Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

Zato i treba paziti....
Mislim da je bolje neki drugi postpaid/prepaid :( Bezobrazno sa njihove (MTS) strane.
 
Imate smartic kod telenora, 250rsd bez uo. 50 min ka svima, neograniceno u telenoru. Ne mogu da se prekorace ti minuti za sve i mogu da se posle dokupe ti minuti ka svima. Nema sms. Ima 500 mb i posle ide spor net.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kaze da moze samo uz sat da se koristi?
Vrvt i ne moze bez njega da se uzme, inace je cool bas.
 
Treba probati. Bez uo je. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čisto provere radi pošaljem upit TS-u u vezi popusta za OSI za opticki internet i dobijem sledeci odgovor:

Poštovani "Zeho", :D
...
Obaveštavamo Vas da se posebne pogodnosti za osobe sa invaliditetom odnose i na optičke internet pakete.
Osobe sa invaliditetom, čiji je stepen invaliditeta od 70% do 100%, potpisuju ugovor na neodređeno vreme i dobijaju popust od 50% na standardnu cenu mesečne naknade koja se primenjuje za Net pakete (sa dinamičkom IP adresom uz ugovornu obavezu na 24 meseca). Prilikom zaključenja ugovora potrebno je priložiti Rešenje nadležnog državnog organa o visini i stepenu telesnog oštećenja ili Rešenje nadležnog organa o ostvarivanju prava na negu i pomoć drugog lica.
...

Ako se dobro secam, bio je popust samo do optickog paketa 100/10 a veci opticki paketi nisu imali popust.

Da li ja dobro tumacim, popust je 50% i to na cenu koja bi bila da korisnik uzme uslugu sa UO na 24m?
Pri tome UO ne postoji, trajanje je ugovora je neograniceno (trajno) i moze se prekinuti kad god OSI to zeli?
 
Tako je.

Septi je rekao da ne vazi za Optiku, n8je bas iko mogao da proba tada :)
Mogao bi da se iscimam :p
 
Da li neko ima iskustva sa rešenjima o kategorizaciji? Naime sestra ima kategorizaciju za oštećenje sluha 89%. Išla je preko biroa da bi dobila posao. Na rešenju ne piše stepen oštećenja nego kojoj kategoriji pripada, a MTS ne želi da uvaži rešenje bez % oštećenja iako ima zdravstvenu dokumentaciju koju su u poslovnici skenirali i poslali direkciji. Posle odbijanja od strane MTS, išla je na biro da vidi kako može dobiti rešenje u kom je ispisan % oštećenja, na šta je dobila odgovor da oni izdaju samo sa kategorijom i da druga vrsta ne postoji. Znam da su MTS teške lopine ali da se grbave ovoliko stvarno ne mogu da verujem. Da li neko ima slično iskustvo i na koji način je rešio problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imam ja sličan problem ali nemam iskustvo (oštećenje 98 dB, nalaz ORL). dB i % su različite stvari, oštečenje sluha u dB ti nalazi ORL na osnovu audiometrije a % invaliditeta određuje PIO na osnovu njega.
Pošto mislim da ima sličnu dokumentaciju kao i ja, rešenje biroa o invaliditetu, nalaz ORL a nema PIO rešenje (bar ga ja nemam).
Na strani: https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Postpejd/Specijalne-tarife#tab=tab-two
za gluve osobe, piše da je potreban nalaz ORL da postoji oštečenje sluha preko 90dB (druga stavka, ako nema PIO rešenje). Tako da, ako je sa istom dokumentacijom kao u mom slučaju, da me ne razumeš pogrešno, ima verovatno nalaz ORL na ispod 90 db pa je ispod praga.

Ne mogu da ti kažem da li je tako kako piše kod njih na toj strani. Koristim i dalje telefon pa mi ovo sa porukama nije značilo.
 
Pogledaću baš kad dođem kući. Poslali su oni dopis sa sve kovertom i pečatom, ali objašnjenje im nije detaljno, kao da druga dokumentacija nije prosleđena ili da je nisu ni uzeli u obzir. E sad drugi deo problema može biti i to što je ona predala originalnu dokumentaciju birou kad je podnela zahtev za rešenje i skenirane su kopije, ali opet to nije u obrazloženju zašto je odbijena... Hvala puno na informaciji!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Rešenje o utvrđivanju invalidnosti odnosno stepena oštećenja izdato od strane komisije NSZ se koristi isključivo u svrhu radnog odnosa. Stepen invaliditeta i telesnog oštećenja kojima se mogu ostvariti neka druga prava (npr. uvoz automobila, adsl, beneficirani staž i sl), utvrđuje se jedino rešenjem Komisije RFZO odnosno Fonda PIO.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
@scouser ti je to tačno po definiciji napisao i to rešenje od komisije NSZ imam, verovatno i tvoja sestra.

Na linku koji sam priložio je verovatno bitna stavka broj 2 po kojoj je odbijena:
2. Korisnici koji nemaju rešenje o telesnom oštećenju treba da prilože original lekarskog nalaza otorinolaringologa iz kojeg se vidi da postoji oštećenje sluha od preko 90dB.

Baš sam pogledao, original od ORL je kod mene. Da li sam po navici odneo kopije i originale na uvid ili su mi vratili originale, ne mogu da se setim.
 
Ja ima resenje komisije i resenje o penzionisanju i resenje Opstinske uprave kojom mi prestaje radni odnos, nigde ama nigde name postotak invalidnost, jednostavno pise nespososban za posao. Ne radi se o sluhu nego o operaciji srca, ja kad sam penzionisan bilo je tako ili ides u penziju ili na posao, odlucuje komisija na osnovu medicinske dokumentacije, to je privremeno, posle godinu dana sve isti pregledi i nalazi i komisija donosi resenje u kom se privremena penzija prevodi u trajnu penziju, postoji jos i provera na 5 godina ali posto sam ja na proveri posle godinu dana otpisan to je zavrsen postupak.
 
