Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

A kako kad Erik pojede bananu dogadja se neverovatna transformacija?
 
Poslednja izmena:
offtopic: Bananamen je inače parodija na super-heroje ,)
 
Ako me jedeš 12+ sati pre treninga, hormon rasta se višestruko uvećava, tako kažu.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Evo jedna kratka prica od juce:

Juce mi lik (ako je bitno, lik je korporativni menadzer) u razgovoru velica Muay-Thai treninge 1 na 1 sa licnim trenerom, i kaze: "Kakva crna teretana, ovde sam izgubio 5kg za nedelju dana. Teretana je bezveze, guram ja 120kg na benchu ali gym samo nabija misice i svako dete ce da isamara bodibildera. Ovo je prava stvar. Evo ti kontakt ako hoces, lik je sampion u raznim borilackim vestinama. Sad cu da ti pokazem njegov fejs.".

I pokaze mi fejs gde je lik okacio video kako radi mrtvo dizanje sa 140kg. Ali ima solidnu misicnu masu pa pitam ovog lika odakle tvom treneru misicna masa ako ne ide u gym. Tek ovaj ko iz topa: " Ma ide nesto u gym, ali mi je priznao da uzima neke hemije". :smoke:
 
I uz hemije samo 140kg mrtvo?:)
 
Poslednjih nedelju dana sam primetio da su mi podočnjaci otečeni ujutro i takvi ostanu maltene ceo dan, malo splasnu, ali tamna boja ostane ista. Prvo sam mislio da je krivac pre-workout Gold Standard. Međutim njega sam i pre koristio i nije imao takav efekat. Zatim sam pomislio da mi proteinski šejk Hyper Mass od BioTech USA izaziva podočnjake al nije ni to jer sam i pre koristio Muscle Mass i sad Hyper. Onda se setim da sam radio vežbe sa foam rollerom. Kotrljao sam na leđima kako bih popravio posture, ali ono što nisam znao je da ne sme da se kotrlja donjim leđima, tj. sme se ići samo od ramena pa do polovine leđa, nikako niže jer su dole bubrezi koji nisu zaštićeni ničim. Da li je moguće da sam na ovaj način izazvao podočnjake koji nikako da se sklone već nekoliko dana?
 
Vitamix pravi definitivno najbolje blendere na svetu.

Odmah za njim ide Blendtec.

Zatim ide Omniblend.

Pa onda ostali, uključujući i Vegavitu.

Vegavita predstavlja kvalitetan klon Omniblend-a i po mogućnostima blendanja je blizu Omniblenda, ali nije tako dugotrajan uređaj.

Omniblend ima motor od max 2238w s tim što prosečno troši 950w za 38000 obrtaja u minuti.

Vegavita Vbl 800 model je maltene identičan klon Omniblend-a, s tim što ima manje izdržljiv i efikasan motor, jer za istih 38000 obrtaja troši 1800w.


Otprilike bih ovako podelio modele:

Ko želi kvalitetan učinak blendanja, a neće puno da koristi uređaj... Vegavita će završiti posao.

Ko želi kvalitetan i dugotrajan uređaj sa najboljim odnosom cena-kvalitet... Omniblend.

Ko želi fensi uređaj gde je sve na "touch"... Blendtec.

Ko želi najbolje i ne žali para... Vitamix.

Svi ovi blenderi mogu da prave sve živo, od testa, putera, namaza, sladoleda, šejkova, smutija itd.

Vitamix će za najmanje vremena najbolje samleti sve što u njega ubacite, čime se smanjuje oksidacija usled kavitacije (vrtlog koji se napravi u posudi tokom blendanja, gde su namirnice u kontaktu sa dosta kiseonika).

Blendtec ima sličan učinak, s tim što ima problem sa poklopcem posude, koji može lako da spadne kada blendate nešto vruće i napunite posudu preko dve trećine. Isto tako, blendtec slabije pravi putere, pošto nema potiskivač, već morate da dokupite twister jar, što opet nije efikasno kao sa potiskivačem.

Omniblend je malko sporiji od Vitamix-a i Blendteca, te njemu treba više vremena za slične rezultate blendanja, ali zato je Omniblend daleko jeftiniji od oba gorepomenuta blendera, a maltene podjednako je izdržljiv i dugotrajan. Jedino je posuda slabije odrađena u odnosu na Vitamix, iako ih pravi ista firma: Eastman Tritan Copolyester.

Vegavita je entry level power blender koji za najmanje novca donosi profi rezultate blendanja, ali za te pare mora da se uštedi na nečemu, a to je motor.

Motori su im snažni, ali nisu preterano dugotrajni, tako da njih preporučujem onima koji ne bi često koristili blender, nemaju velike porodice, a žele kvalitetan učinak blendanja, žele da naprave ponekad neki puter od kikirikija ili koštunjavog voća. biljna mleka, savršene smutije itd.

