolje.
 
Na prazan zeludac da dizem tegove?

Prvenstveno idem u teretanu da bih razvio misice, ne da bih smanjio kilograme, kardio ne radim cesto, mozda jednom nedeljno.
 
Prazan zeludac, da. Ne znaci da ne jedes nista 2-3h pre treninga (bbovci uglavnom idu na belu ribu i pirinac, ili nesto slicno sto se brzo svari).
bitno je da zeludac sto prazniji, jer inace vrlo lako ce od lakog cucnja da se vrati hrana ;)
Od banane def.

Probaj sta ti bolje ide, ali pun zeludac i voce pre treninga izbegavaj.
 
Hvala, probacu :)

Nisam jeo bas pred trening, mozda pola sata-sat vremena pre, nisam primetio da mi je pripalo muka u nekom trenutku.
 
Poslednja izmena:
Banane se vrlo vrlo sporo vare i vrlo sporo idu kroz creva, koliko znam. Jedu se kada neko ima proliv, izmedju ostalog :)
A meni licno itekako naduvaju stomak, ne bi mogao celog dana ici na trening posle banane. Ili moje tipicne salate od sargarepa (citaj: 200-300gr)
 
A kako Djokovic jede bananu za vreme meca onda :)?
 
Jednu bananu tokom 3h...
 
Nazad
Vrh Dno