Poz raja, interesuje me da li neko zna, ima li pospusta kod telekoma za osobe sa invaliditetom? Konkretno rodjak koji se samo vodi na mojoj adresi, ima resenje o tudjoj negi i ne placamo ono odrzavanje mreze u sbb, pa me interesuje ima li felekom kalav popust?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ako je 100% invalid onda ima...
Najbolje spremi papire, nazovi (ili pisi email uz slanje dokumentacije) i pitaj.
 
Poz raja, interesuje me da li neko zna, ima li pospusta kod telekoma za osobe sa invaliditetom? Konkretno rodjak koji se samo vodi na mojoj adresi, ima resenje o tudjoj negi i ne placamo ono odrzavanje mreze u sbb, pa me interesuje ima li felekom kalav popust?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Kod Telekoma bi trebalo da imaš na sve pakete bez ugovorne obaveze popust od 50% (jedino ne važi za sve BOX pakete)
 
Hvala na odgovorima. Opet najbolje da ih pozovem..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Da oživimo malo temu, na Supernovi sam (stari Exe Net paket, optika), i ostvario sam 20% popusta na osnovu detetovog 100% invaliditeta. E sad, Supernova od 1. juna posluje u okviru MTS-a i prestaje da postoji, pa me zanima da li ću moći sada na MTS-u da ostvarim popust od 50% na njihove usluge.
 
Poslednja izmena:
Da oživimo malo temu, na Supernovi sam (stari Exe Net paket, optika), i ostvario sam 20% popusta na osnovu detetovog 100% invaliditeta. E sad, Supernova od 1. juna posluje u okviru MTS-a i prestaje da postoji, pa me zanima da li ću moći sada na MTS-u da ostvarim popust od 50% na njihove usluge.
I mene ovo zanima, takođe sam i ja na osnovu očevih 100% invaliditeta dobio 20% popusta u Supernovi. E sada koliko znam da na BOX pakete ne daju popust (pre 3, 4 godine nisu) već samo na pojedinačne usluge tako da će izgleda biti mrka kapa ...
 
Ja bih bio zadovoljan i sa popustom na pojedinačne usluge bez UO.
 
Stvarno se odavno nisam raspitiviao za osi popuste ali kad sam racunao za sebe prosle godine povoljniji je bio box4 beli sa 12m po 1din nego pojedinacno osi popusti.

Mts ne daje osi popust za mobilni, daju samo mesece pod inar po ko se koliko dogovori.

Box paketi imaju pojacan net, veci UL u odnosu na pojedinacne usluge.
 
Daju osi popust za mobilni, ja prošle godine potpisao na tarifu "za slepa lica", 40 minuta u mts mreži i 10 za sve mreže, bez mesečne naknade.
 
To nije popust, to je osi tearifa (za slepe, za gluve i za ostale osi).
Svaka ima nesto razlicito u ponudi po minimalnoj ceni ALI to vise nisu valjane tarife jer nemaju dovoljno neta a ni minuta.
Ja imam za ostale osi tarifu i taj broj otac koristi, sluzi u stvari da ga zovemo jer on vise i ne zove nikog... ;)
 
@Zeha
Da, u pravu si...
Na sajtu sad nigde ne piše da daju osi popust od 50% na televiziju. Ili ja ne mogu da nađem.
 
@Zeha
Da, u pravu si...
Na sajtu sad nigde ne piše da daju osi popust od 50% na televiziju. Ili ja ne mogu da nađem.
Zvao sam ja pre neki dan i na svaku pojedinačnu uslugu (net, IPTV i fixni) daju 50%, stim što usluge moraju da se vode na OSI osobu, sem ako nije dete u pitanju!
 
Jeste da dve godine niko nije pisao ovde, ali mi se čini da je neko pitao. Popusti na optiku veću od 100/10 nisu mogući i dalje što je potpuno glupo.
 
@poglavicas
Šta to znaš što zaposleni u MTS ne znaju pa stavljaš tu reakciju? Meni su i pismeno sad rekli da ne može, ja se raspitivao za sebe lično.
 
Poslednja izmena:
Više je bio tužni smajli... Krivo mi je što ljudi sa invaliditetom ne mogu da dobiju veće brzine sa popustom.
 
aaa, meni je delovalo kao nešto netačno. Mislim da su ti popusti ostali još iz ADSL ere i sad to niko neće da promeni. Meni i sad kad gledam na portalu piše prvo Net100, a onda negde tamo nešto ADSL, iako je odavno optika. Zašto inače ne bi dozvoljavali. Na sajtu nigde ne piše to ograničenje, ali oni aplikativno to ne mogu da dodele. Možda lupetam sad, ali tako mi se čini.
Probaću još jednom da pričam sa njihovom prodajom pre nego odem po IDP broj mada mislim da već znam ishod...
 
Da oživimo malo temu, na Supernovi sam (stari Exe Net paket, optika), i ostvario sam 20% popusta na osnovu detetovog 100% invaliditeta. E sad, Supernova od 1. juna posluje u okviru MTS-a i prestaje da postoji, pa me zanima da li ću moći sada na MTS-u da ostvarim popust od 50% na njihove usluge.
Да ли и даље има попуст ?
 
Ima. 50% na pojedinačne usluge, smo net ili samo TV, i 20% na bilo koji Super Plan paket. Popust se obnavlja na godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno