Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

Pre 10 dana u SBB nisu trazili nista u vezi primanja za OSI. Cak ni da je ugovor na OSI. Jedino da zivi na toj adresi. Obnavlja se na godinu dana.

Izgleda da su menjali uslove.
 
U BG? Velika izmena onda.
 
Ја сам због мајке која је била корисник туђе неге и помоћи добијао ослобађање од плаћања 100% одржавања а наравно да је мајка примала пензију. Иначе су и стан и уговори били на мене а обнављао сам једном годишње.
 
Moracu da skoknem onda da vidim kako je sada.
 
Ne, moji imaju SBB, iako NIKADA ne gledaju TV :) Pa to da ne dobiju dzaba preko mene? Ili barem 50%.

Kad ne mogu da ih ubedim da je to glupost, jer oni ukljuce TV, odu u drugu sobu, ali kao "bitno je da radi". I to ne toliko matorci, vec sestra! (student)
 
Heh... nakon 7+ meseci od predaje dobijam ja u sanducetu povise pisama istog dana... sve od EPSa. Korigovani raniji racuni za taksu za RTS.

Ja vec poslao jos 2 puta ponovo, jer rekoh mrzelo ih da gledaju ili otkacili zbog sitnice neke, a ne javljaju :)
 
Ја размишљао да одем до њих и буним се ... значи да не журим?
 
Za Vektor popust za OSI: da li vazi za Kombo pakete, ili ne, posto kao oni dodju neki mini-popust vec? I da li mora na 24 meseci, ili moze na 12 ili cak bez UO? (uz placanje instalacije)
 
Ne vazi popust za osi na kombo paketu, vec su na popustu pa ne moze i dodatno.
Po logici onog sto su napisali meni se cini da moze bez popusta ovog redovnog od 50% za 12m na 24m UO, a instalacija se nigde ne spominje sada...
Nazovi ih ili otidji do Sava Centra pa pitaj ili napisi email ...
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da kombinacija ovog 50% na 12m uz UO24 i OSI popust sigurno ne idu.

Javice mi u ponedeljak/utorak, mrzi me da zovem CC koji pola stvari ne zna ;) (iz iskustva, vec ih zvao pre koji mesec).

Niko nije uzeo znaci sa OSI popustom bez UO? Instalacija je besplatna uz UO. Medjutim, postoji i stavka popust na instalaciju za OSI (50% za sve slucajeve), pa zato i pretpostavljam da moze bez UO.
 
Da li neko zna jel ovo zaista ovako za SBB? Mts nudi popust za OSI od 70 do 100% invaliditeta, bez obzira da li je ta osoba zaposlena ili nije. A SBB sam pitao preko FB-a i evo odgovora. Po meni je ovo skroz glupo, bolje da uzmem iptv sa 50% nego ovo. Mislim mts može da da osobama koje su od 70 do 100% ,a ovi samo ako neko ima 100% invaliditeta.

Zdravo, Maja je. Ukoliko je naš korisnik ili član korisnikovog domaćinstva invalidno lice, postoji mogućnost ostvarivanja popusta od 100% na uslugu mesečnog održavanja kablovske televizije, ne i na dodatne usluge. Da bi korisnik ostvario ovakav popust neophodno je da dostavi sledeću dokumentaciju lično u našem Korisničkom servisu :

- rešenje nadležnog organa kojim je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti
- akt o vlasništvu tog lica na nepokretnosti u kojoj se uvodi ili je uvedena kablovska televizija SBB -a,
- fotokopiju Ugovora o zasnivanju korisničkog odnosa za uslugu KTV,
- ličnu kartu na uvid (sa adresom priključka),
- izvod iz matične knjige rođenih

Korisnik biva oslobođen plaćanja mesečnog održavanja na period od 12 meseci. Najmanje 15 dana pre isteka tog perioda, neophodno je da korisnik obnovi zahtev i to dostavljanjem poslednjeg čeka za invalidsku penziju ili primanja za tuđu negu i pomoć. U slučaju da se zahtev ne obnovi, popust se automatski ukida po isteku 12 meseci trajanja. Invalidna lica ne mogu po ovom osnovu ostvariti popust na ostale usluge SBB -a. Ovo se odnosi na 100% invalidna lica, odnosno invalidna lica prve kategorije / stepena.

SBB ne odobrava oslobađanje od plaćanja mesečnog održavanja na ime telesnog oštećenja. Neophodno je dostaviti rešenje Fonda za PIO o kategoriji invaliditeta, odnosno da je u pitanju potpuni gubitak radne sposobnosti. Ukoliko posedujete rešenje o potpunom gubitku radne sposobnosti, odobrava se popust.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je nalupala ili su izmenili ili svako pise sta im padne na pamet. Stvarno je sbb najgori po ovom pitanju.
U MTSu cak i obicni radnici to znaju tacno. A ovo je vec 5.razlicita stvar koju su rekli za OSI popust u SjBBu:)
I opet je skuplji samo za net cak i da oslobodi ktv placanja.
 
