Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Ima li megde trzimskih rukavica batem 1.5kg, a da su udobne?
Probao iz Plamet Bike valjda, ali bas su nezgodne :(
Nike sam nasao odlicne, ali samo 0.45kg.
 
Zbog kucanja? Ma jok, telefon :( teze popraviti nego otkucati ponovo ;)
 
Jel to znak da si batalio WoT? :p

Ono sto sam primetio je da mi daleko vise efekta imaju vezani treninzi, ako zaredjam 3 dana za redom pa pauza par dana mi je efektivnije nego da vezbam svaki drugi dan recimo, iako je na mesecnom nivou broj treninga isti.

Za razliku od vecine ovde, ne drzim se odvojenih kardio/snaga dana iako su efektivniji, ne tezim pumpanju misica vec cisto kondiciji a za to mi je dovoljan kombinovani kratak trening, tipa 2km brzeg trcanja plus jedno 200-250m sprinta na kraju, posle toga jedno 5 serija sklekova ili zgibova i nezaobilazno trbusnjaci, letos mi je to bila prava mera. Licno mi je veca muka kada dodje zima, nateram se na 2, eventualno 3 treninga nedeljno, i to nizeg intenziteta nego leti, plus je hrana manje raznovrsna, pijem manje vode pa sve ide na oruk.

Manje manje wot naravno :) Meni 3x nedeljno nije dosta jer se ne umorim kao kad radim 5x... Ja da radim 3x nedeljno ja bi bio 3 sata u teretani :) Ovako radim 60-90min trening 5x nedeljno i to mi bas bas pase.
 
Jedno pitanje.
Cuo sam par puta da je cokoladno mleko dobro posle treninga. I kada se google-a svi rezultati ukazuju na to. To je valjda zbog savrsenog odnosa makronutijenata sta ja znam pa se negde spominje da je bolje popiti cokoladno mleko nego protein posle treninga.
Ako moze neko strucniji da mi kaze sledece. Na koje cokoladno mleko se misli?
Tj. Zanima me da li se misli na kupovno cokoladno mleko, cokoladno mleko koje napravis sam (tipa Neskvik) ili mleko sa pravim kakao-om?

Svakako pijem to posle treninga ali zanima me misljenje nekoga ko se bolje razume :)
I molim vas nemojte da raspravljate da li je ta informacija tacna ili ne i da li je bolje uzeti protein ili ne, to me ne zanima.

Recimo danas sam posle treninga popio pola litre cokoladnog i posle kad sam dosao kuci sam uporedio sa redovnim mlekom i razika je na 100ml 0.1gr vise proteina ima cokoladno i 0.1gr vise masti a 4-5gr vise secera sto mi onda nema smisla jer skoro pa isto kao redovno mleko.
I takodje sto sam uporedjivao danas je neskvik i neki svajcarski napitak (narandzasto pakovanje) koji je otprlike duplo bolji i ima jos i nekih dodatnih vitamina koje neskvik valjda nema. I poredio sam to sve sa cistim kakao-om koji ima najvise proteina i prakticno nema secera.

Svajcarski napitak: https://www.google.at/search?q=swit...w=1326&bih=703&dpr=1.38#imgrc=DTktAaK4HjCdsM:
 
Def. ne da sam pravis sa kakao prahom. Kakao prah ima vlakna, koja ti ne trebaju posle treninga, a osim anti-oksidanata nema nicega (i ti anti-okdisanti je pitanje da li mogu uopste bez kakao putera da se iskorsite, tj. bez masti, jer se neki u mastima samo rastvorljivi).


van toga.. donno, rekao bih ono sto ne zelis cuti ;)

Inace, google results nisu iste za sve, pa meni je recimo treci rezultat u tim slikama ovo:
https://www.ebay.com/itm/Just-Go-Ka...-Italy-France-Travel-Guide-Book-/282598625007
Da, korejski tourst handbook ;)
 
Pozdrav,
Zna li neko neki dobar android softver za teretanu ali u smislu da se program prilagodi trenutnoj fizickoj kondiciji/snazi/kilazi i odredi program koji treba da se radi uz predloge tezine/otpora? Probao sam razne ali vecina radi po principu toliko ponavljanja ali kilaza/otpor upisi sam.
Hvala
 
Ima li neko kupon za popust za fit pass koji se unosi prilikom odabira paketa?

Ako ima, nek prosledi ili, ako neko hoce da se prijavi, neka ostavi mail da unesem i tako mozemo u krug da ostvarujemo popuste na sledecu uplatu.
 
Pozdrav, ljudi, ogromna tema, a ja je skoro uopšte nisam ispratio. Vidim ima dosta poznavalaca suplemenata, a pretraga mi nije pomogla, pa da pitam ima li neko neki savet gde i koji vitamin D3 kupiti?
I je li stvarno toliko bitan koliko pišu o tome?

