Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

Поштовани,
На основу документације коју сте приложили, РАДИЈУС ВЕКТОР Вас ослобађа обавезе интернет пакета и пакета дигиталне телевизије у висини од 50% у периоду од годину дана.
Датум попуста започет је од 17.12.2015 године од датума одобреног захтева.

Срдачан поздрав,

Сектор за управљање односима са корисницима Радијус Вектор ДОО
e-mail: [email protected]
 
Sta si sve poslao, da li se stan vodi na tebe? Pretpostavljam da se KTV/Net vode?

Ovo na godinu dana me brine... da li imas neki ugovor da bi imao 50% ili ne? Kod MTSa je ovo "trajno", tj. sve dok uopste vaze ti popusti, i nema nikakve UO.
 
Imam stare ugovore za ktv, net i digitalnu tv (stari paket koji je jos aktivan), sve je izaslo iz UO i nastavljeno je bez ogranicenja da se koristi, uz zahebancije kad promene brzine... mozda si pratio kad sam p i z d i o ... :S:
Poslao skeniranu licnu kartu (spolja, obe strane), Snimak iz chipa LK (verovatno bilo dovoljno), skenirano resenje o invalidnosti (trazeno), skenirao i placeni racun za ovaj mesec (sto su i sami proverili u tel. razovoru i reklid a ne mora jer sam platio, pa sam zakljucio da su mislili poslati novi, umanjen...), poslao na emia [email protected] ... sa mog privatnog emaila koji nije sa njihovim domenom...
Stan moj, nisu trazili ugovor kupoprodajni, ktv/net/dtv se na mene vode.
Nemam ugovore neke nove, nisu trazili novu UO.
Meni nije mrsko da im posaljem svake godine isto ocitavanje iz LK (nova LK, od 2014), samo da me oni podsete na to, a ne da se ja setim u januaru 2017. ako ne umanje, pa da me iznenadi veliki racun za kablovsku...
 
Poslednja izmena:
Hvala, bas sam trazio ove gluposti kako da se otarasim.
 
Misle da je ovo Srbija, pa svi imaju Adobe Acrobat Pro :D
 
Jeste da nija internet ali ima veze sa televizijom...

OSI ne moraju placati ponovo uvedenu tv pretplatu.

RTS http://www.rts.rs/page/rts/ci/javni...јски+сервис+и+услови+ослобађања.html#comments

RTV http://www.rtv.rs/sr_ci/rtv/taksa

Procitajte, popunite i posaljite, stedite 150rsd bez obzira da li imate ili ne tv, kablovsku tv ili bilo sta drugo...
Da se pošalje poštom?
Mene interesuje ovo pod B
ako sam već 1 prijavljivao drugo brojilo, da li treba ponovo?
 
Не знам за РТВ, код РТС постоји и .doc па се лако попуни и врати мејлом. Ко шаље поштом, свеједно му је. Ваљда нећу да заборавим да ово урадим мада 150 није много али динар по динар ... два динара.
 
Ne znam hoce li da smaraju na email zbog potpisa, kako da im potpisem u wordu :D
 
Ja sam odstampao, popunio rukum, pa jos latinicim, popunio i za brojilo u selu gde ima struja ali nema kuca vec limena garaza (kuca stara, cerpicara srusena...), poslao postom (preporuceno, da imam potvrdu da sam poslao), nadam se da nece biti problema...

Formulari imaju gresku (naravno), nema dovoljno polja u rubrici za PAK.
Zato sam odustao od popunjavanja formulara u elektronskom obliku (cirilicom) i popunio rukom...

Nego dosao meni danas racun od RV, popust od 50% uracunat za sve...!
Ziveli! :D
 
Stigao mi je juce racun za Net 100, i cena je 1200 ipak :) Znaci imam 100/2 za 1530RSD sa fixnim! Delimicno happy.... (u onom smislu voleo bih radije da ne postoji razlog da imam taj popust :))
 
EEEEE KO TO NE BI VOLEO? :(
 
Za taksu za RTS - sta je naziv poste? Da li to recimo Beograd 10, Beograd 15?
Kako da nadjem PAK ako za moju ulicu ne postoji rezultat? :D (imam za ulicu koja je sece, ali ima 7 PAK brojeva, nema sanse da se neki od njih poklapa)

I ona DVA mesta za ED broj, dovoljno je uneti samo jedan, ako ima samo jedno brojilo, nije u pitanju potreba za jos nekim brojem, koji NIJE ED broj?

Tnx.
 
Za taksu za RTS -
Kako da nadjem PAK ako za moju ulicu ne postoji rezultat? :D (imam za ulicu koja je sece, ali ima 7 PAK brojeva, nema sanse da se neki od njih poklapa)

I ona DVA mesta za ED broj, dovoljno je uneti samo jedan, ako ima samo jedno brojilo, nije u pitanju potreba za jos nekim brojem, koji NIJE ED broj?

