Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

Vazi za sve pakete, ja sam na Net100. 1200 je od decembra.
 
U vezi oslobadjanja od placanja tv pretplate, imate 2 opcije, A i B.
Pod A. da zivite sami i pod B. da ste hranitelj viseclane porodice
Mozete biti multimilijarder (invalid) i ako zivite sami dobicete oslobadjanje od placanja tv pretplate, ali ako ste invalid sa mizernom invalidninom bez penzije bez drugih ikakvih primanja i sa vama zivi recimo otac ili majka koji imaju penziju pa nek je jos manja od vase invalidnine onda ne mozete biti oslobodjeni placanja tv pretplate.
Ova zemlja je zemlja sa skupstinom, vladom i zakonodavstvom punim I D I O T A i K R E T E N A.
Milu li im mamicu, da njima i njihovoj guzici treba sve bi bilo napisano i potpisano kako treba a kad treba narodu i sirotinji onda dobiju .i. jer niko nece ili nema nikog pametnog i normalnog da napise i sroci zakone.
Cista diskriminacija.
Da su rekli svi OSI i njihovo domacinstvo koji imaju primanja veca od neke cifre nisu oslobodjeni i bilo bi "u redu" ali ovaj banalni, gore navedeni primer, pokazuje kako i koliko zakonodavci nemaju mozga i pameti u glavi.

Zakukulji i zamumulji, zavrni, okreni, uskrati to je moto drzavne administracije.
 
Poslednja izmena:
Jedino struja je iole ok odradjena sa te strane. Sve ostalo nema bas puno smisla. Inace i u UK ima slicnih nepravilnosti.
 
Јесте промењено, раније је од претплате било ослобођено свако домаћинство са једним чланом који испуњава неки од услова. Сада се иде на ригорозније услове, ако неко живи у вишечланој породици и има више (макар и малих) примања, онда рачунају да је 150 ипак подношљив трошак. Ја испуњавам услове мада ми не би било страшно и да нисам па да сам морао да плаћам те толике ;) паре.
 
Na sta su sve poceli da naplacuju sitno, nakupi se prilicno.
Danas sam saznao da se clanstvo u savezu slepih placa 400 din. za neke kategorije clanova tek ;)

Ne zelim opravdanja kako je to "sitno za ono sto se dobija", to je politicki odgovor, a ne opravdanje ;)
 
Ako opet teraju svoje, naglasi da se ovo nalazi na samom sajtu mts-a.

mtnn05.png

zamolio bih za tacan link posto radnici lelekoma ocigledno nisu dovoljno upuceni :)
 
Pozdrav,
znate li mozda daje li jos ko osim telekoma popust za invalide za net, iptv, sat tv..?
 
Radijus Vektor do 50% na sve sem telefona mislim da je. Ima i varijanta za 30% na nesto... Imaju i instalaciju opreme besplatno.
 
Jel' EDB racun mora biti na moje ime? Trenutno je na oca, skroz nam je inace nebitno da se cimam da to menjam, ako ne moram :(
 
@p307
Hvala. Moram da ih pitam pružaju li usluge u mom gradu?.
 
RV u vrlo malo mesta ima ponudu.
SBB daje besplatnu KTV, pod uslovom da OSI nije zaposoleno, da se na njega vodi racun i da zivi na adresu gde je KTV.

BTW, kod Telekoma se nemojte zeznuti nego obavezno trazite ugovor za OSI explicitno. Iako ste upisani da imate negde taj popust, necete dobiti automatski za druge usluge, ako ne trazite taj tip ugovora. I posle ne daju tek tako da se predje na OSI ugovor :(
 
Poslednja izmena:
Jel' EDB racun mora biti na moje ime? Trenutno je na oca, skroz nam je inace nebitno da se cimam da to menjam, ako ne moram :(
Ako pitas zbog rtsa da ne plaćaš, mora. Ja sam hteo da se cimam ali pitao sam ortaka koji radi u edbu i rekao mi je da ne pokušavam, bas je ***anje, tako da sam batalio.
 
