Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Zvao sam fitpass, receno mi je od trenutka prijave, moram da uplatim u roku od 7 dana, kada uplatim, oni salju karticu. Kada dobijes karticu, od tad pa u roku od 7 dana moras da je aktiviras. Da bi je aktivirao, moras da pozoves fitpass i da im kazes od kog datuma kreces u teretanu, kad da aktiviraju itd... (cini mi se da je rekla da mora da bude u roku od pre 24. decembra)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Hahahah.. Dal si realan? Imas li ikakvo medicinsko obrazovanje ili "znanja" kupis na Blicu,, kuriru i slicnim sajtovima?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
Htedoh i ja slično da napišem pa odustao. Najbolje ceo post zanemariti.

Trnjenje može biti posledica: vaskularnih, neurogenih, miogenih i psihijatrijskih stanja. Sad je tu ceo dijapazon bolesti koje mogu dovesti do gore navedenih. Izabrati autoimune, i to dijabetes kao najverovatniji i jedini je suludo. Trnjenje sigurno ne bi bilo ni prvi ni jedini ni najveći simptom. Okamova oštrica kaže da je dijabetes najmanje verovatan, a ako uzmemo u obzir sve opisano 99,9% je da nije dijabetes.

Dijagnoza dijabetesa je precizna i jasna, terapija takođe, a svako može skinuti svetske vodiče koji izlaze svake godine i pročitati kako dijagnozu, tako i terapiju iz tabele.

Poenta je da čovek ima promene na nogama za koje se ne seća da se udario i zbog toga mora ići lekaru.
Ne znam kakve su te promene (promer, konzistencija, boja, toplota, izgled, bol na dodir i u miru, pokretljivost u odnosu na podlogu...) pa ne mogu ništa više da kažem.
Jednostavno, za ovo se ne može lečiti na internetu i mora na pregled.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
+1 bataliti internet i pravac kod doktora i specijaliste sa širokim lukom izbegavanja raznih alternativnih i nadri lekara....
Imam drugaricu koju je jedan nadri lekar ubedio da je alergična na progesteron i da prestane sa tom terapijom i da uzima samo vitamine i minerale koje joj je on ustanovio da fale...toliko
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja sam mozda bio malo grub, ali mi "ne moze pod kozu" primitivizam vise.. Sorry, ali ne moze.. Javi se druze lekarima specijalistima, mani se nadri lekarstva, pinka, blica i extra Nene

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Odličan popust za karticu danas. Meni je sabralo današnji i imao sam + 20 % na mesečne, od 12 i 16 termina.

Stvarno se isplati i onaj od 3 meseca.


5NAwZks.png
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Kartica mi je produžena (juče uplatio) ali nisu prikazani novi termini. Da li će biti prikazani tek kada krene novi mesec koji sam uplatio?
 
Ekipo šta je trenutno isplativo uzeti od whay-a? Koristio sam Elite ali rekoh da pitam vas za savet. Hvala.
 
Ja koristim Elite Whey,jer je jedan od čistih izolata,ako vec pijem nek to bude kvalitetno_Opet sve zavisi od tvoje konstitucije.
 
Moja konstitucija je "žgoljavko sa stomačićem ko bombonica". Radio bih na masi a ne mogu mnogo da pojedem pa rekoh da pojačam malo suplementima...da taj sam i ja koristio.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moja konstitucija je "žgoljavko sa stomačićem ko bombonica". Radio bih na masi a ne mogu mnogo da pojedem pa rekoh da pojačam malo suplementima...da taj sam i ja koristio.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Ako misliš kao zamenu za obrok, onda whey a pogotovo izolat nije za tebe.
Izolat samo i isključivo posle treninga u sklopu PWM-a. Sve ostalo će otići u WC šolju i bačene su pare.
Zamene za obrok su blendovi, ali ne znam koliko bi ti se cena dopala. Umesto njega možeš kazein, koji isto nije jeftin, ali je jeftiniji od blendova. Imaš THE kao dobar i povoljan.

Iskreno, normalna hrana je najbolja, a ove blendove koristiti samo kada baš BAŠ ne može da se uzme obrok.
 
Jasno, hrana je alfa i omega. Šta je pwm? Post workout meal? Whey i dekstroza? Tako i uzimam, a jednu mericu sa mlekom pred spavanje. Hvala na informacijama.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Paaa post workout meal bi trebao da bude neposredno posle treninga, npr pola sata kasnije, a ne pred spavanje.
 
Slažem se. Tako i uzimam, whey sa dekstrozom posle treninga. A jednu mericu whey-a sa mlekom pred spavanje. Bolje napisano sad.
 
Jeste, ali se pod PWM uglavnom misli na šejk koji se uzima odmah posle treninga. Ja sam više za kombinaciju Whey + dekstroza + maltodekstrin. Mislim boji je Vitargo (od firme Vitargo) ali ga cene kao da je od zlata, a ova kombinacija je jeftina.