Ja sam našao podatak da je potrebno unositi min. 1000-5000 I.J. dnevno, iako je PDU 400 I.J.
Od zanimljivijih ponuda u pogledu jačine i cene, ove tri su se izdvojile:
1. VITAMIN D3 10,000 IU x365
2. Best Vitamin D3 5000 IU 180 tableta | Doctor's Best
3. Optimum D3 1000 IU Duo

Ali su sve neke online prodaje, a posebno ova prva deluje sumnjivo.
Zato vas i pitam, ako neko ima neke proverene informacije ili iskustva...
 
najbolje je uraditi test (mada nije jeftin oko 20e) pa da vidiš kako stojiš, ako često boraviš napolju na suncu moguće je da ti je nivo OK ali ako si kućni tip 90% ti fali i utiče na dosta toga..u tom slučaju uzimaj slobodno 5-6 I.J. dnevno prvih 15ak dana pa postepeno smanjuj do 2-3
 
@alfaunits Jesi li probao možda onaj multivitamin alive sa iherba? Naručio sam bio optimen sa još nekim stvarima, dok je bila promo cena i budale mi lockuju nalog bez razloga. Sad su vratili cenu na 27$ za 150, pa ispadam iz onih 50e, a alive taman košta koliko i optimen na promo ceni.
 
Jedno pitanje.
Cuo sam par puta da je cokoladno mleko dobro posle treninga. I kada se google-a svi rezultati ukazuju na to. To je valjda zbog savrsenog odnosa makronutijenata sta ja znam pa se negde spominje da je bolje popiti cokoladno mleko nego protein posle treninga.
Ako moze neko strucniji da mi kaze sledece. Na koje cokoladno mleko se misli?

Treniram godinama, i konzumiram redovno cokolodno mleko i to koje zakacim ( kravica, suboticko sta god) , ne preterujem u njemu sto ne bih ni tebi preporucio jer opet je u pitanju secer, a pretpostavljam da ukoliko zelis i rezultate trebalo bi da obratis paznju na unos ugljenih hidrata i da vuces energiju iz masti i da cepas proteinsku hranu sto moze da bude veliki pain in the ass. Poenta price je da mene boli uvo sta kazu nutricionisti i msm da i tebe treba da boli k**** isto, jer dokle god si umeren u svemu i kontrolises unos secera msm da ce ti ici super :smoke:

Meni je licno cokoladno mleko najsadlje lezalo posle malo energcnijeg treniga tipa HIT ili nekog sparinga u sali sa dosta trcanja... Tako da ti toplo preporucujem ali ne preteruj jer doci ce ti kile tako dok trepnes.

Za svajcarko mleko nemam puno toga da ti kazem jer nisam cuo o tom proizvodu pa necu da sudim( al kad bih sudio vrtno bih ga napljuvao najstrasnije :D ))

Veliki pozdrav i ziv bio!
 
Nisam. Sem Opti-mena ne secam se da sam probao bilo koji drugi tako jaci multi-vitamin. Prosto, bio je dovoljan.
 
Moracu ja probati. Bilo mi je neverovatno da optimen od 15 tableta, treba da pijes 3 dnevno, dok ovoga kazu jednu. Naravno, ne mora se pridrzavati toga, ali sam mislio da bi optimena pakovanje trebalo duze da traje.
 
Nikome ne bih savetovao vise ld jedne Optimen, jer ima puno vitamina A, koji je toksican ako se duze uzima u tim kolicinama. Da li se resorbuje toliko je pitanje.
 
Pozdrav,
Zna li neko neki dobar android softver za teretanu ali u smislu da se program prilagodi trenutnoj fizickoj kondiciji/snazi/kilazi i odredi program koji treba da se radi uz predloge tezine/otpora? Probao sam razne ali vecina radi po principu toliko ponavljanja ali kilaza/otpor upisi sam.
Hvala

Svaki covek je drugaciji... Misic i telo ne zna za kilazu i ponavljanja vec zna samo za "Stres" kako bi rekao. Svaki covek je drugaciji. Recimo: covek koji vezba duze ili je prirodno jaci, on da bi "sokirao" misic treba da dinge na recimo benchu 3x100kg dok neko prirodno slabiji i pocetnik moze da digne 3x 20kg i da dobije upalu misica...

moj savet ti je vec ako ides u teretanu vezbaj do otkaza a kilazu probaj da potrefis toliko da ti otkaz bude minimum 7 8 ponavljanja ako me razumes...Svi ti programi nisu tacni jer je nemoguce to pogoditi :)
Recimo ja kad radim noge 90min i to bas bas vezbam i sa dosta velikom kilazom potrosim oko 900 kalorija po nekim kalkulatorima po netu ali to moze opet biti 1200 a moze i 700 kalorija :)Stvar je samo da se umoris u teretani jer tako se vidi napredak i skidaju kalorije jer telo nauci na odredjen ritam i tu stane da raste ili da topi salo :p
 
@alfaunits Jesi li probao možda onaj multivitamin alive sa iherba? Naručio sam bio optimen sa još nekim stvarima, dok je bila promo cena i budale mi lockuju nalog bez razloga. Sad su vratili cenu na 27$ za 150, pa ispadam iz onih 50e, a alive taman košta koliko i optimen na promo ceni.
Koji je taj Alive? Ima više vrsta, pa ako možeš okači link da uporedim.
 
uzeo sam danas mini pekaru sutra bih hteo probati da napravim u njoj integralni hleb, posto vidim da vise nema one teme za recepte(mislim da je pre bilo) jer moze neko da posalje u pm ili napise ovde ali da ne bude 50-50% belo - integralno, vec ono preko 70% integralnog na primer
 
Moras oprobati razlicite tipove brasna, proizvodjace..., licno pravim sa 50% TIP850 i 50% integralno ili graham, nekad dodam razeno, heljdino...

Nema neke mudrolije oko recepta, za kilogram hljeba ide: pun (do vrha) litarski bokal brasna (onaj obicni, plasticni :) ), treba staviti malo masnoce, obicno stavim maslinovo ulje, malo soli, vode oko 400ml, kvasac. To je obican integralni lebac, moze se tu svasta jos dodati, maslac, secer, med, mlijeko, zitarice, jaje...

Vodi racuna o kolicini vode, ako naraste, pa mu se po tom ulegne sredina, vjerovatno je visak vode.
Mora se eksperimentisati, kljuc je dobro brasno.
 
Dosao sam do brojke da bi mi oodgovarao hleb od 300grama brasna na dan. Kad sracunam uh to mi je nekako taman...
Hteo bih da bude na primer 200grama integralnog brasna i 100 belog brasna, e sad ne znam koliko vode, kvasca i jos sta treba...
 
Danas sam izvagao koliko stavljam brasna, 700g, vise od pola je integralno, bijelo ne koristim, vec polubijelo.
Jos sam stavio 370ml vode, malo ulja, kafenu kasicicu soli, di-go kvasac , kesica od 7g mi bude za 2 hljeba.

Prepolovi moje i dobices zeljenu velicinu, mozes malo vise soli, kvasac stavljas zadnji, na brasno, malko ga zatrpas, ali da ga ne ovlazis.
Kod mene je aparat sa 2 mjesalice, 750-1250g, tesko da bih dobio dobar integralni hljeb manji od 600-700g.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam 300grama brasna ukupno i vode koliko treba po tvom receptu i tokom mesanja testo se uopste nije sjedinilo, bilo je vise onako malih grudvica...Gledajuci kako radi masina skontao sam da je to jako mala kolicina i da ne moze raditi sa tako malo brasna i vode...Sad sam ubacio 600grama brasna, pa cu videti kako ce ici sa tom merom..
 
Sestra ponekad pravi te integralne hlebove sa nekoliko vrsti brasna, integralno, crno, heljdino itd. Tih dana ja gladujem, kada jedem posle sat vremena sam gladan :) Takoreci bih morao 10 puta na dan da jedem ako bih se potpuno prebacio na taj nacin ishrane.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja imam slican utisak iako kao bas treba obratno :)
 
Stavio sam 300grama brasna ukupno i vode koliko treba po tvom receptu i tokom mesanja testo se uopste nije sjedinilo, bilo je vise onako malih grudvica...Gledajuci kako radi masina skontao sam da je to jako mala kolicina i da ne moze raditi sa tako malo brasna i vode...Sad sam ubacio 600grama brasna, pa cu videti kako ce ici sa tom merom..

Zato sam i napisao da tesko ide sa malo brasna, pogotovo ako je veci pekac, razleti se na dnu, ne moze dobro tijesto da se sjedini.
Vjerovatno si dobio recepte uz pekac, napisali su ih za odredjene velicine, programe koje tvoj pekac podrzava.
Eksperimentisi malo, mnogo toga zavisi od kvaliteta brasna.

@Novatech
Sve zavisi ko je na sta navikao, integralni hljeb iz pekaca je prilicno konzistentan, tako da snita od 12x12cm i debljine po zelji, nije uopste mala, u mom slucaju oko 120kcal, dnevno pojedem 3-4 snite, nisam gladan :)

Snita od pravog, seljackog, integralnog hljeba je dugacka 40cm, tako da... ;)
 
Jel neko uzimao nutribullet preko kp? Vidim dosta je povoljniji ali ne znam kako da znam da li je original ? Jel neko ima iskustva??
 
Nazad
Vrh Dno