Omniblend je tu nekako najbolja kupovina za one koji žele najbolji odnos cena-kvalitet, jer se dobija mnogo za taj novac.

Ja takođe radim prezentacije, sajt mi je u izradi... tako da ko želi više informacija, može da mi pusti PM za sada ili da potraži ove uređaje na KP.
Vegavitu zaobilaziti u širokom krugu, za manje od god dana 2 puta na servisu i to meljem zeleniš i banane, kad sam probao da meljem kikiriki, crkao je, kažunije mu to namena, 38000rpm i 1800w!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, da li neko ima iskustva konkretno sa THE Amino Whey Hydro proteinom, kakva je prica? Hvala!
 
Najverovatnije best buy ako gledam samo kupovinu u Srbiji, da se naruci ima mnogo boljih resenja i jefitnijih
 
Poslednja izmena:
Slažem se, definitivno best buy kod nas, koristim ga trenutno i uglavnom uzimam na popustu (5500rsd 3.5kg). Trenutno vanila ukus koji mi baš i nije legao, uglavnom sam čokoladu ranije koji mi više odgovara.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Peđa Petrović ili Ogistra Nutrition. Trenutno je oko 6600 čini mi se, ali čekati popust, meni ponestaje pa ga čekam i ja, uskoro će valjda [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Fin protein, ali on je najtezi za muckanje, ako je isti kao i ranijih godina (davno sam prestao kod PEdje da uzimam, od kako nisu napominjali da se placa otkupnina, iako nema drugog izbora porucivanja cak).
Imao je dodat BCAA izgleda, koji i ne moze da se razmuti - ne znam da li je i dalje to slucaj?


Ako neko iz BGa hoce Impact Diet Whey (koncentrat, unflavored), imam otvoreno skoro 5kg, dajem za 10% ispod koliko bi kostao sada sada porucivanjem :) I oko kg iBCAA. Posto sam uzeo sa ukusom vec neko vreme, ne mogu da se vratim na obicne ;)
 
Muti se i dalje teško, ali nije nemoguće [emoji23]. Što se otkupnine tiče nije me izašla preko 100din nikada, a godinama unazad uzimam 70% suplementacije koje koristim od njega. Ali da, nema napomene za tu otkupninu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je izletelo pre koju godinu, nije do tada naplacivao.
Napomenuli su mu javno, vadio se kako to stoji u nekom PDFu Uslova, i kao eto... mislim, takav je tip, nikad nece priznati da je pogresio ili nije u pravu :D Iako ga cenim, mislim da je dobar lik inace.

Ali preko takvih sitnica ne prelazim - da je rekao pardon i da stoji na sajtu i dalje bi me imao kao musteriju. Ovako - doveo je MPu musteriju.
 
Mi o akciji a ona stiže, sada mi iskočilo na instagramu, gore pomenuti protein 5640rsd + 70-100rsd gore pomenuti otkup, postarina ne bi trebalo da se plaća na kupovinu preko 5000, bar je bilo kod poslednje porudžbine [emoji2]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Preporuka za neki dobar tiganj, za jaja, kajgane I omlete? Da se ne lepi čak i ako se ne stavi ulje/mast? [emoji4]

OnePlus 6T
 
Teflonski neki kvalitetniji i kap ulja bude dovoljna. Oni jeftiniji se brzo iskrive.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Tefal uzmes. Ne treba ti nikakvog ulja za jaja/meso bilo sta.
 
Bolje od livenog gvožđa.
 
Marka nije bitna, nego model.

Tefal ima 5 klasa i niže su iste kao i svi ostali tiganji, čitaj brzo propadnu.
Treba uzeti onaj sa dnom od livenog čelika (oseti se po težini tiganja), jer su ostali od aluminijuma i iskrive se posle nekoliko pržena.
 
Ја сам скоро размишљао о замени већ оштећеног керамичког тигања па сам читао све и свашта. Тефлон не подноси високе температуре па је ту керамички премаз бољи али код оба није паметно користити када се премаз оштети. Тефал је трећа прича, ни оштећен није штетан и може да се без опасности користи. Обично узимам неки средњи 26цм мада ми је план био и дубоки који може паметно да се употреби. И као да је неко знао шта ми је потребно, управо тада (пре месец-два) је у Метроу била акција 1+1 где се уз један дубоки Тефал (1.499 динара) добијао за динар средњи 26цм. Апсолутно савршена понуда, чак ми је криво што нисам узео више паковања. ;)

Може да се пржи и без уља/масти али ... када сам први пут пржио неке кобаје, поруменеле су само на површини која је легла на тигањ па сам морао да их обрћем ко зна колико пута. Ставим мало масти која се загреје и онда само ваљам кобаје и много се боље испрже.

После је довољно да тигањ пребришем папирним убрусом мада касније оперем као и све остало.

Наравно, челик је бољи од алуминијума али је прилично скупљи па и то мора да се узме у обзир.
 
Nazad
Vrh Dno