Džabe ti pred spavanje, to je surutka, brzo prođe kroz tebe a kad nemaš potrebe za njom ode u kanalizaciju. Bolje uzmi kazein za uveče (mislim da ti čak i jeftinije izađe), sve i da umesto izolata uzmeš neki koncentrat za posle treninga.

P.S. Ne znam kakave je to "stomačić ko bombonica" :D
 
Ali je jedan od najtezih sto sam probao.
Porucih MyProtein hydro, posto je bio 40eur 2.5kg, javljam kakav je kada stigne.
 
Ne, direktno. Plus carina i pdv naravno, ali opet.. ako je upola kao Hyfrowhey, vredi.
 
Ali je jedan od najtezih sto sam probao.
Porucih MyProtein hydro, posto je bio 40eur 2.5kg, javljam kakav je kada stigne.

Ne znam da li si probao od QNT firme njihov whey mene nije nadimao a vidim i da je cena pristupacna. Elem prava kombinacija za pre work bi bila bcaa 10g i post work whey+bcaa 10g+(kreatin 5g) ovo je opciono shodno cilju koji zelimo da postignemo +dex recimo 10-20g.
 
Ne uzimajte kreatin... To lazno pumpanje vode u misice koja ce da nestane za mesec dana kad prestanete da trenirate vam ne treba.
Dobra ishrana sa puno mesa i whey posle treninga samo je sve sto treba.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako keratin uzimaš zbog "pumpanja mišića" onda se apsolutno slažem da ga ne trebaš uzimati.

Druga je njegova namena, i za to je odličan.
Inače ne dobijaju svi tu nadutost. Evo ja prvi, a koristio sam CreaPure a bolje od tog kreatina nema.
 
Evo jednostavnog pitanja, s obzirom na nivo diskusije koji se vodi ove, mislim da će biti lak posao da me posavetujete:

Dakle, potreban mi je savet kao dalje sa treninzima, završio sam mesec dana po 2 termina nedeljno, tokom kojih sam radio sve grupe, bez kardio vežbi. Narednih mesec dana sam radio 3 termina nedeljno, kombinovano, u jednom terminu pola sata kardio, pola sata vežbe snage, tako da pokrijem sve grupe u jednoj nedelji. Dalje bih možda imao i vremena za 4 termina, ali da bih bio siguran, neka savet glasi za 3 termina...
Ne interesuje me nikakvo pumpanje mišića, ne interesuju me nikakvi suplementi, prevashodno mi je cilj da skinem 7-8 kg, i da održim formu/konstituciju...
Manja korekcija jelovnika se podrazumeva, ali me prevashodno interesuje šta dalje po pitanju treninga, da idem na istu varijantu, ili da odvojim kardio od tegova, ili nešto treće?


MI MAX 2
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali se pod PWM uglavnom misli na šejk koji se uzima odmah posle treninga. Ja sam više za kombinaciju Whey + dekstroza + maltodekstrin. Mislim boji je Vitargo (od firme Vitargo) ali ga cene kao da je od zlata, a ova kombinacija je jeftina.

Džabe ti pred spavanje, to je surutka, brzo prođe kroz tebe a kad nemaš potrebe za njom ode u kanalizaciju. Bolje uzmi kazein za uveče (mislim da ti čak i jeftinije izađe), sve i da umesto izolata uzmeš neki koncentrat za posle treninga.

P.S. Ne znam kakave je to "stomačić ko bombonica" :D
Cemu sluzi kazein i zasto pred spavanje?
 
Kazein je vrsta sporo apsorbujućeg proteina, dobija se iz mleka kada se siri (deo od koga nastane sir je uglavnom kazein, a deo koji ostane u tečnosti je surtka eng. whey).
Njegova apsorpcija traje do 7-8 sati (za razliku od surutke koja je 30 minuta do par sati) pa je zato dobar za uveče, ili kada naredni obrok neće biti duže vreme.
Dakle kazein ima pozitivan bilans i drži telo u anabolizmu daleko duže (u poređenju sa surutkom/whey).
 
Kardio ne odvajaj, radi kardio trening i pre i posle mišićnih partija. U principu, dovoljno je 3 dana nedeljno. Mršavljenje pre svega ide iz dijete.

Mogu da ti preporučim i boks, to imaš gotovo svuda (ne sparinzi, samo džak). Treninzi su odlični za mršavljenje, meni je to najbolji kardio trening. Uz to poprilično opterećuješ i pojedine mišićne partije, ja u teretani nikada nisam uspeo da toliko upalim leđa i tricepse kao na boksu. Bonus je što blagotvorno deluje i na živce. ( : Kad god imam vremena, idealan nedeljni trening mi je 2 dana boksa, 2 dana tegova.
 
Kardio pre treninga sa tegovima je kontraproduktivan. Jedino 5 minuta u sklopu zagrevanja, da prosturiji krv.
Posle treninga ne bih išao više od 15-20 minuta.

Kardio je najbolje odvojiti, idealno ujutru na prazan stomak.
 
Nazad
Vrh Dno