@NecaBG
Ajde ti sada mene poslusaj i poslaji odgovor toj Maji neukoj i neuvidjavnoj pa joj reci da nije "invalidna lica" vec osobe sa invaliditetom !
Invalidan ima jedno znacenje a osoba sa invaliditetom je nesto sasvim drugo.
Poruci njoj da je ona invalidna da se bavi poslom koji radi na tom mestu (da je škart, nesposobna, neupotrebljiva, s manom, falična, defektna, manjkava...) jer ne ume da uljudno se obratiti osobi sa invaliditetom...
To za pocetak, da nauci nesto kad do sada nije...

Kod TS imas popust na fiksni i mobilni telefon, na internet, iptv. http://parakvadvs.rs/12-popusti-republičkog-karaktera/56-popusti-telekom-srbije-za-osi
Kod RV imas popust od 50% za osi sa 100% invalititeta i tudjom negom a ostali, cini mi se od 70-100% popust od 30% na SVE USLUGE. Svaka čast upravi RV na ovome, ljudski i velikodusko, HVALA VAM. rv.JPG
Treba videti da li i ostali imaju popuste i kakvi su...

Poruci Maji i ovo u vezi popusta kod drugih kds, neka prenese svojim sefovima, neka se i oni malo postide ako imalo duse imaju...
 
Mala ispravka, kod RV mora 100% invaliditeta za 50% popusta, nezavisno od TNP. A TNP, nezavisno od stepena ostecenja (manjeg od 100%) ima 30% popusta.
Ko nema priznatu TNP, moze samo na instalaciju dobiti popust, u prevodu, nista.

Nema popusta za mobilni kod MTSa, vec zasebne tarife.
 
Ma ne zanima me SBB, nego rekoh kad već imam samo tv kod njih da li mogu i neki popust da uzmem. Kod telekoma imam popust za fiksni 50% , ali ne mogu da uzmem i vdsl sa popustom jer imam stari 50/5 sa upload booster-om pa bi mi ukinuli tih 5 Mbps. Tako da čekam optiku, a znači mi taj upload zbog posla. Iptv takođe ne mogu da uzmem iz istog razloga, jer bi mi smanjili upload na 2 Mbps. Inače svaka čast telekomu na tom popustu, pogotovo i za mobilni net uz UO na 6 meseci po nižoj ceni. A Maji ću preneti ovo za ostale kablovske operatore, pa ću videti šta će mi odgovoriti. Verovatno ništa jer su im gazde zna se već ko, jure samo profit, dok je telekom državna firma pa poštuje neke zakone.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa zakonima, nigde ne stoji da moraju ista od toga dati.

Meni bi znacilo da mogu nekako KTV kod mojih da prebacim na sebe i dobijem taj popust, ali 5 razlicitih informacija... negde nema veze stepen, negde ima, negde je bitno da li rade, negde ne, negde da mora NEKRETNINA biti na isto ime (WTF bre), negde ne...
Nego... kada se ludi zakace o zid, ne vredi, ne mozes im objasniti da bacaju pare prosto :) (da, pricam o mojima :D, ne mogu da shvatim da placaju KTV, a bukvalno ne upale nista da gledaju)
 
Vadim temu iz mrtvih, dal neko zna daju li ovi iz mtsa 50% popusta bez UO za opticki internet?
 
Koliko znam, ako pretplatnik ostvari popust od 50%, ostvaruje ga i na sve ostale (buduće) usluge.
 
^ne bas, mora svaka usluga posebno da se potpise sa 50%. Mogucnost se samo jednom ostvaruje, ali mora stalno da se potpisuje poseban ugovor.
I vazi samo za VDSL, fixni i IPTV kao zasebne usluge. Ne vazi za Box, ne vazi za mobilnu.

Optika vs. VDSL ne bi trebalo nista posebno, ali ne mogu da proverim, nemam optiku :(
 
Moze da se predje na optiku, provereno samo paketi do 100Mbit, jaci nista.
 
To znaci ne mogu pravi Optika paketi ipak :(
 
^ izdao te Telekonj...ufff bas nisko, a toliko ih hvalis :D
 
Nula sam ih hvalio za popuste za OSI, to sam samo koristio i bili su mi najisplativiji :)
Ja ih hvalim samo za podrsku za net, barem za VDSL stvarno su se pokazali na vise lokacija odlicni.

Ali sve ostalo - uff ;)
 
Optika nije samo brzina vec i stabilnost i pouzdanost konekcije. Ne bih imao nista protiv sa vdsl2 50 na opt 100.
 
Ima li neko, ko kod Telekoma ima vec OSI popust za bilo koju uslugu, i neki MTS postpaid bez UO?
Aj na PM ako ste imali taj slucaj decembra/januara.
 
Imam ja jedan broj sa osi tarifom za moblini (cale koristi jer ne zove, samo je pozivan, uglavnom) i imam popust za fiksni ali nisam nista 12/01 radio sa tim...
Sto sta je problem?
 
Te OSI tarife su nesto drugo, zanima me za obicne tarife ako neko ima slucajno.


BTW, pripazi, na tim tarifama nisu mogli da mi iskljuce data saobracaj, a naplacuje se 60din/MB!
 
Cigla telefoni, nema data saobracaja, a ne znaju roditelji ni da koriste... istina ne zna stari vise ni da zakljuca telefon al to je druga problematika...
 
Nazad
Vrh Dno