Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Cim mi kazes dal je razlog pod 1) ili pod 2)
 
Откад знам, бело пилеће месо је важило за нешто што се не бира у кафани. Ако се већ не једе свињско или јунеће месо, од пилетине се узима све осим белог. Оно важи за ваљда најнеукусније месо. Друга прича је где има највише протеина који су потребни за билдере али је проценат билдера тотално мали (мада то постаје модерно) да би променио мишљење оних који једу зато што им је нешто укусно а не зато што има протеине.
Мени не сметају масноће (ево, управо се спремам да бацим сланину на тигањ) а свињска маст је свакако здравија од зејтина. Зејтин има мање лоших масти у односу на маст али зато ваљда уопште нема добрих што је већи проблем. Зато свака препорука за мангулице које углавном имају добре масти. За протеине не знам јер ме не занима.
 
Cim mi kazes dal je razlog pod 1) ili pod 2)
Zar do sada nisi shvatio sam ja prvi uvek?;)
Ne mislim da je bolje, nego da je skroz nebitno, ako ne preterujes sa kolicinom. I da je 200000x bitnije gde uzimas meso, i koliko ga ukupno jedes.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali oni ne znaju nista o natural treningu i ishrani. :)
Mast iz svinje je dobra i zdrava! Lose su samo trans-masti.
Ja nisam rekao da piletinom mozes da imas onakav rezultat kakav imaju kad se koriste nedozvoljena sredstva. Samo da se piletinom postizu najbolji rezultati.
Tu i tamo se ubaci crveno meso, ali nisam jos upoznao osobu koja kao izvor proteina koristi svinjsko.
Mislim svako radi kako misli da je najbolje. Necu nikog da ubedjujem sta je najbolje.
 
Zar do sada nisi shvatio sam ja prvi uvek?;)
Ne mislim da je bolje, nego da je skroz nebitno, ako ne preterujes sa kolicinom. I da je 200000x bitnije gde uzimas meso, i koliko ga ukupno jedes.
Diskusija je krenula da je svinjetina bolja i ukusnija od pileceg belog.
Ovo prvo nije tacno, a ovo drugo je subjektivno.
 
Poslednja izmena:
Ma oK, ali ajde jednom kazi KOJE masti to nisu dobre u svinjetini, u kojoj kolicini i u kojoj kolicini su opasne, i zasto?
Da znamo da li to znaci da ne treba jesti svinjetinu, ne treba preko 1kg nedeljno, preko 50gr dnevno, 1kg dnevno...

Jes' da nije forum, ali mene zanima, a pre cu ovde saznati nego na nekom BB forumu gde su toliko nadrndani, da ce ti samo reci "ej, jer sam tako rekao" :D
 
Poslednja izmena:
Само мораш да дефинишеш шта значи боља, да има више протеина који су потребни билдерима, има. Да ли је нешто квалитетнија је питање а да је укус субјективан ... некоме је командант Марк квалитетнији од Маркеса па не може да се каже да је то нешто субјективно.
 
Proteinu su potrebni svima, bilderima samo u mnogo vecim kolicina, onima koji treninrau u vecim kolicinama onima koji ne opet su potrebni ali ne toliko.


Mozda ne Marku i MArkesu ali ostalima sigurno jesu.


Jes' da nije forum, ali mene zanima, a pre cu ovde saznati nego na nekom BB forumu gde su toliko nadrndani, da ce ti samo reci "ej, jer sam tako rekao" :D

Vec je postalvjeno to pitanje na bb domacem forumu (ako oces poslacui ti na pm link) i odgoovrneo je opsirno zasto ne svinjsko meso.
 
Poslednja izmena:
Diskusija je krenula da je svinjetina bolja i ukusnija od pileceg belog.
Ovo prvo nije tacno, a ovo drugo je subjektivno.

Diskusija je krenula tako sto sam rekao da je svinjetina svakako zdravija za nas muskarce u odnosu na piletinu po pitanju lucenja testosterona odnosno smanjenja tokom dugorocne konzumacije istih, sto je apsolutno neosporivo.
Medjutim poceo si da dajes neke prazne i genericke odgovore i upetljao si se bespotrebno u ovaj zacarani krug tvog jedinog argumenta "piletina je zdravija od svinjetine".
 
Zasto je zdravija svinjetina za muskarce . Ja jedem pilice od babe sa sela ? Kako ta piletina taregtira coveka po polu ? Odakle vadite takve gluposti da ne koristim teze reci?


A tvoj je argument ? . Ovo je tako i to je apsolutno neosporivo, hahahahah. Stvarno jak argument.