Da, zbog RTSa. krastavac, moram do EDBa onda :(

Inace, po novom zakonu ce mozda i za OSI postojati popust za kWh, tako mi rece radnica u CzSR, samo cekaju neko misljenje, jer po trenutnom "misljenju" ispada da svako ko je bio kod doktora moze dobiti popust :D
 
Mora edb brojilo biti na tebe i sto je jos gore moras da zivis sam ili da izdrzavas ostale ukucane, dakle da oni nemaju penziju, platu niti ikakav prihod (renta od zemlje ili objekata).
Kad bi Misko zivio sam mogao bi po tim pravilima dobiti popust za tv ali osi koje ne mogu da zive same vec imaju brata, majku i oca, zenu, decu, bilo koga da brine o njima i ako privredjuje nece dobiti.
Ima u formularu opcija A Podnosilac zivi sam ili B Podnosilac je hranilac porodice u viseclanom domacinstu.
Prema tome kakva skupstina takvi zakoni.
Sve nedoreceno, sve kuso, sve okruglo pa na cose.
Prave se da bi dali ali kad propis usvoje dobijete .i. jer ce malo ko moci da ga ispuni.
Ne bi me uopste cudilo da sravne podatke sa policiskom bazom podataka i provere ko je sve prijavljen na adresi podnosioca zahteva.
Ima da placamo 150rsd a nit je 150rsd dovoljno za rts nit taj maciji namet treba traziti od naroda.
 

Prilozi

  • OBR 1.pdf
    168.3 KB · Pregleda: 101
Poslednja izmena:
Pozdrav,
znate li mozda daje li jos ko osim telekoma popust za invalide za net, iptv, sat tv..?
Ako nije kasno za odgovor...daje i pošta.
http://www.postanet.rs/lat/struktura/internet/internet-fizicka-lica.asp
Prvi smo u Srbiji uveli popust za osobe sa posebnim potrebama, u iznosu od 50% na cenu mesečne pretplate koja važi za paket bez ugovorne obaveze.


Što očigledno važi za internet, izuzev ako nisu razvukli kabl u zgradi...
 
Poslednja izmena:
@dembelija
Hvala.
Kontaktirao sam polaris media. I oni daju 50 % popusta na osnovni paket.
 
Da li su vam stigli racuni za struju?
Jesu li vam uvazili zahtev za oslobadjanje placanja tv pretplate?
 
Изгледа да то свуда и свима касни, ја још нисам послао захтев али због оноликог плаћања нећу да размишљам да ли ће да прескоче један месец или неће.
 
Da li su vam stigli racuni za struju?
Jesu li vam uvazili zahtev za oslobadjanje placanja tv pretplate?
I sta je bilo na kraju? Koliko im treba da se primeni zahtev? Da li dobijate bilo kakav odgovor, ko je poslao e-mailom?
 
Nema odgovora.
Prvo sam poslao postom i onaj dan kad mi je dosao jenuaski racun za struju posaljem i emailom.
To vece cujem na tv (dnevnik rts) da ce potrajati malo dok sve obrade i da ce refundirati onima koji imaju pravo oslobadjanje a nisu zbog sporosti sistema obuhvaceni...

Stigao i februarski racun za struju u selu (limena garaza u kojoj ima struja...) i naravno opet zaracunato 150rsd, cekam i racun za stan...

Sve u svemu, kako je formulisan zakon (navodno) i koja pitanja pitaju u zahtevu ja i jos 95% OSI necemo moci ostvariti oslobadjanje od placanje ove globe.
Treba OSI da zivi sama, pa neka je bogata ko Krez, bice oslobodjen a ako ima zenu, decu, roditelje, brata, sestru, unucad... bilo koga da zaradjuje ili ima neka primanja nece biti oslobodjen.

Ili neka prave neku socijalnu kartu, do tok iznosa primanja u porodici ili primanja OSI do nekog iznosa imaju pravo na oslobadjanje ili da to pravo svim OSI od nekog % daju.
Ovako je "dam ti al ne dam ti".

Da li je to namerno tako formulisano da sto manje LJUDI ostvari popust ili je to neko tup ko klada smislio da bi se "pametan" pravio pa opet g o v n a r i j u napravio ne znam al trebalo bi se bas sada pred izbore s tim pozabaviti.
Da smradove koji ovo su smislili zaboli jer tada najvise efekta ima.