Tnx.
Sve pise na EDB racunu i PAK i MEE broj. :)
 
Upravo, danas mi je stigao racun i vidim ima PAK broj :D
ED broj (MEE) sam vec znao napamet koji je :) (to je jedna od 5 stvari koje znam napamet, pored JMBG, br. LK, pasosa i broj telefona :D)
 
Ja nasao racun iz 2014. taj citav list sto salje edb i u njemu broj brojila i edb broj.
EDB broj se nalazi sa prednje strane, a broj brojila se nalazi sa zadnje strane.
Na samom edb racunu pise cela tvoja adresa na koju ti salju racun i tu ima i pak, ako pak postoji za tu adresu.
Obrati paznju da adresa slanja racuna i adresa na kojoj je broilo moze biti razlicita. Ja za racun iz sela dobijam na kucnu adresu a ne na onu u selu, pa ako imas neko dodatno brojilo moras u dodatku (3. strana obrasca) ispisati i tu adresu na kojoj je to drugo, trece i svako naredno brojilo za koje hoces oslobadjanje od placanja pretplate...

EDB broj i broj brojila nisu isto, budi sto precizniji sebe radi, ako nista drugo da te ne odbijaju ili traze dopunu.
Sace i racuni za decembar, sacekaj koji dan i dobices sve potreben podatke sa racunom pa onda ispisuj i salji...
Racuni januarski ce biti slati "tek" u februaru pa ce biti vremena da se obrade podatci, valjda.

edit: Prestize me.
Obrni racun i tamo pise i broj brojila...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    576 KB · Pregleda: 89
  • 2.jpg
    2.jpg
    869.8 KB · Pregleda: 85
Cekej, meni treba ED Broj za onaj obrazac, a ne treba mi broj brojila??

Imam vec racun za decembar (skinuo sa EDB sajta)
 
Samo jos da napomenem da potpis mora obavezno,ja danas zvao i rekli da bez potpisa nije validan papir!
Znaci popuni se i potpise,pa ko hoce da salje u elektronskoj formi onda skenira i posalje na mail:[email protected]
 
Poslednja izmena:
Cekej, meni treba ED Broj za onaj obrazac, a ne treba mi broj brojila??

Imam vec racun za decembar (skinuo sa EDB sajta)

1.jpg

Trebaju ti oba.
Levo je broj brojila, svako brojilo (merilo) ima svoj "seriski broj" (valjda) i to pise na poledjini onog velikog racuna, imas sliku u prethodnom postu.
Desno je ed broj i njega imas na prvoj strani racuna i on je cini mi se i u pozivu za broj, imas i njegvu veoma mutnu sliku u postu 80.
Kako izgleda racun u el. obliku sa njihovog sajta ja ne znam, gledao sam sebi na papirnom racunu.

http://forum.benchmark.rs/showthrea...nvaliditetom&p=4500645&viewfull=1#post4500645

Alfa da li vidis dovoljno dobro text na formularima i ovo moje zaokruzivanje crvenom i plavom gde pise ispod kucica (kvadratica) sta je sta?
Znam da imas problem sa vidom pa da nesto uvelicam ako mogu i jos ti istaknem, navedem gde je sta u racunu...
 
Poslednja izmena:
Sve sam shvatio/video na sta si pokazao (mutna su bile prve slike pa nista ne bih mogao procitati, ali znam oblik racuna, vidim gde se sakrio brojeve, pa znam gde da trazim, nasao sam oba na svom racunu)

Hvala, i posebno hvala za ovo za MEE vs. ED broj, meni je izgledalo da treba samo ED broj, a drugo da ostane prazno.
 
Birokratija je cudo, fali tacka pa ne moze a kamo li da fali neko slovo ili citav broj... ;)
 
Najgore u svemu oko popusta svih ovih, je sto sam ja na to imao pravo od rodjenja... ali nisam imao predstavu da upadam u OSI kategoriju :(
 
Da li je popust za invaliditet od 70% ograničen samo za Net10? Koliko ja znam popust se odnosi na sve ili grešim? Moja majka, pošto se na nju vodi, je otišla u poslovnicu i tražila da prebace sa Net10 na Net20, na šta joj je radnica odgovorila da ne može, jer je to samo za Net10. I rekla joj ponudu za Net20 koliko vec meseci po dinar, a posle standardna cena. Zaboravih majci da kažem bez ugovorne obaveze, pošto popust samo važi bez ugovorne obaveze. Mislio sam da će da skontaju, da ne mora da im se objašnjavaju pravila, jok. Sada ja sa majkom moram da idem da im ispričam ono što oni ne znaju.
 
Važi za sve NET pakete.
 
Ako opet teraju svoje, naglasi da se ovo nalazi na samom sajtu mts-a.

mtnn05.png
 
Nazad
Vrh Dno