Zemlja je ravna. To je aspolutno neosporivo.
ZNaci imam jak argument.
 
Poslednja izmena:
Mozda prica o onim hibridnim pilicima koji su kljukani svim i svacim. Svejedno, ne moze se takva piletina uzimati za primer.

Tapatalk from Poco loco
 
A ćevapi ? :)
Joj njivo robijo. Na kraju ću da jedem 15 dana belo i da uradim test. Onda 15 dana svinju i test.
Istina, stoji da imam više snage kad jedem leks kare u odnosu na pileće.
 
Sajber, obzirom da je vecina danas gora od toga, mozda i treba? Zato je lose sto studije ne opisu koje su jaje, pile, meso, biljku koristili... jer garantujem da su svi negativni koristili tipicno americko crveno meso, a biljke iz prirode i obratno :)

@Weasel, pa daj link, nije konkurentski forum pa da ne sme link.
Samo nemoj da je Pedjina prica o Mangulici :D
 
Sajber, obzirom da je vecina danas gora od toga, mozda i treba? Zato je lose sto studije ne opisu koje su jaje, pile, meso, biljku koristili... jer garantujem da su svi negativni koristili tipicno americko crveno meso, a biljke iz prirode i obratno :)

@Weasel, pa daj link, nije konkurentski forum pa da ne sme link.
Samo nemoj da je Pedjina prica o Mangulici :D
Pa mozda i treba ali nije onda svaka piletina ista. Isto tako nije ni svidjetina. Pogotovu nije svaki deo svinjetine isti. Poenta je da se testovima moze manipulisati na razne nacine. Pola testova je radjena s nekom namerom ili bez objasnjenja pa je preostalo da ih tumaci ko kako stigne a to svakako nije merodavno. Zato imamo ljude koji se pojavljuju sa raznim informacijama kao sto je sada slucaj.

Tapatalk from Poco loco
 
Mozda prica o onim hibridnim pilicima koji su kljukani svim i svacim. Svejedno, ne moze se takva piletina uzimati za primer.

Tapatalk from Poco loco

Da je napisano da hibridni pilici ne bi trebalo da se jedu svaki dan i da zbog njih test opada, ja se ne bih ulazio u diskusiju, cak bi i podrzao da ne treba svaki dan vise obroka da bude takva piletina.


Konstatacija na koju sam odgovorio i na osnovu koje je pocela diskusija je glasila da piletinu ne treba jesti svaki dan i da od nje test opada i da je svinjetina mnogo bolji izbor za muskrace sto je glupost.



Alfa kucaj Svinjsko meso i naziv foruma izacice ti. Nema veze sa konkurencijom( ne znam dal takav forum postoji) ni sa pravilima, ne volim da postavljam linkove drugih foruma.
 
Poslednja izmena:
Razlika izmedju tih hibridnih pilica sa megafarmi i izmedju domacih je kao izmedju mesne preradjevine Matijevica i domace prsute. Nebo i zemlja.
Sve to domace moze da se krlja, ono kupovno ko zna cime je spricano. To treba izbegavati u sirokom luku a pogotovu ne koristiti na duze staze svakodnevno. Obzirom da su testovi radjeni mozda negde gde domacih pilica i nema onda i rezultati mogu biti svakakvi. Iskreno, tu ne treba ni praviti razliku izmedju piletine i svidjetine vec dali je meso domace ili kupovno. Sve je u kvalitetu, ostalo je manje bitno.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazalost mnogi odnsono vecina nema mogucnost da bira i prinudjena je na "industrijsko" meso.
 
Ja videh Pedjinu privlxu iz 2015. O svinjetini, koja nije pomenula masti, vec bukvalno sve drugo?
Weasel
 
Onda je izgleda svinja nema losih mast....
 
Poslednja izmena:
Diskusija je krenula da je svinjetina bolja i ukusnija od pileceg belog.
Ovo prvo nije tacno, a ovo drugo je subjektivno.

Weasel zasto ignorises sta pisem i cinjenice. Preporucio sam svinjski file kao alternativu, jer nema skoro trunke masti, za vas sto gledate svaki gram kao da je mast otrovna. To je najfiniji deo mesa kod praseta/svinje. Od mesa, malo sta mozes bolje pojesti od toga. Kao i biftek kod junetine. Ne moze pilece belo biti ispred ta dva mesa nikako ni hranjivo ni u kulinarskom smislu. Nisam pricao generalno o svinjetini.
 