Ja bi licno osobama sa vecim ostecenjem vida i sluha obavezno omogucio oslobadjanje od placanja tv taxe, mi "sakati u noge" mozemo i da gledamo i da cujemo tv (dok nas vid i sluh sluze), ali koliko osi ima valjane prihode pa da mogu bez problema placati sve namete pa i ovaj...
Ljude deliti i odvajati nikad nije bilo dobro, ni po koga.
 
Poslednja izmena:
Treba preci na socijalne karte definitivno, ali to trazi ogromne reforme i.poreskog sistema.
 
Da li još uvek važi oslobađanje od TV pretplate kod SBB-a, ako je u kući OSI ili su i oni promenili, pa mora da se nekretnina vodi na tu osobu? Uskoro bi trebao da prođe SBB kroz naselje (napokon), pa bi rado prešao sa telekoma kod njih, jer bi mi ispalo dosta jeftinije. Svakako bi bilo jeftinije jer bi otkazao fiksni i ne bi ni uzeo drugi, a ako je i pretplata umanjena, onda je to super.
Ovo za struju sam pregoreo, iako je u pitanju relativno mali iznos. Nervira me kad neko pravi *****e od ljudi sa problemom. Tolika je glad za parama, da je to neverovatno. Neko će jadan da ostane bez povišice, ako tih par hiljada OSI (ne znam tačno koliko, ali sigurno nije velika cifra) oslobode plaćanja. U svakom slučaju odbijam taj iznos na računu, pa kako bude. Bar se, za sad, manje nerviram. :)
 
Mozda zavisi od grada do grada, ali u Nisu SBB daje popust za KTV ako se prikljucak vodi na OSI. Medjutim, traze i uverenje iz PIO fonda (o primanjima). Koje mora biti NULA, a ne minimalac ili slicno.

Nemas VDSL?
 
Ама не мора да се води на ОСИ, докле више да помињем свој случај? Једино ако су нешто променили у ових пар година, мада СББ има централизована правила а нарочито ови из Ниша не одлучују ништа јер су процењени као неозбиљни и у њихово име одлучује КГ центар. Мајка је била корисник туђе неге и помоћи и наравно да је примала и пензију али то никада није било у причи. Како да ПИО фонд да уверење да неко прима 0? Ко прима 0 од ПИО фонда?
 
Nezaposleni. Uverenje da nemas primanja, a ne da PIO fond ti ne dakje. Pa TnP cesto ide od PIO fonda :)
Ja sam prosle godine pitao.
 
Poslednja izmena:
Mozda zavisi od grada do grada, ali u Nisu SBB daje popust za KTV ako se prikljucak vodi na OSI. Medjutim, traze i uverenje iz PIO fonda (o primanjima). Koje mora biti NULA, a ne minimalac ili slicno.

Nemas VDSL?

Nemam VDSL, jer sam zbog posla uzeo BOX 4, pre nekih godinu dana, sa telefonom i sad ne mogu da potpišem novi ugovor dok ovo ne otplatim. Posao sam, nažalost, morao da napustim i sad mi je ostao BOX sa mobilnim koji mi više ne treba. Pošto mi ne treba ni fiksni, onda je bolje, kad mi istekne ugovor, da pređem na SBB, jer bi plaćao samo internet i to je to. Račun bi samim tim bio manji za ~2000 din, što je ogromna razlika. Download mi nije toliko bitan, samo upload, a to je bolje kod SBB-a.
Za te pare kod telekoma nema ništa, jer moram da plaćam fiksni, koji mi ne treba + IPTV i internet, koji mi trebaju, a popusta nigde.
 
Pa ako vec pitas za OSI, znaci da mozes i u Telekomu dobiti popust.
Zavisi gde si, meni su recimo samovoljno prebacili ugovor sa UO24 na ugovor za OSI (doduse bilo je manje od 3 meseca do isteka..). Mozda i tebi raskinu Box tako.

Ako mozes dobiti VDSL, SBB ne moze nikako biti jeftiniji :) Ja placam 1700 za Net50, IPTV i fixni. Do skora 2000 za Net100, IPTV i fixni. Za sve imas pravo na 50% popusta kod Telekoma, kao OSI (dovoljno je da se na OSI vodi usluga, i da imas naravno Resenje PIO fonda ili CzSR)

Ako nemas mogucnost za VDSL, onda je no-brainer.
 
Nazad
Vrh Dno