Weasel zasto ignorises sta pisem i cinjenice. Preporucio sam svinjski file kao alternativu, jer nema skoro trunke masti, za vas sto gledate svaki gram kao da je mast otrovna. To je najfiniji deo mesa kod praseta/svinje. Od mesa, malo sta mozes bolje pojesti od toga. Kao i biftek kod junetine. Ne moze pilece belo biti ispred ta dva mesa nikako ni hranjivo ni u kulinarskom smislu. Nisam pricao generalno o svinjetini.

Moze i jeste hraniljivije. Meso se pre svega jede zbog proteina. Pilelece belo ima vise od tih najfinijeg dela svinje a pogotovu odnos proteini/masti. To je činjenica.
Za vitamine jedem povrce / voce , necu sigurno jesti svinju zbog vitamina daleko bilo.

U kulinarskom smislu - to je vec subjektivno i o ukusima ne zelim da raspravljam.
 
Poslednja izmena:
Ovde u Srbiji 80% mesa je iz uvoza. To meso je loseg kvaliteta, pricam o junetini koja je stara po 7-8-9 god. pa i svinjetini iz raznih hladnjaca koje to meso ne mogu da plasiraju u EU ali nadju put kod nasih proizvodjaca mesnih preradjevina. Kada se sve to ukalkulise piletina je jos i dobar izbor mesa koje moze da se nabavi kod nas. Najkvalitetnije meso je baby beef, jagnjetina, jaretina, junetina pa tek onda posle svega toga dolazi piletina za koju bas treba izmisljati razne umake sosove da bi suzbili taj gadan ukus antibiotika i koncetrata kojim ih hrane.
 
@nemanja123
E, za vikend cu najverovatnije da sklopim klupu za hipekstenziju samo ne znam koji sundjer da stavim. Trazio sam na guglu, ali nemam nikakvu ideju.
Vec imam obicnu klupu od drveta i tu sam stavio najobicniji sundjer koji se posle 2-3-4 meseca skroz istanji pa onda stavljam novi.
Imas li neku ideju sta bih mogao da stavim da bude kao na onim kupovnim spravama?
 
@nemanja123
E, za vikend cu najverovatnije da sklopim klupu za hipekstenziju samo ne znam koji sundjer da stavim. Trazio sam na guglu, ali nemam nikakvu ideju.
Vec imam obicnu klupu od drveta i tu sam stavio najobicniji sundjer koji se posle 2-3-4 meseca skroz istanji pa onda stavljam novi.
Imas li neku ideju sta bih mogao da stavim da bude kao na onim kupovnim spravama?
Imaš sunđere veće gustine, ali kod nas ne znam da li i gde ima. Imam manji komad takvog sunđera (veće debljine) i mislim da bi takav odlično držao.
Razmisli i o nekoj vrsti ojačanja na mestima gde se najviše haba (deo koji naleže na zatkolenu jamu...).
 
Ko jos jede svinju, kad je pogledas nije ti dobro :).

Redovno je jedem, jos vise kad idem u gym.

Inace, ovde direktno iz mesare placam svinjetinu 5kg celih 13e, ne volim suva mesa, kao sto je pileci file. :)

Ovde ljudi gledaju na mast kao da su profi u bodybuildingu. :p
 
Svuda se piše kako 1kg masti ima ~7.700 kalorija

Ono što mene zanima jeste nešto drugo - sagorevanjem recimo tih 7.700 kalorija - koliko težine zapravo gubimo? Jer niko ne gubi 100% masti prilikom sagorevanja i zato me zanima ako postoji neka dobra računica na tu temu.
 
Ne gubis ti masnocu racunicom.
Svacije telo je drugacije, masne naslage su na drugim mestima...
Ako si u kalorijskom deficitu sa dobrom ishranom i iole vezbas, poceces da gubis masti.
Ako imas losu ishranu, vrlo sporije ces topiti masne naslage.

Masti se "tope" kada telo pocne da ih razgradjuje, a to ce da radi kad je u deficitu.
Ako ne vezbas, onda fe telo prvo da ti pojede misice dok ne predje na masti.
Tako da je veoma bitno da vezbas kako bi smanjio gubitak misicne mase i sveo na minimum.

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ma taj deo jasan - sa +135 spao ispod 95 i godinama sam vec u zoni od 95-100kg (na 192cm visine)

Nego me zanima kalorijskim deficitom od tih 7.700 kalorija koliko se zapravo težine gubi? Ako se dobro sećam 60% ili 70% u cardio fat burn režimu odlazi na masti npr. pa zato stičem možda i pogrešan utisak da 7.700 kcsl deficit jeste 1kg masti ali zapravo više od 1kg telesne mase.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno